Jump to content

df

=o=
 • Mesaj sayısı

  6.599
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

df hakkında

 • Rütbe
  df

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. df

  Nvidia Ampere / 30x

  2080ti kullanıcısı olarak memnunum ben çıkan kartlardan. bi sonraki seri çok daha iyi olacak demek bu. ben 4 serisini bekleyeceğim her türlü bi seriyi es geçmek mantıklı bu sektörde. 2080ti hala canavar gibi kart. hemen ucuza elden çıkartmak için koşturanları gördükçe şaşırıyorum. dlss2 desteği de var 2 serisinin. onu 3 e özel yapsalar kötü olurdu mesela. benim monitorde zaten 2k. millet bu kartları zorlayacak oyunlar yapana kadar 4 gelir. ayrıca yukarıda da dendiği gibi 2 sene öncenin kartı için bu kadar geyik yapmak saçma. amd 2080ti ayarında kart çıkartsaydı 2 3 ay önce şov yaparak sonra bu çıksaydı geyik olurdu ama şimdi mantıksız.
 2. df

  Counter-Strike: Global Offensive #7

  genelde yüzde 20 indirimli oyun alınır diye başlık açılıyo yoksa steam in sağladığı normal bi yol yok.
 3. df

  Nvidia Ampere / 30x

  şimdi dolar koy kenara o zaman (=
 4. df

  Tenet (2020)

  bence film iyi olmadı. zaten gişe yapmayacaktı o yüzden boku pandemiye atmak için çıkarıyolar🙃 bi bunlar inat ediyo çünkü çıksın diye.
 5. df

  Televizyon tavsiyesi

  iyi bi tv 720p yi bile 65"te kaliteli gösterebiliyo. vasat tv 4k yı bile iyi gösteremeyebiliyo. çamur görüntü işi boyutla alakalı değil yani. kaliteli alırsan her boyutta kaliteli. 65q80r kullanıyorum pc de çamur olan içerik cam gibi oluyo. adamlar o konuda aşmış.
 6. df

  Full Stack Developer konusu

  sorun 2 tane adam alacak parası olmadığı için değil ama çoğu zaman. Ben 1 sene sadece react-native yazdım tek sorumluluk olarak. Lanet ettiğim bi yıldı. Servis istiyosun sıraya giriyo geç geliyo. 3 kere git gel oluyo kesin yanlış anlaşılma oluyo. 2 saatte hem be hem fe yapabileceğim basit bi iş bi haftaya yayılıyo. 2be 2fe alacağına 3-4 fullstack daha çok işe yarıyor o noktada. Bi tarafın ağırlığı fe bi tarafın ağırlığı be olabilir çok uzmanlık gereken spesifik iş için sorulabilsin diye ama çoğu zaman iki tarafı da yüzde 90 bilmek yetiyor. Kafan biraz çalışıyosa zaten gereken noktada araştırmanı yapıp kalan spesifik şeyleri de uygulayabiliyorsun. Türkiyede her kavramın içi boşaltıldığı gibi bununda boşaltıldı. Kurumsalların çoğunda altyapı ekipleri mimariyi kuruyo, componentleri hazırlıyo fullstack diye aldığı kişileri domainlere dağıtıp hazır şablon ekran yaptırıyo. fe tarafı uzmanlık noktasında olsun diye değilde ben yapmam demesin diye adı fullstack ilanın. Size saçma gelen bu büyük ihtimalle ve o konuda haklısınız. Ama bunlar yüzünden gerçekten fullstack elemanlar yok diyemezsiniz. Bana kalsa be ağırlıklı fullstack ile fe ağırlıklı fullstack iki kişi ile pair programming yaptırırım.
 7. df

  Full Stack Developer konusu

  İkisinde de uzman çok insan var o kadar abartmayın. Tabi kurumsal hayatta yüzde doksanı birinde bile uzman değil o ortamlar kandırmasın sizi 😃
 8. df

  Full Stack Developer konusu

  eskiden front-end dediğin zaman ağırlıklı css-html yazan arada interaktif elementler veya animasyonlar için basit js kullanan adamlar akla geliyordu. browser farklılıkları vs ile uğraşırlardı en karmaşık. business tarafı pek yoktu. İnsanların çok kalifiye olması gerekmiyordu. şimdi react, angular vb frameworklerinde yetenekleri ile business, güvenliğin el verdiği ölçüde front-end e yıkıldı. Daha kalifiye adam ihtiyacı doğdu. Bu durumda business back-end ile front-end arasında çok koldan bağlandığı için farklı adamlar ile yapıldığında iletişim sorunu oluşabilmeye başladı. Bunun sonucunda da fullstack kavramları oluştu. web ve mobil bi arada olması gerekmiyor fullstack denmesi için. db, server ve client tarafını yapıyorsan fullstack sayılıyorsun. client ister browser olsun ister mobil. özünde ikisi de front-end. pwa olsun, hibrit mobil diller olsun web bilenlerin mobile kolay geçmesini sağlayan teknolojiler geldikçe basit işleri kendi yapar hale gelen çok kişi var orası ayrı.
 9. df

  Mafia Trilogy

  mafia 2 motoru gibi gözüküyo zaten direkt. o da 2010
 10. df

  Mafia Trilogy

  giderek hype yapıyorum. pek güvenmiyodum başta ama gerçekten her şeyi baştan yapmışlar. kamera açısına kadar sadık kalarak.
 11. df

  Tenet (2020)

  ülkelerde daha sinemalar açılmadı o yüzden normal.
 12. df

  Nvidia Ampere / 30x

  evga ftw 1080 in ilk ısınan seriden kullanan varsa ve evga nın sonradan gönderdiği termal bantları alamadıysanız ben ücretsiz sadece kargo karşı ödemeli gönderebilirim. istemiştim evga dan gelmişti termal bant ama takmamıştım sonra da sattım geçenlerde kartı. şimdi bi kutudan bunlar çıktı. çöpe atmadan önce ihtiyacı olan varsa diye sorayım dedim. edit: şimdi baktımda; gtx 1070/1080 ftw 1070/1080 1080 classified uyumluymuş. montaj kağıdında o yazıyo.
 13. df

  The Stormlight Archive

  dördüncü kitap bitmiş. yazar twitter da çok aktif. yakında birden fazla bölüm yayınlayacakmış. kasıma kadar tekrar okuyayım hızlıca bari. ben sesli kitap alırım audible üyeliği ile. en uygun o oluyo genelde.
 14. df

  Televizyon tavsiyesi

  bütçesi olan için q serisinde en az q70 öneririm. bütçe yoksa da qled kasmaya gerek yok. çünkü local dimming vs gibi görüntü kalitesini oled e yaklaştıran özellikler 60 ta yok. adı qled oluyor sadece.
 15. df

  Control

  control dışındaki neredeyse hepsini oynadım hepsi güzeldi. (Max Payne 1-2, Alan Wake, Quantum Break). bunu da alıp indirmiştim ama bi türlü fırsat gelmedi. Başlayayım bu hafta iyi hatırlattınız.
×
×
 • Yeni Oluştur...