Jump to content

Sam

Mod
 • Mesaj sayısı

  56.303
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

Sam hakkında

 • Rütbe
  Sam

Son profil ziyaretçileri

956 kez ziyaret edildi
 1. Sam

  Warhammmar 40k

  gerçeğini koymuşlar işte çakması yerine, yeter.
 2. Sam

  Tavsiye : Boku no Hero Academia

  ben de son sezonu geçenlerde bitirebildim, çok güzeldi özellikle finali. mendebur oldu endevur.
 3. Sam

  patici/k/ silah topiği

  izlemiştim bunu geçen aylarda, bu kanalda bazen iyi şeyler oluyor.
 4. Sam

  Warhammmar 40k

  efsane olmuş trailer. 👍
 5. Sam

  deliriyorum

  backlog temizlemek için mükemmel zaman, gün yetmiyor bana gün geçmemesi bir yana lol.
 6. Sam

  The Last Dance Belgeseli ('97-98 NBA Sezonu)

  yani adamın onayı gerektiyse her sahnede bile, belgesel de aşırı yarışmacı gösteriyor, kendi de öyle kabullenmiş ki o denli bir hırs gütmese aynı yetenek o noktaya ulaşabilir miydi, belki evet ama muhtemelen hayır. ha bu yüzden çevresindekilerle yaşadığı sürtüşmeleler vs olması da şaşırtmadı beni şahsen çoğu şeyi bilmediğim halde çünkü benzer şekilde davranan insanla bulundum ve alınan sonuçlar "demek ki böyle oluyormuş" dedirtti sonradan. "o öyle demediği halde demiş gibi düşündüm kendimi bilemek için" demesi, diğer herkesin tekrar tekrar onaylaması filan, belli yani normal insan değil. ama adamı sohbet arkadaşı olarak takdir etmiyoruz sonuçta, yaptığı iş üzerinden takdir ediyoruz.
 7. Sam

  Total War: Warhammer

  ahah henry cavill beğenmiştir umarım, adamı zaten man of steel’de beğenmiştim ama gitgide takdir ettim daha çok. klişe olacak ama içimizden biri gibi.
 8. Sam

  Justice League (17 Kasım 2017)

  snyder çocuğu ölünce yarım bırakıyor, kalanı whedon’a çektiriyorlar ve ortaya bu frankenştayn canavarı çıkıyor. snyder yoksa normalde bu kadar dandik film çeken bir adam değil, watchmen ve man of steel en iyi dc filmlerinden bence.
 9. Sam

  Gundam Serileri

  güzel arşiv ama böyle yüzlerce bölüm hiç girişemem ya maalesef, dediğim gibi uzun soluklu dizilere başlamak bir yana başladıklarımın nerdeyse hepsi yarım kaldı bazı çok sevdiklerim dahil geçen yıldan. önceki sezon mesela yıllardır en sevdiklerimdendi, rahat 100 bölümü geçkin backlogum var ondan. buna da 25lik sanıp başladım film ararken, yoksa başlamazdım lol. diziler öneriliyor gene bakıcam diyorum öyle kalıyor, bu yıl hayatımın en dizi/anime bakamadığım yılı olacak bu gidişle sanırım. bende bir commitment sorunu var adını koyamadığım, bakalım aşabilirsem zaten tavsiyelerinizi dikkat alırım hani sizi de yormayayım.
 10. Sam

  Gundam Serileri

  ok ileride bakacak olursam diğer serilere bu postlara dönüp faydalanırım kesin, teşekkürler. 😀 ibo 50 bölümmüş, ben ilk yarısı sanmıştım sadece. ilkini demin bitirdim de ana ekipten sevdiğim de (püskevit) tiksindiğim de (mekazuki) charlar oldu, rakiplerini tuttum gerçi hep ikinci yarıda lol. serinin ana fikri “acıma yetime, döner koyar ...” olmuş. neyse gene izleniyor.
 11. Sam

  Gundam Serileri

  aslında netflix'ten izlemiyorum genelde de denk geldi işte, yoksa hdd'ye backlog duruyor dolu. anime pek izleyemedim bu yıl genelde aslında. nedense o havaya giremiyorum bayağıdır. gundam unicorn? bilmem belki bakarım ileride, gundam ile alakam işte bir heves 00 izledim hayalkırıklığı oldu, (ikinci sezonu da indirmiştim hatta nasılsa devam ederim diye ama dokunmadım kaç yıldır) sonra build fighters izledim eğledi, mixed results yani biraz. sci-fi aksiyon hayatımın türü olduğu halde mecha türü daha ziyade olaya "sci-fi var ve içinde mechalar kullanılıyor konjenktür gereği" şeklinde değil de "mechalar var, settingin kalanı mechadan dallanıp budaklanıyor" tarzı işleniyor genelde, o yaklaşım da çok sarmıyor beni. bunu eleştiriden ziyade türün MO'su beni sürüklemiyor şeklinde söylemeye çalışıyorum, yanlış anlaşılma olmasın. yani logh dedin mesela onu izlerken "uzay gemisi savaşları olan birşey yapalım, konuyu üstüne uyduralım" gibi değil, yerine göre gemi, yerine göre piyade close combat, yerine göre uzay istasyonu vs yani tam combined arms gidiyor. bunu sci-fi'da yapabilmek mümkün de işte mecha adı üstünde. ha mesela gidip "mecha satın alıp bunu turnuvalarda kapıştırıyoruz" diye bir setting olunca bunu sorgulamıyorum ama gidip bütün gerçek savaşları mecha dövüşleri ile çözmeye çalışınca bir seri o zaman suspension of disbelief gerekmeye başlıyor.
 12. Sam

  The Last Dance Belgeseli ('97-98 NBA Sezonu)

  güzel bitti, genelde biraz taraflı olmuş ama olsun artık o kadar. pizzacı da itiraz etmiş "ben mj hayranıydım kendi ellerimle pişirip götürdüm kimseye güvenmediğimden" diye. hangisi doğru artık kimbilir.
 13. Sam

  Gundam Serileri

  tamam o halde bir şans veririm sonra, gerçi önce tanya’ya bakıcam daha ehu.
 14. Sam

  patici/k/ silah topiği

  top mermileri zaten direkt tepe zırhına vurursa gg olacak kadar çok yüksek patlayıcı içeriyor ama çok yakınına düşmediği sürece genelde parça hasarlarıyla sınırlı. tankların özellikle dışarıda duran korumasız parça sayısı arttı zaten iyice. tayfa kurtuluyorsa zaten tank işini yapmış sayılır. yunanistan işte alman parasıyla bizimle yarışmaya çalışıyor, avrupa'nın en akılsızı.
 15. Sam

  Antidepressant or Tolkien Character?

  17/24. unutmuşum charların hatırı sayılır kısmını ama isimlerin çoğunun sonekleri belli ediyor tahmin yapabilmek için.
×
×
 • Yeni Oluştur...