Jump to content

deadwoll

=o=
 • Mesaj sayısı

  18.669
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

deadwoll hakkında

 • Rank
  deadwoll

Son profil ziyaretçileri

263 kez ziyaret edildi
 1. deadwoll

  vücut geliştirme #5

  Bugün babamın gittiği spor salonuna misafir gittim, yağ oranımı ölçtürdüm (kahvaltı edip gittiydik, aklımızda yoktu) totalde %17.6 çıktı yağ. Bacaklar %13 küsür, kollar %17 küsür, gövde %20 küsür... Muhtemelen yemeğin falan etkisi var da oranlar doğru göründü gözüme, en azından yağ dağılımı. Çünkü bacaklarım farklı bir insana ait gibi görünüyor sdfdg. Fıtık yüzünden aylardan bir bok yapamıyordum bu kadarla kurtardığıma dua ettim ölçümleri alınca.
 2. deadwoll

  yurt disi kargo sorunsali

  Muhtemelen oyunu araştırıp kutu fiyatı üzerinden vergi çıkartırlar sdf
 3. deadwoll

  Warhammer 40K ( TV-Series )

  Tadından yenmez adam gibi yaparlarsa.
 4. deadwoll

  Yorumsuz

  Medeni bir sekilde kurallar cercevesinde yasamak icin bati, gerisi icin ortadogu iste.
 5. deadwoll

  Raspberry Pi 4

  Ya iyi de nuc yine cok daha pahaliya denk geliyor ikinci el olmadikca. Sonucta nuclara da ssd almak gerekiyor. Ha daha iyi alet overall'da ama az biraz kurcalamayi seven icin pi'ler ucuz multimedia aletleri. Bir kac emu kurup rom falan da attin mi o da bonus.
 6. deadwoll

  Meanwhile in Turkey

  Akirafes ninja degil di mi? Bizi cok saglam yiyor gibi geliyor bazen sdf
 7. deadwoll

  Yorumsuz

  Attention whore sinkafli kufur degil abi.
 8. deadwoll

  Nintendo Switch

  Teknoloji nasip kısmet işi. Çakallar millet eskileri almaya devam etsin diye hiç duyurmadan çıkartmışlar.
 9. deadwoll

  VodafoneNet iptal olayı

  Doğru adres verilmiş aynen. Uğraşmak istemezsen Vodafone'a "sizi Tüketici Hakları'na şikayet edeceğim" de, her şeyi çözer adamlar bir haftada.
 10. deadwoll

  Meanwhile in Turkey

  Akirafes'in paylaştığı kaynaktan koyuyorum. Bu da ikinci kısmı: Şu benim dün öğlene doğru yazdığım. Paylaştığı kaynakta da evrim var veya yok tartışması yok zaten. Hatta başlığın ilk cümlesi: Sonrasında tartışma kesin kaynakla ilgili olarak devam ediyor, ki tespit etmesi pek kolay değil. Adamlar Afrika'da primat fosili arıyor.
 11. deadwoll

  Meanwhile in Turkey

  On ikiden vurmuşum yalnız.
 12. deadwoll

  Meanwhile in Turkey

  2.5 sayfa evvel şunu yazdıydım. Boşuna uğraşıyorsunuz.
 13. deadwoll

  Meanwhile in Turkey

  @Black-ice abi yumuşatmak için söylenen bir şey değil işte, evrimi betimlerken maymundan geldik diyince süreklilik ilkesini göz ardı etmiş gibi oluyorsun. Çünkü toplum bugün doğada gördüğü maymunun sabit kaldığını, insanınsa ondan evrimleştiğini düşünüyor. Öyle bir şey yok. Ne bugünkü maymun bilmem kaç milyon yıl önceki maymun, ne de insan bilmem kaç milyon yıl önceki insan. Maymundan geldik demekle basit tek hücreliden geldik demek arasında pek bir fark yok. Evrimi bir noktasından yakalayıp o noktadaki türden evrimleştiğimizi söylemek saçma geliyor bana. BÜYÜK RESME bakmak lazım. Durmadan evrimleşiyoruz her saniye, her an. Türler farklılaşıyor, yok oluyor, yeni türler oluşuyor ve böylece sürüp gidecek, bunu anlamak lazım. Öte yandan halka evrimi anlatmaya çalışmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum ben. Hatta pek çok bilimsel kavramı anlatmaya çalışmak nafile. Günümüzde bilimsel araştırmanın nasıl yapıldığını, bilimin nasıl işlediğini, şüpheciliği, hipotezi, teoriyi bilmeyen ya da içselleştirememiş diyelim insanlara oturup dil dökmek boş iş. Hem kafaları karışır, hem de cahilce karşı çıkar can sıkarlar sdf
 14. deadwoll

  Meanwhile in Turkey

  Insanin maymundan geldigini soyleyen hic bir bilimsel kaynak yok. Oyle missing link geyigi de yok. En fazla soylenen insanla maymunun bir noktada ayni atadan evrimlesmeye basladiklari. Evrim agacinin ayni dalindan iki farkli surgun yani. Niyeyse bir ara tur geyigi tutturulmus ama evrim teorisine gore her canli ara tur. Evrim kesikli degil surekli olarak gerceklesiyor. Ancak biz insan olarak cok kisitli bir suredir dunyada dolastigimiz ve daha da kisa suredir gozlem yapabildigimiz icin her sey duraganmis gibi geliyor. Evrim varsayim degil, teori olarak adlandirilma nedeni de mekanigini aciklamak icin kesin bir bulgu olmamasi. Survival of the fittest mantigiyla oldugu dusunuluyor evrimin, soru isareti orada. Yoksa evrimin varligi veya yokligu tartisilmiyor bilimsel camiada. Evrim var. Son olarak dinle celisiyor diye "evrime inanmiyoruz" diyenler ya hristiyan falan ya da dinlerini bilmiyorlar. Evrim kuramiyla celisen bir yer yok Kuran'da.
 15. deadwoll

  Nintendo Switch

  Ilk ciktiginda indirimsi daha ucuza geliyordu, almadim : )
×
×
 • Yeni Oluştur...