Jump to content

Sam

Mod
 • Mesaj sayısı

  58.199
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

Sam hakkında

 • Rütbe
  Sam

Son profil ziyaretçileri

1.810 kez ziyaret edildi
 1. Sam

  Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

  Eyv Gallant 😀 MorDreddo alter when?
 2. Sam

  Stellaris

  10 yl önce keşfedilen tekeri bugün dikdörtgen yapmaya gerek yok. victoria ile alakası yok uzaktan yakından oyunun zaten pop sistemi dahil. düzgün yapılmış sistemleri anlattım. victoria'da pop cap filan da yok zaten.
 3. Sam

  OLED vs QLED kararsızlığı

  q80t kullanıyorum, gayet memnunum. üzmez ama lg daha çok mu memnun eder bilemiyorum doğrusu.
 4. Sam

  Stellaris

  evet o mesele benim de pek hoşuma gitmedi performans endişesi kaynaklı olsa da. oynamadan kesin yorum yapmayacağım ama wide bir empire tall empire ile benzer nüfusta kalıyorsa kötü.
 5. Sam

  Stellaris

  valla zaten yurtiçi gönüllü yolculuk o BM anlaşmasıyla açılan policy harici komedi bana sorarsan. oyunun son 50 yılında filan ancak o policy sayesinde forced resettlement microsundan kurtulabildim. sonra da yeter dedim pop controls ve stop assembly bastım her yerde zaten, kimsenin daha 200 yıl yetişeceği yoktu. treatylerin costlu olması, bir sürü alakasız şeyin paylaşmasında başka dengesizlikler var, cost değil de çalışma, hesaplanmada bir sorun var herhalde. res cost işlerine girince zaten tam bir keşmekeş orası, tradition costlu ama admin req arttırmayan çok güçlü policyler vs o kuyunun dibi yok lol. migration policy güçlü ama bir eksisi 23876238758237 çeşit, çoğu da çöp traitli ırkların doldurması boşlukları. ben bir noktada treatyi iptal edip, hepsini sentetiğe dönüştürdüm. sıfır traitli fallen empire robotlar filan geliyordu. hızlı pop boom için çok fazla iyi ama. belki el atmışlardır, bakmadım yama notlarına hemen oynamayacağım için. 1-2 ay daha hotfix gelir.
 6. Sam

  Stellaris

  migration zaten oyunda growth üzerine artı veya eksi olarak modifier olarak çalışıyorken ondan bağımsız işlenmesi mümkün değil. benim growth dediğim migration’ı da kapsıyor o nedenle. treaty’nin ana sorunu anlaşılan mekanların poplarının yolculuğa aşırı gönüllü olması olabilir, yurtiçi o denli hareket olmuyor. txt modifiera el atılıp halledilebilecek şeyler, hardcode müdahelesi gerekmediği sürece hotfixi bile gelir zaten ben o tarz şeylerin üstünde çok durmuyorum paradox oyunlarında. üretilen ve üreyen arasındaki fark fikren iyi de fiiliyatta sentetik hibrid halkın robotsuz zerg swarmdan iki kat fazla üreyebilmesi gösteriyor ki fiiliyatta sorunlu çalışıyor. artık modlara mı el atarlar ne yaparlar bilmem ama bence fundamental hardcoded bir sıkıntı “hayır efendim ben robot üretmiyorum ama karınca olarak geri kalıyoruz” durumunun ya da robotik uniformitenin geri kalmasının. illa ki o iki pop ticker da çalışacak yani oyunda, alternatifleri kendi ayağına sıkmak. 20 yılda paradox’un sıkıntılarını ezbere ettim, pop sistemini baştan yapsalardı daha sağlam bir temeli olurdu ama şu hali bile oyunun ilk başındaki halinden kat kat iyi. o yüzden şimdi değişiklik bahsi geçene kadar eleştirmemiştim. dediğime 1-2 yama sonra gelirler sen de unutursun bu bahisleri, klasik. 😀
 7. Sam

  Netflix Türkiye

  https://www.bbc.com/news/business-56826190 bu yıl beklenenin çok altında abone artışı olmuş, projeksiyonu hepten düşürmüşler. hisseler çakılmış. netflix 207m abone, disney 100 milyon olmuş. falance meşhuru alın filmde oynatın diye sallapati projeler yerine biraz daha özenerek yapmaları lazım.
 8. Sam

  European Super League

  futbol takip etmiyorum ama şu girişimin patlaması öyle sevindirdi ki beni. eğlence, spor, kültür için çook kötü örnek teşkil ederdi. hiçbiri aç yatmıyor bu kulüplerin. hırsın da bencilliğin de bir limiti olsun, hayattaki bazı konseptleri bozmasın. şimdi tam tersine gelecekte benzer şeyler denenmeden önce bu bozgun hatırlanıp tereddüt edilir.
 9. Sam

  Stellaris

  esas problem treaty’den ziyade robotik pop tickerı boostlanmışken bir de üstüne tekrardan organik pop tickerı gelmesi. sisteme sentetik sonrası organik aşılanması ana mesele, migration modifier değil. bunların ayrı pop tickerlar olması ana sorun. hiçbir paradox oyununda ayrı pop ticker yok çünkü. vic2’nin sisteminde poplar 100k’ya kadar çıkabilen birimlerdi ve bu rakama ulaşınca yeni bir pop oluşuyordu. popun tüketimi ve üretimi de büyüklüğüne göre oranlanıyordu. her popun da growthu ayrıydı, bence en ırganik ve düzgün çalışan sistem oydu. imp rome rastgele bir pop seçiyor sıradaki büyüyecek pop olarak ama gene tek bir ticker var, prov büyüklüğü dramatik modifier ekliyor ama metropol büyüme hızını simüle etmek için. buradaki sistem en kötüydü bence. iki ticker var ve bunlar abuse edilmeye çok müsait. büyük nüfusların büyüme hızındaki ölçeklenmesini de iyi simüle etmiyor. bunu düzelttiler mi bilmiyorum ama geçen yamadaki hali ek atılmasını gerektiriyordu.
 10. Sam

  Stellaris

  mekanın kapasitesiyle mevcudu arasındaki farka göre pop growth bonus rom imp gibi başka oyunlarda da var ama bence bundaki ana sorun organikler ve robotiklere ayrı tickleyen growth counter vermeleriydi. sentetik olup sonra migration treaty yapınca komik population boom oluyordu. son halinin detayını bilmiyorum ama bence yapılması gereken sadece galaktik konseydeki anlaşmayla çıkabilen gezegenlerarası serbest pop geziniminin ona ihtiyaç duymadan yapılabilmesi ve kapasiteye ulaşınca otomatik durmasıydı. endgamede o keyifsiz microyla boğuşmuştum saatlerce. düz migration modifierlar çok yetersiz ve anlamsızdı. oyun sonlara doğru acayip yavaşlıyor gerçekten ama performans monitöre bakınca ne gpu ne cpu düzgün kullanılıyor. tek çekirdeğe mi yükleniyor nedir.
 11. Sam

  European Super League

  boris de demin covid basın toplantısında gerekşrse yasal olarak önünü keseceklerini söyledi. ama madrid mahkemesi de uefa yaptırımda bulunamaz diye karar almış. bu kapışmayı izletmek için yayın hakkı satsalardı köşeyi dönerlerdi lol. yalnız “2021 tarihinde en zenginiz diye ömür boyu ligdeyiz” mantığı ne kadar saçma, istediğin kadar kaybet veya berabere kal, gene de statü koruyorsun lmao. amerikalılardan çıkmış fikir diyorlar, anlaşıldı neden. inşallah epic patlar, bu açgözlülüğün sonu ibretlik olur. https://au.sports.yahoo.com/super-league-owners-american-liverpool-manchester-united-arsenal-milan-glazer-kroenke-john-henry-paul-singer-142109507.html
 12. Sam

  Warhammmar 40k

  hadi artık bir oyun yapın şuna da, 15 yıl oldu.
 13. Sam

  Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

  okita alter'ın gelmesi 80 draw sürdü, zibilyon tane event ce ve emiyolar ona kadar. 😕 emiyo maxlandı sanırım.
 14. Sam

  European Super League

  sadece zenginin zenginliğini pekiştirmek istemesi maksadıyla kurulan bir sistem belli ki. "ben herkesden çok satıyorum, kendi launcher'ımı çıkartayım" kafasının benzeri. temsili düşük bir düzen yanlış bence de.
 15. Sam

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  eternals yönetmeni yüzünden oscar yayınlamayacak çin, o filmi de tümden gösterime sokmayabilirler. onun zararı bir yerden çıkacak. 😛

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...