Jump to content

Sam

Mod
 • Mesaj sayısı

  58.298
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Sam tarafından gönderilen her şey

 1. Sam

  Yeni Forum Altyapısına Hoşgeldiniz

  ben de görmedim, yok galiba ama kesin konuşmuyorum.
 2. Sam

  Mass Effect

  ikinci oyunda “yaa neden finalde bütün yancılar öldü” dememek için herşeyi yapmak lazım, üç ayda biter ama hepsi bence herşeyiyle.
 3. Sam

  MMO Oyunları

  şundan ötürü hiçbir tavsiye veremedim çünkü mmorpg deyince elle tutulur bildiğim hepsi bunun üzerine kurulu, o itemları yenileyip slotları doldurma üzerinden gidiyor. eso ve swtor önerebilirim ama item kovalamadan oynanabilecek ama single-playermış gibi oynandığı sürece. işin mmo kısmına girince coop veya pvp olarak, o slot doldurma ve item yenileme zaruri. genel olarak ben de mmo'ya başlamanı pek önermem, hem düzgün oldukları dönem geçti, hem de çok fazla zaman istiyorlar geneli o slota item doldurma işi için. o süreyi başka oyunlara ayırmak daha eğlenceli.
 4. Sam

  Homeland (2011) - Showtime

  final sezonu izlemedim ama kuzenle filan geyik yapa yapa izlemiştim, çekilecek çile değil yoksa. ilk üç sezon çok kötüydü zaten, 4-5 filan gene nispeten çekilirdi. carrie’nin biriyle sevişmesi üzerine dönüyordu olaylar belli bir noktada.
 5. Sam

  Mass Effect

  free camera tırmanmalı genshin ciro rekoru kırarken tanklayan oyunlar ertesi remaster'a sığınan kapanma arifesindeki bioware'in dertleri.. 🙄
 6. Sam

  Castlevania - Netflix

  en güzel sezon bu olmuş bence her bakımdan. aksiyon da süperdi, bağlanışı da güzel oldu finalde. devam ettirmezlerse de tamam bu bitiş benim için.
 7. Sam

  Masters of the Universe: Revelation - Netflix

  haha adam aşka geldi, projesine böyle bağlı olması çok iyi. eski efsane temayı kullansalar ama keşke. art tamam ama, calarts olmamış çok şükür.
 8. Sam

  Ramazan Bayramı 2021

  bayramınız kutlu olsun. 🙂
 9. Sam

  The Green Knight (2021)

  almanlar da siegfried'i bir türk'e oynatırsa ab'de entegrasyon tamamlanır herhalde.
 10. Sam

  MARS 2020 Perseverance(AZİM)

  uçuş zaten enteresan ama ses duymak daha da ilginç geldi, sanırım ilk defa sesli kayıt duydum başka ses oluşabilen bir atmosferden. vay canına.
 11. Sam

  Netflix Türkiye

  uluslararası en çok izlenenleri bilmiyorum ama bizim türkiye top 10'ine benziyorsa çok feci. ben şaşırmayı bıraktım bizim top 10'e.
 12. Sam

  Venom (2018)

  woody harrelson ona uyan bir süperkahraman evreni rolünü aldı gibi, ben yine de ailemizin venom'una pek alışamadım hala ama olsun.
 13. Sam

  Fallout 76

  o dediğin mekana göre ağırlaşma fo4’te boston’da oluyordu işte gene içiçe şehir gibi mekanlarda olabiliyor ama beni scorchbeast queen’de iki düzine insan dışında üzen bir yavaşlama olmadı hani. diğer bazı motorlar kadar verimli değil ama bence de. şu loadout meselesi ücretsiz respec bakımından iyi ama esas istenen olayı karşılamıyor, adamlar tuttular basidi değil daha zorunu verdiler. gene dungeon ortasında elle scrapper filan değiştirmek gerekiyor. üçüncü slot da olsaymış bari.
 14. Sam

  Fallout 76

  stashte junk kategorisi veya inşa edeceğin şeye gelince gösterir kaç tane gerekip kaç tane olduğunu oyun.
 15. Sam

  Jupiter's Legacy (2021 - Netflix)

  bütün taytlı deconstructionlarını deconstruct eden bir yapım bakalım ne zaman gelecek.
 16. Sam

  Invincible - Amazon

  https://knowyourmeme.com/memes/think-mark/photos maden oldu lol, linkte hepsi.
 17. Sam

  Stellaris

  ck3 de gene clausewitz engine, onu çok çekirdek kullanacak şekilde modifiye ettiler mi ki?
 18. Sam

  Mount&Blade II: Bannerlord

  yeterince iyi bence, kafi. cgi basmalı devir bitti gibi zaten sektörün büyük çoğunluğu için.
 19. Sam

  Animeye Karşı Ön Yargı

  e kısıtlıyorsun işte ffleyince, gayet ortada doğrusu bu durum. ben şimdi nomadland açıp yarısını skiplesem filmi seyretmiş sayamam ki kendimi. o noktada synopsis okumaktan çok farklı değil. wikipediadan plot bölümünü açarım, herhangi bir kitabı on dakikada okuyabilirim herhalde öyle, etini bırakıp patlıcanı ayırma hesabı. lotr’da sayfa sayfa tasvir var, açarım john howe ne çizmiş sallarım kitapların yarısını, adam okuyup çizmiş zaten benim düşünüp kafamda canlandıracaklarımı. ya da filmleri izlerim, tom bombadil filan olmasa da olur, tolkien benden iyi mi bilecek. ya da obsidian oyunlarındaki tasfirleri geçebilirim, karakterin gözünün üstünde kaşı şöyle seğriyormuş filan, haticeye değil neticeye bakarım. ffleyip geçtim deyip kendini izlemiş sayanı ben izlemiş saymam tabii ki. nasıl “me2’de finalde bütün yancılarım öldü niye acaba” diyen insanı me2 oynamış saymamam gibi. güler geçerim ama bahis konusu olan şey hakkında görüş belirtirse veya eleştiride bulunursa dikkate almam. neyi sevip neyi istediğini bilen insan bana göre zaten başlamaz izlemeye eğer içerik onun için dayanılmaz boyuttaysa. bana en beğenisi uyuşan insan bile birşey önerince usulen bir bakıyorum 3-5dk neymiş diye. şahsi görüşüm bu. sen senin yönteminden memnunsan ne mutlu sana ama yaptığın şey comfort zoneunu taşımak sağa sola anlattığından anladığım. o yüzden hala “her çeşit izleyin, kısıtlamayın” tavsiyen özünde tamam ama senin yaptığınla uyuşmuyor. seni iman yoluna davet etmiyorum ama diğer insanların yazdıklarına da bakınca burada pek gereği yok tavsiyenin.
 20. Sam

  bill gates öldü mü?

  yazık, iyi gidiyor gibi görünüyordu.
 21. Sam

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  tim sweeney vs tim cook aww yisss https://app.box.com/s/6b9wmjvr582c95uzma1136exumk6p989 dava kayıtları ve kanıtlar üstteki klasörde. https://www.washingtonpost.com/technology/2021/05/03/apple-vs-epic-live-updates/
 22. Sam

  Animeye Karşı Ön Yargı

  "skip'e bas" pasteleyecektim ama onu yapamıyoruz artık maalesef.
 23. Sam

  Animeye Karşı Ön Yargı

  nomadland'i izlemedim, izlemediğim şeyi beğenip beğenmeme gibi bir seçimim yok. irishman işte tam fast forwardlamalık filmdi ama onu bile fflemedim artık düşünün.
 24. Sam

  Animeye Karşı Ön Yargı

  komutan’ın dediğinden şimdi aklıma geldi mesela, nomadland’i ödüle boğdular ama inanılmaz sıkıcı görünüyor ve bütün film birşey olmadığı yönünde de tonla izleyici yorumu gördüm. mcdormand’ın geçen ödüllü filmini de kuzenin daveti gereği izleyip acayip bayılmıştım. izlemeyeceğim o yüzden birisi ille seyretmek istemezse benimle. fransız soslu birşey ısmarlayıp sosunu kenara ittirmek gibi, ısmarlamıyorum baştan. 🙂 neyse seni de o şekil memnun ediyorsa senin bileceğin, benim esas dediğim “herşeyi izleyin” tavsiyenle çelişmesi. bayık auteur filmi izlemiyorum en baştan fflemeyeceğime şahsen, kaybım olmuyor. o deneyimi bütünüyle almamışsam, comfort alanımın dışına çıkmamışsam zaten esprisi kalmıyor, kapamışım reseptörleri.
 25. Sam

  Animeye Karşı Ön Yargı

  @DoGMeaT e iyi de HERŞEY böyle? %100’ünü “hah bunu adeta ben kendim için yazmışım” diyebileceğim film, dizi, kitap, oyun vs neredeyse yok. son derece azdır. %95 ihtimal sevdiğim kısımlar için sevmediğim kısımları da tolere ederim. hatta yaşadığımız hayat böyle zaten. sonra çok battıysa gidip eleştiriyorum işte sevmediğim kısımları, fast forwardlamak böyle “oyunu oynamak istemeyenler için story modu yaptık” gibi birşey. souma’da sadece yemek kısımlarını izlemek de yemek pişirme kanalı açmak gibi birşey, abim bazen yanımda açıyor böyle onun hatırına tahammül ediyorum lol. yani evinde otururken nasıl bir davet veya event oluyor istemeden katılmak zorunda kaldığın anlamadım o örneği. biri bana seyrettiriyorsa zaten skipleyemem. gerge, bone geldi mesela toradora izleyelim dediler, acayip baydığı halde geçin forwardlayın filan demedim yani, davetin adabına aykırı olur. ama yarım kaldı öyle, sonra da devam etmedim. oturup synopsis okurum sadece ne olduğunu merak edip gerisini kesinlikle izlemek istemiyorsam ama çok nadiren, seyretmekten hiç hoşlanmayıp devam etmeye değer mi emin olmak istediğim uzun seriler için. house mesela, romance kısımları berbat, sadece hastalık kısımları süper ama gene de fast forwardlamadan izledim ki animelerin %90’ından kat kat uzun dakika toplamı olarak. gülü seven dikenine katlanıyor, dikensiz gül daha çok hoşuma gidebilir ama aynı gül olmaz, başka birşeye dönmüş olur o noktada. ben şeftali kabuğunu filan soyanları da anlamıyorum benzer şekilde. ‘edebi değer’ deyince eğlence sektörünün ezici çoğunluğunda böyle birşey yok zaten, özel bir arayışım varsa gider ona göre bakarım. logh dialoguna bitse de gitsek deyip sonra mozartlı meleede rahatlamak da.. neyse yorum yapmayayım, bambaşka görüşümüz.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...