Jump to content

Sam

Mod
 • Mesaj sayısı

  59.158
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

Sam hakkında

 • Rütbe
  Sam

Son profil ziyaretçileri

2.624 kez ziyaret edildi
 1. Sam

  All Us Are Dead (2022 - Netflix)

  Benim de aklıma direkt hotd geldi, bunu da geçenlerde watchlist’e eklemiştim. Train to busan referansı güldürdü, zombi konseptini reddetmek yerine farkında olmaları güzel.
 2. Sam

  old but good memes

  Ahah colbert yoketmiş ama ona republican başkan lazım ya, bidon’dan sonra eski tadı kalmadı.
 3. Sam

  old but good memes

 4. Sam

  Back 4 Blood (Patiler, hazırlanın...)

  Video ibretlik olmuş, betada gidip steam forumunda bile uyardım insanları. Perşembenin gelişi alfadan belliydi ama. Her defasında yok final launch olacak dediler. Bile bile lades. Sonra steam’de %65 mixed.
 5. Sam

  The Witcher (2019) - Netflix

  netflix tam final release downgrade hesabı.
 6. Sam

  The Witcher 3: Wild Hunt #2

  netflix aktörlerini skin olarak kullanma gibi birşey olacaktı sanırım? anri başgan süper olur ama diğerlerini yüklemem lol.
 7. Sam

  "There will be no Windows 11"

  zaten mozilla’nın sitesinde de kopyalayın sonra yeni profile yapıştırın diyor, aynı dediğini yaptım ve HİÇBİRŞEY görmedi ne bookmark ne settings ne history ne tema, 1gb’dan fazla profil dosyası boy boy klasörler. 10 yıl önce aynısını yapınca sorun olmamıştı. 10dk bağıra bağıra küfrettim ekrana. pc şu anda denizden tekneye çıkmış bourne gibi, adam öldürebiliyor ama niye öldürebildiğini bile bilmiyor işte üçleme çekmem gerekecek kim olduğunu hatırlatana kadar. Allah epic’in de ayrı belasını versin, o da game şnstallation tanımıyor, kendi help sitesinde yazanı birebir uyguladığım halde yüzlerce gb’lik oyunları tanıtamıyorum. inşallah epic de batar tez zamanda. cidden bloat pc kullanmak şu eziyetlerden daha iyi. format 1fps ekledi, Allah senin de belanı versin hardware unboxed. beyinsiz herif. oyunu oynayacak keyfim de kalmadı. neyse epic’i hallettim, kendini admin mode’da çalıştırmıyormuş, ms store’dan yükledim diye mi acaba. pc herşeye admin yetkisi soruyor zaten dosya bile kıpırdatamıyorum. ara bul şimdi tek tek ayarları. zaten docs pics vs locationları değiştirtene kadar onedrive ile boğuşturdu. güya pc’den anlamayan için os. her adımda google’dan aratmasam çözülecek gibi değil, inanılmaz kötü. firefox cloud kullanıcı hesabı üstünden hatırladı çoğu şeyi neyse ki. buna da şükür.
 8. Sam

  "There will be no Windows 11"

  yok edge açılamıyor yani 3 ker boş pencere açılıp kapanıyor kendi kendine. storedan da indiremiyor hata veriyor zaten libraryinde diye. windows update de bulamadı yenisini. neyse bakacağım. context menüsü de bazen dumb down menü ccpsiz bazen normal menü. aynı dosyaya beş kere klikledim başka başka çıkarıyor kafasına göre. firefox profilini birebir kopyaladım ama firefox sanki sıfırdan kurulmuş gibi gene. bir daha da format atarsam ne olayım. çıldırıcam şimdi. 1gb profil kopyaladım içinde gerekli dosyalar yok fıttırıcam şimdi lanet olsun sana mozilla.
 9. Sam

  "There will be no Windows 11"

  cut copy paste? ha onun dışında save file, properties, compression vs sürüyle şey var. yoksa context menüsünü kaldırsınlar zaten gerek yok share on skype için. fresh install şimdi bitti, edge çalışmıyor lmao.
 10. Sam

  "There will be no Windows 11"

  hayır efendim 40 yılda bir girmiyorum. devamlı sık kullandığım şeyler hergün. öyle olmasa neden klavye makrosu yapmış olayım. users klasörünü kopyalarken kitlendi şimdi, sign out yapmak gerekti pff. en baştan şimdi, "1 day remaining" yazan transfer penceresi... neyse bitirmiş aslında ama bitirdim diyememiş anlaşılan. ben bir reset pc yapayım.
 11. Sam

  "There will be no Windows 11"

  ya işte bütün yapmaları gereken seçenek. ekle kardeşim seçenek olarak, isteyen uzay üssü yapsın, isteyen klozette otururken kullanmalık yapsın. default'u klozetlik yap o adam anlamaz diye. biz de settings'e girip ayarlayalım kafamıza göre. hayır bu adamlar hala control panel'i bile kaldırmış değil neredeyse 10 yıldır bölünmüş parçalanmış. mouse settings'i açıyorsun sonra bir daha advanced halini açıyorsun settings'deki 5 satırlık kısımda çöp olmadığı için. hatta dün komedi bir pencere açtım şimdi unuttum hangisiydi. pencerenin üst ve sol kenarı dark theme kapkara, geri kalan orta kısım kar beyazı çünkü direkt taşımışlar. utanır insan biraz ya, indie oyun tier. hatta onlara bile hakaret, asset swap tier. win7'den beri (win8'e, 8,1'e, 10'a, 11'e hep upgradeledim, hala sıkıntısız çalışıyor olması aslında iyi gene) formatsız götürüyordum makineyi ama intel'den amd'ye geçerken fresh install yapın diye benchmarklamış hardware unboxed, şu users klasörünü yedekleyeyim de 10 yıldır ilk formatı yapayım. hiç de istemiyordum meh, iş çıktı şimdi. en sıkıcı sinir şey sıfırdan kurmak, dumb down yapacaklarsa işin şu kısmını dumb down yapsalar keşke. şu an mesela users klasörünü transfer ediyor ama transferi durumunu bile göremiyorum cücük kadar explorer ikonuna hover up yapıp gene cücük kadar preview'ını görmeden. ya sabır... inşallah apple batar da onun taklitlerinden kurtuluruz. skyrim ui'sından windows'a kadar kötü ui nerede gördüysem "apple'dan ilham aldık" lafı geçiyor illa ki.
 12. Sam

  "There will be no Windows 11"

  abi herşeyin başı seçenek. koskoca settings var, boş boş duruyor. hayır bir de araştırınca regeditlenebilen şeyler, sanki bu tasarımcılar "hayır bizim istediğimiz şekilde kullanmazlarsa bunlar yarın öbürgün os yapıp bize rakip olur mu" kafasında anlamıyorum ki. yani bu mantığı anlıyorum da tablette kullanıyorsa tablet modu olur işte win8'den beri var. onu da geçiyorum, bendeki win pro business. nasıl bir pro business sosyal medya paylaşımını paste'den fazla kullanabilir ki, bu adamlar win kullanmıyor mu bunları tasarladıkları pc'lerde. "nasılsa klavye kısayolu kullanmıyorsa paste kullanmıyordur" filan mi diyorlar, nasıl kafalar bunlar. abi bir sürü hemfikir olmadığımız alan var yazdıklarında ama nitpick yapmayayım şimdi sana, fakat şu EN KÖTÜ olayı savunduğun için yazmadan edemiyorum. context menüde en çok kullanılan bazı şeyleri (yukarıda bahsettiğim cut copy paste gibi) bir merdiven altı sigara içme odasına kitleyip kapısını da çevirmeli kulplu yapınca bu 9-17 sabahtan akşama dayaklık bir işgüzarlık. birincisi konması gerekenle konmaması gerekenler yanlış seçilmiş ki bunu geçiyorum, o context menü gene editlenebilir yapılır eğer menünün büyüklüğü sorunsa ki windows minimum 720p istiyor, nasıl bir context menüsü büyümesi sorunu olabilir ki ekrana sığmasın? ciddi ciddi "context menüm 720p'den fazla büyüdü" diye ağlayan bir insan evladı kayda geçmiş mi? eğer bu insanlar win kullanıcılarının cut copy paste kullananlarının sayısından fazlalaştıysa, gene explorer settings altında bir "customize context menu" setting eklenip buna isteyen istediğini koyup çıkaramaz mı? winrar, 7z (çok kullanıyorum bunları da) seçenek ekleyebiliyorsa kurulurken, biz niye editleyemeyelim? nutella'nın cirosu mu düşer ben "extract to folder"ı bir tuş fazla (shift+10lanırsa 2 tuş fazla!) seçersem? yahu ben context menüsünde vakit ve emek kaybetmemek için sık kullandığım şeyleri sağ tuş + keyboard makroya bağladım, bu adamlar gidip o menüde harcanan zamanı ve emeği arttırmışlar. İ-NA-NIL-MAZ. bile bile lades dedim win11'e geçerken evet farkındaydım ama nihayetinde 2025'de paşa paşa geçilecek, adamlar tiktok gençliği diye ayrı bir versiyon çıkarmıyor sonuçta. feedback hub'da yazılmış, ben de açtım ağzımı yumdum gözümü orada da böyle. şu tasarımı yapan adamı işten kovduğum gibi işe alınmasın sektörde diye her tarafa mektup yollarım. kontamine edilmemeli yazılım dünyası bu adamlar tarafından.
 13. Sam

  "There will be no Windows 11"

  "windows 11 upgrade zamanı geldi" diye pc'yi açınca mesaj çıkarınca e iyi madem yeni pc aldım destekleyen, geçeyim bari dedim. 4 saat sürdü, bir yerde takıldı uninstall etmemi istedi birşeyi, neyse. bekle bekle bitmedi, hatta sanırım baştan başladı bir kere bitmesi gereken yerde. neyse sonunda açıldı, taskbar'da duran açık programların text'i yok ve bunun ayarı yok lmao. gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum şu anda. donanım ileriye giderken yazılımın geriye gitmesi cidden utanılacak bir durum. keşke windows'un çalıştırabildiği herşeyi sorunsuz açabilen bir os olsa. bu kadar mı kötü dizayn seçimleri olur ve kullanıcıya sıfır seçenek verilir. neyse valhalla’da 1fps kazanmışım benchmark’ta, düşüş olmuştu net’teki benchmarklarda, buna da şükür. vbs açmadım gerçi. sağ tuşla paste bile çıkmıyor ama share with skype çıkıyor lmao nasıl insanları tasarımcı diye işe alıyorlar yarabbi, şurada forum içinde kendi aramızda oturup daha iyi ui tasarlarız. benim gibi win11'e geçmeyi düşünen varsa diyeceğim
 14. Sam

  Robot Süpürgeler

  evet bendeki roidmi eve de istasyon bulamamaya başladı, hatta elle parkedince de yerinden çıkıp aramaya devam ediyor filan çıldırttı geçen gün. sensörler %48 gösteriyor ama öyle bir kir de göremedim hani. bir de torbaya boşaltacağı ağız saçlarla yumak olup tıkanmış, emememiş istasyon. halıya pislik bırakmaya başlayınca farkettim. elle bütün deposunu boşaltmam gerekti tekrar emmeye başlayabilmesi için.
 15. Sam

  World War Z

  wwz aftermath kodum var fazladan bir tane, isteyen varsa özelden ulaşsın.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...