Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yoo.

Telekom'dayim, ayin basinda indirme hizi kendiliginden artiyor dl yaparken, modemi kapatip acmak gerekmiyor hic. Kendi verdikleri modemi kullaniyorum, oradan firewall/dns/dhcp/adblock cihazima baglaniyor, oradan kablosuz vericime.

Kendi modemleri epey kotu, sadece interneti almak icin kullaniyorum kendisini.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalirsa eski abonelere yok taahuttunuz var sizin dicekler.Yeni abonelere yapcaklar
Ondskan said:

Bana her türlü bir açık bulurlar, eski tas eski hamam devam ederiz gibi geliyor.

Bir de modeme reset atılmadan bir sonraki ay'a kota kullanımı taşıyan bir sistemleri var hala. Gece 2-8 arasını nasıl kotadan düşmeyecekler bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ondskan said:

Bana her türlü bir açık bulurlar, eski tas eski hamam devam ederiz gibi geliyor.

Bir de modeme reset atılmadan bir sonraki ay'a kota kullanımı taşıyan bir sistemleri var hala. Gece 2-8 arasını nasıl kotadan düşmeyecekler bilemiyorum.

olm artık şu 1990'lar kafasını geçin lan. eskiden hem "biz beceremeyiz, teknoloji yetersiz" hem de "çakallık vardır bu işte" mantığı vardı tamam da hafiften geride kaldı.

metro yapılırken falan dalga geçiyorduk, bizimkiler beceremez kesin çarpışır metrolar falan diye.

ne açık bulacaklar, direk btk'nın yaptırımı. ha bi açık buldular da, o da yeni aboneleri kapsıyor. artık 25 mbit yerine 24 veriyorlar, böylece daha az aboneye kota dolumu sonrası 16mbit vermek zorunda olacaklar.

şu anda zaten hizmet veriliyor 00:00-09:00 arası download saymayan, bunu 02-08 yapmak teknolojik olarak çok zor diyorsun yani ahdsfuah.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yoo.

Telekom'dayim, ayin basinda indirme hizi kendiliginden artiyor dl yaparken, modemi kapatip acmak gerekmiyor hic. Kendi verdikleri modemi kullaniyorum, oradan firewall/dns/dhcp/adblock cihazima baglaniyor, oradan kablosuz vericime.

Söylemek istediğim hızın yeni ay ile beraber yükselmemesi değildi tam olarak.

Sallıyorum ay'ın 31'inden kalma veri transferi gece yarısından sonra sıfırlanmıyor ve az bir miktarı sonraki ay için kota kullanımı olarak geçebiliyordu.

Yine de Sabonis söylemiş şu an bile belirli saatler arasında kota saymama vs. gibi teknolojiler mevcutmuş. Olayın tümüne hakim olmadığım için yanılmışım.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yoo.

adblock cihazı? Ne o? alalım direkt
Sosyal ağlarda paylaş

@totemic
tüm eleştirilere karşın geçen ay türknete başvurumu yaptım. Ttnet abonesiydim maximum 35mbit alabilirsiniz dendi bana da 80tl civarı bi fiyat cıkarıdlar 100gb kota için. Neyse risk alıp turknete başvurdum evrakları imzalayıp gönderdikten sonra telekomun cıkardığı zorluklar(kimlik fotokopisini 2 kere kabul etmediler) sebebiyle aboneliği turknete geçirmeleri 2 hafta sürdü. Neyse hattım acıldı ilk ay bedava, en düşük aldığım hız 62mbps, ms 8 in üzerine çıkmadı, 7-8mb arası dl gördüm saniyede torrentten. şu ana kadar her şey mükemmel gibi sonrsı için bekleyip göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

@olorin84

valla benim sözleşme eylül ayında bitiyor ttnet ile bende geçicem turknete. şu an 35mbps 100gb 55-tl + telefon (hiç kullanmıyoruz) 18-tl olmak üzere 73-tl ödüyorum.

sen nasıl yaptın biraz anlatır mısın? kimlik foto falan ne için lazım? bir de benm modem ttnetin, turknete geçince ordan modem alabiliyor muyuz?
Sosyal ağlarda paylaş

turknete sitesinden başvurdum sözleşmeyi mail olarak attılar cıktı alıp gerekli yerleri imzaladıktan sonra kargoya verip gönderdim bunlara onlarda bnm adıma hat taşıma işlemlerini başlattılar. işlemler sırasında son güne kadar ttnet bağlıydı son gün koptu turknet bağladı. Modem olayına gelince VDSL modem olması yeterli ben kendim aldım Asus vdsl2 destekli bir modem memnunum oldukça.
kimlik fotokopisini sözleşmeyle birlikte kargoladım bu arada hat taşıma işlemleri için gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

turkısat kablo kulanıcısı olarak kotamı az nce doldurdum 3 mbit e düştü hızım :( normnali 20 mbit, bari 5 olsaydı allahsız tosbağalar.. neyse 3-4 gün idare edecez

benim de dün kestiler pampa :(

eşim telefondan youtube videosu açsa browserda site açılmıyor ınınııvrıdını sene 2017 aylık 80 küsür lira para veriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

sorun da u hani şimdi bizim internet 10 mbit 50 gb kotalıydı geldilet 20 mbit 75 gb kotalı yptılar ama gel gelelim youtube vs 20 mbit bağlantıyı görünce herşeyi 1080 açmaya başladı ahaha fark etmezsek gidiyor kota valla, en dandik how to videosu bile gereksiz yere 1080 açılıyor emenike bunu nasıl ayarlarız?

ayarlarız derken en yüzkek kalite olarak 720p açsın youtube ama daha detay görmek istediğim bir video olursa ben manuel oalrak 1080 yapayım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...