Jump to content

Sam

=o=
 • Mesaj sayısı

  53.981
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

Sam hakkında

 • Rank
  Sam

Son profil ziyaretçileri

103 kez ziyaret edildi
 1. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  bim'in sütaş satması gibi olsa gene iyi, "marvel filmlerini artık sadece imax verecek" demek gibi. ama pardon muadili vardı, mcu yerine dcu filmi izlersek de ölmeyiz di mi lol. sürünürüz gerçi ahah.
 2. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  al buyur steam'i açtım koydum. BİZ seçiyoruz görüp görmemeyi skora etkisini, devler değil.
 3. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  değil, alakaları yok uzaktan yakından. epic ileride yapınca, şu anda yok zaten, developer review yapılmasına ya izin verecek ya vermeyecek. steam'deki yeni olay, -SEÇENEK MÜŞTERİ TARAFINDA, ŞİRKET TARAFINDA DEĞİL- bomb olduğu değerlendirilen reviewlerin skor üzerindeki etkisi kaldırılacak, reviewlar duracak ama.
 4. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  hangi ps exclusive'i getirmişler? portlanan oyun zaten pc'de, bu getirilmiş olmuyor ki zaten. neyi diriltmiş yani gidip bir geliştiriciyi sıfırdan mı fonlamışlar? yapılan tek şey kickstarter'dan milleti kazıklayıp oyunu backerlardan çalmak. bu mu genre diriltmek? çıkmak üzere olan oyunlara rüşvet basmak mı? bilakis pc platformunu zayıflatacak ve hizmet kalitesini düşürecek, diğer platformlara olan avantajlarını kaybettirecek hareketler esas dert. bunlara karşı gücün korunabilmesi önemli, epic'in buy/download/friends platformu bu değil. devir bilgi devri denmiş, alın size "alternatif bilgi kaynakları": yani "dur streamerlara bakayım oyunu tanımak için" diye gireceksin, adam sana epic store reklamı yapacak komisyon aldığı için. "çok güzel ya alın alın" diyecek, siz de bağımsız karar verdiğinizi sanacaksınız. oyun gazeteciliğini maaşa bağladıkları gibi vlogger ve streamerları da maaşa bağlayacaklar. rahmetli püskevit yaşasaydı da keşke onun videosunu paylaşabilseydim, yargılardı net.
 5. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  gog dedim sana, indirim yapmadan alternatif ve kaliteli hizmetle topluyor oyuncuları. kimseye rüşvet yedirmeden. epic'in çaresi defolup gitmek çünkü pc oyunculuğuna hiçbirşey katmadan sömürme çabasındalar. ben şirket hissedarı değilim, oyuncuyum. oyuncuya kötüyse kötü, bitti bu kadar. gayet basit bir olay hani şu. paid mods denendiğinde HEPİNİZ çıldırdınız çünkü neden, oyuncuya kötü. hiçbiriniz "ya arkadaş emekçinin hakkı" filan demediniz. şimdi epic store olunca mı emekçinin hakkı hatırlandı? ya hizmet kötü diyoruz ha ordan ha burdan diyorsun hala. bold bölüme katılıyorsan paticik'e de girme bence, buradan daha toxic steam forumu görmedim ben. hani şu adamı sevmem ama son derece basit anlatmış yani. oyuncu kitlesinde de egs'yi destekleyen gördüğüm tek komünite kotaku ziyaretçileri lol. oradan anlayın artık.
 6. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  epic'de satsın aynı fiyata, daha çok cut alıyor işte? 18% cebine iniyor, daha ne? ama müşteri epic dandik hizmet veriyor diye oradan almama gücüne sahip. insanlar gidip gog'dan alıyor mesela hizmetini tercih ettiği için steam'deki oyunu. ama epic iyi hizmet vermek istemiyor: pro-company adamlar, pro-consumer değil. "banane şirketler bana daha kötü hizmet versin aynı paraya" demek nasıl bir mantık anlayamıyorum.
 7. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  ya zamanla düzelir denip geçecek şey değil, tek tek açıklamaları var her konuda link link koymam lazım sanırım. adamlar pro-consumer pekçok özelliğe bilerek karşı çünkü tüketiciyi satıcı karşısında zayıf bırakarak çekmek istiyor şirketleri. adam diyecek ki "cut daha düşük, eleştiriyi banlayabiliyorum" vs rüya gibi. o kırık dökük batman oyunu vardı mesela düşünsenize, öyle oyunu çıkaracaklar ve kimse farkında bile olmayacak oyunu alırken ne kadar vahim durumda. adına bakıp alacaklar. user reviews: opt-in forum: asla eklenmeyecek reampage zaten "korsanlarım" filan diyorsan kendin itiraf ettin sorunu, korsanı bitirmişti steam. şimdi herkes 2005 öncesine döndü 3 ayda. epic'in patlayacağı birşey yok: tencent 49%'una sahip epic'in, risk filan yok, zararına da olsa çeker oyunları zaten tekel olunca mecbur insanlar o noktada. netflix de zararına çalışıyor şu anda kullanıcı sayısını şişirmek için. rofl kanuni epic'teki oyunu zaten steam'de satamıyorsun! farkında mısın durumun? mesele yapamamak veya zaman alması değil, yapmak istememek.
 8. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  spekülasyon filan yok işte halihazırda yaşadığımız olay. normalde alıp oynayacağımız oyunlar dandik epic store'a kilitlendi. oyuncu olarak kayıptayız. "oyun oynamasam da nefes alabiliyorum"sa argüman o zaman konuşacak birşey yok zaten. 🙂 video isteyenler için ama son phoenix point ve outer worlds skandalları öncesinden.
 9. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  muadil ürün diye birşey yok oyunculukta. muadil film, muadil şarkı filan böyle şeyler var mı? yok. muadil oyun da yok. ben gidip falanca oyunu oynamak istediğimde özel anlaşma gereği satan SADECE TEK YER varsa bu tekeldir. developerları parayla bağlamak marifet değil, store da açık ve net kötüyse kullanıcı için kötü. yarın google çıkıp parayı basıp asscreed vs'yi exclusive stadia'ya koyunca ve sen tr'de kötü bağlantıyla bunu oynayamayınca gidip 'muadilini' mi oynayacaksın mesela?
 10. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  exclusive demek tekel demek zaten teknik olarak başka bir açıklaması imkansız. nintendo tekel mesela bütün sattığı nintendo oyunlarında. ya ben başka yerden alayım yapılamıyor. apple gene tekel ios üzerinde. yani videolar var olayı işleyen de kısa yok, mecbur durumu anlamak için zaman ayırmak lazım her şekilde. yüzeysel kalması kafi değil. şimdi ubisoft kendi oyununu kendi yapmış, diyor ki sadece ben fabrikadan satıyorum. epic'in durumu böyle değil. epic fortnite vs'yi kendi exclusive satsa şu sohbet olmaz ki. gidip üçüncü partileri rüşvetle topluyor. alakasız uplay ile filan egs. steam'i sadece dl için kullanan bile etkilenecek bundan, kaçış yok. kallavi fiyatı koyacaklar, hiçbirşey yapamayacaksınız. alternatif yok çünkü tekel o oyunda. steam'de birşey pahalı olursa gidip key sitesi bakıyoruz, ben de gidip storefront'tan almıyorum herşeyi.
 11. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  şimdi epic store neden kötü herhalde hiç o tabloya bakılmamış. daha detaylı izah edelim: epic store buy/play/friends'ten ibaret, yeni başlamış olmak filan bahane değil. yıl 2019. steam %30'luk hizmet vermiyorsa epic %12'lik hiç vermiyor. steam'in kesintisi sadece kendi storefront'unda satılan oyunlardan. retail kutu, key site, dev store filan bunların hiçbirinden satışlardan steam kuruş almıyor ama gene bunun dl'sini, forum hizmetini, workshop'unu herşeyini kullandırıyor. epic ise BÜTÜN satışlardan alıyor o %12'yi ve sıfır hizmet. customer review olayını anlattık. çöp gibi oyunu koyup adam opt out yapacak ve bilmeyeceksiniz sorunu var mı yok mu. alıp sorunu yaşadığınızda damdan düşene soramayacaksınız çünkü sadece dev ticket olacak. onlar da size otomattan cevap yollayacaklar. "ya banane bütün storelar aynı" demeden önce lütfen biraz okuyun, aynı değil çünkü. ms store'a karşı çıkmıştık uwp yüzünden. buna da exclusivity yüzünden çıkmalıyız. parayı basıp exclusivity rekabet değil. gerçek anlamda tekel olmak bu işte. alternatif oyun nedir lol, muadili ilaç gibi birşey mi? "vermidon kalmamış, termalgine verelim?" gibi "battlefield kalmamış, call of duty verelim" gibi mantık mı olur?
 12. Sam

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  bölüm modluğunu bırakmıştım ama artık bütün modlar forum genelinde çalışabiliyor, o yüzden birşey görünce müdahale artık. 😛 dikkat edin ehu. points artınca ban otomatik düşüyor sonra.
 13. Sam

  Granblue Fantasy

  paticik gbf kulubümüz hayırlı olsun, buyrun katılın. 🙂
 14. Sam

  Oyunlarda Fotorealizm

  mükemmel olmuş. yapılması ve yapılabilmesi gerekli, artstyle bambaşka bir olay. teknik olarak mümkün olduktan sonra gidersin o imkanı istediğin yönde kullanırsın. taşın çatlakları yerine anime kızın yüz hatlarını kusursuz eğimde yaparsın vs. esas sorun son yıllarda bu kaynakların çoğu oyunda over-engineered tasarımlar için kullanılması. karakterlerin kostümlerinden gereksiz aşırı aksesuarlar ve detaylar. sonra gidiyorsun ortamda dibine girince hala zayıf bir sürü nesnenin hatları vs. unreal motoru her yeni video çıkardığından cidden aşıyor kendini 20 yıldır. gene takdir ettirdi cidden. düşünsenize şöyle bir blade runner oyunu filan.
 15. forum kapalıyken ve son bir haftada ola gelişmeler yüzünden bu kendi başlığını gerektiriyor artık. fortnite ve tencent finansmanından gelen paralarla "garanti satış" (oyun hiç satmasa bile satmış gibi sayıp ödeme) teklif eden epic, 1 yıllık veya devamlı exclusivity anlaşması yapmaya başladı şirketlerle. epic store harici hiçbir yerde oyunun satın alınamaması ve oynanamasını gerektiriyor. üçüncü key satış siteleri de dahil. görüldüğü üzere kendi üretimi dışında oyunları da satan en kötü store sayılır şu anda pc piyasasındaki. customer review eklerlerse "üretici için seçeneğe bırakılacağını" söylediler. yani kötü oyun çıkaran sansürleyebilecek eleştirileri. ayrıca forum da olmayacak, sadece geliştiriciye ticket atarak soru sorulabilecek. geliştirici oyunu salladıysa veya cahilse yandınız. steam'in %30'una karşılık %12 komisyon alındığı ve unreal motorlu oyunlardan normalde aldıkları %5'i de almadıkları için geliştiriciler için avantajlı, oyuncular için berbat bir store. şimdiye kadar metro exodus, phoenix point ve outer world önce gog ve steam'de çıkacakken bir anda yön değiştirdiler egs'e. şahsi görüşüm pc oyunculuğunu çok kötü bir noktaya götüren bir hareket ve endüstri standardına dönüştüğü takdirde bugünleri mumla arayacağız.
×
×
 • Yeni Oluştur...