Jump to content

ahmedinejad

=o=
 • Mesaj sayısı

  19.486
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

ahmedinejad hakkında

 • Rütbe
  ahmedinejad

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. ahmedinejad

  DOTA: Dragon's Blood

  Yav ne mal yapmışlar bunu. Yeni sezon geldi izledim de.
 2. ahmedinejad

  Gaming keyboard/mouse

  Bu çift tıklama sorununun çoğu toz ile alakalı. İçini bir şekilde temizlesen düzelir aslında.
 3. ahmedinejad

  Beşiktaş 2021🦅2022 Sezonu Genel Tartışma

  🙂
 4. ahmedinejad

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  Soru
 5. ahmedinejad

  How to chop wood ve diğer mutfak maceraları

  abd dediğin de batının arabı işte. nusret'in abd şubelerinde arap falan yok ki. onlar dubai riyad'da falan takılıyor.
 6. ahmedinejad

  How to chop wood ve diğer mutfak maceraları

  bu jeff denen eleman senden de laf taşıyabiliir başkalarına dikkat et. durduk yere başına iş açılmasın.
 7. ahmedinejad

  Pitbull ve sahibi

  Abi suç sahipte ama sıkıntı şu. Bu hayvanlar saldırdığı zaman diğer köpekler gibi bacağı koparıp falan bırakmıyor. Ölümüne daliyorlar. Özellikle çocuklara ve diğer hayvanlara büyük zararlar veriyorlar. Ben yolda gordugum hayvanın sahibin onu nasıl yetiştirdiğini bilmek zorunda değilim. Bir golden gördüğünde yaşadığın hisle pit veya diğer tehlikeli ırkları gördüğünde yaşadığın his aynı değil. Agizliksız ve tasma olmadan bu köpekler dışarı çıkmamalı maalesef.
 8. Abav o maliyet çok yüksek değil mi ya. Akdeniz veya ege için zaten tatil beldesi olduğundan kabul edilebilir bu da, Karadeniz gibi deniz turizmi çok fazla olmayan bir bölgede bu maliyeti sırf yayla evi için karşılamak çok zor gerçekten. Hani yaylada köyde arazisi olan adam çok daha düşük maliyetle ev yapabiliyor kendisine zaten. Bu maliyeti karşılayacak beyaz yakalılar da Karadeniz'e gelmek yerine ege Akdenizi tercih eder diye düşünüyorum. Karadeniz özelinde sizin yaratabileceginiz en büyük fark maliyet olmalı o zaman. O da bu döviz kurlarıyla çok zor. İnşallah başarılı olursunuz.
 9. Karadeniz'de aslında şöyle bir şey var benim gördüğüm. Şehre göçen nesil emeklilikten sonra geri dönüyor artık köylere ve her gelen aile yeni bir ev yapıyor kendisine. Mart-nisan aylarından ekim-kasım aylarına kadar uzunca bir süre köyünde kalabiliyor insanlar artık. Özellikle covid meselesi iyice artırdı bu terse göçü. Köyler için bahsedersek öncelikle kuzine uyumlu bir ev yapabilirseniz çok çok iyi olur. Tüplü Ocak olsa bile kuzine Karadeniz hayatında çok yer kaplıyor. Hem ısınma hem fırın hem Ocak hem sıcak su kaynağı olarak çok işlevli bir alet. Gördüğüm kadarıyla tiny house'larda genelde tüplü veya elektrikli ocak oluyor. O da olsun olacaksa ama bir kuzine köşesi olursa çok faydalı olabilir. Bununla birlikte evin yakınında odun depolanabilecek bir yer gerek. Hava çok nemli oluyor malum. genelde yağmurlu ve soğuk oluyor. Yalıtım meselesi çok önemli olur yine. Bir Antalya'daki evle Giresun yaylasindaki ev aynı yalıtımda olursa olmaz. Genelde aileler torunları vs beklerler böyle yerlerde. Çocuklar için de ev çevresinde oyun alanları projelendirirseniz bu da alımda çok etkili olacaktır. Karadeniz olduğu için biraz daha oranın insanının ihtiyaçlarını düşünmek gerek bence.
 10. Evle direkt alakalı değil ama şöyle bir şey gördüm geçen. Bunun gibi bir seyi güzel bir arsa bulup yapabilirseniz kar marji yüksek olabilir. Denize yakın bir yerde alt yapısı hazır bir yer, altyapıyla veya inşaat işleriyle uğraşmak istemeyen ama böyle bir evi olsun isteyen insanları çekebilir.
 11. ahmedinejad

  Don't Look Up (2021) - Netflix

 12. ahmedinejad

  Don't Look Up (2021) - Netflix

  Güzel film de biraz uzun olmuş ya. Bazı kısımları sundurmek yerine izleyiciye birakabilirlerdi.
 13. ahmedinejad

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  aahha gece az uyuyunca yorgunluk ve kafa karışıklığı oluyor tabi 🙂
 14. ahmedinejad

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  asıl bu saatlerdeki uyku takibi çok iyi bence. benim gibi uyku aknesi yaşayanlar ve gece sık uyananların bunu takibi önemli. telefon çalınca veya mesaj gelince bildirim olması da iyi. seni telefona bağımlı kalmaktan kurtarıyor.
 15. ahmedinejad

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  10 bin TL olur.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...