Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 4 Ana Konu

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

Sam, 23.02.2023 17:23 tarihinde dedi ki:

gene d3'ün son geldiği hal gibi günde 15 saat aynı iki skill'i basılı tutmak üzerine kurulu olursa bu da, benden şahsen pas. insanlar oynuyor gerçi o halini de, patlamayabilir.

ha yok d3'ün ilk hali gibi istenen skill setup'ı "x set y skill'e %1000 bonus veriyor o yüzden z seçemem" düşüncesi yaratmadan oynanıyorsa o zaman oynanır.

D3'in ilk halinde de WW build ortaya çıktıktan sonra 10 kişinin 8'i barbar, herkesin itemlar %damage veren int bot, atack speed veren helm, atack speed veren dex pantolondu abi.

Ek paket ve sezonlar ilk çıktığında bi düzelir gibi oldu ama en son gene maalesef dediğin gibi 1 seti tamamlama aynı tusa basılı tuta döndü. Arasında bir şeyi yakalamak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

µh, 23.02.2023 17:59 tarihinde dedi ki:

D3'in ilk halinde de WW build ortaya çıktıktan sonra 10 kişinin 8'i barbar, herkesin itemlar %damage veren int bot, atack speed veren helm, atack speed veren dex pantolondu abi.

Ek paket ve sezonlar ilk çıktığında bi düzelir gibi oldu ama en son gene maalesef dediğin gibi 1 seti tamamlama aynı tusa basılı tuta döndü. Arasında bir şeyi yakalamak lazım.

şimdi ana sorun şu: skill rune'lar elemler üzerinden çalışınca item üstündeki elem boostlar otomatik eliyor skill ve rune kombinasyonlarının ezici çoğunluğunu. sonra gittiler skill boost ile hepten sıfırladılar olabilecek varyasyonu. a, b, c skill'ler arası geçişleri, rune varyasonlarını ve bunları istediğin zaman değiştirebilmeyi sıfırladılar. d2 gibi sol tuşta fix skill, sağ tuşta fix skill oynanır oldu. bu oyunun kısıtlaması. oyuncu kendini %90 sabote etmeden bu kısıtlamanın dışına çıkamaz hale gelince burada seçimi bitiriyorsun zaten.

senin dediğinse oyuncuların cookie cutter build yapıp mix-max ile kendilerini kısıtlaması. komünite bunu yapabilir, insanların kendi seçimi. ben %10 daha hızlı kesmek yerine daha çok eğlendiğim bir build seçebilirim, hatta bunu kendi keyfime keder gün ortasında 10 kere değiştirebilirim oyun beni kısıtlamadığı sürece. burada oyuna yapılacak eleştiri zaman limitli dungeon olabilir mix-max'ı zorunlu kıldığı için ki d3'ün iki büyük yanlışı bunlar zaten.

ben zaten pahalı olduğu ve istediğim sınıflar olmadığı için baştan almayacağım ama ileride almadan önce de bakacağım şeyler bunlar: oyun bana build dikte ediyor mu, kısıtlıyor mu. birinci öncelik 150 saatte bir item düşürüp nöron activasyonu değil benim için, gameplay'de eğlenip kendimi sıkılmadan başka bir oynama şekline geçirebiliyor muyum. azami efektif olmasına gerek yok, oyun %1000 boostlarla, sinerjilerle ne oynayacağımı sabitleyip, dikte etmesin kafi.

Sosyal ağlarda paylaş

zamanında d2 nin hype ı ile d3 almıştık önsiparişten. 1 haftada bi kere bitirdik rafa kaldırdık. rmah yüzünden item çıkmaması vs gibi şeyler mide bulandırıyordu. şimdi hayatta önsiparişten almam. çıkar insanlar 1-2 ay oynar yorumlar. güzelse alır oynarız. adı diablo da olsa bu noktaya geldi benim için.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
pattisliborek, 23.02.2023 19:40 tarihinde dedi ki:

d3 ün ilk hallerini bi düşününce... tek atan act 2 flyerları, 300 saatte 1 item düssün diye MF giyip herşeyden TEK yemek ahdsahf. 

kapalı beta oynayan tüm yayıncılar hep olumluydu bu arada. tahminim poeden baya kopya çekmişlerdir. betada göreceğiz bakalım 17'sinde.

Yok d3 fiyaskosundan sonra bayağı bi ders alınmış gibiydi, ben çok ön yargı ile oynadım d4 alpha sürecini ve açıkası poe'yi beğenen herkesin beğeneceğini düşünüyorum d4'ü. d3'ün o speed-run modunda harhar 2 dakikada rift bitiren insanlar oyunu yavaş olduğunu düşünecekler (gerçekten d3'ten yavaş combat akıcılığı) ama aslında rafine haline gelmiş.. ilk oynarken bu ne lan d3'ün oyun motoru daha güzel diye bi hava vermişti sonra oynarken kontrollerine uyum sağladığında d3-d2 arası bir kıvamda olduğunu kabullenince alışıyorsun. 

immortal ile kıyaslama da yapmayın en azından bir betasını oynamaya değecektir. 

beni kanser eden yeni nesil pve mantalitesi. eğer bir yerde pve varsa en sonuna bir tane "boss" koyalım taktik yapıp kessinler son drop için. mantığı..

sevmiyorum abi diablo 3 boss fightlarını (malthael,azmodan,butcher etc. etc.) aşırı sıkıcı gelio göt kadar odada bir boss ile dövüşmek.

scorch tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yeaaani.... Kısmen evet.

Drop rateler nedeniyle boss fight ile uğraşmana gerek kalmayabiliyor. Mesela baal run yapıldığında baalı kesmeye uğraşmıyo kimse. Ama CS yaptığında diablo hemencecik spawnlandığı için kesiyosun. Şimdi mesela d2'ye terrror zone diye bir sistem getirdiler. Oyunun replayabilitesini acayip artırdı. Olur da Tomb of Tal Rasha, TZ'ye girerse kimse duriel'i bulayım da keseyim demiyor gibi...

Ben d4'ü almıcam heralde ya. 60 yuro çok para. Tüm yorumlar olumlu, üstüne adam akıllı bir pvp sistemi de olacak diyorlar ama... 60 yuro çok para.

Sosyal ağlarda paylaş

blizzard bu sezon işlerini iyice yedirdi oyunlarına. diablo da gamepass'e gelebilir sonra sezonlara giriş bileti satımından falan dünyaları kazanırlar zaten. hatta wow da yakında aylık ödemeyi kaldırabilir. orada da başlamış sezon işleri. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 09.03.2023 10:29 tarihinde dedi ki:

AB ab satışına izin vermeye meyilleniyor gibi görünüyor son haberlerde, gamepass’e gelme ihtimali yeniden belirdi. Önsipariş yapınca üzülecekseniz bekleyin.

70 avroluk oyunu gamepass e vermezler abi

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 09.03.2023 18:24 tarihinde dedi ki:

blizzard bu sezon işlerini iyice yedirdi oyunlarına. diablo da gamepass'e gelebilir sonra sezonlara giriş bileti satımından falan dünyaları kazanırlar zaten. hatta wow da yakında aylık ödemeyi kaldırabilir. orada da başlamış sezon işleri. 

wow'da bizim 3.2, 3.3 dediğimiz şeylerin adı sezon olmuş sanki xD.

Sosyal ağlarda paylaş

df, 23.02.2023 21:19 tarihinde dedi ki:

zamanında d2 nin hype ı ile d3 almıştık önsiparişten. 1 haftada bi kere bitirdik rafa kaldırdık. rmah yüzünden item çıkmaması vs gibi şeyler mide bulandırıyordu. şimdi hayatta önsiparişten almam. çıkar insanlar 1-2 ay oynar yorumlar. güzelse alır oynarız. adı diablo da olsa bu noktaya geldi benim için.

rmah sayesinde fazladan 2 3 hafta daha oynabildik. d3 un tek eglenceli tarafı para kazandırmasıydı. oyunun baştan asagı tüm mekanikleri dandikti ya, daha iyi, daha detaylı mobil oyunlar vardı piyasada

Sosyal ağlarda paylaş

knox, 09.03.2023 20:24 tarihinde dedi ki:

70 avroluk oyunu gamepass e vermezler abi

67 milyar doları verip de "sizin oyun gamepass'e gelmese de olur" demezler esas abi. diablo'nun 30 yıllık hasılatını toplasan tırnağı etmez.

adamlar cod'u gp'ye koymak için alıyorlar, blizzard oyunları birşey değil yani yanında eşantiyon. gp'ye girerler ve çıkmazlar.

siz zaten blizzard oyunu satacak ve vanilla retail parasıyla geçinecek sanıyorsunuz, o gemi kalktı 10 yıl önce lol. ow2 gibi, immoral gibi gerekirse bedava verirler. o pillar of opportunity yükseltilecek bir şekilde.

86f.png

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...