Jump to content

roket adam

=o=
 • Mesaj sayısı

  24.934
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

roket adam hakkında

 • Rütbe
  mlhscsbye

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Tekrardan yeni konu açmayayım dedim. Birkaç ekipman var elimde, ilanları onay sürecinde ama bulunsun burada da. Mac Pro (2013): https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-en-uygun-mac-pro-6,1-96-gb-ecc-ram-xeon-e5-1620-1027749869/detay/ WD My Passport 512 GB SSD: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-harici-ssd-western-digital-my-passport-ssd-512-gb-2.5-1027751973/detay/ Dell X1018 16 Port Yönetilebilir Gbit Switch - Sıfır: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-dell-x1018-16-port-yonetilebilir-gigabit-l2-sfp-switch-sifir-1027740512/detay/
 2. roket adam

  Netflix Türkiye

  ben diziyi tamamen bitirdim bugün. bence güzel dizi abi. oyunculuklar falan gayet iyi, hepsi ayrı iyi oynamış bence. senaryo genel olarak keyifliydi, yarısının film yarısının hikaye olması da ilginçti bence. esprilerin bazıları gerçekten bayağı ama genelde eğlendim diyebilirim. kostüm ve görüntü vs de çok iyiydi. bi diziden daha ne bekleniyor onu anlayamıyorum açıkçası. mesela tam bi bölüm çok sıkıcı bu ne lan falan derken (erman bölümü), sonraki bölümde adamların bu film yüzünden battığını görünce o bölümün kötülüğü ve bayağılığının de hikayenin bir parçası olduğunu fark ediyorsun. bu tarz detaylar hoşuma gidiyor.
 3. roket adam

  Yemeksepeti

  ben de banabi ve yemeksepetini çok aktif kullanıyordum ama getir ile trendyol acayip tokatladı kampanyalarda maalesef. eskiden haftada 2-3 sipariş verirken son 1 yılda yemeksepetini 2-3 kere kullanmışımdır, o da diğer firmalarla ısrarla çalışmak istemeyen bir favori restoranım yüzünden. özellikle trendyol'un kampanyaları gerçek olamayacak kadar iyi oluyor bazen, resmen para yakıyorlar.
 4. roket adam

  Netflix Türkiye

  ben 1. bölümü izledim daha ama eğlendim ya. bence keyifliydi. baya akıcı bi dizi, hızlı hızlı gidiyor zaten. göndermeleri güzel, hikaye değişik, ilgi çekici yani bazı sahnelerinde baya kahkaha attım. çekimler de kaliteliydi baya bence. en büyük şey şu bu dizinin globale hitap etme şansı 0 falan. çok yerel bi iş olmuş, hani global bi mizah tabii zaten zor da, lokal bi iş olur yani.
 5. roket adam

  Bitcoin #6

  abi coin mevzularında hep bi hikaye var. olaylar olduktan sonra çıkıp birileri anlamlandırmaya çalışıyor, bi grup insan inanıyor parasını yatırıyor, bi grup insan da yatırmıyor. kimse anlamıyor yani kafana takmana gerek yok. heeee doğru lan deyip paranı vermeni istiyorlar çok irdelenecek bir şey değil.
 6. roket adam

  Bıkkınlık ve Umutsuzluk

  3 aşağı 5 yukarı geniş denebilecek çevremde yaptığım dandik gözlemlere göre hayatta en mutlu olan insan grubu, çocukken alt gelir grubunda yetişip, varoş semtlerde büyüyen, ancak sonrasında para kazanıp üst sınıflara göç edebilen kısım. bu grup mutlu çünkü bir şeyler başardıklarını hissediyorlar, çalışmalarının getirisi olarak farklı konforlar, güçler elde ediyorlar, eski günlerini de bildikleri için bu onları mutlu ediyor. mesela ben her arabama bindiğimde, küçükköy'de "bu minibüse binmemenin bir yolunu bulacağım" dediğim günleri hatırlıyorum ve mutlu oluyorum. minimum şeylerle mutlu olabiliyorum, hakikaten sahile inip bi bira içmek beni mutlu ediyor yani. çünkü biliyorum ki o sahile yakın bir yerde oturabilmek bile uzun yıllar sürecek bir mücadeleydi. bunların her birinin alt kırılımlarını, detaylarını düşününce insan ufak şeylerden bile mutlu olabiliyor. bir grup insan bulunduğu o küçük cendereden hiç çıkamıyor, hayatının sonuna dek alt gelir grubunda kalıyor. onların öyle dertleri var ki zaten kendilerini dinleyecek vakitleri olmuyor. sonuç olarak hayattayız, evliyiz çoluğumuz çocuğumuz var diye yuvarlanıp gidiyorlar. asgari ücretli olduğu halde "aa niye isyan etmiyorlar abi" dediğimiz grup bu grup. isyan edecek enerjileri bile kalmamış çünkü, eldeki 3 cent'i de kaybetmemenin derdindeler. bir grup insan da şanslı doğanlar, zaten zengin bir grupta doğuyorlar. bu mücadele, onlardan önceki kuşaklar tarafından verildiği için çocuklara pek bir şey kalmıyor ve bu insanlar kendilerini bulma macerasını bir türlü sonlandıramıyorlar. ellerindeki tüm kaynakları cömertçe kullanabilen, nispeten maymun iştahlı, bir gün mühendis, bir gün müzisyen olacağım diye gezen grup bu. her işin başı kolay, ama ilerledikten sonra zorlaştığından, şekeri giden sakızı tükürüp atıyorlar ve bir sonraki maceraya geçiyorlar. bu grubu bu şekilde mutlu etmek mümkün değil, zira bu yolculuğun bir yere varmayacağını herkes gibi onlar da biliyor, ve işin sonucunda uzun yıllar random bir sürü şeye dokunmuş ama hiç birine gerçekten alın teri dökmemiş bir çocukla karşılaşıyorsun, çünkü çoğunlukla gerçek bir hedef yok, hadi hedef olsa bile ortada somut bir motivasyon yok. bu ciddi bi tatminsizlik yaratıyor çünkü gerçek bir başarma hissi yok ortada. bu tabii ki bir suç ya da olumsuz bir durum değil, sadece bir tespit, yoksa insanın ailesinin zengin olması ve türlü türlü şeyler deneyecek lüksünün olması bence mükemmel bir şans. demeye çalıştığım bu şans ve imkanlar her zaman da mutluluk getirmeyebiliyor yani. şimdi paragrafta herhangi bir bilgi yok, ben seni de hiç tanımıyorum. ama aklıma gelmişken bi 5 cent'lik fikrimi buraya atayım dedim.
 7. roket adam

  Netflix Türkiye

  şurada da çok haklısın ve aşırı anlamsız geliyordu bana da. ama milyonlarca kullanıcıdan o kadar telemetri ve istatistik toplayan bi firma mutlaka bunun analizini yapmıştır diye düşünüyorum. mesela sırf gibi yüzünden aylardır exxen denen leş platforma üye kalan bir sürü insan tanıyorum. nflx'te de tam tersine çat diye bütün sezonu bi günde veriyor, o sezonu da insanların %99'u bir günde bitiriyor. bir günde 1-2 saatten fazla dizi izlediğinde açıkçası ondaki tüm espriyi, detayları vs kaçırıyorsun. bölümüne milyonlarca dolar harcanan, her bir karesinde ciddi emek ve detay olan dizileri sindire sindire, yavaş yavaş izlemek lazımken, adamlar hepsini çaat diye topluca verdiği için izleyici buradaki detayların çoğunu zaten kaçırmış oluyor. yani diziyi sonunda ne olacak diye izlemek ile gerçekten izlemek arasında bi fark var. ilginç gerçekten.
 8. roket adam

  Türkiye'den yurt dışına remote çalışmak

  abi gündemi neden bu kadar takip ettiğimizi de çok anlayamıyorum zaten. ben 7 24 haber izlenen bi evde büyüdüğüm için 5 senedir evdeki televizyona anten kablosu bile bağlamadım. sadece netflix falan izliyoruz. twittera ekşiye girmesem buradaki meselelerden acayip uzaktayım. sosyal medyada da pireyi deve yapan bi psikoloji olduğu için artık şerbetliyim denebilir. haberler ve sosyal medya şoke edici içerikleri daha çok izlensin diye yatak odana getiren bi ortam yani sonuçta. o yüzden burası ile major bi problemin yoksa yurtdışına çalışıp döviz kazanmak çok ama çok avantajlı bi durum. gezme tozma da dünyanın en kolay şeyi, istanbulda dünyanın her yerine direkt uçuş var ve evet vize derdi var ama vize almak gerçekten kolay (107 usd vermek zorunda kalmak dışında ki onu da bi yerden sonra 1-2-5 yıllık veriyorlar) yani evden çalışan ve iyi kazanan bi adam, kafası çalışıyorsa tr dertlerinden %99.5 uzakta oluyor. ha bu arada çalıştığınız firma faang grubunda olmak zorunda da değil. hatta oralarda çalışmak yerine (ego tatminiyeti ve tahmini parasal getirisi dışında) orta halli bi firmada çok daha önemli bi pozisyonda çalışmayı tercih ederim muhtemelen. hackernews'da her gün okuyorum aws'den nefret ederek ayrılan insanları. her takımın en kötü %15'ini her yıl kovmaları gerektiği için sırf 1 sene sonra kovmak üzere adam aldıklarını falan okumuştum mesela, hire to fire denen bir şey var adamlarda. kendini zaten kanıtlamış senior bir kişi için böyle bi ortamda 1 sene çalışmaktansa tr'de orta halli bir yabancı firmada 5 sene çalışmak daha mantıklı gibi geliyor. (tabii eşdeğer ya da benzer paketler aldığınızı düşünerek yorum yaptım) vergi konuları için de tavsiyem kafanıza göre iş yapmak yerine işi bilen adamlarla (bi önceki sayfada verilmiş) çalışmanız. ayda 3-4 bin dolar kazanacak adamın şu muhasebeciye ayda 500-1000 tl vermesi koymamalı. sizi çok daha büyük dertlerden kurtarabilir o adama vereceğiniz para. acımayın derim. bunu da iş için bir yatırım gibi görün. kafanıza göre iş yapmayın, vergi dairesinin affı olmaz total rakam üzerinden değil işlem başına ceza kesiyorlar çünkü.
 9. roket adam

  Yine, yeniden, yeni bir ilk araba konusu.

  gerçekten inanılmaz bir olaymış. geçmiş olsun
 10. roket adam

  Yine, yeniden, yeni bir ilk araba konusu.

  bi araçta tramer kaydı varsa tüm işlemleri cidden kayıtlı şekilde yetkili serviste kaskoya yaptırıldıysa bi tık daha güvenilir olabilir. ama tr'de kaza yapıp da yetkili servise giden araç sayısı çok çok düşük. benim 2 tane kazam oldu, ikisinde de millet yalvardı resmen özel servise götür diye. özel servise gitmiş olsa araçta sıfır tramer bi iki değişenle sıfır fiyatına yakın satardım. şimdi tramer kaydı olduğu için daha çok indirim isterler kesin. orjinal parça kullanılınca bedel de yüksek çıkıyor, tabii çat diye trameri birden yükseliyor aracın.
 11. roket adam

  Kaspersky korku

  crack'ler içinde bir zararlı durum yoksa "potentially unwanted software" diye mi ne geçebiliyor. buna uyarı verme dersen vermez. 30 günlük deneme süresini indir dene derim.
 12. roket adam

  patiler nasıl yatırımlar yapıyor

  hshshsh bana da öyle geldi. bu "bi tanıdık arsadan beş milyar dolar kazandı" tayfasının bi kısmı kolpacı çıkıyor, bi kısmı da akpli. akpli çıkanlar gerçekten kazanıyor da hele ki şu dönemde diğerlerinin çoğu kolpa bence. bi de "bi tanıdık coin'den 5 milyar dolar kazandı" tayfası var, %99.9'u yalan, daha öyle ciddi bi para kazanan görmedim. abi %250 yaptım paramı diyor, adam 100 dolar yatırmış, günde 18 saatini harcamış tradingte. saat ücreti asgari ücretin altına denk geliyor. işe girip hamallık yapsa daha çok kazanır.
 13. roket adam

  patiler nasıl yatırımlar yapıyor

  biraz örnek verebilir misin önceki yatırımlarından, nedir mesela neresini aldı, nasıl haberi oldu, nasıl keşfetti ve nasıl değerlendi vs
 14. roket adam

  patiler nasıl yatırımlar yapıyor

  devlet bankalarının dağıttığı 1.29'luk keriz kredisinden ev alan var mı. halktan zenginlere gelir transferi resmen. negatif faizli. faydalanmak lazım gibi geliyor ama beton beton nereye kadar değil mi.
 15. roket adam

  biraz beyaz yakalı boşu yapalım

  hahahah aklıma şey geldi, bi büyük bi türk kadın giyim markası var ismi lazım değil patron şirketi ama. patronu yaşlı bi tip. bi gün bunlara toplantıya giderken fabrika otoparkına arabayla çok hızlı girmişim. içeri girerken herkes gülüyor eğleniyordu güvenlik peşimden bi geldi surat buz gibi. sizi dışarı alabilir miyiz patron bey sizi istemiyor nolur yavaş gidin dedi. baktım herkesin surat iptal durumda. kamera şakası mı falan dedim. neyse çıktım dışarı. meğer patron beni görmüş arabayla da herhalde hızlı girmişim, acil durum ilan edip herkesi çağırmış kim bu benim mekanımda gazlıyor atın bunu demiş hshshshsh. toplantıyı yapacağımız adam it'ci falan geldi, kusura bakmayın bizim patron yaşlandı iyicene biraz aksi oldu dedi, toplantıyı da sokağa çekilmiş masada yaptık. araba da 1.5 dci beyaz megane yani. ne kadar gazlamış olabilirim.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...