Jump to content

roket adam

=o=
 • Mesaj sayısı

  24.153
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

roket adam hakkında

 • Rank
  mlhscsbye

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. roket adam

  Yorumsuz

  abi hoş konuşuyorsun ama yanlış konuşuyorsun. cebinde bilmem kaç milyon dolar varsa tabii ki istanbul tam bir cennet ve fırsatlar kenti. dünyanın hiç bir metropolünde 50-100 bin dolara lüks daire alamıyorsun. yani dışarıdan bakana süper. gel gör ki vatandaşı kan ağlıyor. üst profilli bir beyaz yaka bile şu anda ev alma hayali dahi kuramıyor artık, araba bile bi noktada bizden uzaklaştı. yani sandığın gibi ülkenin vatandaşının durumu iyileşmedi, onlar ortak biz pazar olduk. Arapların gelip ucuza ev alıyor olması benim yaşam standartlarımı iyileştirmiyor aksine kötüleştiriyor. adamların yarattığı yapay talep balonu yüzünden benim de kiram vs artıyor ancak gelirim aynı oranda artmıyor. yani hocam a'dan z'ye uygulanabilir değil söylediklerin. istanbulda ev fiyatları da artıyor falan değil, aksine rezil durumda. 4 yılda dolar bazında %50 düşen bir varlığa yatırım yapmayı neden önerirsin, bir gün artacak diye falan mı? ne kadar artacak? birden istanbul dünya dolar milyarderlerinin yaşadığı bir yer mi olacak? sence o milyarderler biz asgari ücretle çalışırken rahat yaşayabilecekler mi? Araplar sırça köşklerinde ne kadar rahatlar, gün geçtikçe daha da sıkışmıyorlar mı? özetle baştan aşağı rezil ve bitmiş durumdayız, hiç bir noktada iyiye gitmiyoruz, yabancılar yatırım yapıyorsa da türkiye iyi olduğu için değil, "batan geminin malları" kafasıyla akşam pazarına dalmış aç köpekler olduğu için. https://www.sahibinden.com/emlak-endeksi/konut/satilik/istanbul/440/23012
 2. roket adam

  Raspberry Pi 4

  GPIO'yu kullanacaksan tabii ki Raspberry çok mantıklı bir seçim. Şahsen ben uğraşmaktan baya keyif alıyorum. Ancak standart video izleme - yutup izletme gibi şeyler için NUC ya da windows tabanlı bi çözüm daha temiz olabilir Pi 4 yerine.
 3. roket adam

  1.2 veya 1.3 seviciler toplanın

  1.0 A3 test sürüşü yaptım, önceden 1.6 TDI A3 kullanıyordum. Bence 1.6 dizelden hiç bir farkı yok, gayet kullanılabilir bir araç, ve fiyat & vergi olarak da çok uygun.
 4. roket adam

  Kaza sonrası tutanak düzenleme ve yapılacaklar

  Kendi kaskonu arayacaksın, onlar seni yönlendirecek. Değer kaybı için ÖM atarsan birini yönlendirebilirim, ben geçen 8 bin küsür lira aldım değer kaybı muhabbetine. İkame aracı da kendi kaskon veriyor kapsamında varsa.
 5. roket adam

  Raspberry Pi 4

  Kesinlikle katılıyorum.
 6. roket adam

  Klima işinden anlayan pati?

  41 katlı bina, sanırım 5 katta bir mi ne öyle bir klima boşluğu koymuşlar, klima oraya takılıyor. Zaten açtıktan sonra serinlik gelene kadar 10 dk bekliyorsun
 7. roket adam

  Mac’e geçiş

  Çakma dongle'lar aldım ama hepsi peyderpey elimde patladı. Orijinal apple alıyorum sadece. USB-C çok bela bi teknoloji, basit bi hdmi dönüştürücü bile o kadar karmaşık ki elektronik olarak, anca kaliteli bi şeyse iş görüyor.
 8. roket adam

  All-new BMW 1 Series

  İçi çok iyi ama dışı bana da çok garip geldi maalesef. Yeni nesil premium hatch'lerin hepsinde garip bir oran hatası var gibi duruyor. A180 de öyle mesela. Farlar küçük bi yerleri büyük orantısız bi araba.
 9. başlığı açılmıyor bayadır. Evinizde bi bahar temizliği yapın da bit pazarına bir şeyler gelsin yav. Canım sıkılıyor bu ara bir şeylere sarayım.
 10. roket adam

  Klima işinden anlayan pati?

  Brüt 55 m2 kutu kadarcık evim var, 12k Vestel buz gibi yapıyor. Bu arada bu klima kapasitesi seçerken dış ünite - iç ünite arası mesafeyi de kriter olarak kabul ediyorlar. Bana 9 bile yeterdi mesela ama dış ünite ile iç ünite arası 20 metreden fazla mesafe var 😕
 11. roket adam

  Seat Leon (sıfır gibi)

  Aynı mı? Lol.
 12. roket adam

  Seat Leon (sıfır gibi)

  114'e satıldı.
 13. roket adam

  Seat Leon (sıfır gibi)

  Evet abi tam bir barzo arabası Leon. Buna katılıyorum. Bu excellence paketli olan biraz daha efendi duruyor ama genel olarak evet bir sıkıntı var arabanın imajında.
 14. roket adam

  %100 meyve suları

  Ben de meyve suyunu acayip severim, ancak türkiyede güzel %100 harbi meyve suyu yok gibi bir şey. Anca mekanlarda taze sıkılmış istemen lazım. Bi ara exotic diye bi marka o işe girdi ama rafta bekleyince hızla ekşiyor bunların tadı, dolayısıyla iğrenç oldu. En temizi yemeksepetine girip etiler marmaristen taze sıkılmış söylemek, onun da yarısı su olarak geliyor.
 15. roket adam

  Seat Leon (sıfır gibi)

  Ahshshsh bu tespit çok doğru. Fan klüpleri falan bile var, acayip seviyorlar araçlarını
×
×
 • Yeni Oluştur...