Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 4 Ana Konu

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

Rod Fergusson

@RodFergusson

It's awesome seeing the excitement around the Diablo IV Beta, and our Wolf Pack puppy! We’ve been getting some questions about D4 on Game Pass and I want to let you know we have no plans for that. See you in Sanctuary during the Beta Early Access weekend starting on March 17!

Sosyal ağlarda paylaş

reampage, 14.03.2023 14:09 tarihinde dedi ki:

eger ms alirsa blizzardi koymasi daha sacma olmaz mi ? zaten tek basina satiyor oyunu yuzde pesinde degil, kitlesi hazir oyunun reklamini zaten surekli yapiyor. Steamde parali bir oyunu gamepassta ucretsiz oynamak steame zarar verirse eger, battlnette ucretli bir olan oyunu gamepassta bedava vermek battlenete zarar verir.  

umarim gelir tabi, ama ilk gun bencede zor. Evet platformu promote etmek icin baya saglam oyunlari day1 verdiler, ama bu kadar reklam butcesi olan bir oyunu bilemedim. 

Adamların derdi kutu satmak değil, abonelik satmak. Diablo eşantiyonu zaten esas cod’u alıp onu verecekler. Fps kitlesi yanında arpg kitlesi birşey değil. Sonra zaten dlclerden ayrıca parayı toplar artık mobil modeli, 10 milyon kişinin 60$ vermesi değil hedef. 4 ay oynasalar cepte zaten o para.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

gamepass deneysel ve zarar eden bir sistem suanda, gecen sene forza 5 ve halo ya ragmen yuzde 12 zarar etmis. Forza 5 gamepassta day1 olmasina ragmen steamde baya cok satmis 1 hafta liste basinda kalmis.  Yani bazi titellarin kendi oyuncusu var, onlar zaten gidip aliyor.  Benim zaten dedigim dedigim o, adamlar oyunlari platformun reklamini yapmak icin kullaniyor, ama kendileride bilmiyorlar ne getiricek ne goturucek. Bir kac okuduguma gore ellerinden geldigince oyunla desteklemek istiyorlar, ama zaten olay o. 

Olay aslinda steam vs degil , asil rakibi ps ama rekabetin ekmegini biz yiyoruz.  Bu arada gercekten fani oldugum titellari bende gidip almayi dusunebilirim, zira gamepassta sonsuza kadar kalmiyor ve bazen dlcleri pahali oluyor bazen expansionu getirmiyorlar gec geliyor gibi sorunlari var.  Monster hunterin expansionu yok gamepassta hala , pre order var.  Umarim codu ve d4 hatta butun battlenet illetini bitirip merge ederler gamepassa, ama zarar etmis gecen sene bir sene daha zarar ederse ne yapar ms bilmiyorum.

reampage tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar 67 milyar $ ödeyecek şirkete, 10mx60$ yani 600m$ kutu satıp satmaması gamepass'i kırmızıdan yeşile çıkarmaz. gamepass batar mı çıkar mı ayrı bir konu ama "diablo'yu vermezler" denecek birşey yok, adamların sübvanse ettiğini kendin söylüyorsun. minecraft'a 2 milyar$ verip gp'ye koyan şirketin d4 vermemesi için hiçbir sebep yok. d3 30 milyon satmış hadi 1,5 milyar $ olsun.

ha yok dediğin gibi isteyen gidip satın alırsa o para da zaten ms cebine giriyor. diablo veya ow paralı mı parasız mı olsun bu actiblob için düşünce konusu olabilir ama ms'in 300-500m$ hesabı yok. adamlar oyun sektöründe netflix ne yaptıysa onu yapmaya çalışıyor. 200 milyon insan aylık 15$ verirse zaten d3 total hasılatı 2 haftada çıkıyor lol. epic bile sübvansiyondan batmadı, ms gibi amerikan futbolu ligine lisans için 400m$ ödeyen şirkete koymaz bunlar, birşey olmaz. adamlar gamepass'in çekirdek, kalkmayan oyunlarını genişletmek için bu paraları veriyor zaten. yoksa d4, d5, d6, d7 filan hepsini 30'ar milyon kere satsan gene actiblob satış anlaşmasında bir para değil.

kendilerinin bildiği şu: abonelik sistemi müzik ve film endüstrisini hallaç pamuğu gibi kaldırıp attı ve oyun sektöründe bunu denemeye gücü yetecek durumdalar. başarırlarsa en önde konumlanmış olacaklar, diğer deneyecek herkes geriden takip etmek zorunda kalacak. netflix arkasında stüdyo gücü filan olmadan ilk yapan olduğu için lider konumda kaldı en büyük stüdyolar giriş yaptığı halde. bunu başarırlarsa ms için muazzam bir girdi oluşturur. kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar.

ha ben oyunlar için bu sistemi beğenmiyorum kendim kullandığım halde ama ceo nutella olsam hiç acımam parayı basarken. konsepti tutturabilecek kaldıraçları var çünkü şirketin. sonrasında zaten bütün sektörü eksenine alıp şekillendirmen mümkün, müşteri beğenmese de çünkü almamak zarar etmek gibi. ben mesela 2 yıl reddettim sonra aldım fiyatlandırma olarak aşırı makul olduğu için. netflix'in dvd'yi öldürmesi gibi birşey deniyorlar, kısacası merak etmeyin d4 gp'de ms satışı onaylandığı günün ertesi.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

tek oyundan bakınca oyun dışı lisanslar, oyun içi satışlar vs gibi kalemleri toplayınca diablo 4 iyi durumda 3 milyar dolar getirsin diyelim. satınalma içinde wow, overwatch, cod gibi başka dev oyunlar da var. oyun dışı lisanslı ürünleri de olan ip ler bunlar. orta seviye oyunları saymıuorum bile. sürümde iyi getirileri olur. tabi gamepass hala en büyük plan olabilir içlerinde. ama diğer gelir kalemleri de az olmayacaktır.

bir de apple, microsoft gibi kasasında deli gibi nakit olan firmalar böyle satın alımlar yapmasa para eriyor. tahvil mi tutacak elinde bu adamlar. 67 nin 20 si geçmiş oyunlar ve 3-5 yılda çıkacak oyunlardan nakit dönse yeter bu firmalara. uzun vadede iyi ip lerin olması her türlü avantaj.

edit: king i hepten unutmuşum. zaten yıllık 3-5 milyar dolar ciro sadece onun vardır.

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 16.03.2023 11:49 tarihinde dedi ki:

adamlar 67 milyar $ ödeyecek şirkete, 10mx60$ yani 600m$ kutu satıp satmaması gamepass'i kırmızıdan yeşile çıkarmaz. gamepass batar mı çıkar mı ayrı bir konu ama "diablo'yu vermezler" denecek birşey yok, adamların sübvanse ettiğini kendin söylüyorsun. minecraft'a 2 milyar$ verip gp'ye koyan şirketin d4 vermemesi için hiçbir sebep yok. d3 30 milyon satmış hadi 1,5 milyar $ olsun.

ha yok dediğin gibi isteyen gidip satın alırsa o para da zaten ms cebine giriyor. diablo veya ow paralı mı parasız mı olsun bu actiblob için düşünce konusu olabilir ama ms'in 300-500m$ hesabı yok. adamlar oyun sektöründe netflix ne yaptıysa onu yapmaya çalışıyor. 200 milyon insan aylık 15$ verirse zaten d3 total hasılatı 2 haftada çıkıyor lol. epic bile sübvansiyondan batmadı, ms gibi amerikan futbolu ligine lisans için 400m$ ödeyen şirkete koymaz bunlar, birşey olmaz. adamlar gamepass'in çekirdek, kalkmayan oyunlarını genişletmek için bu paraları veriyor zaten. yoksa d4, d5, d6, d7 filan hepsini 30'ar milyon kere satsan gene actiblob satış anlaşmasında bir para değil.

kendilerinin bildiği şu: abonelik sistemi müzik ve film endüstrisini hallaç pamuğu gibi kaldırıp attı ve oyun sektöründe bunu denemeye gücü yetecek durumdalar. başarırlarsa en önde konumlanmış olacaklar, diğer deneyecek herkes geriden takip etmek zorunda kalacak. netflix arkasında stüdyo gücü filan olmadan ilk yapan olduğu için lider konumda kaldı en büyük stüdyolar giriş yaptığı halde. bunu başarırlarsa ms için muazzam bir girdi oluşturur. kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar.

ha ben oyunlar için bu sistemi beğenmiyorum kendim kullandığım halde ama ceo nutella olsam hiç acımam parayı basarken. konsepti tutturabilecek kaldıraçları var çünkü şirketin. sonrasında zaten bütün sektörü eksenine alıp şekillendirmen mümkün, müşteri beğenmese de çünkü almamak zarar etmek gibi. ben mesela 2 yıl reddettim sonra aldım fiyatlandırma olarak aşırı makul olduğu için. netflix'in dvd'yi öldürmesi gibi birşey deniyorlar, kısacası merak etmeyin d4 gp'de ms satışı onaylandığı günün ertesi.

sony 2010dan beri psn plus subs veriyor abi zaten, en son baktim 25 milyon game pass subs varken 50 milyon civari psn subs var, evet her gaming pc nin icinde windows oldugu mantigiyla bakarsak zaten hicbir sekilde koymaz adamlara.  Sonucta wowun bile 4 milyon subsi var o da battlenetle geliyor, o bile diablodan kat ve kat karlidir, onuda getirsinler gamepassa kafadan zateen 4 milyon subs.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu an sadece preorder, evet ama Amazon.de güzellik yapıyor. Preorder'a instant beta key gönderiyor e-posta adresine. Sonrasında siparişi iptal ediyorsun. Bu hafta Sorc, Barb ve Rogue oynanabiliyor.

Haftaya open beta, key gerektirmiyor. OB'de Necro ve Druid de oynanabilecek.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren, 17.03.2023 08:52 tarihinde dedi ki:

Şu an sadece preorder, evet ama Amazon.de güzellik yapıyor. Preorder'a instant beta key gönderiyor e-posta adresine. Sonrasında siparişi iptal ediyorsun. Bu hafta Sorc, Barb ve Rogue oynanabiliyor.

rep bro 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

+rep

Sosyal ağlarda paylaş

@Sam

Sosyal ağlarda paylaş

Bunu denedik mi kesin bilgi mi?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...