Jump to content

bLackcha0s

=o=
 • Mesaj sayısı

  18.450
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

bLackcha0s hakkında

 • Rütbe
  bLackcha0s

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. bLackcha0s

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  High Fidelity (2000) Üniversitenin ilk yıllarında izlemiştim bu filmi. Ne de habersizdik her şeyden. O zamanlar da karın ağrılarımız bitmeyecek sanıyorduk. 20 yıl geçti değişen bir şey yok. Tekrar çökeyim bu filme dedim. Ne muhteşem bir filmdir. Müzikler bir yana... Erkeğin bakış açısından ilişkilerin hikayeleri bir yana... Her erkeğin bir Rob olduğunu çok güzel kanıtlıyor. 9/10
 2. bLackcha0s

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Daha önce yazmıştım. 2 yıllık ilişkim bitti. Evlenmeyi düşündüğüm insan terk etti. 12 gün oldu atlatmakta inanılmaz zorluk çekiyorum ama gün geçtikçe büyük resmi görmeye başlıyor insan. Hiç evlenmedim evlenmeye yaklaşmam da max bu oldu işte teklif kafasına girmiştim ancak çevremdeki evliliklerin çoğunda insanlar ailelerinden destek olmadan evlendi. Hepsi maaşları ile bir şeyler yapmaya çalıştı Ben biraz kendi kendime bu moda sokmuşum. İnsan düşündükçe farkediyor yanlışlarını. Düşüncesi, hayata bakışı bana ters bir insanı kabullenmeye çalışmışım, yaparım sanmıştım olmamış. Bu yüzden baştan bunu bilmek lazım sonrası ise gerçekten kervan yolda düzülür ilkesi. işsiz kalıyorsun diye sana destek olmuyorsa veya olmayacağını düşünüyorsan zaten o insan olmasın hayatında. hayat gerçekten kimi nereden nereye vuracağını hiç belli etmiyor bile. İşsizlik psikolojisinin insanları getirdiği nokta farklı tabii. İşsiz kalıp hayatındaki insana tutunmak yerine onu da dibe çekersen insan da bir yere kadar dayanır.
 3. bLackcha0s

  Succession (2018) - HBO

  vardı sanki ya ama ben de bulamadım 🙂 efsane dizidir. keşke 3. sezonu gelse. shiv'e de bayılıyoruz. İzleyiniz.
 4. bLackcha0s

  Günlük #14

  bugün 5 gün oldu. kafamda onlarca soru ile düşünüp duruyorum sadece. Ne zaman sorularıma cevap bulurum, bulmalı mıyım, bulmak için aramalı mıyım bunu da bilmiyorum. Sakinleşip, kabullenmeye ihtiyacım var.Kişisel krizlere tekrar sürükleniyorum. Nasıl devam edeceğimi, kendimi toparlayacağımı bulmakta da zorlanıyorum. Zaten pek mutlu insan değildim, tek tutunduğum yaşadığım ilişkiyken artık bundan sonrası da frensiz, yokuş aşağıya. Daha önce de yaşadım ancak her zirveye çıktığını sandığında insan unutuyormuş çıktığı yokuşları. Yine inerken, ulan bu kadar zor muymuş buralar, nereye kadar gidiyor acaba diyorsun. insan olmak ne zor bir şey aslında. içinde herkesten her şeyden kötü, inanılmaz bir düşman besliyorsun, her fırsatı değerlendiriyor, vicdansızca seni eleştiriyor. Canı da acımıyor herifçioğlunun.
 5. bLackcha0s

  evlilik süreci tavsiyeleri

  sonuç nedir peki? evlenilmeli mi evlenilmemeli mi?
 6. bLackcha0s

  evlilik süreci tavsiyeleri

  umarım öyle olur da şu an durum pek parlak değil. Maaşlarımızın hemen hemen aynı seviyedeydi ancak o ailesi ile yaşıyor ve çok daha rahattı. Sosyal çevresi de özel lise - özel okul olduğu için yüksek standartlara sahipti. Konusu birebir de geçmese de hissediyordu insan ve kafamda evlilik kararını oturtmakta zorlanıyordum ancak istiyordum da. en büyük nedeni ise nasıl geçiniriz, ona aynı hayatı nasıl sürdürebiliriz düşünceleri idi. yoğun bir kaygı yaşıyordum bazen bir ferahlık hissiyatı gelse de kaybetmenin üzüntüsü ile başa çıkmaya yaramıyor.
 7. bLackcha0s

  evlilik süreci tavsiyeleri

  valla ben başaramadım. yaklaşık 2 yıl birlikteydik, tam evlilik hayalleri kuruyordum ama her zaman kafamda nasıl olacak, nasıl geçiniriz boyutları vardı ki hayatımdaki insan maddiyata önem veren, aileden dolayı rahat yaşayan ve kaliteli yaşamı sürdürmek isteyen biriydi. geçen gün itibari ile de beni boşluğun ortasına bıraktı. Yine bir enkazı kaldırmakla uğraşacak bünyem.
 8. bLackcha0s

  Televizyon tavsiyesi

  55q60rat https://www.hepsiburada.com/samsung-55q60rat-55-138-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000JRW1V 55ru7400 https://www.hepsiburada.com/samsung-55ru7400-55-138-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000K2IC9 arasındayım. rtings.com'da epey detaylı incelemişler q60rat daha iyi duruyor ancak aradaki 900 liralık farka değer mi? Ek olarak; 25-30m2 salon var. tv'ye mesafe 2m. 55inç göz yorabilir mi?
 9. bLackcha0s

  DH tasarruf sorusu

  tüp daha ucuz olmaz mı?
 10. bLackcha0s

  Sevdiğin için hayatını düzene sokmak vs Başına buyruk yasamak

  hızlı yaşa genç öl
 11. bLackcha0s

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  netflix kaşla göz arasında şu ortamlarda spike lee filmi salmış. Bugün düştü sanırım, hemen izledim 🙂 Vietnam'da savaşan 5 siyahi askerin hikayesini anlatıyor. Her zaman olduğu gibi yine ABD'nin ırkçılığına epey mesaj var. 7/10
 12. bLackcha0s

  Playstation 5

  peki ne zaman çıkıyor? release date'i göremedim.
 13. bLackcha0s

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  2019'un en merak ettiğim filmlerinden biriydi ama ben sanırım artık hayatın sillesini yiyen çocuklar ve hasta çocuk/yetişkin hikayelerinden bıkmışım. En son wonder beni parçalamıştı ama bunlar o hissiyatı veremiyor. IMDB puanı da down sendormlu Zak'in hikayesini konu alması nedenle yüksek sanırım. 6/10 Farhadi fimlerini çok severim, bunu izleyememiştim. Iran'da geçen filmleri çok daha güçlü oluyor. Bu film Fransa'da geçiyor. Todos la saben'de oturamamıştı ama kadro... Bu filmde izlerken tamamen sizi o evde hissettiriyor ama fransa'dasın... bir seperation, bir about elly olmuyor maalesef. muhtemelen konu Iran'da çekilemeyecek kadar seküler bir konu olduğu için tepkiden uzak durmak için Fransa'yı tercih etmiş. 7/10.
 14. bLackcha0s

  evlilik süreci tavsiyeleri

  gelicem ya az kaldı. Tam bu işlere girişeyim dedim pandemi çıktı 3 ay görüşemedik. teklif etsem meteor düşer.
 15. bLackcha0s

  evlilik süreci tavsiyeleri

  aynı dönemden geçerken işin en çok maddi boyutuna takılıyorum. 🙂 bu sorun değilse, anlaşıyorsan zaten gerisi akıp gideceğine inanıyorum ama öncesinde gerçekten insanlar beraber tatile gitmeli, aynı ev içerisinde biraz yaşamalı.
×
×
 • Yeni Oluştur...