Jump to content

Sam

Mod
 • Mesaj sayısı

  59.789
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

Sam hakkında

 • Rütbe
  Sam

Son profil ziyaretçileri

3.072 kez ziyaret edildi
 1. Sam

  Topla v0.9 [22kasım20]

  amd de intel de çok kullandım, o nesilde hangisi öndeyse fiyat/performans olarak, ona yöneliyorum. amd tecrübemden diyebilirim ki her zaman onu seçmemek lazım. son dönemde cpu'da iyiler ama gpu'da değiller. dlss/fsr başlığında attığım digital foundry videosunda gösteriyor fsr2'nin bile dlss karşısında yetersiz kaldığını. onun haricinde çok bariz geriye düştükleri dönemler var cpu olsun, gpu olsun. ama evet ben de iyi-kötü bir şekilde devam etmelerini ve genelde f/p'ye önem vermelerini (bunu öne geçince salladılar gerçi 5 serisinde) beğeniyorum.
 2. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  gözlüklüyüm ben de ama şimdilik hamdolsun jj abrams gibi görmüyorum dünyayı henüz. sinemada kameranın bize göstermek istediği yere odaklanmamızı söylüyor hikayeyi anlatan, bu yaklaşım etkileşimli bilgisayar oyunu mantığına aykırı. kamera hareketimiz başımızın çevrildiği yer olabilir ama gözümüzün nereye baktığını, odaklandığını göstermiyor. eye tracker aparatı kullanılsa hani belki mantıklı olabilir. ama dialogda olduğum adama baktığımı gösteren birşey yok, belki sallamıyorum arkasında olan bitene bakıyorum. yönetmenin sahnedeki odak noktasına hakimiyeti sözkonusu değil yani. gerçek dünyada olan herşey de fiction'da aktarılmıyor zaten rahatsız ediciyse. deli gibi floater görüyorum mesela, kimsenin görsel efekt olarak eklediğini görmedim ne filmde ne oyunda henüz. çok gerçekçi olur halbuki yüzen yılan gibi parçacıklar kamera her sağa sola döndüğünde. ama beyin de bunları görmek istemediği için nötralize ediyor hareketsizken, görmezden geliyor. demek ki görüntüyü bozan şeyleri de ille göstermeye hacet yok. benim şahsi görüşüm.
 3. Sam

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  bütçesi olanlar mini ledlileri beklesin evet, neo g7 msrp 1300$ (g7 28” şu an burada 500$ kabaca) olmasaydı onu beklerdim birkaç ay daha. bu arada cidden 8gb vram tökezledi breakpoint gibi bir oyunda, textures ultimateden mediuma çekmek zorunda kaldım. dlss/fsr bu devirde koymayanı dövsünler. güncelleme: aptal bir vulkan bugıymış, dx11’e geçince ultimate textures takır takır çalıştı sorunsuz. 8gb vram’i 9gb görmüş aptal oyun, olmayan vram’i varmış gibi dokuları ram’e koydu kesin. pci swap öldürüyor fps’i. 4k 60+ tutturabildim mevcut oyunların hepsinde. inanılmaz görünüyorlar cidden, 1080’den 1440p’ye geçtiğimde bu kadar etkilenmemiştim görsel olarak.
 4. Sam

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  g7 28" (g70a) bugün geldi, bir saattir kullanıyorum ve kelimenin tam anlamıyla CAM GİBİ. 30 yıllık piksellerden, ekranda çapaklardan kurtulma hayalim nihayet gerçek oldu. hayatıma pikselsiz devam edebilirim artık. test ediyorum ve gerçekten de 4k dlss performans modu inanılmaz yani görmek lazım. gerçekten de high input ve high output çok farkettiriyormuş görselin başarısında. lakin tabii dlss vs olmayan oyunlarda borderlands 3 gibi ciddi fps düşüşü var ancak ilginç şekilde 1440p'de açıldı oyun mesela ve önce 4k sandım. 1440'da 1080p açınca mesela düzgün durmuyor aynı şekilde. her neyse bütün yeni oyunlarda zaten dlss/fsr2 filan olacak artık. oyun harici zaten mükemmel gözüküyor. şu yazıları bu kadar keskin ve net görebilmek şahane. bunu gördükten sonra geriye gidilmez yani. bir diğer ilginç husus, rtings'de benim eski monitörün hdr skoru daha yüksek ama bunda çok daha iyi sonuç aldım hdr'dan. şu anda windows içinde bile hdr açık mesela ve renkleri öldürmüyor önceki monitör gibi. lakin cyberpunk77 benchmark'ta o parlaklığı veremediği için çok güzel görünmedi ama o efekt zaten pek istediğim birşey değil anladığım kadarıyla, güneş parlamasından ağaçlar filan görünmüyordu yani gerçek hayatta güneş gözlüğü takıyorum onu yaşamamak için lol. neden oyun içinde yansımalardan filan kör olmak isteyeyim bilemedim. neyse gene daha denerim ayar vs. en azından renklerin canlılığı kaybolmuyor. bir de kesin ikna oldum artık ips renklerini tercih ediyorum. va'ya geçince sorun bende mi demiştim ama değilmiş.
 5. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  lens flare gibi gerçek dünyada olmayan, sinemacıların kendi teknik sorunlarını sanki gerçekçilikmiş gibi sunuma zorla dahil etmeleri. arkadaş biz koşarken görüşümüz böyle sallanmıyor zaten kimse koşamaz öyle olsa. güneşe bakınca gökkuşağı çemberler de çıkmıyor yanlardan. şunları kaldırın, bir de motion blur’u oyunlardan kaldırın. şimdilik taleplerim bu kadar holivut.
 6. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  narcos’la kıyaslamadım, en son onu tavsiyeler üstüne izledikten sonra onu söylemek aklıma geldi. boys’un bütün 3 sezonu da olabilir. esas demek istediğim şey 5 bölüm çocuk leia birşey değil yani 29 bölüm kokuşmuş gangaster küfretmesi dinledikten sonra ep6 gibi tatmin eden birşey çıkmadı 30’da. kaliteyi bütüne yayabilseler keşke, o focus grouplara bizi koysalar bayağı fixletiriz aslında lol.
 7. Sam

  Pirates of the Caribbean

  nypost republican odaklı olduğundan başka teyit de görmek lazım ama davayı kazanması üstüne sosyal medyanın resmen sırtlarında taşıması yüzünden olabilir hani. sosyal medya rüzgarına bakar oldu bu şirketler artık.
 8. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  ep6 uğruna önünde 60 tane filler olsa gene np. narcos + narcos mexico bitirdim bu ay, o 60 bölümün tümünü değişirim ep6 ile. matt easton güzel anlatmış. ama en güzeli tabii con favro başgana versinler gelecek sezonu. bir de shaky cam'i kıssınlar lütfen.
 9. Sam

  Diablo Immortal

  bir hafta önce linklemiştim. 😛
 10. Sam

  The Boys (2019) - Amazon

  total kesme bir yana benim hissettiğim blade runner sinema sansürü gibi ekranın bir yerine odaklanıp geri kalanı croplamak, ama sırıtıyor belli oluyor böyle. para verilip sansürlü hizmet almak cidden iğrenç.
 11. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  işte mando çıktığında yüklemiştim, o vakitten beri her yeni sezon gazladığında yüklüyorum ama sp story'leri oynuyorum sadece. oyuna tonla şey eklemişler ama ben kurcalamadım yeni eklediklerini hiç. grafikler kötü kaldı ama onun dışında sorun yoktu.
 12. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  belki de boys’dan buna geçince plot ilerlesin diye dikkatsizce yapılan saçmalıklara toleransım artmıştır. dediklerinizi gördüm ben de, yazılanları bir daha yazmadım. gene palpatine somehow returned tier değil, mando ile onun arasında. yer yer battleship chase gibi kısımlarda yeni üçleme tiere çok yaklaştı gerçi. son düello gibi ilk orijinal üçlemeyi gömen yerler de oldu, sadece vader ile obi wan’ın ilkokul müsamerisinden ileri bir düellosunu görebilmiş olmak bile bana yetti gerçi, o bakımdan alıcısı benim evet doğrudur. gittim swtor yükledim gene. “sadece bunu upgrade ediyoruz, dizide başka hiçbirşey yok” deselerdi de bana tamamdı yani, o bakımdan hakkınız var.
 13. Sam

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  şimdi bitirdim, biraz fazla gömülmüş sanki. beni tatmin etti şahsen, özellikle final çok iyiydi. ara ara mantıksız, sadece hikaye ilerlesin diye yapılan şeyler olmadı değil, kritik yaklaşınca göze batıyor. ama prequel üçlemesini sevenler için gayet doyurucu olmuştur sanıyorum, benim için öyle oldu. mandolorian daha stabil bir kalite tutturdu denebilir ama. @Deno’nun wot güzel olmuş, büyük ölçüde katılıyorum. ewan başgan iyi, hayden eskisinden iyi, leia eh, third sister kafi, owen iyi, bütün cameolar süper. özellikle james earl jones, adam 91 yaşında. daha kaç kere duyabiliriz yani. vader seslendirmesi hariç oyunculuğu bıraktı gibi. yeni seride bütün eski charları kıyımdan geçirdikten sonra onların el üstünde tutulduğu bir yapım görebilmek memnun etti. mantık hataları evet var, keşke senarist oturup “ya bu sahnede yaşanan durum saçma, biraz daha makul bir çözüm uydurayım” deme gereği hissetseymiş.
 14. Sam

  Topla v0.9 [22kasım20]

  şahsen wd kullanıyorum, bozulduğu da oldu (5+ yıl) ama uzun yıllar bozulmadan (10+ yıl) devam edenler de oldu.
 15. Sam

  The Boys (2019) - Amazon

  işte tamam bir ilginçlik kalmadı diyorum o yüzden.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...