Jump to content

GERGE

Genel Yönetici
 • Mesaj sayısı

  38.082
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

GERGE hakkında

 • Rütbe
  GERGE

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. GERGE

  [Tavsiye] Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

  Evde otururken en azından bu geldi diye sevinmiştim. Diğer animeler başladı bu sezon hep, bir bunun bir çekimini bitiremişler vaktinde =(
 2. GERGE

  Karantina sürecinde şirket politikaları

  Market ve gıda sektöründe iş bulunabilir bu aralar kolaylıkla, ama mavi yakalı olarak. Çok açık var o sektörlerde.
 3. GERGE

  Karantina sürecinde şirket politikaları

  Adamın iznini yemişler, niye sinirlenmesin. Zorunlu izin kullandırmak bu gibi durumlarda işverenin hakkı, ama zorunlu izin kullandırırsa çalışacaksın diyemez. Adam madem zorunlu izin kullanıyor, hem parasını alacak, hem de evinde yatacak.
 4. GERGE

  Karantina sürecinde şirket politikaları

  Bu durumda yıllık izin kullandırabilirler, o konuda yapacak birşey yok malesef. Ama yıllık izin kullanıyorsun diyip bir de üzerine çalıştırdılarsa işte bu haklı fesih nedeni olur. Kazanırsın davayı avukat tutarsan, fakat parayı alman şirkette para varsa istinaf, salgın sonrası çıkacak iş davası yoğunluğu filan 3 yılı geçer. Kıdem, ihbar, fazla mesai ve çalıştırdıkları ve gitmediğin yıllık izinlerini alırsın. Fakat işte 3 yıl beklersin, işsizlik maaşı da alamasın, istifa durumunda haklı olduğunu ispat etmeden alamıyorsun onu ki 3 sene sürer o da işte en iyi ihtimal. Durum bu abi, elinde e-postalar filan varsa yıllık izin verip çalıştırdıklarına dair kazanırsın işte. Bu dönemde iş bulmak diyorsan, unut onu. Aşırı kalifiye bir eleman olsan dahi zor.
 5. GERGE

  Nintendo Switch

  Olmuyor, rahatça al.
 6. GERGE

  SATILIK PS4 PRO

  Daha geçen alınık diyordun. Ucuza bulduğunu burada mı satıyorsun?
 7. GERGE

  Babama maddi veya manevi tazminat davası açmak istiyorum

  Ben bilmem bu işleri ama önce 18 olman gerekebilir. Bilen avukata sor, para önemli değil; Baro'ya git şehrindeki, avukat görevlendirip (ücretsiz olarak) yol gösterir.
 8. GERGE

  Tower of God

  Ne oluyor bu? Uzun vade ise düzelir umuduyla bakabilirim ama 1-cour mu?
 9. GERGE

  Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

  Evet, agresif oluyor. Jilet olarak yıllardır Derby Extra kullandım, bilmiyorum onu.
 10. GERGE

  Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

  Abi ben önce Parker Variant aldım ayarlanabilir olarak, birkaç noktasından memnun değildim, araştırıp Merkur Progress 510'a (uzun sap model) geçtim. Neden derseniz: Progress'in ayarları daha geniş, ikisi de ilk ayardayken Progress daha az agresif, son ayarda zaten ikisi de uçuyor. Progress'in kafası daha ince, bıyık gibi yerlerde kontrolü daha rahat. Progress'in ağırlığı daha dengeli geldi, Parker'ın kafası büyük, ağırlık merkezi yukarıya kaymış. İkisinde de kullanırken ayar hiç kaymadı bu arada. Aklım Merkur almadan önce Rockwell 6S'e kaydı ama Variant ile traş olurken perdeler arası ayar değiştirmeye alıştığımdan vazgeçtim. Şu yöntemleri izliyorum ben, iyice rutinleştirdim her duruma göre: Uzun sakat varsa, on gündür falan kesmediysem (bayram, izin, pazartesi kesmedim sonra üşendim zaten bu hafta toplantı da yok) 4-5 gibi uzunluğa göre bir ayarla bir ön kesip, 3 ve sonra 1,5 ile iki perde gidip, sonra 3'de bir perde daha yapıp bitiriyorum. Ya da ne uğraşacağım ya diyip berbere gidiyor, sonra taksiyle işe yetişiyorum. Günlük, hemen keseyim bitsin dediğimde 2,5 ile bir perde atıyorum, inceleri tekrar bir alıp çıkıyorum. Üç günlük keserken (Pazartesi sakalı) hemen bitsin diyorsam (Pazartesi sabahı) önce 1,5 atıyorum, sonra 2,5 bitiriyorum. Güzelce keseyim dediğimde, toplantı filan olduğunda üç perde yapıyorum. 1 ile başlıyorum, sonra 2 ve 3 ile gidip bitiriyorum. Normal keserken agresifleşmek daha iyi oluyor. En hafif yöntemde tüylere takılma, kesme riski olmadan bir perde yapıyorsun. Sonra her perdede daha da agresif ayara geçerken tüyler de azaldığı için takılma ve kesme ihtimalleri de azalıyor. En son yaptığın 3 zaten sinek kaydı yapıyor. Tavsiye ederim abi anladığın gibi, deneyimi daha farklı. Parker Variant ile bu kadar rahat değildim ama, dediğim gibi dengesizdi ve ayarlar aradı sabit curve ile artmıyordu sanki. Merkur Progress 510 al, uzun sap olandan.
 11. GERGE

  Kahve makinası/makinesi

  Kardeşim karantinada eve kapandığından beri filtre kahve makinası istiyorum diyip duruyordu (evde 350ml ve 180ml iki french press, 3-fincan moka pot, tchibo kapsül makinesi, elle çalışan tchibo kapsül makinesi, türk kahvesi makinesi ve cezve var). Gittim şunu aldım, kıramıyorum kızı hiç: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0741Z3WJC/ Yaptığı kahve epey güzel, hızlı da yapıyor. Bazı adi makinelerde olduğu gibi plastik ya da çelik tadı katmıyor. 40 dakika kadar ilk sıcaklığında tutuyor kahveyi, kahvaltı için uygun bir süre. Epey beğendim sonuç olarak, tavsiye ederim. Doğrusu tasarımı ve duş başlığı şekliyle kandırdı beni, farkındayım fiyatının.
 12. GERGE

  Elektrik hattından internet

  Yok abi, evdeki elektrik hattından dolayı hiç çalışmama ihtimali dahi var, tüm sorunlar hattan kaynaklanıyor. Eğer kullanan bir tanıdığın varsa önce cihazları bir ödünç alıp denemek daha iyi. Aksi halde aldın cihazların arkadaşlarına hediye olarak de gidebileceği ihtimalini kabul ederek al.
 13. GERGE

  Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

  Merkur Progress’e geçtim ben, son durak bu olacak sanırım. Bir aylık sakal kestim geçen ayarını açıp, ustura gibi alıyor, sorunsuz. Ayarlanabilir alet çözüm, araştırmalarım sonucu da uzun saplı Merkur Progress’in en iyisi olduğuna karar kıldım.
 14. GERGE

  aquila KENDİNİ MOD SANAN İNSAN EVLADİ

  Dayz çıkalı 2 sene olmuş, ayrıca o 5 oyun ne? 5 Steam oyunu var yazıp durmuş adam o oyunlar ne acaba? Takas edince sürpriz mi olacak?
 15. Haberi şimdi geldi, preorder çıktığı anda eShop'a cüzdanımı atarım. https://www.videogameschronicle.com/news/super-mario-bros-35th-anniversary/ Genelde yalan haber yapmayan, sağlam bir site çıtlatan da. Super Mario Maker 2'de 2D bölümlerin hepsinin remake'i bulunuyor bu arada.
×
×
 • Yeni Oluştur...