Jump to content

GokTuRK

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.416
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

GokTuRK hakkında

 • Rütbe
  GokTuRK

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. GokTuRK

  GOTY 2020

  Ghost of tusushima ( kesin yanlış yazdım) yılın oyunu. TLOU2 nedir ya. Hele cyberpunk. Etmeyin eylemeyin
 2. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  Ben farklı bir şey demiyorum ki. Geç çıkartsalardı madem öyle. Grafik performans vs olarak örnek göstermek için söylüyorum. Madem öyle ps4 e base konsollara vs dss kapalı rtx siz adam gibi optimize olan versiyon yapsalardı. Yapınca yapılıyor. Veya geç çıkartsalardı önce pc ye çıksaydı vs. Oyuncular istedi diye mi erken çıktı sanki. Zorlama argüman baya bu. Yapamıyorsan çıkartmayacaksın veya sadece next gen için çıkarttım dersin. Yoksa sony nin store dan kaldıracağı kadar patlak birşeyi piyasaya sürmek dev rep kaybı. Seçimleri buymuş yani. Bunu savunmaya çalışmak gereksiz ki kendileri de savunmuyor zaten. He ama bazen ps4 de veya ps5 de iyi olup pc de kötü optimize olan oyunlar görmeye veya cyberpunk benzer deki gibi konsollarda kötü optimizasyon görüp pc de iyi oyunlar görmeye kısaca bir firmanın taahhüt ettiğini gerçekleştiremeyip son kullanıcıyı yanıltmasına tepkiniz veya yorumunuz hangi platform da olduğu veya sizin etkilenip etkilenmediğinize göre değişiyorsa ona ben bir şey diyemem tabi. Benim değişmez ama herkesin kendi hayat görüşü.
 3. GokTuRK

  The Mandalorian (2019) - Disney+

 4. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  Muhtemelen öyle olabilir sevgili Burak. PC de denemedim refund ediyorum PS4 de. ilerde belki alıp denerim pek içimde gelmiyor şu anda. bu arada Araç kullanmayan NPC den kastım AI mesela arabaya binip kaçmıyor ya da kovalamıyor, pois arabayla geliyor mesela arabana binip kaçınca car chase yapmıyor gibi. vs anlamında söyledim. yoksa arabaların içinde insan var tabii ki.
 5. GokTuRK

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  Efsane bölümdü ya. izleyin mutlaka. Tüylerim falan dikenlendi. Sezon finali di mi bu
 6. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  Orjinal setting Cyberpunk 2020 ya da Cyberpunk Red olarak geçiyor
 7. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  PS5 5 de de aynı. Çünkü PS5 için geliştirilmedi. Keza XBOX da da ayarlar downgradde edilmiş durumda. Konsol dan kastım sadece PS4 değil. Base PS4 PS4 Pro, PS5 (ki pro ile aynı performansta oyun nedendir bilinmez) Xbox lar da aynı sorun var hep. Ben de PC de var RTX li. oraya alsam sorunu yaşamayacaktım. Ama mesele benim yaşadığım sorunun ötesinde, playerbase olarak firmanın bize taahhüt ettiği şey ile sunduğu şeyin farklı olmasına gösterilen tepki. Bu tepki sonucunda da sony vs ürün sağlayıcılarının tepkisinin sağlanması. Yoksa ps4 de oldu bağane ile gideceğimiz yer yarın PS5 de süper olup PC de rezil olduğunda PC cilerin ağlamasından öteye gitmez. Kabul edilmesi gereken şey : bu bir rezillik ve CDPR dahil hiçbir firmanın böyle bir release varsa oyunu çıkartmaya cesaret edememesi gerektiği. Oyunun kendisi ile ilgili de birşey söyleyeyim.. Oyunun hikayesi iyi ama onun dışında iyi birşeyi yok. Kalabalıkta ateş et AI sana bakıyor polis yanında adam döv polis seni izliyor ama dağın tepesinde adam vur arkana polis ışınlanıyor, arabanın lastiğine ateş et öyle duruyor, yürürken arkanı dönünce uçan motorlar arabalar görüyorsun NPC ler boş boş bakıyor interact yapabildiğin NPC eşya vendor sayısı 3-5 open world ün işe yaradığı tek birşey yok. Araç kullanan NPC yok araç kullanmak intihar gibi birşey yanında görevde arabayla seni götüren kişi varsa beklemek bile istemiyorsun içine kaptırayım kendimi diyorsun sürekli saçma sapan şeyler dışarı çekiyor seni. Unuttuklarım da vardır. Grafikler çok iyi görsellik mükemmel hikaye bence iyi diyaloglar da kötü sayılmaz bence. Ama en nihayetinde 8 yıllık geliştirmenin bize sunduğu tek şey console release i kenara bile koysak "iyi bir hikaye güzel görseller ve güzel müzikler". Bitti. Pc de de oynasan elindeki bu. üzerine release rezaleti de çıkınca 8 yıldır siz ne yapıyorsunuz pardon diyor insan. Immersive world falan nerede abi @Fistan Ürün pazarlıyorlar abi testing i var vs vs. olmuyorsa sadece PS5 e çıkacak diye bence 1,5-2 sene önce diyebilirlerdi o zaman bellidir bence. Bunu dememiş olmak bir seçim şimdi de onun sonucunu yaşıyorlar. Yaşamamak için hiçbir şey yapılmamış çünkü
 8. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  Abi yapma Horizon Zero Dawn ları Red Dead Redemption lar adını haatırlamıyorum görsel şölen yaratan gırla oyun oynadım ben o alette. bu kadar büyük rezillik görmedim. yapılınca yapılıyor. RTX desteğini kapatırsın DLSS olmaz var mıydı sanki o saydıklarımda, işine değer veriyorsan vs. ama öyle birşey yapmamışlar. yarım yurum çıkartılmış oyun. Witcher 3 deki playerbase e duyulan o saygının üzerine yapılan bu yani. gerçekten inanılmaz. kesinlikle aynı anda çıkartılmak zorunda değildi bence de. GTA vs. gibi 1 sene sonra çıksaydı konsola veya PS5 e çıksaydı direk. Firmanın Repütasyonunda yedi şu rezillik. Ama hiçbiri bahane değil yani. Konsolcuların kaprisi vs ile ilgisi yok. sen öyle yazdın diye yazdım ben de. Vaat edilen ile sunulan bambaşka dolayısı ile direk ayıplı ürün/mal agiriyor en basit tabiriyle. Benim en kibar amiyane tabirimle ise rezillik 🙂
 9. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  Mesele şu ama bu adamlar konsolda çok iyi çalışıyor dediler, video ve görseller yayınladılar, o görsellerde inanılmaz grafikler vardı, çözünürlükler falan çok iyiydi, şu anki base versiyondaki çamurluk yoktu. İncelemelere sadece PC versiyon gönderip Konsol versiyonları da incelenemeden oyun release e geçti, sonrasında çıkan incelemelerde ve son kullanıcıların (konsoldaki) deneyimleri ile rezalet ortaya çıktı. Konsolda böyle olduğu bilinse kaç kişi alırdı? veya en azından bilerek alırlardı veya almazlardı. CDPR dev sıçtı. Çok iyi konsollarda hiç performans kaybı yok arada fark yok aha bak videolar bunlar diyip rezalet bir iş ortaya koydular. Sen ürününü "bak elmas bu" diye pazarlayıp kullanıcı alıp elma olduğunu fark ederse bu kullanıcının sorunu kabul edilmesi mümkün değil. açıça bu CDPR ın rezaleti yanlış yönlendirmesi farklı göstermesi sonucu oluşan bir durum konsolcuların değil. Sony en iyisini yaptı rezil bir release içindeki ürünü çıkarttı marketten. Beklemiyordum valla. Anthem rezilliğinden sonra yaşadığım 2. rezillik bu. CDPR dan beklemezdim ama cidden konsollar vs. hiç ciddiye alınmadan bariz bir şekilde konsol kullanıcıları yanıltılarak yapılmış, bir yapım süreci. CDPR ın bir sonraki işine de piyasa mesafeli yaklaşır bundan sonra. Anthem deki kadar olmasa da... Ayrıca BÜYÜK HYPE ların sonunun böyle olma ihtimali üzerinde de durmak lazım sanırım artık.
 10. GokTuRK

  Cyberpunk 2077

  Sony oyunu marketten kaldırmış. iade yapılabilir ama bir daha alınamaz sanırım CDPR her halükarda desteğe devam edeceğiz demiş.
 11. GokTuRK

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  60 TL kuponu kullanıp mortal shell alacağım ben de @DareJedi
 12. GokTuRK

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Çıldırıcam gerçekten
 13. GokTuRK

  Star Wars: Jedi Fallen Order (2019)

  oynanış sekiro gibi olacak falan diyorlar insan umutlanıyor ama EA olduğu için heveslenmiyorum pek
 14. GokTuRK

  Game of Thrones (2011) - HBO

  dizinin b.ku çıkmış görüyorsun izleyesin kaçıyor. hele o leakler doğruysa eğer Lost dan beter olacak demektir.
 15. GokTuRK

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Redditte 4. bölümden 2 tane sahne sızdırmışlar senaryo dan da leakler vermişler girip bakmayın sakın ben maruz kaldım aman diyim.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...