Jump to content

roket adam

=o=
 • Mesaj sayısı

  24.445
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

roket adam hakkında

 • Rütbe
  mlhscsbye

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. roket adam

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  apple watch os 7'ye güncellediyseniz dış ortamdaki çalışmalarınız için apple workout app'ini kullanmayın. kullanırsanız da bir bug'dan ötürü gps bilgisinin kaydedilmeyeceğini bilin. saatin tek olayı da bug'dan dolayı çalışmıyor. dünyanın en zengin şirketinin olayına bak.
 2. roket adam

  Mikrofon önerisi

  150 liradan fazla vermek istemiyorum açıkçası. Telefon için zaten kulaklık var, direkt masaüstü mikrofon istiyorum o yüzden 😕
 3. roket adam

  Mikrofon önerisi

  Abiler, webex falan yaparken hala afyonun dandik headsetini kullanıyorum. Bana şöyle ucuz yollu güzel bi mic önerebilir misiniz? Sadece konuşurken ses kaydı almak için kullanacağım. Headset çok metalik bi ses katıyor konuşmalara, bu tiviç yayınlarındaki gibi sesim güzel gelsin istiyorum. Tenks.
 4. roket adam

  Kobo Aura One, Fire Stick 4K, Echo Dot

  bu echo dot denilen dinleme cihazını amazonun bedava dağıtması lazım değil mi yav
 5. roket adam

  Ev değiştirme kararsızlığı

  Bir arkadaşım epey bi süre Kurtuluş'ta yaşadı, Feriköy Bomonti falan oraları da keşfetmiş olduk sayesinde. Çok işlek, kalabalık, sıkışık bir mahalle gibi geldi bana, bi de her tipten değişik değişik bir sürü insan vardı, tekin bir yer izlenimi vermiyordu evi alarmla donattılar zaten. Evler de genellikle epey eski binalardı. Hele ki en alt katında kafe olan bi yere asla taşınmazdım, gündüzü gecesi bitmez paso muhabbet döner. Neyse yorumumu yapıp kaçayım. Daha ferah nezih mahalleleri seviyorum sanırım
 6. roket adam

  Selam Ahali. Hot Değilim. Gel vatandaş

  Yeterince hot değil
 7. roket adam

  Selam ahali, yardiminiz lazim.

  Hahahahah gerçekten çok ilginç
 8. roket adam

  Python Dependency Hell

  Aynen mevcut template'leri kullanacak kadar olsun yeter, çok karmaşık şeyler yapmaya çalışmıyorum zaten 🙂 Ya işten değil de frontend'den zevk almıyorum maalesef, çok tasarım bilgim de yok, hiç sarmıyor. Niyeyse backend tarafı daha zevkli geliyor bana.
 9. roket adam

  Python Dependency Hell

  Teşekkürler cevaplar için. Ben en iyisi Flask öğrenmeye başlayayım.
 10. roket adam

  EV (Electric vehicle) Konusu

  Şöyle birer birer kendimce yorumlayayım da 5 sene sonra lan ne cahilmişim, bu firmalar aşırı zengin oldu diye kendimle dalga geçerim: Araba üretimi yazılım gibi değil, öyle çat diye ölçek ekonomisi uygulayamıyorsun, karlılıklar ortada, kara geçmek çok zor ve uzun sürüyor, Tesla gibi engineering breakthrough sunmadığın sürece tekrardan böyle bir sürecin oluşması bence zor. İmkansız demiyorum çünkü wall street yani bir sürü saçma şey oluyor, ama bu firmaların muhtemelen hiçbirini 1 sene sonra bile duymayacağız. Elemanların alıp elon musk'un yaptığı gibi cayır cayır çalışan prototipi nurnburgring'e koyması bir, bunu seri üretime geçirip aynısından 1000 tane üretip fiyatını da aynı tutabilmesi 2. Bu ikisini görmediğim sürece anca hype train'e binmiş olurum gibi geliyor. Faraday future'ı hatırlatırım mesela: https://www.theverge.com/2018/11/13/18088438/faraday-future-electric-cars-ev-news-layoffs-bankruptcy
 11. roket adam

  EV (Electric vehicle) Konusu

  Ben buna çok katılmıyorum, bu startup'ların elektrikli araba yapıyoruz ayağına para toplama olayı VW / Toyota / BMW / GM / Daimler ve benzeri gruplar EV'leri mainstream'e oturttuktan sonra bitecek diye düşünüyorum - ki şu anda büyük gruplar yüzlerce elektrikli model araç üretiyor, üstelik porsche gibi ağır abiler bile EV supercar üretmeye başlamış yıllar önceden. EV konusu da bir wework kadar olmasa da, silikon vadisi balonlarından bir tanesi gibi hissediyorum. Firmaları üretim değil yazılım şirketi gibi yönetiyorlar, sonu da bu oluyor: https://www.thedrive.com/tech/36274/tesla-model-y-owners-find-cooling-system-cobbled-together-with-home-depot-grade-fake-wood Dolayısıyla evet belki tesla bu eşiği geçti ama yeni EV'cilerin başarılı olması için major bir sebep göremiyorum. Ben olsam ne idüğü belirsiz EV startup'larına yatırım yapmaktansa batarya teknolojileri geliştirenlere yatırım yaparım mesela. Bilmiyorum, geçen theranos'u anlatan bi kitap okudum ondan dolayı da her şeye şüpheyle yaklaşıyor olabilirim.
 12. roket adam

  United - Qatar - Turkish airlines hangisinden alsam

  thy al, m&s üyesi de ol, dönüşte muhtemelen bi izmir yapacak kadar mil kazanırsın.
 13. roket adam

  yüzme için bulutut kulaklık

  Kendimi zorlamaya çalışıyorum ama 1 saat boyunca kesintisiz 160-170 bpm atışta gidilmiyor, ister istemez arada dinlenme turları atıyorsun. 2 tur öyle atıyorsam 4 tur dinlenmeyle geçiyor desem yeridir. Kondisyonsuz zor oluyor yani.
 14. yüzme güzel hoş da yüzerken çok sıkılıyorum. kafamda en son ne düşünce varsa dönüp duruyor. musiki ya da podcast falan dinleyeyim diye bi bt kulaklık alayım dedim ama bir sürü model var. iki sorum olacak: 1) şu sadece mp3 çalan kulaklığı alan, kullanan var mı? hem kulağa su kaçmasını engelleyip, hem de ses veriyor mu? https://www.decathlon.com.tr/swimmusic-100-v3-mp3-calar-id_8563213.html 2) sony'nin ve jbl'in blutut kulaklıkları var. malum su altında bt range'i düşük ama apple watch'e eşleştirsem, 50-60 cm üzerinden çeker mi, sıkıntı olur mu? su altı bulutut kulaklık deneyen var mı?
 15. roket adam

  Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik

  Hahah iyi ki bes'ten çıkmışım. 3 kat daha iyi değerlendirmiş olabilirim biriktirdiğim parayı.
×
×
 • Yeni Oluştur...