Jump to content

Bezerye

=o=
 • Mesaj sayısı

  796
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Bezerye hakkında

 • Rütbe
  Bezerye

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Samsung G7 Odyssey 27' 240hz olan monitörümü satıyorum, ilanı piyasa ortalaması olan 8bine koydum buradan birisi alırsa daha uygun bir rakama bırakırım. 2 Marta kadar garantisi sürüyor, Mediamarkt'tan alınma, kutu fatura aksesuar herşeyi var, gayet temiz bakıldı, ölü piksel vs hiçbir sorunu yok. Yeni çıkan 4k versiyonuna geçmek için satıyorum. Monitör evimde Bursa/Mudanya'da, yakınlardan almaya niyetlenen olursa gelip görüp test edebilir.
 2. Bezerye

  The Lordling of the Rings (2022) - Amazon

 3. Bezerye

  Turknet?

  6 aydır fln kullanıyorum, bundan evvel ttnet vardı, ondan önce de eski evde superonline vodafone derken kablonet hariç denemediğim iss kalmadı. Bende epey kötü yorum okumuştum ama hiçbir sorun yaşamadım, hatta 2 arkadaşa da affiliate link yolladım üye oldular 2 ayda bedavaya geldi. Üyelik süreci gayet smooth sorunsuz geçti, hızım stabil ve epey iyi. Genel tecrübem, sağlayıcılarda memnuyetinin hizmeti aldığın yerdeki altyapı ve terminal uzaklığıyla orantısal oluşu üzerine.
 4. Bezerye

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  https://rog.asus.com/monitors/32-to-34-inches/rog-swift-pg32uqx-model/ 3500 Eur
 5. Bezerye

  WoW Classic Ana Konu

  Yok horde uz bizde hangi guildsiniz? Merge fln yapalım olmadi
 6. Bezerye

  WoW Classic Ana Konu

  biz skullflame de 10 15 kişi levellıoruz guild kurduk sohbet goygoy, ileride dungeon raid pvp döner diye düşünüyorum. İsteyen gelsin Narcolepsia guildin adı benim btagde Bezerye#2301 veya ingame oxtopus.
 7. Bezerye

  Monitör öneri

  Topla konusunayazmıştım şuraya da ekleyeyeyim görünürlük açısından. Bu mart ayında gtümüze kaçan mining rigdeki vega64 ü makineme takınca 2k ya geçeyim kafasıyla ne alınır diye araştırırken chg70 27" modelini aldım. Çok güzel monitör yalnız şöyle sıkıntıları var; - Freesync 2 açılınca karanlık sahnelerde motion ile reverse ghosting dedikleri olay oluyor, firmware/driver vs hiçbirisi çözmedi bu durumu sadece standart freesync engine seçilince düzeliyor. - Monitör standı ne kadar güzel gözükse de bence kullanış açısından hem çok yer kaplıyor hem de masanızı otistik bir biçimde sabitlemediyseniz ve benim gibi eli ayağı çok oynayan biriyseniz sürekli ekran titriyor, ya duvara sabitleyeceksiniz ya da masayı çok ciddi biçimde 0 titreme olacak şekilde ayaklarını sabitleyeceksiniz. Çözümsüz bir durum değil ama görsellik için kullanıştan ödün verilmiş bence tasarım kusuru. - HDR destekleyen oyunlarda gayet keyifli (Hellblade ve Forza da deneyebildim oynadıklarımdan) fakat sorun şu ki windows 10 da hdr açtığınızda oyunda istenilenini alsanızda masaüstünde renkler washed out ve cursor gri oluyor mecburen kapatıp yeniden açmak gerekiyor HDR'ı her oyuna gir çıkta. Rahatsız edici bir durum, çözüm hala yok işin kötüsü nette de pek aynı durumda olandan şikayet göremedim benim alet mi sıkıntılı bilemiyorum. Bunlar monitörün tek sıkıntıları geri kalan herşey 10 numero. Şu üstte saydığım sorunlara benzer şeyler yaşayıp çözüm üretenler olduysa, paylaşırlarsa çok sevinirim. Belki 1 ve 3. sorun alakalıdır bilemiyorum display port değil hdmi çıktı kutudan onu kullanıyorum birde display port ile denemek lazım.
 8. Bezerye

  Topla v0.81a [29ocak15]

  Bu mart ayında gtümüze kaçan mining rigdeki vega64 ü makineme takınca 2k ya geçeyim kafasıyla ne alınır diye araştırırken chg70 27" modelini aldım. Çok güzel monitör yalnız şöyle sıkıntıları var; - Freesync 2 açılınca karanlık sahnelerde motion ile reverse ghosting dedikleri olay oluyor, firmware/driver vs hiçbirisi çözmedi bu durumu sadece standart freesync engine seçilince düzeliyor. - Monitör standı ne kadar güzel gözükse de bence kullanış açısından hem çok yer kaplıyor hem de masanızı otistik bir biçimde sabitlemediyseniz ve benim gibi eli ayağı çok oynayan biriyseniz sürekli ekran titriyor, ya duvara sabitleyeceksiniz ya da masayı çok ciddi biçimde 0 titreme olacak şekilde ayaklarını sabitleyeceksiniz. Çözümsüz bir durum değil ama görsellik için kullanıştan ödün verilmiş bence tasarım kusuru. - HDR destekleyen oyunlarda gayet keyifli (Hellblade ve Forza da deneyebildim oynadıklarımdan) fakat sorun şu ki windows 10 da hdr açtığınızda oyunda istenilenini alsanızda masaüstünde renkler washed out ve cursor gri oluyor mecburen kapatıp yeniden açmak gerekiyor HDR'ı her oyuna gir çıkta. Rahatsız edici bir durum, çözüm hala yok işin kötüsü nette de pek aynı durumda olandan şikayet göremedim benim alet mi sıkıntılı bilemiyorum. Bunlar monitörün tek sıkıntıları geri kalan herşey 10 numero. Şu üstte saydığım sorunlara benzer şeyler yaşayıp çözüm üretenler olduysa, paylaşırlarsa çok sevinirim. Belki 1 ve 3. sorun alakalıdır bilemiyorum display port değil hdmi çıktı kutudan onu kullanıyorum birde display port ile denemek lazım.
 9. Bezerye

  Game of Thrones (2011) - HBO

  3. bölümden kötüsü de olur mu bu sezon diyordum kısmet bu bölümeymiş 😄 giderek seviyeyi artıracaklar sanırım.
 10. Bezerye

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  platform exclusive bitti şimdi store exclusive mi başlamış 😄
 11. Bezerye

  Acemi tek yaşayan erkek soruları

  Ege kurutma makinesi al sonra bana dua edersin sdf. Bir süre önce şunu almıştık, acayip dert oluyordu çamaşır asmak haftada 2 posta yıkama yapıyoruz minimum, yazın balkon fln kurtarıo da kışın bir oda pert oluodu, asmakla geçen zaman kaybı da cabası. F/P bir ürün bakarken arkadaş tavisyesiyle üstteki ürünü aldım. Yıkama bittiği gibi atıyorum, ütülenecek(gömlek, kumaş pantalon vs) bişeyse sepete atıyorum değilse direk dolaba.Ayrıca kedi olduğu için inanılmaz tüy oluyordu kurutma onları da çekip filtreliyor. Tabi biz aldığımızda 1600 gibi bir rakamdı şimdi 2400 olmuş ama hala en F/P kurutma ürünü bu olabilir.
 12. Bezerye

  İşler yolunda olmasına rağmen boşluktayım

  Caner Taslaman kim bilmiyorum ama bu adam mitoloji ve dinin üzerinden oldukça ilginç evrimsel psikoloji analizleri yapıyor. İlhamlarının çoğu da Carl G.Jung ve Joseph Campbell ağırlıklı olmak üzere arketipler ile canlı psikolojisi 101 mahiyetinde. Genellikle çoğu savı yine yıllarca yapılan araştırma ve test sonuçlarına dayansa da anlam ve anlamın genetik olarak insanın içine kodlandığına inanıyor oluşu kendi uç noktası.Ben bir ateist olarak adamın görüşü buna bağlanıyor olsa da o bağlama kadar konu edindiği çoğu şeyi ufuk açıcı ve oldukça ilginç buldum. İnsanlar, ideoloji karşısında bireyi ve bireyin gücünü öne alan tutumuna karşı neye istinaden bu kadar adama bok atıyorlar merak edip derslerinden sonra kendisini popülerleştiren olaylara ve yayınlara biraz göz attım, bence çoğu insan dediklerini tam algılayamadıkları için gereksiz yükleniyor, üstüne birde adamın kişisel görüşlerine tam zıt kutuplar ayrı bir savaş açmış. Ben bilimi üretenle değil bilimle ilgileniyorumsa tutumunuz, psikoloji ve özellikle evrimsel psikoloji, arketipler vs merak ettiğiniz konular arasındaysa kendisi derslerini takip edeni üzmez.
 13. Bezerye

  İşler yolunda olmasına rağmen boşluktayım

  Bu ve ayrıca Kermit sesine ve popüler kültürdeki tartışmalı karakterine karşı rahatsızlık duymazsan Peterson'un Maps of Meaning dersleri evrimsel psikoloji ve kişisel gelişim noktasında psikoloji olarak oldukça yararlı.Tek ihtiyaç ayıracak zaman ve ingilizce. Engin Geçtan'ın kitabı güzel olmakla birlikte konu hakkında oldukça özet bir kitap, dolayısıyla genel bir çerçeve çizmek için okunulabilir fakat diğer materyallere de başvurman gerekecektir daha iyi anlamak için.
 14. Bezerye

  Battle for Azeroth Ana Konu

  İş güç yoğunluğu ve content tekrarından sıkılınca biraz ara vereyim dedim.hali hazırda da 2 aylık sub vardı game time ile eklenmiş bedavadan yanmasın diye ticket açtım.Neyse özet olarak game time dondurmuyorlar fakat 30 ile 90 gün arasında wow a login olmazsanız ticket açıp bu süreyi geri eklemelerini isteyebiliyormuşsunuz aklınızda bulunsun. Ben heralde 8.1 gelmeden girmem bir daha, Uldir fln okadar baydı ki bu vakitsizlikte birde aynı contentin bilmemkaçıncı tekrarına vakit ayırmak vicdani bir rahatsızlık olmaya başladı :D BFA için hala güzel bir content olduğunu düşünüyorum ama bence 8.1 1 ay sonra değil de bu hafta fln gelse daha iyi olurmuş.
 15. Bezerye

  Paticik Horde Community

  normal canım keşke HC olsa da hem sayımız hem gearımız yetersiz buff arttıkça insanlar gearlanıp fightlara iyice adapte oldukça ileride o da olur ama.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...