Jump to content

GERGE

Genel Yönetici
 • Mesaj sayısı

  39.400
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

GERGE hakkında

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. GERGE

  New World

  Özendim gereksiz yere. Sosyal yanı nasıl oyunun? Bir de kapanacak mı yoksa çıkana kadar tam gaz mı? Günde 30-60 dakika açsam ilerlenir mi? Günlük Magic teh Gathering rutinim var zaten, onunla yarışması zor ama azar azar oynanabilirse alabilirim.
 2. GERGE

  PC donanım temizleme

  Hortumu taktıktan sonra çevirerek kilitliyorsun, adam kullanamamıştır. Yorumlara bakarak almıştım ben de, 100'den fazla kişi bilgisayarımı temizledim yazmış.
 3. GERGE

  PC donanım temizleme

  Linki vermeyi unutmuşum: https://www.hepsiburada.com/sturdy-power-1200-w-super-guc-elektrikli-hava-korugu-ufleme-makinasi-emme-ozellikli-p-HBV00000VTZDX?magaza=Girişimticaret Süpürgeyi ana karta yaklaştırmadım, sadece kasa fanlarına tuttum.
 4. GERGE

  PC donanım temizleme

  Şunun hava üfledim şimdi 2 dakika kadar, sonra fanlara süpürge tuttum. Bilgisayar 5 derece soğudu %90-100 arası CPU kullanımında. Macun söyledim şimdi de, yarın da onu değiştiririm. Sırf fanları temizlemek bile fayda ediyor ama işte, bir yıl önce aldım bilgisayarı, ilk kez temizliyorum. Elime almışken yatak odasındaki dolapların arkasını, amfilerin içini filan da temizledim. Ortaya çıkan tozu süpürmek 15 dakika sürdü 😃
 5. GERGE

  Lost in Random

  https://store.steampowered.com/app/1462570/Lost_in_Random/ Fragman aşırı ilgini çekti. Yıllar sonra alacağım ilk EA oyunu olabilir. En son Mass Effect 1, Dragon Age: Origins ve Medal of Honor almıştım. 10 yıl filan olmuş. 10 Ekim'de çıkıyor.
 6. GERGE

  MTG ARENA

  Standard çok sıkmıştı artık, ama WotC dinlemiş insanları ve Standard 2022 diye rotasyon öncesi rotasyon formatı yapmış. Eski set formatları gibin. Üç deste tamamlandı bile, neredeyse sırf Standard 2022 oynuyorum şu an.
 7. GERGE

  Solasta: Crown of the Magister

  Benim parti söyleydi: Spellblade Fighter (Eldritch Knight işte) Insight Cleric (Class özelliklerini bir kere bile kullanmadım ama class büyülerini çok kullandım) Darkweaver Rogue (Okçum, çatılarda dolaşıp durdu) Loremaster Wizard (En zayıf Wizard, ama bir sürü scroll craftlayıp combatlarda kullandım kendisiyle) Genel olarak en zayıf subclasslar bunlar aslında, ama RP'lerini yaptım işte, eğlendim. Bir kere random encounterdan TPK yedim, başka zorun çıkmadı. Epey boss fightı bu arada konuşarak geçtim, persuation gibi skilleri kasarsan kullanabiliyorsun) Zorluk parti öldürmek istemeyen ama zorlamak isteyen DM seviyesindeydi, hoştu. Ama az önce yazdığım partiyi kurarsan ezer geçersin zorluk arttırmazsan. Tankım yoktu benim, Spellblade dex karakter olarak tanklamaya çalışıyordu. Tek extra attack da Spellblade'deydi. Kısaca abi, D&D bilmeyen, başlarında yol gösteren DM ve oyuncu olmayan adamları düşünerek oynamışlar. Min&max yapma, oynamak istediklerini seç, olmazsa HP arttır düşmanlarda. PS. Ironman başladım ama, orada min&max yaptım. Tek save o mod.
 8. GERGE

  Solasta: Crown of the Magister

  OP parti yapmak istiyorsan (yapma, oyun kolay): Battle Cleric Oath of Tirmar Paladin Shock Arcanist Wizard Marksman Lowlife Ranger Crafting olarak da Manacalon Rosary, Herbalism Kit ve Scroll Kit şart. En kötülerden sayılan subclasslarla oynadım ben, zorlanmadım. Bunu yaparsan normal D&D'nin dışına çıkıp düşmanlara ekstra HP vermeni öneririm.
 9. GERGE

  New World

  Öyle diyorsun da, EverQuest son ek paketi bu Aralık'ta çıkardı, 27. Hala yeni paket çıkartıyorlar.
 10. GERGE

  Game Pass PC Konusu

  Eleştiriler (medya dahil) ya yerin dibine geçiriyor ya da göklere çıkartıyor. Oynayıp göreceğiz.
 11. GERGE

  Game Pass PC Konusu

  Bunu bekliyordum. Bugün çıktı, alacaktım ki Game Pass'a da gelmiş: https://store.steampowered.com/app/1079830/Cris_Tales/
 12. GERGE

  New World

  Düşündürdü bana da ama kısıtlı vaktimi MMO'ya harcayamam. Daha oynanacak bir sürü RPG, okunacak bir sürü kitap, izleyecek bir sürü dizi var. MMO demek hepsini bırakıp sadece MMO demek =(
 13. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Yeni olması fark etmiyor. GTX 3050 bu neslin başlangıç seviyesi, GTX 2060 geçen neslin orta seviyesi. Bir nesilde o kadar fark olmuyor. GTX 3050 ti başlangıç ile orta arası, o dahi GTX 2060'ın epey gerisinde. Ama CPU çok daha fazla önemli olmalı senin için. Ondan emin ol önce. Ram için de bakmayı unutma güncelleniyor mu? Bir de 5800H 5800HS'den daha iyi ama çok büyük bir fark değil: https://nanoreview.net/en/cpu-compare/amd-ryzen-7-5800hs-vs-amd-ryzen-7-5800h
 14. GERGE

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Yanlış seçim yapıyorsunuz. Şunu alın ekran küçük demiyorsanız: https://www.hepsiburada.com/asus-rog-zephyrus-ga401qe-hz127-amd-ryzen-7-5800hs-16gb-512gb-ssd-rtx-3050ti-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000007XFIU?magaza=Hepsiburada Büyük ekranlı bu ikisi var: https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513qc-hn031-amd-ryzen-7-5800hs-16gb-512gb-ssd-rtx-3050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BSNBO?magaza=Hepsiburada https://www.hepsiburada.com/msi-bravo-15-b5dd-021xtr-amd-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-rx5500m-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BEDM4?magaza=Ebrar Bilgisayar GPU'lar bu üçünde de senin gösterdiğinden daha kötü, ama sana gereken CPU değil mi? Bunların CPU çok daha iyi: https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i7-10750h-vs-amd-ryzen-7-5800h (Cinebench multicore'da %70 daha iyi performans vermiş)
 15. GERGE

  Steam Deck (GabeBoy)

  😃

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...