Jump to content

roket adam

=o=
 • Mesaj sayısı

  24.138
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

roket adam hakkında

 • Rank
  mlhscsbye

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. roket adam

  5ghz Destekli VDSL2 Modem Tavsiyesi

  abi baya yanlışsın da anlatmaya üşendim. "çıkış gücü" ile "frekansın" alakası yok. zaten çıkış gücü yasalarla belirlenen üst limitte, daha çok artırılmış olarak satılamıyor. neyse rf theory'den başla derim.
 2. roket adam

  5ghz Destekli VDSL2 Modem Tavsiyesi

  Havada kablosuz sinyallerin uçabileceği 2 ayrı otoban varmış gibi düşün. Bunlar da dalga boyu ile ayrılıyor. 2.4 eski teknoloji, her cihaz destekliyor, tamamen fiziksel sebeplerden ötürü 2.4 daha yavaş ancak daha geniş kapsama alanı var. 2.4'ü her cihaz desteklediği için o otoban çok kalabalık ve trafik oluyor, yavaşlık var. 5 GHz nispeten daha yeni teknoloji, bandwidth daha geniş dolayısıyla kapasite ve hız daha yüksek, ancak yine fiziksel sebeplerden kapsama alanı çok daha dar. Daha detaylı anlatmaya üşendim ama çok çok kabaca böyle. https://www.quora.com/What-is-the-range-of-the-Wifi-in-5Ghz-and-2-4GHZ
 3. roket adam

  5ghz Destekli VDSL2 Modem Tavsiyesi

  5 Ghz, standart 2.4'e göre çok daha az çekiyor maalesef, deliciliği de çok düşük (aynı odada bile stabil olmuyor bazen) Duvarlardan geçmesini ise hiç bekleme. Dolayısıyla en çok kullanacağın odaya koyacaksın, diğerlerinde de 2.4 devam edeceksin veya her odaya bir tane alacaksın diye önerebilirim.
 4. roket adam

  ön elektrik ünitesine hat çektirme

  Ahahahah herkes gömmüş. Abi ben aldığım zaman valla billa özel siparişle geliyordu bu paket + motor + opsiyon kombinasyonu, 3 ay bekleme imkanım yoktu. Araba zaten sıfır yenisini de almam aşırı saçma oluyor dedim bari aklımda kalan bi iki bir şeyi yaptırayım. Led arka farları çok beğeniyorum, güzel bir renk kombinasyonuyla çok temiz duruyor. Yoksa alt paket alıp x görünüm yapmak genellikle inanılmaz çakma duruyor kesinlikle katılıyorum. Bu konuda audi sahiplerinde "a4 alıp s4 görünümü yapma" gibi çok çakma tripler var, 1.6 tdi'ın arkasına RS3 sticker'ı falan yapıştırıyorlar. Çok ayıp.
 5. roket adam

  ön elektrik ünitesine hat çektirme

  Bu: https://www.enderelektronik.com.tr/led-stop-seti-audi-a3.html
 6. roket adam

  Boşa çıkan Apple Tv 2.nesil

  Sırf Airplay Mirroring yapmak için ya da Netflix receiver olarak kullanılabilecek bir alet, 250 lira hiç bir şey değil.
 7. roket adam

  Spotify

  Pandora değil de Grooveshark vardı eskiden hatırlar mısınız? Adam copyright olayını çözemediği için patlamıştı, halbuki çok güzel fikirdi.
 8. roket adam

  ön elektrik ünitesine hat çektirme

  Arka stop farların değişimi yav. Baya basit bi işlem aslında ama niyeyse hat çektircez diyor. Mevcut elektrik hattı yetersiz oluyor herhalde.
 9. aracın arka stoplarını kapsayan bir modifikasyon düşünüyorum ancak yaptıracağım özel servis şöyle bir not düşmüş: "Montaj sırasında ön Elektrik ünitesine hat çekilip programlamaları fabrikasyon olarak yapılır.". bu tarz bir hareketin riski var mıdır ve nedir?
 10. roket adam

  Yok mu Intel Nuc satan

  Burada amaç maksimum performans almak değil sadece o işi yapabilecek çok az elektrik yakan bir sistem sahibi olmak. Dolayısıyla senin o sistem elektrik faturasının anasını ağlatır. Celeron işlemcili ya da Raspberry Pi gibi bir sistem ceyranı koklayarak yakıyor ve "yeteri kadar" computing power sağlıyor bu noktada. HTPC konsepti eve datacenter kurmak değil yani.
 11. roket adam

  Yok mu Intel Nuc satan

  Bende var şu model, gayet güzel çalışıyor: https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/78953/intel-nuc-kit-dn2820fykh.html Artı olarak üzerinde sanırım 4 GB RAM + 120 GB SSD mevcut. 1500'e veririm.
 12. roket adam

  ALINIK IPHONE 6-6s-7

  Benim bir arkadaşım satıyor 64 GB gri 6S, yolladım linki yazar herhalde.
 13. roket adam

  Satılık AppleTV 4K 32 GB (MQD22TZ/A)

  Fiyat çok iyi valla, bende de 2. nesil var yenisine de hiç ihtiyaç duymuyorum 🙂 Yoksa kaçırmazdım.
 14. roket adam

  Amazon Sipariş Gümrük Etc

  Peki iade etmek istersem nası oluyor, yapan var mı hiç?
 15. Şimdi ben bir elektronik cihaz almak istiyorum Amazon'dan. Bana diyor ki: Price$129.00 AmazonGlobal Shipping+ $5.79 Estimated Import Fees Deposit+ $25.80 Ben bunu direkt ödüyorum, sonra gümrüğe takılma vs vs gibi bir olay oluyor mu? Yoksa tüm ödeyeceğim para kesin olarak bu mudur?
×
×
 • Yeni Oluştur...