Jump to content

xaty

=o=
 • Mesaj sayısı

  13.851
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

xaty hakkında

 • Rütbe
  xaty

Son profil ziyaretçileri

765 kez ziyaret edildi
 1. xaty

  Yelkenci patiler

  1 yıldızı neye göre tanımlıyorlar? içeriği ne?
 2. xaty

  Süper Lig [20-21]

  https://www.gazeteduvar.com.tr/spor/2020/07/26/kayserispor-lig-oynansin-diye-korona-vakalarini-aciklamadik/ Bir çok kulüp gizledi, bir kısmı da utanmadan gizledik diye açıklama yapıyor
 3. xaty

  Arabada Bir Kaç Onarım vs.

  Lastiğin başına gelen 2 kere başıma geldi. İkisi de iç taraftaydı, ne kadar öyle kullandım bilmiyorum. Birinde patladı lastik bir süre sonra, ama balon yapıp mı yoksa başka bir darbe daha mı aldı bilmiyorum. Tek bildiğim yolda kalkmış bi kaldırım parçası, çukur vs bir şey varsa yanak kayarak/sürterek geçince oradan oluyor. Ne zaman patlayacağı belli olmaz, boşuna sıkıntıya sokarsın kendini. Tamir ettirebilirsin ama bence değiştir.
 4. xaty

  United - Qatar - Turkish airlines hangisinden alsam

  Nereye gidiyorsun ki? United ile THY aynıdır muhtemelen. Aktarma süresi ve nerden aktardığına göre karar ver ama ben olsam Qatar seçerdim.
 5. xaty

  Yelkenci patiler

  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-deniz-araclari-satilik-emsalsiz-performans-ve-gezi-teknesi-858411621/detay
 6. xaty

  Yelkenci patiler

  Yelkenlilerin çoğu hasar almazsa belli süre sonra düzeliyor da tamamen ters çevirmek zor. En fazla broşa sokup direği kırar veya suya sokarsın, düzelir bir süre sonra.
 7. xaty

  Yelkenci patiler

  İstanbul'da yok mu hiç bareboat kiralama? Günübirlik adalara gitmek için veya 2-3 günlük Mudanya/Trilye falan için
 8. xaty

  Yelkenci patiler

  Devam etmiyor, o ara Türk Bayrağı'na geçişe kolaylık yapmışlardı ama şimdi 2. el tekneyi geçiremiyorsun veya çok masraflı oluyor. Sıfır tekne alırsan da vergi vs veriyorsun zaten. Bildiğim kadarıyla artık yabancı bayraklı olarak TR'de uzun süre barınmak da eskisi kadar rahat değil ve masraflı. O yüzden son bir kaç yıldır yabancı bayraklı tekne sayısı oldukça azaldı, Türk Bayrağı'na büyük miktarda geçiş oldu. Ama bir şekilde Avrupa ülkesinde vatandaşlığı olan, veya ek masrafları göze alıp Delaware'da şirket kuran yabancı bayrak kullanıyor.
 9. xaty

  Yelkenci patiler

  @bLackcha0s yelken veya motor kaptanı ayrı ayrı olmuyor zaten. amatör denizci belgesi alıp yeterli eğitimin varsa kiralayıp gezebilirsin. biz öyle yaptık @aktiftablet akdenizdeki diğer ülkelerde ucuz olması tartışmalı bir konu. Türk bayrağına geçiremiyorsun, farklı sıkıntıları oluyor. Amerika'da şirket açıp oraya kaydedebilirsin falan.. ama Türkiye'ye göre daha çok seçenek var
 10. xaty

  Yelkenci patiler

  Sadun Boro'nun Vira Demir ilk sayfada paylaşılmış ama bu kitap hem daha güncel, hem daha detaylı. Anlatımı da bence daha güzel. Online kaynak olarak da: https://www.coastguidetr.com/ https://www.wikiderya.org/ Rota oluşturmak, planlamak için: https://webapp.navionics.com/ Navionics sitesinde hesabınıza rota oluşturunca app'de de rotayı görebiliyorsunuz.
 11. xaty

  Yelkenci patiler

  @reyou marinaların fiyat politikaları değişiyor ama genelde ne kadar uzun süreli anlaşırsan o kadar avantajlı oluyor. yine de yıllık anlaşmak zorunda değilsin. sadece kışlama üzerine bir çok kampanya oluyor mesela. marinalar.com diye bir site oluşturmaya çalışıyorlar, daha tüm marinaları katamadılar sanırım ama bakabilirsin. kampanyaları falan da topluca görebilirsin; https://marinalar.com/kampanyalar/ @barbu ben bir problem yaşamadım. gitmeden önce o bölgede profosyonel drone çekimleri yapan birisiyle konuştum, sorun yaşamayacağımı söyledi. sahil güvenlik ile konuşabilirsin istersen, daha temiz bilgilendirirler. 500gr altı drone'lar için net bir açıklama malesef yok, ama farklı yerlerden okuyunca valiliğin özel yasaklaması yoksa, kişisel hakları ihlal etmiyorsan, asker-kamu kuruluşlarını/bölgelerini çekmiyorsan, insanların üzerinde veya binaların arasında uçmuyorsan, ve bazı normal kamerayla da yapmaman gerekenleri yapmıyorsan sorun olmaz sonucunu çıkardım. denize düşme konusu da risk tabi, hareket halindeyken uçurmadım o yüzden veya aşırı uzağa göndermemeye çalıştım, rüzgar uyarısı görünce sözünü dinledim uygulamanın vs
 12. xaty

  Yelkenci patiler

  Araba kiralama ile değil de yurt dışı tatili veya otel tatili ile karşılaştırmak lazım. Fiyat olarak sıkacağınız kemere göre daha makul seviyeye gelebilir (kişi sayısını arttırmak, eski tekne kiralamak vb) ama bence daha önemlisi özgürlüğünüzün sizde kalacak olması ve mevcut dönemde maksimum izolasyon bonusu var.
 13. xaty

  Yelkenci patiler

  Gittiğimiz yerlerde çektiğim videolardan bir kaçını YouTube'a koydum, biraz daha canınızı çektiriyim; Serçe Limanı: Hurmalı Bük: Kiseli Ada (Ada Boğazı): Bozukkale:
 14. xaty

  Yelkenci patiler

  Yelken tecrübesi ve yelkencilik için 24ft güzel ama yelkenli yatçılık planlarınız varsa daha büyük tekne ile eğitim almanızı öneririm (32ft+) @MrLevie İstanbul Kalamış Marina'da Hedef Yelken'le görüşmeni öneririm, instagramda reklamları denk gelmişti, güzel başlangıç paketleri var (teorik+pratik), fiyatları da uygun görünüyordu.
 15. xaty

  Yelkenci patiler

  37 feet tekne ile çıktık, ortalama 1800-2000€ civarında 1 haftalık kirası. 4 kişiydik ve bir kamara boştu, max 8 kişilik gözükse de 5'ten fazlası kalabalık olabilirdi bizim tekne için.
×
×
 • Yeni Oluştur...