Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saatlik,Günlük İndirimler - Christmas, Black Friday, Cyber Monday filan

2

Öne çıkan mesajlar

47 dakika önce, Masticore dedi ki:

Tr den alınabilecek en iyi ürün kagıt üstünde dragon slayer'in attıgı bence şu an.  Bir tarafına patates bir tarafına köfte koyuyorsun .  İkisini aynı anda bitir fln. ayarlayabiliyosun.  Haznesi büyük  totalde ve  2400w 

aynı anda 2 tane yapsa nolcak 2 tane fiyatına olm o zaten

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

ne airfryermış arkadaş bana da baktırıyonuz ya. şunun tasarımı güzelmiş ama.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
On 02.02.2023 at 00:44, razzRaziel dedi ki:

nasıl bundan memnun musun? adamların tr'de gram olayı yok, satış sonrası endişelendiriyor.

3 ay olacak işte daha bir kere bile evde dışarıdan yemek söylemedim. Single birey olarak bana fazlası ile yetti. Hem temizliği kolay hem 10-15dk da mükemmel köfte yapıyor, tavuk, balık, patates epey şey denedim gayet güzel. Yani makinenin öyle bir karmaşıklığı da yok o yüzden satış sonrası pek bir endişelenecek durum da yok gibi.  

Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi 3 makine var değerlendirdiğim.

Cosori - 3600

Philips - 3600

Xiaomi - 2800

Hepsi hemen hemen aynı performans veriyor, Cosori bir tık daha sulu pişiriyor gibi, Philips ise 2-3 tık daha hızlı. Xiaomi pişirmede benzer ama cihaz olarak daha basit (gösterge, sepetsiz vs). Ama Xiaomi'nin fiyatı farkını fazlasıyla kapatıyor ve ek olarak bence sepetsiz olması daha avantaj kendim için.

Ben de tek başıma kullanıcam ve bunlarda hep sepet hem de haznesini yıkamak gerekiyor. Değil mi @bLackcha0sMakineye 2 tencere atmış gibi yer kaplıcak bulaşığı her seferinde. Xiaomi'de ise tek, gerisi düz bi ızgara. Hele Philips'in sepet altındaki tornado dalgası daha bir uğraştırıyormuş temizlerken.

Hem fiyatı hem de yıkamasının daha kolay olması nedeniyle Xiaomi'ye kayıyorum. Hepsinin hacmi ok benim için.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

xiaomi'de tek ama gördüğüm kadarıyla sepetin yanlar falan açık? epey yağ gider gibi, doğrudan aletin kendisini temizlemen de gerekecek yani makineye vs de atamazsın. daha zor duruyor yanlış anlamıyorsam. bizde tefal var, makineye girmiyor haznesi ama pek sorun olmuyor çabuk temizleniyor. aletin ana kısmı öyle sık temizlik isteyen bir şey değil. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

pilav makarna falan olmuyor bunlarda ya. Xiaomi'yi alacaktım ben ama pek inceleyemedim, cosori olunca f/p iyi geldi kaptım. Zaten yıkanması aşşıırı kolay makineye çoğu zaman atmıyorum, işim bitince sepete su tutuyorum yetiyor, çok ufak süngerle temizlemek bile ok bir de sepetin üzerinde ufak ızgara gibi bir kalın tel var o da yapışmasın diye sanırım.

Bu arada benimkisi 4.7l  patates falan epey yer kaplıyor aslında o yüzden köfte patates combosunu beraber yapıyorum yoksa süre uzuyor. Bana göre bunların en kötü tarafı ayrı ayır pişiriyor olmak, süreyi uzatıyor. O yüzden litre önemli ya da işte aksesuar alıp 2 kat yapıyorsun üste patates alta köfte gibi 😄 

Ayrıca bunların plastik tarzında kapları çıkmış sepeti bile yıkamana gerek kalmıyor. Litre avantajından dolayı Cosori derim 

Sosyal ağlarda paylaş

genelde alışveriş yaparken ya hepsiburada ya da amazon'a bakarım. hepsiburada yorumlar için çok iyi özellikle, hatta oradan alacaksam da yorumları o anki satıcıya göre filtrelerim. yoğunluk olduğu için bi sorun oldu mu genelde ortaya çıkıyor.

ama malum en ucuzu ararken n11, trendyol, çiçeksepeti gibi low tier yerler de çıkıyor. neden low? çünkü buralar sorunlu ürünlerin daha az üzerine düşüyorlar. haliyle de kötü mal satan daha çok oluyor hep gözlemlediğim kadarıyla.

nese şu airfryer'da en ucuzu n11'den çıktı. ki normalde 4-4.5k arası fiyatı.

VSAQgKz.png

sonra rastgele bunların ikinci elleri ne kadara dönüyormuş diye sahibinden'de aratınca aynı yerin aslında iade ürünler sattığını fark ettim. buradaki piyasada 3200'e kapalı kutu satanlar falan var o yüzden yine en ucuzu bunda.

H6y7UfZ.png

ha belki 3700'e sıfırını, 3000'e de sahibinden'de iadelisini satıyordur diyebilirsiniz, olabilir ama sanmıyorum. bence sahibinden'deki piyasa daha yüksek olsaydı orada da fiyatı yukarı çekerdi.

ama yine de kesin karar vermemek için şunu arattım.

2vApMZR.png

zaten bence yine tam olarak bu yüzden bu yer n11'de 144 ürün satarken hepsiburada'da sadece 5 ürün satıyor.

https://www.n11.com/magaza/dali-teknoloji

https://www.hepsiburada.com/magaza/dali-teknoloji 

nese uyanık olun diye şeyttiriyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada'dan çakma ürün geldi bana bi kere. o günden beri 500 lira 1000 lira bile fazla olsa amazondan alıyorum. mümkünse direk satıcı amazon.com.tr şeklinde alıyorum elektronik ürünleri. sonra köçök ösnof öldö. 

o çakma ürünü gönderen adamla yazışmalarımı okusanız kendinizi kesersiniz. kulaklık almıştım, iade alamazmış, hijyen kuralları gereği ticari ahlakı buna izin vermezmiş. xiaomi kutusu içinde ne idüğü belirsiz bi şey geldi, hani elimdeki sağlam kanıt, aynı üründen bende vardı, ucuz görünce yedek bi tane daha alayım demiştim. yoksa kutusunda xiaomi yazıyor, ürünü bilmesem demek ki kötü mal üretmişler diyip geçeceksin. kimbilir kaç kişiye çaktı o ürünü. 

yakın zamanda bi bakmıştım tekrar da hepsiburada, n11 vs buralar xiaomi adı altında yığınla çakma ürünle dolmuş durumda, dikkat edin abi. babam da geçen bi link atmıştı bana, xiaomi elektronik bileklik, 150 lira yazıyo, ben 2 sene önce 200 liraya almıştım mümkün değil, resimlerde aynısı ama. açıklamayı okuyunca böyle aralara küçücük "aynısı gibi" falan cümleler serpiştirmiş, iade isteyemesin kimse diye. boku çıkmış durumda çakma ürünlerin.

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 03.02.2023 18:21 tarihinde dedi ki:

genelde alışveriş yaparken ya hepsiburada ya da amazon'a bakarım. hepsiburada yorumlar için çok iyi özellikle, hatta oradan alacaksam da yorumları o anki satıcıya göre filtrelerim. yoğunluk olduğu için bi sorun oldu mu genelde ortaya çıkıyor.

çok sağol yazdığın için.

bu forum postunu pdf yapıp şikayette bulunursan, 2 platform'dan kovulmaları gerekir.

hepsiburada'dan çöp almam, doğan grubu

hatta boyner'de satılan her ürünü, hepsiburada'da boyner nedense %1-5 indirimli satıyor

tek boyner satıyorsa, onların saçma sitesinden alıyorum (aradağım bir tenis ayakkabısı)

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi ama işte arada hepsiburada falan gibi bi marka var, çakma ürün satmazlar olmaz öyle şey diye düşünüyo insan, ilkinde ben de aynı hataya düştüm işte, discontinued ürün oldu herhalde stok eritiyolar falan diye düşünüp alma gafletinde bulundum kulaklığı, iade edene kadar canım çıktı.

Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada kötü değil ya, onlar elinden geleni yapıyor kendi platformunu korumak için. Yukarıda verdiğim örnekte adam zaten o yüzden barınamamış orada.

Bir de senin Amazon'dan aldığın adam her iki yere de satıyor oluyor zaten, aynı adamdan alıyorsun yani. Ama dediğim gibi Hepsiburada'nın arayüzü ve yorum kısmı çok daha başarılı. İstediğim ürün kategorisine çok daha rahat ulaşabiliyor, arasında da en iyi fiyat performans ürünleri çok daha kolay bulabiliyorum. 

Bu özellikle hiç bişey bilmediğim bir ürün türünde çok işe yarıyor. Mesela havya alıcaktım ama hiç bişey bilmiyorum. Havya yazıyorum, çıkan bir ürüne tıklıyorum ve sonra dahil olduğu kategoriye tıklıyorum direkt tüm ürünler geliyor (başlıktan arama her zaman tüm ürünleri döndürmüyor çünkü). Amazon'da aradığın ürünün kategorisini göstermiyor uyuz bir biçimde, sadece arama sonuçlara geri dön çıkıyor bir ürüne tıkladığında. Neyse sonra Hepsiburada kategorisinde değerlendirme sayısına göre sırala dediğinde bizim halka göre fiyat/performans sırası çıkıyor, ki gayet iyi sonuç veriyorlar malum ekonomik sebeplerden. Çünkü bizde 50 liralık bir ürün bile olsa adamlar kılı kırk yarıyorlar.

Bir de Amazon'da yerli yorum çok az olduğu gibi, üstüne yabancı yorumlar bize göre pek uygun olmayabiliyor. Çünkü buradaki top tier ürün yurtdışında mid veya low olabiliyor. Ve oradaki iyi ürünler burada satılmıyor oluyor vs.

Bunu neye göre söylüyorum? Black Friday'den beri son 3 ayda yaklaşık bi 150-200 alışveriş yaptım. Bunların çoğu yapı market/otomotiv kategorisinde ve %90'ı ilk defa aldığım ürünlerdi. Alet edavat setimi geliştirdim diyelim.

Bunların dağılımı şöyle;

Trendyol 10 adet,

Amazon 26 adet,

AliExpress 6 adet (Yurtdışı exclusive ürünler),

N11 8 adet (Otomotiv yedek parçaları sadece burada oluyor genelde),

Hepsiburada 110 adet ürün.

Bunlar içinde basınçlı yıkama cihazı (Amazon), araç kamerası (Hepsiburada), araç far camı (N11) gibi şeyler de var; elektrik bandı, 21 anahtar, vernik vs de var. Çoğunlukla ufak şeyler ama.

Bunun sonucunda ürünlerden memnuniyetim %95 ve yaşadığım sorunlu alışveriş sayısı = 0.

Hepsiburada'nın yorumları olmasaydı bu bence imkansızdı, hele Amazon dışındaki yerlerde yorumların faydası sıfır neredeyse.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...