Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saatlik,Günlük İndirimler - Christmas, Black Friday, Cyber Monday filan

2

Öne çıkan mesajlar

59 dakika önce, bLackcha0s dedi ki:

evde köpeğin tüyünden bıktığım için bana lazımmış gibi geliyor da airfryer, robot süpürge, air purifier, air zort falan hepsi marketing dayatması gibi 

kullandığım kadarıyla söyliyim:

robot süpürge; evin hali müsaitse büyük kolaylık. lüks olarak bile değerlendirilemez bence.

air purifier; evde çok hayvan veya hassas kişi yoksa bence şart değil. faydası oluyor kesinlikle, hava kalitesini, toz miktarını değiştirdiği çok net. ama olmazsa olmaz diyemem. sağlık sorunu yoksa lükse kaçıyor bence

airfryer ile ilgili aynı şeyi düşünüyorum. belli ihtiyaçları karşılayan kullanışlı bir cihaz, ama pazarlanan kitle ve alanlar gerçekten doğru insanlar değil bence, bir çoğu alıp bir kenara koyuyor veya bir kaç sene sonra kullanımı azalacak. olmazsa ne olur konusu ayrı zaten. bekar yaşayan, evde 2 kişiye arada yemek yapan veya spesifik şeyleri sürekli pişirenler için kolaylık ama alanların çoğu bu durumlarda değil.

Sosyal ağlarda paylaş

bizdeki durum: 

eşim için robot süpürge>>all . Evde ayağı robota uygun olmayan şeyler çeşitli "kazalar" sonucu evden gidiyor. gidemeyenlere ayak yükseltici ekleniyor.

airfrier: evdeki fırını öldürdü, dolap olarak kullanıyoruz. balık, tavuk, patates çok iyi yapıyor. bizim küçükler patates kızartmasını çok sever, ben daha sağlıklıdır diye aldımdı. haftada en az 3-4 sefer kullanıyoruz

Sosyal ağlarda paylaş

o tüm tavalarda var sanırım. o yüzden çizik tencere tava kullanmamak lazım. teflon olsun granit kaplama olsun. 

robot süpürge uygun ortam olduğunda gayet güzel süpürüyor. biz salon ve mutfak ve antre hariç tüm odaları robota bıraktık. ortalığı toplayıp salıyoruz günlük veya iki günde bir. oralarda toz birikimini engelledi baya. salonda oturduğumuzdan ve mutfak çok kullanıldığından oralar detaylı temizlik istiyor. o işi de dyson'a verdik. 

Sosyal ağlarda paylaş

57 dakika önce, goldbären dedi ki:

hala kara kara benim tekir kedi robotu evde dolaştırmaz diye düşünüyorum...

Dolaştırır ya, kardeşimde bir sarman bir de tekir var (sonradan yarı british olduğunu öğrendik ama piç yani). Evde çalışınca etrafında köpek balığı gibi dönüyorlar. Arada da "yanlışlıkla" tuşuna falan basıp çalıştırıyorlarmış sdkfjlg. Benim robot-kedi ilişkisinde en büyük korkum kedinin kusması/zıcması ve robotun bunları bütün evde yayması. Forumda da vardı videolar.

@razzRaziel Abi robotlar günlük kedi tüyü toplama, şöyle bir toz alıp evde kirin uzun vadede birikmemesini sağlama gibi işlerde iyiler. Yalnız küçük evde robota uygun olmayan çok eşyan, uzun tüylü halın falan varsa ya da ev birden fazla katlıysa falan kullanışsızlar. Ben bizim türk tipi apartman daireleri için robot süpürge yerine kablosuz iyi bir süpürgenin daha uygun olduğunu düşünüyorum bir de, 10 15dk sürüyor bütün evi süpürmesi. Her gün süpürüyorum neredeyse, kablo/hortum falan olmayınca evde şöyle bir gezmek gibi oluyor süpürge yapmak. Robot da aynı temizliği yapabilse bile araya dereye girmesi, eşik atlaması falan mümkün olmadığından bazı yerler kalıyor öteki türlü.

Sosyal ağlarda paylaş

ev uygunsa robot süpürge süper bir şey ya. ben mopunu da süpürmesini de kullanıyorum aktif olarak. cidden fark ediyor. mesela bizde tüm eşyalar yerden biraz yüksek. haftada 3-4 defa çalıştırıyorum boş boş dönüyor. o evdeki uçuşan toz saç kıl kırıntı vs gibi şeyleri cidden almayı beceriyor. sadece giremediği yerler için arada bir süpürge çalıştırmak gerekiyor, yani parasını cidden hak eden bir cihaz. bir dahakine alırsam hatta çok daha advanced bir şey alacağım kendinden tozu hazneden boşaltabilen, mopunu temizleyebilen daha otonom bir şey bakacağım (şu anki xiaomi mop pro)

hava temizleyiciden yana çok şüpheliyim. tıbbi bir durum yoksa, insanın sıfır tozlu ortamda yaşamasını gerektiren bir durum yok. içeride durduk yere yapay bir ortam yaratıp dışarı çıkınca zorluk çekmek gibi bir şeye yol açabilir diye mesafeli yaklaşıyorum. sadece toz tutuyor çünkü, oksijen temiz hava falan bassa neyse, co-co2 konsantrasyonuna bir müdahalesi yok yani. gereksiz bir icat değil, ama tıbbi bir zorunluluk yoksa veya içeride sigara içmek gibi hayvanlıklar yapmıyorsanız bence gerekli değil.

airfryer - bunu çok düşündüm, fırından farkı olmadığına karar verdim. fırını dolap gibi kullanmıyorsan, airfryer'de 5 dkda pişen şey orada 15 dkda pişiyor. bu aletin parasını 10 dklık fırın elektriği ile karşılaştırıp çıkarayım desen 20 sene sürer. e lezzet bakımından da aynı. tek sıkıntı türk kültüründe fırının içinin borcam dolu olması, onu çözersen fırını da her gün açarsın. 10-15-20 dk için 10 bin tl veremem durduk yere, saçma yani.

Sosyal ağlarda paylaş

airfryer'in firina gore buyuk ihtimalle operation costu kucuktur. tr'de elektrik fiyatlari ile cogu insanin firini tik tik calistiracagini dusunemiyorum.

gerci airfryer'a verdigin parayi, firina verecegin elektrik ile karsilastirirsan ne kadar surede ba$aba$ edecegi yere ulasirsin bilemiyorum.

robot supurge kullananlar icin elbette harika bir urun. sadece ariza yapinca masrafi cok oluyor sanirim. roborock 5s almistim annemlere. karti yanmis, kardesim hala yaptiramadi. bulamiyor galiba. buldugu bir yerde de fiyati cok yuksek cekmislerdi sanirim.

onun disinda bence 5 sene sonra falan cogu evde olacak bir teknoloji haline gelecek. evin surekli temiz olmasi iyi bir hissiyat. ayni zamanda en ufak kirintida supurge pesinde kosturmamak da iyi bir duygu.

hava temizleme cihazlari kirli havasi olan yerler icin bir nimet. sanirim hindistan'da, cin'de falan yasayip da hava temizleme cihazi olmayan expat tanimiyorum. bizde hava kirlilik oranlari neyse ki o kadar da yuksek degil.

Sosyal ağlarda paylaş

robot supurge mukemmel ya

3 saat önce, razzRaziel dedi ki:

72qr6i.jpg

e bi tusa basip evde 8 yasindaki bi cocugu bedavaya calistirabiliyorsun, good deal. istersen gunde 20 kere supurttur.

3 saat önce, Gangren dedi ki:

Non-sticking surface için kullanılan malzeme kanserojen içeriyor, okuduğum kadarıyla.

butun tavalarda yok mu anlamadim

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben evde terlik çorap falan giymem, çıplak ayak sürekli. robot süpürge ile kendi süpürmem arasında bir fark olsa hissederim yani, yok direkt. giremediği yerler hariç tabii, o da bizim evde çok az. 8 yaşında çocuk da neredeyse benim kadar süpürür zaten, o yüzden kafadan saçma söylediğin. 

Sosyal ağlarda paylaş

Geceleri burun tıkanıklığından muzdarip sürekli uykusu piç olan biri olarak purifier aldım xiaomi 4, sabahlara kadar deliksiz uyuyorum burun pırıl pırıl. 

Tıkanıklğın salgı ile alakası yok bu arada burun eti mi artık neyse o şişiyor, zespira plus ve allergodyl sprey düzenli olarak kullanıyorum ama hiç farketmiyordu geceleri. Bıçak gibi kesildi tıkanıklık 

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim robot süpürgede otomatik boşalttığı kanalın tıkanması sorunu oldu, 2-3 kere elle boşaltmak zorunda kaldım. bir de parkedemez olmuştu, servise gitti geldi düzeldi. ama sorun çıkarmadığı zaman mükemmel. umarım evin her işini yapan robotlar 10-15 yıla gelmeye başlar.

Sosyal ağlarda paylaş

benim robot süpürgede en büyük sıkıntım;temizliğe başlamadan önce etrafı bi toparlamak gerekiyor.yoksa gidip bi çorap veya şarj kablosuna takılıyor.

üşengeçlikten 4-5 gün temizletmediğim oluyor. :d

güzel yanı ise; günlük çalıştırırsan tertemiz oluyor ev. bizim kız şuan emekleme aşamasında yerde toz vs ne görürse ağzına atıyor :d o yüzden günlük robotla veya makineyle çekmek gerekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Liebe dedi ki:

Geceleri burun tıkanıklığından muzdarip sürekli uykusu piç olan biri olarak purifier aldım xiaomi 4, sabahlara kadar deliksiz uyuyorum burun pırıl pırıl. 

Tıkanıklğın salgı ile alakası yok bu arada burun eti mi artık neyse o şişiyor, zespira plus ve allergodyl sprey düzenli olarak kullanıyorum ama hiç farketmiyordu geceleri. Bıçak gibi kesildi tıkanıklık 

Hangi modeli var sende? 3 modeli var sanırım satılan şu an. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, sardalya dedi ki:

e bi tusa basip evde 8 yasindaki bi cocugu bedavaya calistirabiliyorsun, good deal. istersen gunde 20 kere supurttur.

değindiğim konu bedavaya çalıştıracağımız köle bulmak değil, performansını beğenmemem. ayrıca dönmek için bir yere çarpmayı bekleyen alete de ben robot demem, diyen de pazarlamasına kapılmıştır. ha işe yarar mı yarar, ağır temizlik aralarını uzatır, etrafın temiz "görünmesini" sağlar. 2-3 üni öğrencisinin bir araya gelip yapabilecekleri bir otomasyonu ve gücü var. o yüzden bence henüz erken, ben bekleme modundayım.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Liebe dedi ki:

off bu bende de var horlamaya da neden oluyor tabii peki bunu illa yatak odasında mı tutmak lazım salonda dursa tüm evi temizleyemiyor mu ?

beni şu yılbaşında asgari ücret zammı yoğun enflasyon olayı foma'ya soktu resmen. Kredi çekip lazım olan tüm teknolojik şeyleri alayım istiyorum bekar yaşayan biri olarak bir nevi çeyizi düzelim airfryer, airpurifier, robot, zart, zort 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, razzRaziel dedi ki:

değindiğim konu bedavaya çalıştıracağımız köle bulmak değil, performansını beğenmemem. ayrıca dönmek için bir yere çarpmayı bekleyen alete de ben robot demem, diyen de pazarlamasına kapılmıştır. ha işe yarar mı yarar, ağır temizlik aralarını uzatır, etrafın temiz "görünmesini" sağlar. 2-3 üni öğrencisinin bir araya gelip yapabilecekleri bir otomasyonu ve gücü var. o yüzden bence henüz erken, ben bekleme modundayım.

çok seneler önce bir kere okuyup geçtin herhalde robot süpürgeleri. çarpıp geçmeliler breaking badde jesse'nin evinde ricin kapsülünü yutan ilk rumbalar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...