Jump to content

GERGE

Genel Yönetici
 • Mesaj sayısı

  38.568
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

GERGE hakkında

 • Rütbe
  GERGE

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Gözlük bezi iyidir.
 2. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  144hz'nin güzelliğini yeni öğrenmiş biri olarak 60hz ekran kötü, evet. Ama bu fiyata aldığın 1650ti'lı 144hz ile de zaten alamazsın onu, Fortnite ile bile mesela ultra ayarlarda 60 fps alırsın ancak. Düşük ayarlara ineceksen faydası olur, 100 üstüne ancak medium ile çıkarsın. Ram önemli değil, takarsın zaten.
 3. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Yok abi, bugün Zen+ dizüstü alınmaz, hele bu fiyata. Zen 2 şu an zirve. Şunu bakın işte, şu anda görebildiğim en uçuk f/p buna ait. Diğerleriyle kıyaslayınca cidden uçuk: https://www.hepsiburada.com/dell-g515-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-radeon-rx-5600m-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000VZ7N1 6/12 Zen 2 işlemci, RX 5600M filan, epey iyi. Ama bakın diyorum, alın değil. Seri ve model hakkında bilgim yok, Youtube'dan eleştiri bakın, iç tasarımını filan öğrenin. İyiyse atlayın Monster'ı filan boşverip. 14k'ya çıkmadan daha iyi donanım yok. GPU'su da 2060 ile aynı performans.
 4. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Ryzen daha iyi.
 5. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Gösterdiğim ondan da epey daha iyi zaten. Donanım olarak ama. Makine nasıl bilmiyorum.
 6. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Bunu al: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-8-3/ Ama bu GPU/CPU ile yeni oyunlarda high ile 60 fps zor alırsın. Biraz daha çıkıp 1660 alırsan daha rahat edersin. Bu donanım olarak aynı fiyata epey epey epey daha iyi: https://www.hepsiburada.com/dell-g515-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-radeon-rx-5600m-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000VZ7N1
 7. GERGE

  Microsoft ZeniMax'ı alıyor

  Abi, burada bir yanlışın var. Microsoft bu yaz Microsoft Store'da mod desteğini çıkardı. Oyunlar kendileri açıyorlar mod desteğini, Microsoft karışmıyor. Son eski usul Nexus'dan filan indirip oynuyorsun işte. Her oyuna mod yüklenecek klasör açıyor. Konsollar arasında da oyunları tek kırmadan modlanabilir konsol Xbox.
 8. Haber bu, Microsoft ZeniMax'ı alıyor. The Elder Scrolls VI Xbox ve Windows exclusive olur şimdi. https://news.xbox.com/en-us/2020/09/21/welcoming-bethesda-to-the-xbox-family/ İyi de oldu, güzel de oldu bence. Bethesda dokunduğunu batırıyor, adam olur belki şimdi. ZeniMax'ın içinde olanlara bakınca epey epey büyük olay aslında: Arkane id Bethesda MachineGames EA gibi yemezler umarım, şimdilik öyle görünmüyor.
 9. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Ucuz fiyatlı dizüstü diyorsanız Matebook ya da ThinkPad önereyim bu arada.
 10. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Sübjektif görüş de aslında objektif şartlarla şekillenir çünkü. Acer Aspire'dan ya da Casper Nirvana'dan ya da benzerlerinden geçtiysen iyi tabii. Farklı görüş demek bazıları beğeniyor demek değil, deneyim meselesi. XPS kullanıp da Monster'a çok iyi diyen var mı? İlk dizüstü olarak bunu alanların ya da ilk aldığı pahalı dizüstü bu olanların görüşleri ancak bozulmuyor aşamasında anlam ifade ediyor.
 11. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Monster dandik ürünler satıyor. Zephyrus en iyisi bence para varsa. Monster dandik derken söyle dandik, iç tasarımı gördüğüm kadarıyla güzel de olabiliyor, kötü de. Çin'den ne gelirse yani, kendi tasarımları yok. Anakart ucuz, kaliteli değil. Ekran kaliteli değil, renkler filan kötü. Hoparlörler kötü. Touchpad kötü. Ama 144hz ile, çok ısınma olmadan oyununu da oynuyorsun. Kötü derken de üst seviye modellere göre kötü, XPS'ye, Zenbook'a, Prestige'e, Macbook'a göre filan (bu dördünden de modelleri uzun süreli kullandım). Alt sınıf modellere göre kötü değil. Alt-orta gibi kalitede. Şu yani Monster'dan aldığım izlenim: Güzelce oyun oynarsın ama üst seviye dizüstlerinin üst seviye ve pahalı olmasına neden olan pil ömrü, kalite ekran, kalite hoparlör, iyi touchpad, sağlam malzeme gibi şeyleri alamazsın. Böyle abi, ₺20.000 verip Asus Zephyrus G14 alırsan daha fazla fps almayacaksın, ama Audi A8 alırsan da Hyundai i30'dan daha hızlı gitmeyeceksin mantığı. Zephyrus G14'ün yarı fiyatına ama Tulpar modeli alınır, onlar iyi görünüyor. Ama gidip de 15k üstü bir Monster alma, yazık. Ne aldığını bil yani. Budget bunlar, bizim fakirliğimiz yüzünden 5 asgari ücrete satılıyorlar.
 12. GERGE

  PC Gaming #2

  Konsol yoksa şu anda olayı yok Ultimate'in. Ama xCloud bize açılınca o Ultimate'de olacağı için geçmek düşünülebilir.
 13. GERGE

  Microsoft Flight Simulator

  Sardı bu beni epey. Şunu aldım hatta gidip: https://www.amazon.com.tr/dp/B01M9EWQ2W/
 14. GERGE

  Ev değiştirme kararsızlığı

  Abi durma o zaman. İş çıkışı 20 dakika daha az yürüyerek evine varacaksın, sabah daha geç çıkacaksın. Yorgunluğu da katarsan günde 1 saat fazladan vakit olarak döner bu sana. Sonuç olarak, sırf azalacak yürüme hayat kaliteni çok arttıracaktır.
 15. GERGE

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  Aldırma abi, tablet hala o işi görecek bir şey değil. Daha önce konusunda konuşmuştuk, tablet hala ikinci cihaz olarak, yardım olarak çok iyi ama bilgisayar gerekiyor bir noktada.
×
×
 • Yeni Oluştur...