Jump to content

GERGE

Genel Yönetici
 • Mesaj sayısı

  39.195
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

GERGE tarafından gönderilen her şey

 1. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Bizimki tam tersi, kumundan rahatsız olduğunda başında bağırmaya başlıyor, gidip temizliyoruz. Başında usluca bekliyor. Aradaki bağı kurmayı becermiş, gelip temizlediğimizi biliyor hayvan, bekliyor.
 2. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Sıçında hareketlenmek tüm kedilerde var. O kadar mı ağırlık yapıyordu üzerinde diye soruyor insan.
 3. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Gerek yok öyle bir alete, kargocu gelince yabancı geldi diye korkup saklanma ihtimali yüksek. Yok saklanmazsa ayak kullanıyorsun.
 4. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Tırnak kesmiyorum ben hiç, eski bir halı var orada törpülüyor tırnaklarını. Bizi de tırmalamıyor hiç, daha çok oyun esnasında ısırma odaklı. Ama deriyi delmiyor çok gaza gelmediği sürece.
 5. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Ben onu doğrudan Amazon'dan almıştım, baktım şimdi yol parası dahil $29 vermişim 2017'de. Dolar 3.8'miş o zaman. 100TL'ye filan gelmiş bana, ondan aklımda ucuz diye kalmış. https://www.amazon.com/gp/product/B00G15EGOE/ Şimdi aynı ürünü Amazon'dan alında 470TL'ye geliyor. Sırf kur artmamış ama, bugünün fiyatı: Price $19.95 AmazonGlobal Shipping +$29.86 Estimated Import Fees Deposit +$6.60 Total: $56.41 Benim verdiğim vaktinde: Item(s) Subtotal: $15.49 Shipping & Handling: $13.32 Gift Wrap: $3.99 ----- Total before tax: $32.80 Estimated tax to be collected: $0.00 ----- Grand Total: $32.80 Amazon kargoları arttırmış, Reis de vergi koymuş. Dolar da uçunca...
 6. GERGE

  Galactic Civilizations IV

  Favori serilerimden. EA'sına gireceğim ender oyunlardan olur.
 7. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  İkisini de kullandım, epey epey daha iyi. Salonun ortasına koysan kokmuyor bir süre. Temelli alma zaten, kediler eve alışınca, pencere açabilir hale gelince değiştirirsin. Ha bak bu ÇOK ÖNEMLİ: ÇOK ÖNEMLİ: ÇOK: 15-20 gün açık pencere, kaçabilecekleri, atlayabilecekleri bir yer bırakma. 4. kat bile olsan atlayıp gitmeye çalışabilirler. 15-20 gün sürecek evi evleri olarak benimsemeleri.
 8. GERGE

  kedi için gerekli eşyalar

  Kum için en azından kediler eve alışana kadar paraya kıyıp Ever Clean al. Kaçma ihtimalleri olduğundan başta kum kutularını balkon gibi açık bir yere koyamazsın. Ever Clean evin ortasında bile dursa çok kokmuyor. Yeme içme kabının şekli önemli, rastgele kâse kullanma, içine kafalarını sokarken bıyıkları ne kadar rahat olursa (kenarlarına çarpma filan olmasın) o kadar iyi. Ben bunu kullandım, seviyorlar ama fiyatı üçe katlanmış: https://www.amazon.com.tr/Drinkwell-Mini-Kedi-Köpek-Pınarı/dp/B00IYPP1HK/ Soğuk suyu da severler, haznesine buz atabilirsin arada. ND markayı kullanıyorum ben de. Ama sofraya da alıştırdım ben, her yemekte geliyor, uslu uslu bekliyor yanımda. Küçük kaba koyup yiyebileceği bir şey varsa veriyorum, yoksa da veriyorum, koklayıp gidiyor. Kahvaltıda füme paylaşıyoruz, et yapılırsa bir parça da ona gidiyor. İsimlerini dikkatli kullan. Hayvana seslenip arkanı dönme. Adını söyleyince gelmesini istiyorsan şartlandırman lazım. Bizimki her adını söylediğinde geliyor, en kötü bir 30 saniye seviyorum hayvanı. Böyle sürekli çağırıp geldiğinde bir şey yapmazsan tepkisiz kedi olur. Kum için şunlar şart: https://www.amazon.com.tr/Trixie-4049-Kedi-Kumu-Küreği/dp/B000958698/ Ya da benzeri işte, ama delikli olmalı. Kapalı kum kutuları var, bazı kediler onlara alışınca dışarıya çok kum dağıtmıyor diyorlar ama hiç kullanmadım, bilmiyorum. Bir de bunlar tuvalette tamamen içgüdüye bağlayıp 1 IQ hayvanlar oluyorlar, kum 10 santim yanda dururken fayansı kazmaya çalıştığını filan göreceksin, normaldir. Arada sırada yıka, çocukken alıştırırsan sonra rahat edersin. Sokağa çıkmıyorsa o kadar önemli değil ama çıkacaklarsa, bahçe filan varsa önemli. Son olarak ikisinin de dişi olmasını öneririm, daha iyi geçinirler.
 9. GERGE

  Mass Effect

  Yıllardır oynamadım zaten, EA Play'e gelene ya da %60 filan indirime girene kadar beklerim. Bu kadar sene oynamadan durdum, 1 sene daha dururum yani.
 10. GERGE

  Mass Effect

  EA Play Pro 120TL. Oyunu 2-3 ayda bitirebilir miyim ama?
 11. GERGE

  2021 - Bahar

  Super Cub bu arada hayatımda izlediğim en iyi reklam olmalı, her hafta yeni bölümünü bekliyorum. Her reklam böyle olsun 😃
 12. GERGE

  whatsapp veri aktarma (ücretli de olur)

  Wondershare deyince bir duruyorum ben. Bu adamlara hiç güvenemedim.
 13. GERGE

  2021 - Bahar

  Fumetsu'nun son bölümü niye anime izleyicisi olduğumu hatırlattı bana, tekrar animelere gömdürdü. Mangası epey epey uzunmuş, okumamak için kendimi zor tutuyorum. Anime bitsin, baştan okurum. Kesin isleyin bunu, kaçırılmaz. Son 10 yılın en iyilerin direk, god tier.
 14. GERGE

  MMO Oyunları

  Black Desert P2W. EVE Online pay to suffer. Elite: Dangerous, Elder Scrolls Online, Sea of Thieves oynamak için satın al. Diğerleri aylık ücretli. O listedeki tek beleş oyun Black Desert. Yani beleş değil de 10TL bir şey. Ama çoğunu para vermeden önce epey bir oynayabiliyorsun.
 15. GERGE

  MMO Oyunları

  Kolay aslında cevap; MMO özellikli single player istiyorsan: Elite: Dangerous Elder Scrolls Online Sea of Thieves Klasik MMO istiyorsan: World of Warcraft Final Fantasy XIV Black Desert Online Old School takılacaksan: RuneScape Meslek edinmek, ekonomi öğrenmek, politikaya bulaşmak, diminishing return olmak, içindeki kötü adamı ortaya çıkarmak, savaşlara katılmak istiyorsan: EVE Online
 16. GERGE

  LAPTOP TAVSİYESİ

  Abi bak biraz yukarda yazdım, adamlara bir e-posta atıp ilgilendiğin modelin GPU'ların kaç watt olduğunu filan sor. Ona göre değerlendirelim. GameGaraj'ı beğendim ben ama yıllardır masaüstü işindeler ve ülkenin en büyük ihracatçılarından biriler. Dizüstü olarak Monster çok daha tecrübeli tabii, Monster yeğlerdim ben. Birkaç sene sonra ne olur belli değil tabii ama. Donanım olarak pek beğenmedim Monster'ları ama. 15,6" ekranda 1440p koymuşlar, sırf performans israfı. Gereksiz bence oyun için ve aletin ömründen ömür götürür. Ama belge vb. çalışılacaksa daha iyi tabii. İş bilgisayarında 14" 1080p'den 14" 1440p'ye geçtim, orada bile aşırı fark etti. 14" 1080p zaten 185ppi, öyle yüksek değiller hala. Ama oyun için işte gereksiz performans kaybı olacaktır. 15,6" ekranda oyun açısından bir fark doğmaz. GameGaraj'da bu var epey daha ucuza ama bu da Max-Q olduğudan kaybediyor: https://www.gamegaraj.com/urun/tracer-7t-144/ Bu iyi göründü: https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-fx516pm-hn025a1-intel-core-i7-11370h-16gb-1tb-ssd-rtx-3060-15-6-freedos-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000004UOTX?magaza=Arcadia Bilişim
 17. GERGE

  LAPTOP TAVSİYESİ

  GameGaraj daha yeni dizüstü satmaya başladı. Firma eski ama o dediklerin pek bilinmez gibi geliyor bana. Masaüstümü onlardan aldım, daha sorun çıkarmadığı için hiç bilmiyorum. Zaten içindeki markalar MSI filan.
 18. GERGE

  Cizim tableti onerisi (daha cok not almak icin)

  6 sene geçmiş...
 19. GERGE

  Klavye Tavsiyesi

  Sana gereken ucuz klavye bu işte: https://www.amazon.com.tr/dp/B07FRCL9PD/ Magic 1300TL işte =(
 20. GERGE

  Gaming keyboard/mouse

  Ben bu işe girmeyecektim. Yeni yeni klavyeler almak istiyorum. Bunu söyleyeceğim: https://www.shop4tr.com/pc-gaming-keyboards/glorious-pc-gaming-race-gmmk-tkl-80-rgb-keyboard-barebones-iso-layout İstediğim kadar switch ve keycap denerim sonra. Sessizlere bakarım önce ofiste kullanma amacıyla. Bu arada Cherry Ultra-Low Profile switch yapmış, dizüstleri için: İçinde hem bundan hem de Sensel touchpad olan, 14" 3:2 ekran bir dizüstü hayallerde artık. Teknoloji gelişiyor ya.
 21. GERGE

  Klavye Tavsiyesi

  Anladım istediğini, travel distance istemiyorsun, dizüstü gibi olsun. Bu elin alışınca vazgeçemiyorsun mekaniklerden de. Bir aydır filan evden çalışıyorum, bayram sonu işyerine döneceğim, ne yapacağım dizüstü klavyesiyle bilmiyorum. Blackwidow'a çok alıştım, Razer Green'ler tam ideal benim için. Sana şunlar lazım, ama ucuz değiller istediğin tip: Eğer paraya kıyarım diyorsan Logitech K360. Bu cidden iyi, bir sene filan kullandım, sonra kayboldu. Üzüldüm çok kaybolunca. Onun dışında HP Pavilion 600 var, tam istediğin gibi, fiyat da uygun.
 22. GERGE

  Klavye Tavsiyesi

  En ucuz bu var sanırım alınabilir denilen: https://www.hepsiburada.com/redragon-k568r-dark-avenger-rainbow-aydinlatmali-gaming-klavye-blue-switch-p-HBV00001763I3?magaza=GoGameShop Nasıldır araştır, switchleri yazmak için uygun olmalı. Silphatos'un dediği bende var, güzel klavye ama mekanik yanında meh. Daha iyi membrane klavye kullanmadım ama, o açıdan direk onu al mekanik almayacaksan.
 23. GERGE

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Benim gibi sadece arkadaşlarla coop multi oynayanlar, %90 single takılanlar ne yapsın? Pine gelince oyun 2019'de çıkmış yahu, Switch ve PC'ye çıkmış. Koyu bir Switch takipçisi olarak Switch için dahi duymadım, yeni oyun sanıyordum. Baktım biraz eleştiri, neden Kongregate'den başka dağıtıcı bulamadıkları belli. Yüklemek veri yolu israfı gibi duruyor.
 24. GERGE

  Gaming keyboard/mouse

  23,6", 1080p, 1200 dpi, 6/11 pointer speed, enhance pointer precision off. Memnunum böyle.
 25. GERGE

  Roll20'den oynamak isteyenler?

  Öyle bir şey mi vardı? Bilmiyorum.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...