Jump to content

deadwoll

=o=
 • Mesaj sayısı

  19.654
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

deadwoll hakkında

 • Rütbe
  deadwoll

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. deadwoll

  döküm demir tava / cast iron pan

  Önemli olan bi tık kalın taneli ve ucuz olması sanırım.
 2. deadwoll

  döküm demir tava / cast iron pan

  Salamura tuzu aktarlarda falan ucuza satılıyor. Kosher nerede satılır bilmiyorum. Deniz tuzu, himalaya kaya tuzu (diye ittirdikleri) falan pahalı. Fiyat/performans için en iyisi deniz tuzu sanırım Türkiye özelinde. Tava yıkamak için hangisi daha iyidir f/p açısından bilemem tabii.
 3. deadwoll

  döküm demir tava / cast iron pan

  Doğrudur da ızgaralı tavalar iyi temizlenmiyor sanki. Ben de soğanla falan temizliyordum atadan kalma usulle ama güvenemiyorum işte heh.
 4. deadwoll

  döküm demir tava / cast iron pan

  Annemlere kaplamalı tencere almıştım bir tane, aklıma o geldi. Kaplaması kendiliğinden söküldü ufak tefek çentikler halinde. Sulu et yemeği, kuru fasülye falan yaparken kullanıyorlar sadece. Benim tavalar kaplamasız, sabunsuz temizliyorum. Kaynar su döküp telliyorum. Sonra da ocakta kurutup ılıyınca yağlıyorum. Eski tavamı alalı 7 seneyi geçti sanırım hala pırıl pırıl içi. Yumurtadan sosise her şeyi yapıyorum ben, sadece çok yağlı köfteleri ya da çok yağlı kuzu etlerini vs. falan yapmıyorum çünkü temizliği çok eziyetli olabiliyor.
 5. deadwoll

  döküm demir tava / cast iron pan

  Bende iki tane lava tava var, bayağı iyiler. Tavsiye ederim.
 6. deadwoll

  Path of Exile #3

  Ben her karakterde sadece gerekli pull'lari yapip kosabildigim kadar hizli kosarak ve tum questleri yaparak ilerliyorum. Genellikle 8 10 saat arasinda bitiyor questline. Bir tek library questini yapmiyorum bazen build izin veriyorsa.
 7. deadwoll

  Gaming keyboard/mouse

  Apex Pro TKL baktım, Türkiye'de 2400 lira falan stokta olduğu yerlerde. Amerika'dan gümrük, vergi falan dahil 1800 küsüre geliyor. Bu kafalar olduğu sürece para yurtdışına gidiyor, kimse iş kurmuyor diye çok ağlarız.
 8. deadwoll

  Path of Exile #3

  Şu oyunu bi fireball oynamadan bırakmak istemiyordum, güzel olursa lig orta falan başlar oynarım heh
 9. deadwoll

  Currency'lere ait Verisetleri

  CSV yarar abi, ne olsa yarar 😛 Elimdeki işler bitince bir iki aya dürteyim ben seni. Time stamp saniyelik sanırım, 3600 3600 artıyor saatlik veri.
 10. deadwoll

  Path of Exile #3

  Yapacakları tek şey, 10 yıl önce falan diablo 3'te yaptıkları AH'ı PoE'ye getirmek aslında. Mis gibi olur. Hele currency exchange işi inanılmaz kolaylaşır. Gerçi hemen arbitraj botları, snipe add-onları falan düşününce yapmasınlar ahahah
 11. deadwoll

  Path of Exile #3

  Trade leş ona bir sözüm yok, heist'da headhunter için 100 tane exalted orb alana kadar 3 saat geçtiydi sdfjdsg
 12. deadwoll

  Path of Exile #3

  Şu son iki sezondur endgame kasamıyorsanız ayıp, saçma sapan kolay her şey. Map işi biraz leş ama tradesiz de kasılıyor aslında. Uzun süre oynayıp da content bitiremeyen insanların büyük çoğunluğu oyunu verimsiz oynuyor. Nasıl diyim, bi map'in 3-4 dk falan maksimum bitirip lootlama süresi ama millet 10 15dk falan harcıyor. Mapler arasında boş boş takılmak vs. yine aynı şekilde gereksiz zaman kaybettiriyor. Ben de ilk başlarda öyleydim de, artık oyuna girince ne yapacağımı biliyorum, inventory'e 10 tane falan map koyuyorum, sonra nefessiz hepsini yapıyorum. Strict loot filter kullanıyorum (lootlara boş boş bakma süresini bayağı kısaltıyor, uniquelerin bile çoğunu görmüyorum mesela mis).
 13. deadwoll

  Currency'lere ait Verisetleri

  Geçen sene bulamayınca, diğer işler arasında pek üzerine düşmemiştim kaldı öyle bu, teşekkürler yine de. Kaggle'da yoktu aradıklarım bu arada, cevapları da şans eseri gördüm bir sene geçmiş soruyu soralı neredeyse. @goldbären tradingview datapointleri çıktı olarak veriyor mu? Veri çekmek için kullanmamıştım daha önce.
 14. deadwoll

  Bu bitkiyi nasıl yaşatabilirim?

  Fistan ve Goering'in dediklerine katılıyorum, bir de toprak değiştirirken dikkat et eğer kökleri ayrılıyorsa çoğaltabilirsin. Muhtemelen küçük olan kök salamadığı için rahmetli olduydu. Ayırabilirsen daha hızlı ve sağlıklı büyür.
 15. deadwoll

  Paticik İK

  Kutahya'da bile var sdf

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...