Jump to content

roket adam

=o=
 • Mesaj sayısı

  24.716
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

roket adam hakkında

 • Rütbe
  mlhscsbye

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. roket adam

  Robot Süpürgeler

  xiaomi'nin modellerinde kesinlikle eklemeyin tıkanıyor diyorlar. şikayetvarda falan da okumuştum
 2. roket adam

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  Valla ben epeydir rahatsız etme modu kullanıyorum. Rahatsız etme modunda biri ararsa ne ses veriyor ne titreşiyor telefon. Bildirimler ses çıkarmasa da kilit ekranında görünüyordu evet onları hala çıkacak şekilde ayarlayabiliyorsun zaten. Bence sizin ayarlarda bi sorun var.
 3. roket adam

  kripto virusu

  Tam diyecektim bu yapıldı bir yerde okumuşsundur, mesaj tarihi 2017, bu saldırı tipi 2019'da keşfedilmiş: https://snyk.io/blog/malicious-packages-found-to-be-typo-squatting-in-pypi/ Helal olsun öngörülü bir kişisin valla 🙂
 4. roket adam

  kripto virusu

  Şuradakileri deneyebilirsin: https://noransom.kaspersky.com/ Olmazsa geçmiş olsun. Bu olmadan önce basit bir antivirüs kursa bile işini görürdü ama artık yapacak bir şey yok.
 5. roket adam

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  bak aklıma gelmişken bende bir tane de ipad 1. jenerasyon var. kullanılabilecek durumda da değil. keşke belli bi yıldan sonra linux falan yüklenme imkanı olsa bunlara
 6. roket adam

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  bende de 1. gen ipad air var. alet çile çekiyor ama hala aktif günlük kullanıyoruz valla. reddit yutup netflix blutv ıvır zıvır için. ıkınıyor resmen.
 7. roket adam

  Dashcam önerisi

  Özellikle büyük şehirdeysen kesinlikle taktırman lazım. Ben bunu kullanıyorum: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-70mai-1s-arac-kamerasi-global-versiyon-p-HBCV0000082PZW Bir kere kaskoyla takışmadan işimi halletmemi sağladı, parasını çoktan çıkardı diyebilirim. Çakmak ya da usb girişine bağlanıyor, dandik 16-32'lik sd kart fazlasıyla yeterli, kabloları da trimlerin altından geçiriyorsun. Ekranlı modellere falan bakmadım hiç, bu model baya ufak aynanın arkasında görünmüyor bile. İzlemen gerekirse de telefon appinden izliyorsun ya da sd karttan bakabiliyorsun.
 8. roket adam

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  ben de 3.5 sene 10 kullandım daha geçen değiştirdim. kesinlikle donanımsal bir terslik var senin cihazda. tamir falan gördüyse yan sanayi parça kullanmış olabilirler. benimki arızalanmasa hala canavar gibi kullanırdım yani..
 9. roket adam

  Boşananlar kulübü

  kaçırdığınız nokta şu: avrupa kültüründeki bir insanın ailesiyle yaşaması ile türk kültüründeki bir insanın ailesiyle yaşaması farklı şeyler. avrupa kültüründe adam ailesi ile ev arkadaşı oluyor, yeri geliyor kız arkadaşını bile eve getirebiliyor. türk kültüründe aileyle yaşamak demek (genellikle) a'dan z'ye her şeyine karışılan ve (özellikle erkeksen) her ihtiyacı karşılanan bir çocuk olarak yaşamına devam etmek demek. 15-18 yaşında belki bunlar çok problem olmaz ama belli bir yaşa kadar bunu yaşayan insanın olgun ve modern bir birey olması zor. türkiye gibi street smart'ın çok önemli olduğu bir ülkede bu şekilde yaşam tecrübesi kazanması ise imkansız. işin sonucunda 30-40 yaşına gelmiş, ama çok basit işlemlerde takılan, stres yapan, problem yaşayan, sorumluluk almaktan kaçınan, karşı cinsle iletişim kurmakta zorlanan, hasbelkader bir şekilde evlendirilirse de aynı problemleri evliliğine de yansıtan bireyler görüyoruz. benim etrafımda ve ailemde bu tarz adam çok var. o yüzden bir alman aa ben babamla kalıyorum diyebilir, bunu da çok garipsemem. ama özellikle bir türk gencinin ayrılmayı hiç denememiş olması bence ofsayt (**genellemedir**). ha kimisi ailesiyle kalıp ailesine bakacak kadar da fedakar ve sorumlu olabiliyor, onu bu konudan hariç tutuyorum. ekonomik olarak da 2-3 kişi beraber en azından hayatının bi bölümünde bir ev tuttuğunda o kadar acayip paralar harcanmıyor kusura bakmayın yani. keza bence çocuğa aileden birinin bakması da problem. ben ne kendi annemle, ne eşimin annesiyle bir çok konuda aynı fikre sahip değilim. çok iyi insanlar olsa bile, atıyorum din eğitimi, abuk subuk hurafeler, saçma sapan alışkanlıklar kazanacağını düşünüyorum ailemin yetiştirdiği çocukların. yıllarca haşur huşur duşta iğne deliği kadar ıslak yer kalmayacak yoksa işlerin ters gider diye bi alışkanlığımız vardı mesela, ne alaka? ne gereksiz bi anksiyete bu. dedem demişti 31 çekersen kör olursun falan filan. şimdiye 1000 kere kör olmam lazımdı hshhsh. ha anneanneniz acayip okumuş biridir tam sizle aynı kafadadır o ayrı mesela. benimkiler çok iyi insanlar ama aynı kafada değiller. keza anneanne babaanneyi aile içine çok soktun mu geleneksel ıvır zıvır tantanalar da yaşanabiliyor. çocuğum olursa biraz fedakarlık yapıp, gerekirse eve giren parayı biraz düşürüp kendimizin bakacağı bir ortam oluşturmaya çalışırım. varsın arabam bi model eski olsun, ya da karım çalışmasın, ama kendi çocuğum böyle ıvır zıvır ortamlardan uzak büyüsün isterim açıkçası. (ps: çalışan anne babayla büyüdüm, bir dönem anneannem bir dönem bakıcıyla büyüdük o yüzden sürece çok hakimim :) neyse işte kültürümüzden genel olarak nefret ediyorum ya, yine wot yazmışım. 31 yaşımın bana getirdiği nokta bu. a'dan z'ye, aşağı yukarı her şeyimiz toksik, problemli ya da saçma. bu konuya girmek istemiyorum artık moralim bozuluyor. böyle bir kültürde yaşamak istemiyorum gerçekten.
 10. roket adam

  Boşananlar kulübü

  öyle insanlar var değil, öyle insanlar çoğunlukta ben söyleyeyim. koca koca üniversite mezunu insanlar dediğin gibi anneye babaya yakın oturalım da yemeği onlara yaptırırız, çocuğu onlara baktırırız diye komün hayatına büyükşehirde devam ediyor. arkadaşlarımın belki üçte biri böyledir yani, yürüme mesafesinde oturma kafası var hepsinde. her şeyi de aileye danışma, aileye anlatma tribi var, sonra bitmeyen bir drama. bireyselleşmeyi beceremedik, aile olmayı da beceremiyoruz maalesef. kendi ailem de farklı değil, bu çok normal köylü bir toplumuz, modernleşmeyi şehirleşmeyi son 1-2 nesildir gerçekleştirmeye çalışıyoruz. lakin bunlar anne babadan ziyade biraz çocukların suçu bence. üni okumuşsun internet çağındasın, insan kendini biraz geliştirir artık
 11. roket adam

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  fiyat performans olarak 12 çok iyi para varsa 13 de alınabilir çok spesifik ihtiyaçlar yoksa (prores video çekimi gibi) 13 pro çok gerekli değil bence. ben 2021'de 0 se almam ya tasarımı çok eski geliyor artık
 12. roket adam

  Boşananlar kulübü

  Problemin temeli bence de bu. Birey olamıyoruz. Birey olamayan insan bireysel olarak kendi özgürlüğünü keşfedemiyor, ancak arada bir kaçamak yapıp tadına bakabiliyor. Birey olamayan insanın kurduğu ilişkilerde ailenin ve çevrenin etkisi baskın oluyor. Dolayısıyla birey olamayan iki insanın aile ve çevre etkisi ile yuva kurması üstüne ekonomik problemler de eklenince çok bilinmeyenli bir denkleme yol açıyor. Aile yapımız, ilişki kültürümüz o kadar kötü, o kadar toksik ki... Gerçekten bu ülkenin insanı doğumdan ölüme hakikaten çok çile çekiyor yani. Başka kültürlerde çok kolay ve insani olan şeyler bile bizde büyük tabulara yol açıyor. En basitinden, sekssiz ilişkileri geçtim, seks hayatı bitmiş o kadar çok evlilik var ki, açıkçası bence insanın bir yerinin sakat olması kadar hayatını etkileyen bir yara aslında bu konu. "İki insanın birbirini sevip ortak bir hayat kurması" gibi aslında iki insanın kolayca çözeceği bir konu o kadar çok karışık ki bizde, bir çok şeyin dert ve stres olmasına şaşırmamalı. Tüm bu kültürel saçmalıklar, ailesel çevresel baskılar, etkiler, birey olamama, 30-40 yaşına gelmesine rağmen hayatını kuramama, maddi manevi başkalarının yardımı olmadan sürdürememe, hayattan ne istediğini keşfedememe bunları alt alta yazınca bu ülkenin insanı iyi bile yaşıyor diyorsun gerçekten. Baştan sona toksik bir kültürümüz var ikili ilişkiler ve çocuk yetiştirme konusunda.
 13. roket adam

  Kiracıyken satılan ev

  pazarlık şansın var dediğim gibi, o zaman de ki depozitoyu alırım + 2 ay kira vermem ama 2 ayın sonunda kesin çıkarım de. adam kabul edecektir zaten, kendi oturmak için ev alan adam mahkemeyle falan uğraşmak istemez.
 14. roket adam

  Boşananlar kulübü

  ben arkadaşlarıyla görüşüyorum da aile işi gerçekten zor ya. kendi aileme bile zor katlanıyorum genel olarak, karşı tarafın ailesiyle bir de kültür - eğitim - gelir seviyesi vs olarak hiç bir ortak nokta olmayınca acayip zorlanıyorsun gerçekten. bu da evliliğin bir tantanası işte. saygı duyup idare ediyoruz öylece.
 15. roket adam

  Kiracıyken satılan ev

  benzer bir durumu hem kiracı hem ev sahibi olarak yaşadım. kiracı olduğum durumda konuştuk, 3 ay içinde çıkacağım dedim, kiramı da bu süreçte ödedim, depozitomu aldım ayrıldım. hiç bir pazarlık falan olmadı yani. ev sahibi olduğum durumda çok aciliyetim vardı, elemanı 2 ay idare ettim, bu süreçte kira vermediği gibi gitsin diye üstüne 3 bin tl para verdim nakliyat için. ortada kontrat bile yoktu, polislik olacaktık tatlı dil + bir miktar parayla çözdük. adam en son kardeşim o kadar aciliyetin varsa gel küçük odada kal ben ev bulana kadar diyecek kadar yüzsüz bi tipti ahshsh yasal haklar tam olarak gerge'nin belirttiği gibi. senin kriterlerine uyan ev olmaması senin sorunun, o bölgede kiralar çok arttıysa daha ucuz bölgelere bakacaksın. ben olsam pazarlık yapar, orta bir yerde buluşur, dediğim tarihte de çıkarım, öyle yapmayan uğraştıran çirkef tipler de var, benim gibi birine denk gelirsen para koparırsın ama ters birine denk gelirsen de polislik olabilirsin. 1-2 ay kira almaması demek de aslında bir nevi nakliyatı ödüyor demek, bence iyi bir teklif.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...