Jump to content

xaty

=o=
 • Mesaj sayısı

  13.916
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

xaty tarafından gönderilen her şey

 1. xaty

  Günlük #14

  tam roi çalışmalık video, fiyatın neden 2 kat olduğunu da açıklıyor. 2 gıdım otomasyon koysa ışık ve ısıtmadan bile tasarruf eder. ama balıkçı teyzelerin de ekmek parası
 2. xaty

  UO Outlands

  Tavuktan, kuştan. Harpy veya phoenix'lerden de çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
 3. xaty

  UO Outlands

  @imamizer Orion'dan mı bahsediyorsun bilmiyorum ama orada GUI bile yazabiliyorsun oyun içine. Kodlama hevesi olan arkadaşlar için ayrı challange'lar olabilir oyun içi 🙂
 4. xaty

  UO Outlands

  Makroyla pot içmek geride kaldı, artık karşıdakinin cast time'ına göre büyü cast eden scriptler var. veya warriorlar otomatik takip ediyor kitlendiği karakteri. hatta bir kişi kilitleniyor, party'sindekiler de otomatik aynı kişiye kilitleniyor vb. yakında ai falan gelir scriptlere. sadece kendi client'ıyla erişim sağlayan serverlarda durum farklı olabilir. aktif tr serverlarında durum bu.
 5. xaty

  NVIDIA Geforce Now

  Biraz platformun acemisiyim ama denemek için dün girdiğimde başta Valheim seçtim, 360 kişi falan sıra gösterdi ama sıra 333 civarıyken oyuna girdi. Sonra Rocket Leage denedim, yine 360 civarı bir yerden başladı, 220'ye kadar indi ama beklemeden çıktım.
 6. xaty

  NVIDIA Geforce Now

  dün game+ ile giriş yapılmıyordu da şimdi geforce now'da game+ ile girişi koymuşlar. tamamen farklı hesap gibi çalışıyor anladığım kadarıyla. tr serverı 12ms veriyor, iyi gibi gayet bu arade game+ ile oyuna giremedim, paket seç diyip sayfaya yönlendiriyor ama paket seçilmiyor. sonra nvidia account ile tekrar girince yine tr serverından bağlandı
 7. xaty

  Bitcoin #6

  bot kullanan var mı? copy bot veya twitter/news vs de takip eden ai botların performansını merak ediyorum
 8. xaty

  Talkback Ozelligi Olan Ev Kamerasi

  Kedi için hareket algılayıp kayıt oluşturuyor ama sadece kediyi ayırt et diyebileceğin özellik onda var mı bilmiyorum. AI ile face ve hayvan tanıyanları var Xiaomi'nin diye biliyorum da başarısı hakkında fikrim yok. Cloud'a yüklesin istersen subscription gerekiyor ve aylık para veriyorsun. Yi Home'da ve Kami'lerde böyle en azından, 360 modelinde de vardır diye tahmin ediyorum. Titreşim olayı biraz zahmetli oluyor, telefonu yanında tutsa o da titriyor zaten. Diğer türlü şarj falan sıkıntı, sürdürülebilir olmamıştı.
 9. xaty

  NVIDIA Geforce Now

  Ön kayıt almaya başlamışlar, öncelikli erişim verecekler bir miktar. 3 farklı plan olacağı söyleniyor: Bedava (limitli), Giriş, İleri. Farkları hakkında bilgim yok ama süre veya kütüphane olabilir. Game+ sitesinde oyun listesi mevcut. (Bedava paket saedece Turkcell'lilere falan olursa çok şaşırmam)
 10. xaty

  Talkback Ozelligi Olan Ev Kamerasi

  Yi Home 1080p kullanıyoruz 2 yıldır, 3 tane var evde. Tek sorunu yılda 1-2 kere kısa süreli server problemi olduğunda bağlanamamak (bizim denk geldiğimiz). Onun dışında memnunuz. Hafıza kaydına hareket algılanınca (görüntüden istenen bölgeyi de detection zone yapabiliyorsun) veya bebek ağlaması duyunca (opsiyonel ve şiddeti ayarlanabiliyor, ama ani bazı sesleri de ağlama sanabiliyor) notification veriyor ve kayıt oluşturuyor. İster sürekli kayıt, ister hareket algılanınca kayıt başlatacak şekilde de ayar yapılıyor vs. Xiaomi Mijia 360 da benzerdir, eğer motor ihtiyacı varsa o da alınabilir. Bir de TV izlemek için yıllar önce dedeme Sennheiser'ın bir kulaklığını almıştım; https://www.amazon.com/Sennheiser-SET840-Assistive-Listening-Headphones/dp/B0036Z82PQ/ref=sr_1_3?crid=23H2I09UCW07&dchild=1&keywords=tv+listening+devices+sennheiser&qid=1613024359&sprefix=tv+listening+devices+senn%2Caps%2C297&sr=8-3 Dedem yıllarca kullandı, şimdi babannem kullanmaya devam ediyor. Gayet başarılı ürün. Tek sıkıntımız dediğin gibi TV izlerken dış dünyaya tamamen kapanıyor.
 11. xaty

  Clubhouse

  ilk sayfada yazmıştım da hala arıyorum davet. 1 tanesini burdan veririm sonra
 12. xaty

  Clubhouse

  Herkesin 2 hakki varsa herkes 1ini burdan birine versin, bu iş çözülür
 13. xaty

  Clubhouse

  invite varsa ben de alırım bi dal
 14. xaty

  döküm demir tava / cast iron pan

  kaplama konusunu bilmiyorum ama lava'nın ürünleri iyi gayet, tavsiye ederim. mühürleme veya hamur işlerinde kullancaksanız düz olcak mangal efekt istiyorsanız ızgara pattern. temizlemesi daha zor ama baya memnunum et ve kestane için. sebze için de başarılı olduğu söyleniyor.
 15. xaty

  İYS

  Aslında o şekilde durum spesifik mesajların gelmesi lazım, kurumun problemi biraz. Örn. x alışveriş sitesini engelleyince (daha doğrusu izin vermeyince) reklam/kampanya gibi toplu sms'lerin gelmemesi, ancak önemli sms'lerin (sipariş durumu, sistemimiz hacklendi şifrenizi değiştirin mesajı gibi), kritik ve bireysel durumlarda gelmesi lazım. Bu duruma engel yok bildiğim kadarıyla.
 16. xaty

  İYS

  Toplu izin reddi olmalıymış, tek tek çok uğraştırıyor.
 17. xaty

  UO Forever

  TR'de en çok aktif oyuncu WOU/WOS döngüsünde heralde, sanırım anlaşmalı bir şekilde Bael ile Venus belirli aralıklarla server açıp oyuncuları sektiriyorlar serverlar arası. Her seferinde sıfırdan başlıyor, baya da para kazanıyorlar oyun içi sattıklarıyla. Kendileri değişik sistemler yapmışlar, bazılarını ortak kullanıyorlar. Enteresan ama adam gibi biri çıkıp ikisini birden tokatlamıyor. Bir süre WOU'da oynayıp şimdi de WOS'ta oynuyorum, paticikten başkaları da var. pvp yapcaksanız min. 10 kişi falan olmak lazım sanırım, o bile champ kasmaya yetmeyebilir. Ama turnuvalar kovalanabilir pvp için. Biz pvm oynuyoruz, quest sistemi falan da tatmin ediyor. Vakit geçirmelik güzel oluyor, TR server'ı arayan varsa tavsiye ederim eleştirdiğim çok tarafları olsa da..
 18. xaty

  Doğal gıda a.k.a organik

  Özellikle peynir çeşitleri ve tereyağı için: https://www.buyukzavotlar.com/ https://www.ozof.com.tr/ Balları da güzel ve kaliteli olduğu söyleniyor yerel halk tarafından, ikisini de gidip mağazalarını gördüm yöre halkından konuştuğum insanların övgülerini alan yerler.
 19. xaty

  250-320k araliginda arac onerisi

  alabildikleri vergiden tabi ki vazgeçmezler ama ötv oranı ve dilimler belirlenirken mantıktan çok cebe ne kadar girere bakılıyor. ötv %300 olsun, araba satılmadıktan sonra alınabilecek vergi olmuyor. o yüzden zaten düzenleme yapılıyor ve tek seferde becerilemiyor. bu yıl artışı gören galericiler araç da yok diye araçları kapadılar ve artışla birlikte almaya devam ettiler. şimdi bir çoğunun elinde kaldı araçlar, 1-2bin kar ile elden çıkarmaya çalışıyorlar. kasası değişenleri zararına satıyorlar. mtv ödeyeceği zaman daha da inecek satamayınca. şimdi 405 liste fiyatı olan 3008'i, 340'a satıyorlar eski kasa kalanları 0km. vw'nin liste fiyatı ile satış fiyatları arasında 40-60k farklar var son 2 hafta. böyle gittiği sürece ya piyasa bu, yapcak bir şey yok denilecek; ya da genelde yapıldığı gibi insanlar borçlandırılıp pembe bir ortam yaratılcak, bir miktar imkanlar sağlanırken dümen dönsün denilecek.
 20. xaty

  250-320k araliginda arac onerisi

  biraz geçici vergilerin gidişatı gösterecek ama araba piyasası çok ağlıyor bu aralar, benim beklentim var ötv ile ilgili yeni bir düzenleme geleceğine. eski haline dönmese de bir miktar esnetilip %50 dilime girenler artabilir veya ara bir dilim eklenir diye bekliyorum. biraz @df 'nin durumundayız biz de. şu an fiyatlar düşmüş de olsa üretimlerin artıp stokların normal sayıya çıkmasıyla satışlar olmayınca aksiyon alınacağını düşünüyorum. dolar/euro yeni rekorlar kırmazsa çok artacağını sanmıyorum en azından @df ilk aracın olacaksa ve böyle bir belirsizlik varsa, içine siniyorsa temiz, orta karar bi 2. el almanı öneririm. hem piyasa daha stabil olur, hem de ne alacağını daha iyi tartıyor olursun ilerde değiştirirken.
 21. xaty

  250-320k araliginda arac onerisi

  Hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın. 1.0 ecotsi mı? 1.0 ise memnun musun motordan?
 22. xaty

  250-320k araliginda arac onerisi

  @barbu neye karar verdiniz? aldınız mı araç
 23. xaty

  Doğalgaz vana sorusu

  vanayı kapattırabilirsin, kombi hataya geçer, bir şey olmaz. akıllı termostat her kombiye oluyor mu? marka/model önerisi var mı?
 24. xaty

  250-320k araliginda arac onerisi

  eski fiyatlarla karşılaştırmanın bir anlamı yok, tek beklenebilcek ötv'nin eski seviyeye çekilmesi veya uygun kredi imkanları @barbu benim de şu an gözüm ateca'da, 345k'ya sıfır satan bayiler var. arayıp kimseyle konuşmadım, belki daha da iner. bir de 12ay 0faiz kredi veriyorlar ama cidden şu piyasada araç almak-satmak zor iş. leon'un kasası değişecek deniliyor, uzunca kullanmayı düşünmüyorsanız önermem o yüzden. yoksa çok güzel araç
 25. xaty

  250-320k araliginda arac onerisi

  c5 aircross 1.2 benzinli live paket var bu arada 303k ₺, sanırım %50 bandına giriyor. mtv'si de düşük motor hacmi dolayısıyla. donanım özelliklerini bulamamıştım, şimdi sordum da bomboşmuş araba.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...