Jump to content

GERGE

Genel Yönetici
 • Mesaj sayısı

  39.195
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

GERGE hakkında

 • Rütbe
  GERGE

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Bizimki tam tersi, kumundan rahatsız olduğunda başında bağırmaya başlıyor, gidip temizliyoruz. Başında usluca bekliyor. Aradaki bağı kurmayı becermiş, gelip temizlediğimizi biliyor hayvan, bekliyor.
 2. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Sıçında hareketlenmek tüm kedilerde var. O kadar mı ağırlık yapıyordu üzerinde diye soruyor insan.
 3. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Gerek yok öyle bir alete, kargocu gelince yabancı geldi diye korkup saklanma ihtimali yüksek. Yok saklanmazsa ayak kullanıyorsun.
 4. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Tırnak kesmiyorum ben hiç, eski bir halı var orada törpülüyor tırnaklarını. Bizi de tırmalamıyor hiç, daha çok oyun esnasında ısırma odaklı. Ama deriyi delmiyor çok gaza gelmediği sürece.
 5. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Ben onu doğrudan Amazon'dan almıştım, baktım şimdi yol parası dahil $29 vermişim 2017'de. Dolar 3.8'miş o zaman. 100TL'ye filan gelmiş bana, ondan aklımda ucuz diye kalmış. https://www.amazon.com/gp/product/B00G15EGOE/ Şimdi aynı ürünü Amazon'dan alında 470TL'ye geliyor. Sırf kur artmamış ama, bugünün fiyatı: Price $19.95 AmazonGlobal Shipping +$29.86 Estimated Import Fees Deposit +$6.60 Total: $56.41 Benim verdiğim vaktinde: Item(s) Subtotal: $15.49 Shipping & Handling: $13.32 Gift Wrap: $3.99 ----- Total before tax: $32.80 Estimated tax to be collected: $0.00 ----- Grand Total: $32.80 Amazon kargoları arttırmış, Reis de vergi koymuş. Dolar da uçunca...
 6. GERGE

  Galactic Civilizations IV

  Favori serilerimden. EA'sına gireceğim ender oyunlardan olur.
 7. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  İkisini de kullandım, epey epey daha iyi. Salonun ortasına koysan kokmuyor bir süre. Temelli alma zaten, kediler eve alışınca, pencere açabilir hale gelince değiştirirsin. Ha bak bu ÇOK ÖNEMLİ: ÇOK ÖNEMLİ: ÇOK: 15-20 gün açık pencere, kaçabilecekleri, atlayabilecekleri bir yer bırakma. 4. kat bile olsan atlayıp gitmeye çalışabilirler. 15-20 gün sürecek evi evleri olarak benimsemeleri.
 8. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Kum için en azından kediler eve alışana kadar paraya kıyıp Ever Clean al. Kaçma ihtimalleri olduğundan başta kum kutularını balkon gibi açık bir yere koyamazsın. Ever Clean evin ortasında bile dursa çok kokmuyor. Yeme içme kabının şekli önemli, rastgele kâse kullanma, içine kafalarını sokarken bıyıkları ne kadar rahat olursa (kenarlarına çarpma filan olmasın) o kadar iyi. Ben bunu kullandım, seviyorlar ama fiyatı üçe katlanmış: https://www.amazon.com.tr/Drinkwell-Mini-Kedi-Köpek-Pınarı/dp/B00IYPP1HK/ Soğuk suyu da severler, haznesine buz atabilirsin arada. ND markayı kullanıyorum ben de. Ama sofraya da alıştırdım ben, her yemekte geliyor, uslu uslu bekliyor yanımda. Küçük kaba koyup yiyebileceği bir şey varsa veriyorum, yoksa da veriyorum, koklayıp gidiyor. Kahvaltıda füme paylaşıyoruz, et yapılırsa bir parça da ona gidiyor. İsimlerini dikkatli kullan. Hayvana seslenip arkanı dönme. Adını söyleyince gelmesini istiyorsan şartlandırman lazım. Bizimki her adını söylediğinde geliyor, en kötü bir 30 saniye seviyorum hayvanı. Böyle sürekli çağırıp geldiğinde bir şey yapmazsan tepkisiz kedi olur. Kum için şunlar şart: https://www.amazon.com.tr/Trixie-4049-Kedi-Kumu-Küreği/dp/B000958698/ Ya da benzeri işte, ama delikli olmalı. Kapalı kum kutuları var, bazı kediler onlara alışınca dışarıya çok kum dağıtmıyor diyorlar ama hiç kullanmadım, bilmiyorum. Bir de bunlar tuvalette tamamen içgüdüye bağlayıp 1 IQ hayvanlar oluyorlar, kum 10 santim yanda dururken fayansı kazmaya çalıştığını filan göreceksin, normaldir. Arada sırada yıka, çocukken alıştırırsan sonra rahat edersin. Sokağa çıkmıyorsa o kadar önemli değil ama çıkacaklarsa, bahçe filan varsa önemli. Son olarak ikisinin de dişi olmasını öneririm, daha iyi geçinirler.
 9. GERGE

  Mass Effect

  Yıllardır oynamadım zaten, EA Play'e gelene ya da %60 filan indirime girene kadar beklerim. Bu kadar sene oynamadan durdum, 1 sene daha dururum yani.
 10. GERGE

  Mass Effect

  EA Play Pro 120TL. Oyunu 2-3 ayda bitirebilir miyim ama?
 11. GERGE

  2021 - Bahar

  Super Cub bu arada hayatımda izlediğim en iyi reklam olmalı, her hafta yeni bölümünü bekliyorum. Her reklam böyle olsun 😃
 12. GERGE

  whatsapp veri aktarma (ücretli de olur)

  Wondershare deyince bir duruyorum ben. Bu adamlara hiç güvenemedim.
 13. GERGE

  2021 - Bahar

  Fumetsu'nun son bölümü niye anime izleyicisi olduğumu hatırlattı bana, tekrar animelere gömdürdü. Mangası epey epey uzunmuş, okumamak için kendimi zor tutuyorum. Anime bitsin, baştan okurum. Kesin isleyin bunu, kaçırılmaz. Son 10 yılın en iyilerin direk, god tier.
 14. GERGE

  MMO Oyunları

  Black Desert P2W. EVE Online pay to suffer. Elite: Dangerous, Elder Scrolls Online, Sea of Thieves oynamak için satın al. Diğerleri aylık ücretli. O listedeki tek beleş oyun Black Desert. Yani beleş değil de 10TL bir şey. Ama çoğunu para vermeden önce epey bir oynayabiliyorsun.
 15. GERGE

  MMO Oyunları

  Kolay aslında cevap; MMO özellikli single player istiyorsan: Elite: Dangerous Elder Scrolls Online Sea of Thieves Klasik MMO istiyorsan: World of Warcraft Final Fantasy XIV Black Desert Online Old School takılacaksan: RuneScape Meslek edinmek, ekonomi öğrenmek, politikaya bulaşmak, diminishing return olmak, içindeki kötü adamı ortaya çıkarmak, savaşlara katılmak istiyorsan: EVE Online

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...