Jump to content

GERGE

Genel Yönetici
 • Mesaj sayısı

  37.972
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

GERGE hakkında

 • Rütbe
  GERGE

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. GERGE

  Nintendo Switch

  Three Houses'da gönlümüzü aldılar çok güzel 😃
 2. GERGE

  Nintendo Switch

  Çok iyi bu oyun.
 3. GERGE

  E-Kitap Okuyucu

  kepub'a çevirince dipnotlar ve sayfa sayıları filan daha güzel oluyor. özellikle bol dipnotlu kitaplarda öneririm.
 4. GERGE

  E-Kitap Okuyucu

  Bu da ona yama işte. Özelliklerini filan değiştiriyor. Margin, line spacing, font size ayarlarını genişletmeye değiyor yani.
 5. GERGE

  E-Kitap Okuyucu

  https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=323419
 6. GERGE

  Yabanci ile yapilan evlilikte soyadi kullanimi

  Türkiye'de tekrar evlenmeye kallınca da evli diye evermezler şimdi. Çok çözülebilir bir sorun gibi geldi bana ama. Bilen bir avukat bulun. Tek avukat yerine daha toplu bir ofise gidin ama, bilinecek şey değil bu.
 7. GERGE

  kablosuz kulaklık?

  Aynen. Xiaomi. Diğer ucuzlar kötü.
 8. GERGE

  kablosuz kulaklık?

  O Sennheiser çok iyi, ben de onu kullanıyorum. Ama AAC desteği yok, yani iOS için alınmaz. Bluetooth pahalı oluyor, ama bu sadece kablosuz olduğu için değil. İçinde DAC da mevcut. Bu nedenle iyi seçmek gerek. AAC için Sony modellerine bak. Ucuza bir şey alınca içinde berbat ötesi DAC çıkabiliyor. Kısaca Bluetooth kullanıyorsan ses kalitesine telefonun ya da bilgisayarın hiç etkisi yok. Tek etki sinyalin gönderildiği protokol, cihazla uyumlu bir kulaklık seçmek gerekli. Apple ile AAC, diğerleriyle aptX bu. Kulaklıklar da çoğu zaman ikisini birden desteklemiyor. QC35 mesela sadece AAC. Android AAC destekliyor ama kalitesiz bir destek bu. Protokol ile bağlantıyı kurunca tüm ses kalitesi kulaklığa bağlı. DAC (ses kartı yani) kulaklıkta, kulaklık da kulaklıkta 😃 Bu nedenle iyi bir şey alın, tüm cihazlarınızda aynı kalitede müzik dinlersiniz. Kulaklığın ses kartına mahkumsunuz ama, öyle 100TL bir şey alırsanız herşekilde çöp olur.
 9. GERGE

  Fifa 20

  https://www.eurogamer.net/articles/2019-11-07-inside-fifas-dodging-discord-scandal
 10. GERGE

  E-Kitap Okuyucu

  Çin markası olarak Boyue var. En iyisi ama Kobo Libra Türkiye'de şu an bence. Forma ve Oasis daha iyi tabii ama fiyatları da iyi. Genel olarak Pocketbook, Boyue, Onyx filan o kadar iyi değil. Pek tavsiye etmem yani. Kobo alınır Türkiye'de sadece, o da tüm Türkçe ekitaplar içindeki dükkandan satın alınabildiğinden.
 11. GERGE

  Hangi telefonu alsam thread

  Gsmarena güzel yapıyor kamera eleştirisini.
 12. GERGE

  Nintendo Switch

  Atelier Ryza mükemmel. MÜKEMMEL. Beklediğimi tamamen değdi. Öykü ve karakterler iyi. Alchemy sistemi serinin en iyisi olmuş. Combat sistemi tam olarak şahane. Eski tur tabanlı casual sistemi bırakmışlar, tur tabanlı JRPG combat sistemi üzerine kurulu ama realtime bir sistem olmuş. Başyapıt olmuş oyun.
 13. GERGE

  Boşananlar kulübü

  Bakanlıkların raporları var, kaydını tutuyorlar bunların. Ülkede ortalama nafaka 300 küsür filandı geçen sene.
 14. GERGE

  Tamamlanmış Fantastik Roman Serisi Onerileri

  Bu konum vardı bu arada: https://forum.paticik.com/topic/2917340-fantastik-edebiyat-bir-rehber/
 15. GERGE

  Tamamlanmış Fantastik Roman Serisi Onerileri

  Bu aralar deli gibi bunu okuyorum, yıllık izin alıp okurum yani iznim kalmış olsa, o derece sardı. Web serisi olduğundan sonuna geldiğimde de haftada 3 bölüm çıkmaya devam edecek. Kobo’da 6000 sayfa görünüyor, yarıladım bir ayda. Kesin okuyun derim: https://practicalguidetoevil.wordpress.com Şununla ePub olur ama extra chapter yerini unutmayın, onlar da okunmalı: https://chrome.google.com/webstore/detail/webtoepub/akiljllkbielkidmammnifcnibaigelm?hl=en YA dediğine bakmayın, His Dark Materials da YA, o tarz YA yani. Epeydir okuduğum en iyi şeylerden.
×
×
 • Yeni Oluştur...