Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurallar

Forum Kuralları

1. Paticik.com bünyesinde üyenin gönderdiği her mesajdan üyenin kendisi sorumlu olup forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Yasa dışı olan ve T.C kanunlarına aykırı hiç bir içerik foruma gönderilemez. Porno resim, site adresi, dosya ve her türlü benzeri unsurun paylaşımı ve foruma gönderimi yasaktır.

3. Din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar foruma gönderilemez.

4. Mesajlarda kullanılan üsluba dikkat edilmeli ve küfürlü kelimeler ile mesaj atmaktan kaçınılmalıdır. Kısaltarak, kelime değiştirerek veya net bir şekilde yazılan küfürlü mesajlara aynı yaptırım uygulanacaktır. Argo kelime kullanımı abartılı olmadığı sürece serbest olup insanları rahatsız etmemeli, kışkırtmamalı ve ikili münakaşalara neden olmamalıdır.

5. Siyasi ve dini propaganda içeren mesajlar foruma gönderilemez. Üyeleri kışkırtıcı, bazı değerlere saygısızca yaklaşarak forum ortamını gerecek ve ayrımcılığa götürecek her türlü mesaj foruma gönderilemez. Siyasi ve Dini konularda güncel olaylar çerçevesinde yorumlama, bilgi alışverişi ve eğitici&öğretici çerçevede mesaj atıp konu açmak serbesttir. Devlet büyükleri hakkında yazdığınız yazılara dikkat edip hakaret ve tehdit içeren mesajlar atmamaya özen gösteriniz. Sevseniz de sevmesenizde o kişilerin temsil ettiği makam bizim için önemlidir ve suç teşkil etmemesi için dikkat etmelisiniz.

6. Genel olarak Garbage alanı dışında forumun bütün bölümlerinde konu gidişatını baltalayacak, ciddiyeti bozacak ve üyelerin forumu kullanımını zorlaştırıp kısıtlayacak her türlü içerikteki mesaj foruma gönderilmemelidir.

7. Forumlara h^ack, c^rack, w^arez vb illegal her türlü içeriğe sahip mesaj gönderilemez. Telif hakları olan her türlü ürünün paylaşımı yasaktır. Üyeler müzik, film, program vb paylaşım için foruma koyduklarında Telif Hakları Yasasını ihlal etmediğinden emin olmalıdırlar.

8. Internet bölümü dışında diğer bölümlerde site reklamı yapılamaz. Reklam veya tanıtım için açılan konularda aşırıya kaçılmamalı ve forumun kullanım amacının dışına çıkılmamalıdır. Site adresi odaklı açılan konuların hepsi Internet bölümünde yer almalıdır. Ara ara gereksiz mesaj atıp konuyu yukarıda tutmaya çalışılmamalıdır.

9. Üyeler forumu kullanırken aynı mesajı tekrar tekrar göndermemeli, konularda peş peşe mesaj atıp düzensizliğe yol açmamalı(yazacak başka mesajınız var ise önceki mesajı güncelleyip oraya ekleme yapmayı tercih ediniz), yazım ve imla kurallarına mümkün olduğunca dikkat edilmeli ve irc dili kullanılmamalıdır. Yazılarda göz yoracak ve anlamsız biçimde kalın, italik vb yazım şekilleri gereğinden fazla kullanılmamalıdır.

10. Üyeler, konuları nereye açtığına dikkat etmeli ve uygun bölümü tespit edip oraya açmaya özen göstermelidir. Konu başlıkları tamamen büyük harflerden oluşmamalıdır. Sadece ilk harf ve özel adlar içeriyor ise onları büyük harflerle yazmalarına izin verilmektedir. Konu başlıkları içerik ile alakalı olmalı, ünlem cümleleri veya tamamen alakasız içerikte olmamalıdır. Aynı konu daha önce açılmış olabileceğinden öncelikle arama yapılarak göz atılmalı, açılmadığına emin olunduğunda uygun bölüme konu açılmalıdır. Konu başlıklarında anlamsız karakterler olmamalı, arama yapıldığında kolaylıkla bulunabilecek başlıklar seçilmelidir. Bir bölümden ban cezası almış üye, o bölüme uygun bir konuyu başka bölüme açamaz.

11. İmzalar için genel kurallar aynen geçerli olup hiçbir şekilde imzalarda siyasi ve dini içerik bulunamaz. Yasa dışı hiçbir içeriğe, ticari amaçlı reklama ve her türlü propaganda unsuruna yer verilemez ve göz yorucu şekilde yazılmaması tavsiye edilir. Üyeler kendi blog siteleri, home page vb adreslerine ait linkleri imzalarında barındırabilirler. Imzada resim bulunmasi yasaktır.

12. Site yöneticileri atılan mesajlara müdahale etmek ve yaptırım uygulamak için her türlü hakka sahiptir. Mesajınız, imzanız veya profiliniz başta olmak üzere Paticik.com bünyesinde ki her türlü gönderiminiz için kurallara uymayan içerik yöneticiler tarafından düzeltilir.

13. Forumda herhangi bir üyenin izni dışında kişisel ve ulaşım bilgilerini yayımlamak yasaktır. Üyeler kendi bilgilerini yayınlarlar ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırlar ise tamamen sorumluluk kendilerine ait olup forumu, oluşabilecek rahatsızlıktan dolayı sorumlu tutamazlar. Bununla birlikte üye profillerindeki bilgiler ile yöneticilerin sizden isteyebileceği özel bilgiler tamamen sizin ile yönetimin arasında kalacaktır.

14. Üyeler forum genel yöneticileri ile alan yöneticilerinin uyarılarını dikkate almalı ve onlara küçük düşürücü, işlerini yapmayı engelleyici ve zorluk çıkarıcı mesajlar göndermemelidir.

15. Forum yöneticileri herhangi bir düzen bozucu davranış ve kural ihlali nedeni ile kullanıcının hesabına ve attığı mesajlara yaptırım uygulama hakkına sahip olup açıklama yapmama hakkına sahiptir. Durumla ilgili oluşacak sorunlar haklı gerekçe ile birlikte Genel Yöneticilere başvuru yapılarak çözülmeye çalışılmalıdır.

16. Foruma üye olan her kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılır ve uymakla yükümlüdür.

17. Forum alanlarında yukarıda sabit duran konuları ve duyuruları takip edip güncel bilgileri edinmek ve forum kurallarında olabilecek değişiklikleri öğrenmek üyelerin yükümlü olduğu durumlardır. Yöneticiler forum kurallarında değişiklik yapmayı her daim saklı tutar ve kurallar, istenildiğinde forumun gidişatı için en uygun şekilde değiştirilebilir.

18. Üyeler mesajlarında alıntı (quote) yapar iken hemen üstteki mesajı tamamen alıntı yapmamaya, video linki içeren mesajları özellikle aynı sayfada alıntı yaparak konunun okunabilirliğini düşürmemeye, kısacası gereksiz ve göz yorucu şekilde forum fonksiyonlarını kullanmamaya dikkat etmelidir. Forumda "piramit" olarak adlandirdigimiz, alinti icinde alinti seklinde olusturulan devasa mesajlar cezalandirilmaktadir.

19. Üyeler bir taneden fazla hesap sahibi olamazlar. Forum genelinden veya herhangi bir bölümden uzaklaştırıldığınızda tekrar başka bir hesap açar iseniz eski hesabınızın süresiz kapalı kalma cezası alması muhtemeldir. Hesapların güvenliğinden üyeler sorumlu olup, hiçbir şekilde şifrelerini başka kişilere vermemeli ve ortak kullanılan bilgisayarlardan foruma giriş yaptıklarında şifrelerinin kayıtlı halde bırakılmadığına emin olmalıdırlar.

20. Genel yöneticiler ve alan yöneticileri sizden şifrenizi istemek için mesaj atmazlar ve bu şekilde mesaj atanları yönetime bildirmeniz tavsiye edilir.

21. Forumun herhangi bir yerinde silinen mesajı tekrar göndermek veya kitlenen bir konuyu tekrar açmak yasaktır. Silinme veya kitleme oldu ise bu kural ihlalinden ötürü yapılmıştır. Bölümün modlarına tekrar danışmadan ve onlardan izin almadan aynı konu & mesaj foruma tekrar gönderilemez.

22. Yörünge dışına çıkarılmış üyelerin ardından topic açıp, "vay efendim çok güzel oldu" veya "niye gitti ki çok da düzgün adamdı bu adminler çok salaqqqqueee" demek ban sebebidir.

23. Forum kuralları forumun her alanında geçerlidir. Bölümler, konular, özel mesaj, kulüpler forum kuralları kapsama alanındadır. ?

Moderator yaptırımları ile ilgili haksızlıga ugradıgını dusunen, yalnıs hareketlerin yapıldıgını dusunen uyelerimiz bunu paticik.com bolumune konu acarak değil, [email protected] mailine sorun olan topic/msj url si ve uye nicki ile gonderebilirler. Unutmayınki moderatorler dokunulmaz değiller.
 

×
×
  • Yeni Oluştur...