Jump to content

xaty

=o=
 • Mesaj sayısı

  13.922
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

xaty hakkında

 • Rütbe
  xaty

Son profil ziyaretçileri

984 kez ziyaret edildi
 1. xaty

  European Super League

  olay tamamen para, 'bizim sayemizde başkaları ekmek yiyor, kıymeti arttıran bizken daha fazla büyüyebilmemiz için yeterli gelirimiz yok' noktasından çıkıyor konu. deplasmana gittikleri rakip bunlar sayesinde sponsordan, reklamdan, medyadan, biletten ekstra para kazanıyor ve oradan pay alamadıkları için benzer durumdaki takımlar bir araya geliyor. destekçiyi de bulacaklardır, şu an kimsenin destek vermemesinin sebebi gidişatın belirsizliği. ama düzen kurulup çerçeve net belli olunca rekor sponsorluklar, anlaşmalar, reklamlar duyulmaya başlar. özellikle konu para olduğu için spordan uzaklaşacak konu, daha çok şova gösteriye dönecek.
 2. xaty

  European Super League

  Bu kulupler tabi ki geride biraktiklarinin gözünün yaşına bakmayacak. Arsene Wenger 2009'da bahsetmiş bu konudan, öyle spontane verilen bir karar hiç değil. Mutlaka düşünmüş tartmislardir her şeyi. Şimdi herkesin adamlara yüklenmesi, kamuoyu oluşturma çabaları vs çaresizlikten. Çok hızlı bir şekilde bütün dengeler değişecek. Şu lige Amerika'dan, Asya'dan 2-3 takım çekseler bütün para problemi çözülür. Sadece Avrupa değil bütün dünya izler zaten. Futbolcu kontrat vs işleri de değişir bir süre sonra. Liglerle paralel götürme kısmı geçiş dönemi
 3. xaty

  UO Forever

  Senin proje bitmez, kolay gelsin. Tavsiyem daha basit düşünüp ufak adımlarla başla
 4. xaty

  UO Forever

  Proje çok kişide var da uygulayıp arkasında duran az, faaliyete geçireceksen destek olalım biz de
 5. xaty

  Günlük #14

  tam roi çalışmalık video, fiyatın neden 2 kat olduğunu da açıklıyor. 2 gıdım otomasyon koysa ışık ve ısıtmadan bile tasarruf eder. ama balıkçı teyzelerin de ekmek parası
 6. xaty

  UO Outlands

  Tavuktan, kuştan. Harpy veya phoenix'lerden de çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
 7. xaty

  UO Outlands

  @imamizer Orion'dan mı bahsediyorsun bilmiyorum ama orada GUI bile yazabiliyorsun oyun içine. Kodlama hevesi olan arkadaşlar için ayrı challange'lar olabilir oyun içi 🙂
 8. xaty

  UO Outlands

  Makroyla pot içmek geride kaldı, artık karşıdakinin cast time'ına göre büyü cast eden scriptler var. veya warriorlar otomatik takip ediyor kitlendiği karakteri. hatta bir kişi kilitleniyor, party'sindekiler de otomatik aynı kişiye kilitleniyor vb. yakında ai falan gelir scriptlere. sadece kendi client'ıyla erişim sağlayan serverlarda durum farklı olabilir. aktif tr serverlarında durum bu.
 9. xaty

  NVIDIA Geforce Now

  Biraz platformun acemisiyim ama denemek için dün girdiğimde başta Valheim seçtim, 360 kişi falan sıra gösterdi ama sıra 333 civarıyken oyuna girdi. Sonra Rocket Leage denedim, yine 360 civarı bir yerden başladı, 220'ye kadar indi ama beklemeden çıktım.
 10. xaty

  NVIDIA Geforce Now

  dün game+ ile giriş yapılmıyordu da şimdi geforce now'da game+ ile girişi koymuşlar. tamamen farklı hesap gibi çalışıyor anladığım kadarıyla. tr serverı 12ms veriyor, iyi gibi gayet bu arade game+ ile oyuna giremedim, paket seç diyip sayfaya yönlendiriyor ama paket seçilmiyor. sonra nvidia account ile tekrar girince yine tr serverından bağlandı
 11. xaty

  Bitcoin #6

  bot kullanan var mı? copy bot veya twitter/news vs de takip eden ai botların performansını merak ediyorum
 12. xaty

  Talkback Ozelligi Olan Ev Kamerasi

  Kedi için hareket algılayıp kayıt oluşturuyor ama sadece kediyi ayırt et diyebileceğin özellik onda var mı bilmiyorum. AI ile face ve hayvan tanıyanları var Xiaomi'nin diye biliyorum da başarısı hakkında fikrim yok. Cloud'a yüklesin istersen subscription gerekiyor ve aylık para veriyorsun. Yi Home'da ve Kami'lerde böyle en azından, 360 modelinde de vardır diye tahmin ediyorum. Titreşim olayı biraz zahmetli oluyor, telefonu yanında tutsa o da titriyor zaten. Diğer türlü şarj falan sıkıntı, sürdürülebilir olmamıştı.
 13. xaty

  NVIDIA Geforce Now

  Ön kayıt almaya başlamışlar, öncelikli erişim verecekler bir miktar. 3 farklı plan olacağı söyleniyor: Bedava (limitli), Giriş, İleri. Farkları hakkında bilgim yok ama süre veya kütüphane olabilir. Game+ sitesinde oyun listesi mevcut. (Bedava paket saedece Turkcell'lilere falan olursa çok şaşırmam)
 14. xaty

  Talkback Ozelligi Olan Ev Kamerasi

  Yi Home 1080p kullanıyoruz 2 yıldır, 3 tane var evde. Tek sorunu yılda 1-2 kere kısa süreli server problemi olduğunda bağlanamamak (bizim denk geldiğimiz). Onun dışında memnunuz. Hafıza kaydına hareket algılanınca (görüntüden istenen bölgeyi de detection zone yapabiliyorsun) veya bebek ağlaması duyunca (opsiyonel ve şiddeti ayarlanabiliyor, ama ani bazı sesleri de ağlama sanabiliyor) notification veriyor ve kayıt oluşturuyor. İster sürekli kayıt, ister hareket algılanınca kayıt başlatacak şekilde de ayar yapılıyor vs. Xiaomi Mijia 360 da benzerdir, eğer motor ihtiyacı varsa o da alınabilir. Bir de TV izlemek için yıllar önce dedeme Sennheiser'ın bir kulaklığını almıştım; https://www.amazon.com/Sennheiser-SET840-Assistive-Listening-Headphones/dp/B0036Z82PQ/ref=sr_1_3?crid=23H2I09UCW07&dchild=1&keywords=tv+listening+devices+sennheiser&qid=1613024359&sprefix=tv+listening+devices+senn%2Caps%2C297&sr=8-3 Dedem yıllarca kullandı, şimdi babannem kullanmaya devam ediyor. Gayet başarılı ürün. Tek sıkıntımız dediğin gibi TV izlerken dış dünyaya tamamen kapanıyor.
 15. xaty

  Clubhouse

  ilk sayfada yazmıştım da hala arıyorum davet. 1 tanesini burdan veririm sonra

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...