Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

BalisticGel said:

Arkadaşım kablonet kullanıyor, geçen gün aramış tarife değişikliği için. Şu 1 Mayıstan sonra nasıl olacak olay diye sormuş. Karşısındaki eleman 24,25,50 bunlar hepsi 8 mbite düşecek, o gördükleriniz ilerleyen dönemlerde olacak demiş. Var mı böyle bir şeyle karşılaşanınız?

Taahhütü olanların taahhüt sonuna kadar o şekilde kalır, kazanılmış hakkı bitiremez.

Öte yandan 8mbit interneti sınırsız mı yapacakmıs? 25-50 filan yok mu olacakmıs?
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

BalisticGel said:

Arkadaşım kablonet kullanıyor, geçen gün aramış tarife değişikliği için. Şu 1 Mayıstan sonra nasıl olacak olay diye sormuş. Karşısındaki eleman 24,25,50 bunlar hepsi 8 mbite düşecek, o gördükleriniz ilerleyen dönemlerde olacak demiş. Var mı böyle bir şeyle karşılaşanınız?

Taahhütü olanların taahhüt sonuna kadar o şekilde kalır, kazanılmış hakkı bitiremez.

Öte yandan 8mbit interneti sınırsız mı yapacakmıs? 25-50 filan yok mu olacakmıs?
Yok bu kotayı doldurduktan sonra düşecek hız. Eskiden 3 olan şimdi güncellenen.
Sosyal ağlarda paylaş

telekomu arayip soruyorum ara ara mayistan sonra ki guncelleme nasil olacak ona gore tarife degistirmeyi dusunuyorum diye.Bize ulasan herhangi bi bilgi yok bu konuda diyolar.

8mbit akksiz kullaniyorum bende.100e gecmeyi planliyorum ama yarin 100e gecip 100den 8e dusmek uzer.

superonlinedan aradilardi gecen sene.kampanya var bize gecin falan diye.birde taahhut ettigi sey yeni port uzerinden hizli internet.yer yer bu sikintilar oluyo pek cogunuz karsilasmissinizdir.port kaynakli 8mbit interneti 4-6 falan gibi hizlarda alma hadisesi.Size yeni port vericez hiz sikintiniz kalmayacak falan dediydi.hali hazirda zaten hiz sikintim olmadigi icin bu da cezbedici bir teklif olmadi tabi.

buradan suna varicam, simdi yeni port vererek hiz arttirabiliyolarsa ayni sekilde yeni port uzerinden baglantininda icine edebilirler.simdi herkes 25-100 mbit bandinda hizlara abaniyo.telekom bu cercevede bu kadar yogun bi talebe her nodedunda tam destek veremeyecegini dusunuyorum.fiber alt yapisini yillar yillar once aldigi network cihazlariyla sagladigi nodelar mutlaka vardir.

altyapi fibere uyumlu ama fiber cercevesinde sana vaad edilen son hizlar konusunda donanim bazli frenleme olacak gibi dusunuyorum.

2000 yilina girerkende butun sistemler cokecek diyolardi. cokmedi.hizlarda dusmeyebilir pek tabi ama yeni bir pakete sadece 1 pdfte yazan 10 satirlik vaadle gecmeye kalkmak hatali bir hareket olur.

1 mayisi bekliyorum.gecis kararini vermek icin belki hazirana kadar falan beklemek en mantiklisi gibi.benim eyyorlamam bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

bizde fiber yok. beşiktaş tada yoktu üsküdarda da yok. hatta gelir diye Süperonline lı olmuştum ama gelemedi birtürlü. tam da bunu yazarken SOL dan mail ve mesaj geldi kotanızın %80 ini doldurdunuz diye.
önceki aylarda oyun dizi film indriyordum kotada problem yoktu bu ay evde bile yoktum erkenden kotam dolmuş bu nasıl iş anlamıyorum kafalarına göre mi yazıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Silphatos said:

yıllarca 8000/797 kullandıktan sonra 10dk önce 35833/3072 vdsle geçtim (hipernet), anında sinyal gidip geldi vdsl'e geçti hat. kadın 2-15 gün arası geçiş süresi var dedi dedim allaa sıçtık, ama çok şaşırttı bu sefer beni tt

iyiki mal gibi 100mbite geçmemişim hiç görmeden hattı, 100mbit destekliyor dediydi bi de :(

http://i.gyazo.com/938f5c53339c1a3b98cd576ad2b453c4.png

Bunu neyle test ettin?

neyi neyle test ettim
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

bizde fiber yok. beşiktaş tada yoktu üsküdarda da yok. hatta gelir diye Süperonline lı olmuştum ama gelemedi birtürlü. tam da bunu yazarken SOL dan mail ve mesaj geldi kotanızın %80 ini doldurdunuz diye.
önceki aylarda oyun dizi film indriyordum kotada problem yoktu bu ay evde bile yoktum erkenden kotam dolmuş bu nasıl iş anlamıyorum kafalarına göre mi yazıyorlar.

şimdide kotanız bitti diye mail/mesaj geldi. bilgisayarı açıp oyun oynadım sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...