Jump to content

deadwoll

=o=
 • Mesaj sayısı

  18.271
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

deadwoll hakkında

 • Rank
  deadwoll

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. deadwoll

  Macrotis: A Mother's Journey

  Lütfen, Örgüz sdf. Adamın hayata bakış açısı puzzle'lara yansımış 🙃 Bana da renkler ve mekanlar Heart of Darkness'ı hatırlattı pek alakalı olmasalar da. Bir review'da da Trine'a benzetmişler ki kısıtlı Trine deneyimimden yola çıkarak benzediğini söyleyebilirim.
 2. deadwoll

  Romanya Vatandaşlığı

  Biz Bulgaristan için bir avukatla konuşmuştuk ama kendisi işlerin internette bahsedildiği kadar kolay olmadığını, oradan göç eden kişinin vatandaşlık alabilmesi için Bulgaristan'a gidip gelmesi gerektiğini, sürecin 5 yıla yakın sürebildiğini falan söylemişti. Ayrıca Türkiye'nin yanı sıra vatandaşlığa başvurulacak ülkede de evrak takibi yapmak / yaptırmak gerekiyor. Unutmadan, en başta Romanya'nın bu şekilde vatandaşlık verip vermediğini araştır derim. Mesela bir dedem de yunan göçmeni, hatta 20 küsür yıl orada yaşamış göç etmeden ama Türkiye - Yunanistan arasındaki mübadele anlaşması gereği vatandaşlığa başvurma şansımız dahi yok.
 3. Baktım da konusu açılmamış. Çooooook yakın bir dostumun ve beraber çalıştığı ekibin bir kaç yıllık projeleri. Ben pek puzzle platformer sevdalısı değilim ama gameplay keyifli, görsel olarak da bayağı başarılı bence. Şu an Nintendo Switch portu için Nintendo'yla falan da görüşüyorlar ama oyunu pek duyuramadılar. Bu ay Level'da inceleyip 75 vermişler sanırım, daha Oyungezer falan incelememiş. Yurtdışında vs. tanıtımı çıkmadı bildiğim kadarıyla. https://store.steampowered.com/app/823840/Macrotis_A_Mothers_Journey/
 4. deadwoll

  Fiber Kutusuna Olan Mesafe Bağlantı Performansını Nasıl Etkiliyor?

  Az önce gelip bağladılar, 95mbit civarı gösteriyor netspeed dl'ı. Steam'de de 12mb/s dl yapıyorum. Yurtiçi 6-7 ms; Frankfurt, Paris, Amsterdam 55-58 ms arası stabil. Evde de bir tek mutfakta patladı wi-fi. O da modemin bulunduğu odadan en uzak noktada zaten. TV ve Nintendo Switch'te bağlantı sorunu yaşamazsam hiç router'dı, powerline'dı uğraşmaya gerek kalmayacak. nazarboncugu.bmp
 5. deadwoll

  Fiber Kutusuna Olan Mesafe Bağlantı Performansını Nasıl Etkiliyor?

  Sevindim, çok acayip yorumlara denk geldim çünkü. Yarın öbür gün bağlasalar da bir test etsem.
 6. deadwoll

  Fiber Kutusuna Olan Mesafe Bağlantı Performansını Nasıl Etkiliyor?

  Turk telekom fiberi kutuda birakiyor, superonline eve kadsr cekiyor sanirim. İstanbul'daki evde superonline var, orada daire icine kadar fiber cektiydi gelenler.
 7. deadwoll

  Fiber Kutusuna Olan Mesafe Bağlantı Performansını Nasıl Etkiliyor?

  Ethernet var bir kac odada prizlerin yaninda da bahsettigim sacma sapan ek yuzunden muhtemelen eski tesisat yalan oldu. Odada cat5 baslayan kablonun sinyali buatta zil kablosundan geliyor. Muhtemelen tesisati yapan keko kablo bitince elinin altindaki kabloyla ek yapti.
 8. Oturduğum apartman iki blok, fiber kutusunu sadece A Blok'a koymuşlar, oradan da eve cat5 çekmişler. Cat5 kutudan benim eve 60-65 metreden fazla devam ediyor ve 4 kez ek yapmışlar. Hatta evin içinde alt kattan üst kata çıkan Cat5'i bir noktadan sonra sikko zil kablosuyla devam ettirmişler djskf. Telekomdan ekipler geldi böyle bağlasak bile çalışmaz dediler, gittiler. Dün akşam ben de bu işlerle ilgilenen birilerini getirdim eve, fiber kutusundan eve Cat6 çektiler doğrudan eksiz olarak (71 metre kablo kullandılar tam olarak). Kutuyla aramda bu kadar mesafe varken internet performansım nasıl olur acaba? Millenicom'un 100mbit fiberine başvurdum bu arada. Ek soru: Yeni ev iki katlı, boşta bir tane de router'ım var. Bağlantıyı üst kata çektirdim ama alt kata da wireless dağıtayım diyorum. Prizler üzerinden bu işi yapan cihazlar varmış sanırım ama evde üç faz var.
 9. deadwoll

  Dolandirici mi?

  Gelinlik ticaretinin genelde kadınlar arasında döndüğünü düşünürsek bayağı iyi bir scam kapısı aslında. On kadından dokuzu yer.
 10. deadwoll

  Nintendo Switch

  Tetris 99 oynayan var mı? Hayatımda hiç Battle Royale janrasından oyun oynamamıştım, Tetris'le başladım sdf
 11. deadwoll

  iş yaparken dinlenebilecek içerikler

  Var youtube'da seminerleri falan ama bir süre sonra loop'a almış gibi oluyor. En güzeli kitaplarını okumak. Ben Felsefeye Girişi'ni ve Antik Yunanda Felsefe serisini okudum/okuyorum. Bayağı keyifli. Yazı dili de televizyondaki konuşma şekline benziyor. Kitabı adamın kendi sesinden duyuyor gibi oluyorum okurken ssdjgfn
 12. deadwoll

  İçimdeki tatlı yeme sevdası bi bambaşka

  Kütahya'da Höşmerim'in çakması var hoşyerim tatlısı diye, markası da Cimcik Besler. Yoğurt kabında kiloyla satıyorlar süper marketlerde; 5 lira falan sanırım.
 13. deadwoll

  Yaşlılar ve teknoloji

  Benim yaklaşık 5-6 sene önce facebook hesabımı temelli kapatmamın pek çok nedenin arasında "yengem" de vardı. Bizim sülale biraz geniş, babamlar hala halalarının, teyzelerinin vs. çocuklarıyla/torunlarıyla falan iletişim halinde. İşin daha da trajik boyutu bu insanların büyük çoğunluğu bir baltaya sap olamamış durumdalar. Hemen her gün facebook'tan birileri beni ekliyordu o yüzden. Ben de ölü numarası yapıyordum güzel güzel. Yengemse 65 yaşında olmakla beraber sosyal medyayı benden daha iyi ve aktif kullanabilen birisi, instagramdan satış falan yapıyor... Neyse bütün akrabalar ekliydi onda tabii. Yengem önce kendini ekletti bana, daha sonra eklemediğim bazı "akrabalarım" yengeme beni şikayet etmişler onları eklemiyorum diye. Bayağı bir duygu sömürüsü ve "ölümü gör" arasında hepsini ekletti. Facebook'umda iki hafta içerisinde bozkurtlar uçuşuyordu. Fotoğraflarımın altında maşallahlar, "kuzen içki günah"lar falan. Hepsini uğraşıp itinayla yokettim. Hellban attım millete. Derken bir gün "siktir" yazdım facebook hesabımda bir şeyin altına. Yengem commenti yazıp enter'a bastığım anda telefon açtı "oğlum sana yakışıyor mu hiç? seni örnek alıyor çocuklar...".
 14. deadwoll

  PC Gaming #2

  Bizim sarılmaya hakkımız yok, tek cd oyunları 2 milyon liraya, 2 cd oyunları 3 milyon liraya korsanlıyorduk o dönem. Edit: Bone hariç.
 15. deadwoll

  Cumhurbaşkanlığı Spor Kulubü

  "ÇUMHURBAŞKANLIĞI"
×
×
 • Yeni Oluştur...