Jump to content

Merhaba patiler. Yeni sisteme hosgeldiniz. Hemen BURAYI okuyun.

 

razzRaziel

=o=
 • Mesaj sayısı

  12.706
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

razzRaziel hakkında

 • Rank
  razzRaziel

Son profil ziyaretçileri

22 kez ziyaret edildi
 1. razzRaziel

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  valve, oyun dünyasına mihenk taşı olmuş ve bir sonraki adımlara taşımış oyunlardan kazandığı paralarla finanse edip, korsan yüzünden pc oyunculuğu bitti derken dev bir sektör yarattı. şu an yatışta olsa bile yaptıkları diğer firmalara nazaran fazla bile. tamam adamlar beklediğimiz oyunları yapmıyor ama beğenilmeyecek/öncekilerin kalite standartlarına uymayabilir diye yapmıyor, para getirmeyecek diye değil. diğeri ise motorunu sattığı oyunlardan biri çok tutunca onlara haber bile vermeden anında klonu basıp sonra da oyun dünyasının kanseri oyun modeliyle ergen kitlelere iteleyip aralarından zengin olanlarını şöğüşleyerek zirve yaptı. tek iyi yanı devasa bir çocuk kreşi kurduğu için diğer online oyunlardaki ergen miktarında yaşanan düşüş. görüldüğü üzere vizyonlar farklı. steam bu işi çook uzun zamandır götürüyor, ve hala kullanıcı yararına çalışıyor. epic bi kaç sene iyi davransa bile sonradan evil tarafa kayacakmış gibi hissettiryor. asıl olay bu gerçekleşmeden faydalarından yararlanmak, ama ölümüne de yatırım yapmamak.
 2. razzRaziel

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  post likelama gelmedi mi ya siteye sdsf
 3. 1 hafta içinde fazla video basmışsın, dikkat et ban/reset yeme youtube'dan. şöyle bi video izlemiştim, sen de böyle uğraştıysan helal
 4. razzRaziel

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  gerçi bu da metro'nun aynısı oldu
 5. razzRaziel

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  listeye bakınca epic store çok kırmızı görünüyor olabilir de, aynı zamanda listedeki yeşiller o mağazanın ne kadar süredir kullanıldığını gösteriyor gibi bişi. yani epic store daha çok yeni. evet parayı basıp biraz agresif bi tutum sergiliyorlar ama feature eksikliği vizyondan değil de yeni olmalarından kaynaklanıyordur diye umuyorum.
 6. razzRaziel

  Oyunlarda Fotorealizm

  unreal engine'lik bişi yok ya orda. quixel(videonun kanalı) hayvan gibi 16k 8k texture'lu scan asset satan bi mağazaya sahip. aynı zamanda bu texture'ları material haline getiren programları falan var. yani o taşlar objeler vs zaten direkt motora koymadan photorealistic görünüyor. sen alıp unreal'a da koysan unity'ye de koysan biraz ışıklandırma teknolojisiyle gerçekçiliği elde ediyosun. bunların asset'ler geçen sene de unity'nin book of the dead demosunda kullanımıştı. gerçekçilik tabii ki olsun, Breath of the Wild'ı geçtim en toon oyunlar bile artık fiziksel ışıklandırmalı materialler(pbr) kullanıyor. ya çıkacakları sistemlerden ya da daha geniş kitlede çalışabilmesi için kısıtlı kaynak nedeniyle ulaşamadıkları gerçekçiliği artstyle'a yönlendiriyorlar. yoksa Breath of the Wild'da çoğu oyundan çok daha gerçekçi fizikler var yani. yani yapımcının gerçekçiliği hedeflememesi gibi bir durum yok. ha bence photorealistic overrated. asıl es geçilen ve gerçekçiliği daha damardan hissettirecek şey fiziklerin gelişmesi. ama milletin gözünü boyamak için hep grafikler ön planda tutuluyor.
 7. razzRaziel

  Oyun Tube Thread

  ah ulan oyun olaymış iyiymiş, bu ekipten çok iyi videolar çıkıyor.
 8. razzRaziel

  System Shock 3

  https://otherside-e.com/wp/games/system-shock-3/
 9. razzRaziel

  Rick and Morty

  hadi bakam, gönder gelsin
 10. razzRaziel

  Dünya’nın Atmosferi Ayın Ötesine Uzuyor

  uzuyor diyince dünyadan aya kabaran bişi var der gibi oluyo, o yüzden uzanıyor dersek hoş olur. bilim teknik'e sabah'tan milliyet'ten link koyanları gördükten sonra konu iyi ya yine. ben bilmiyodum mesela o kadar molekül saçtığımızı o mesafede.
 11. razzRaziel

  PC Gaming #2

  microsoft store'u kanırtmaktan vazgeçmişler heral. studio'yu da franchise'ı da skerttik bari en çok para getierecek hali ile tüm seriyi satak da para gelsin demişler.
 12. razzRaziel

  Yeni Forum Altyapısına Hoşgeldiniz

  sonunda girebildim ya, kayıtlı mail uçunca biraz zorladı. ellerinize sağlık. şu an için bence tek sıkıntı fazla boşluğun olması, herşey geniş geniş yayılmış, bir de eski kompakt haline alıştığımız için. scroll scroll akmak gerekiyor okurken gezerken.
 13. razzRaziel

  PC Gaming #2

  ordaki oyunların hepsini alabilecek bi çocuk varsa zaten onun daha önemli anıları olmuştur.
 14. razzRaziel

  PC Gaming #2

  https://i.redd.it/uu2n7odp2ze21.jpg gelin lan sarılalım https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/000/992/244/83a.png
 15. razzRaziel

  Antarctica'da gerçek gizemli sır ne?

  tüh thing fırsatını kaçırdım lan. nese piri reis haritasını atayım bari ben de. http://www.diegocuoghi.com/Piri_Reis/PiriReis_eng.htm "Real Secrets Hidden in Antartica" bi de bi belgeselin adında real geçiyosa kesin kolpadır. fact.
×
×
 • Yeni Oluştur...