Jump to content

deadwoll

=o=
 • Mesaj sayısı

  18.765
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

deadwoll hakkında

 • Rank
  deadwoll

Son profil ziyaretçileri

343 kez ziyaret edildi
 1. deadwoll

  En son okuduğunuz kitap

  Su gibi aktiydi o, uzerine oturup bayagi bir insanla tartisma sansim da oldu hatta eheh. Bir tek sonu zayifti bence ama benzer sekilde coskulu giden pek cok kitapta ayni sey oluyor.
 2. deadwoll

  Beyaz Yakalılar

  Mayışım bana ve yaşadığım şehre göre iyi geliyor bana. Araba aldım, bedelliyi yaptım, dublekse çıktım, istesem ev alırım borca girip ama kiralar saçma sapan ucuzken gerek duymuyorum, evi derli toplu döşedim onun taksitlerini de ödedim, bu ay bitti. İstediğim zaman bir yere gidebilecek ya da bir şeyler alabilecek param oluyor her zaman. Hayatımın hiç bir döneminde borç batağına ve hatta eksi bakiyeye dahi düşmedim. Ama tabii ayağını yorganına göre uzat felsefesiyle yaşadım ömrümü sdf. Onun haricinde işte inanılmaz ölçüde mutsuzum şu sıralar, hiç aklımda yoktu ve yurtdışında alanımda iş bulamam gibi geliyordu ama ilanlara falan bakmaya başlayınca kendime inanmaya başladım. Oturdum yurtdışı hedefiyle çalışıyorum. Kafama göre bir postdoc iş teklifi alsam dünyanın neresi olursa olsun bugüne kadar biriktirdiğim her şeyi satıp savıp gideceğim bir saniye beklemeden.
 3. deadwoll

  Beyaz Yakalılar

  İşte bunların bütününe memurluk diyoruz biz.
 4. deadwoll

  Veri Düzenliyoruz

  Ben şu topic'i açtıktan sonra tidyverse'e gömüldüm, günde 3-4 saat falan çalışıyorum defter kitap açıp sdf, tidyverse serisini bitirdim, tüm assignment'ları 3-5 alternatifle çözdüm. Çağ atladım bir haftada. Bir tane de masterclass aldım udemy'den bakalım o nasıl olacak? Bu zamana kadar hep base'den yürüyordum data handling konusunda, çoğu zaman oturup saçma sapan looplar yazmam gerekiyordu ve öyle olunca bayağı zaman kaybediyordum.
 5. deadwoll

  WoW Classic Ana Konu

  58 oldum, holy roll'ledim, ilk epic item'ımı düşürdüm. BRD ve LBRS down and die, girsem MC keserim muhtemelen üstümdeki gear'la. Classic dungeon'ların, raidlerin zorluğu kitlesel yetersizliktenmiş sanırım sdf
 6. deadwoll

  WoW Classic Ana Konu

  Var, retailde.
 7. deadwoll

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  Bence AI'ın en büyük derdi mükemmel olmayan şeyler yapamıyor olması. AI müzik aleti çalarken ritm kaçırdığı gün ya da müzik teorisine göre optimum ilerlemeyen bir beste yaptığı gün korkarım ben AI'dan.
 8. deadwoll

  WoW Classic - Oyuncu Listesi

  Census plus ortalamada doğru, çünkü tüm server'lar sıralı dizilince çıkan grafik direk normal kümülatif dağılım fonksiyonu.
 9. deadwoll

  WoW Classic - Oyuncu Listesi

  Ashbringer'da Horde - Ally ratio 1/1 tam, daha önceki discord istatistiklerinde falan ally önde görünüyordu bir tık. Biz horde tarafındayız, oynarken bazen alliance'tan başka bir şey göremiyoruz sdf. Horde tarafında türk sayısının fazla olması normal bu arada, türkler genelde horde oynuyor. Horde tarafında bir tane kalabalık türk guildi var bu arada, o da Ayasofya, 70 online falan oluyor peak hours'ta. Diğer guildler 20 30 online'lı genel olarak ve pek 50+ player yok. Bence Ashbringer popülasyon ve faction ratio olarak en iyi server'lardan şu anda. Yeni başlayacak varsa tavsiye ederim.
 10. deadwoll

  Amazon harici yurtdışından kitap siparişi nereden verilebilir?

  Kendi başlığım sandım bunu, aynısını açtıydım geçen ay mı ne eheh. Şaşırdım görünce. Pek bir seçenek yok, fiyat olarak en uygunu abebooks, onun da kargosu fiyat olarak saçmalayabiliyor dikkat etmek gerek.
 11. deadwoll

  Veri Düzenliyoruz

  Yeni konu açmıyım şimdi, elimdeki verisetinin %20 civarı NA, normalde NA'leri ignore ediyordum ama bu sefer silinmiş verisetiyle bir kaç farklı yöntemi kıyaslıyım dedim. Bir de kendi kodlarımı hala NA gözlemleri ignore edecek şekilde düzenleyemedim kullandığım matrix package'ları yüzünden. R'daki MICE package'i bir kaç olasılık sunuyor bu amaçla ama benim verisetim panel, NA'ler de genellikle tamamen rassal NA değil, ya eski dönemler eksik oluyor ya da ülkelerde içsavaş vs. instability olduğunda raporlamada sorun çıkıyor. Dolayısıyla random forest uygulanabilir mi emin değilim. Yine zaman serileri için geliştirilmiş bir kaç algoritma var ama panel veride onları kullanabilir miyim emin değilim. Oturdum dökümantasyon okuyorum ama bayağı yüzeysel geçiyor onlar da sanki. Özellikle veri tiplerine göre detaylanan bu konuda okuyabileceğim kaynaklar var mı bildiğiniz?
 12. deadwoll

  eskiyen elektronikleri ne yapıyorsunuz?

  Atsan atilir, satsan satilmaz diye dusjneceksin. Sonu yok o isin.
 13. deadwoll

  Bu fotoğraftakiler kim ?

  O bermudalar biraz daha uzun olsalarmış yeni moda olan kısa paçalı nargileci pantolonlarına dönüşeceklermiş.
 14. deadwoll

  Veri Düzenliyoruz

  Bu dönem ders vermiyorum zaten, R'da eksik kaldığım kısımları tamamlayıp Python bootcamp'e başlayacağım. Formal programlama eğitimine ihtiyacım var biraz, bazı ileri düzey şeyleri biliyorum ama bazı çok temel mevzulardan haberim yok. Bazen bazı fonksiyonları varlıklarından haberdar olmadan kendim yazıp kullanıyorum işlerimde.
 15. deadwoll

  Veri Düzenliyoruz

  Çok teşekkür ettim, $ koymayı unutuyormuşum ben. Doğrusu ilk başta excel'de yapabileceğimi de düşünmemiştim, genelde veri excel formatında geliyor R'a falan çekip düzenliyorum, kafam oraya gitti. Index-match'e de bakacağım, bir de udemy'de tidyverse ve diğer data handling kütüphaneleri için ders buldum onu da satın alacağım. Doktoradan sonra özgür kalınca daha geniş verisetleriyle çalışabileceğim alanlara kaydım, bayağı bir toolkit lazım.
×
×
 • Yeni Oluştur...