Jump to content

ShadowFax

=o=
 • Mesaj sayısı

  8.426
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

ShadowFax hakkında

 • Rank
  ShadowFax

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. ShadowFax

  Private Internet Access

  Gerge'nin bi konusu vardı, DigitalOcean üzerinden kendi VPN'i nasıl yapacağını anlatıyordu. 1 yildir falan onu kullanıyorum. Tertemiz. https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-an-openvpn-server-on-ubuntu-16-04
 2. ShadowFax

  İş İlanı - Helpdesk Uzmanı - İstanbul

  Hayır, değil. Ürünlerin müşterilerin, bizim ortamlardaki sunuculara kurulumu ve problem giderimi. Şirket içindeki çalışanların kullandıkları bilgisayar, cep telefonlarına bakmayacak.
 3. Merhaba, Bir iş ilanımız var. Fakat bu ilanı pati'de hangi bölüme açsam bilemedim. Umarım doğru yerdir. https://www.kariyer.net/is-ilani/sestek-ses-ve-iletisim-bilgisayar-teknolojileri-helpdesk-uzmani-2241293 Ofis İstanbul Ayazaga'da. İş tanımı, özet olarak, Windows üzerinde çalışan uygulamaların kurulumlarını yapacak, destek taleplerini karşılayacak. Fazla mesai (ödeniyor) nadiren de olsa var (Planlı kurulumlar vs). Çalışma saatleri 5*8. Yan haklar: Yemek + Yol + Özel Sağlık Sigortası vs Burada ilgilenen varsa, ya da ilgileneceğini düşündüğünüz arkadaşlarınız varsa yönlendirmeniz çok iyi olur.
 4. ShadowFax

  Docker, Nano Server ve Redistributables

  Henüz bulamadık. Ama runtime değil gibi
 5. ShadowFax

  Docker, Nano Server ve Redistributables

  Selam, Aslında runtimeları düzgünce koymuşum. Problemim başkaymış.
 6. Merhaba, Yine bir docker problemiyle karşı karşıyayım. C++ ile yazılmış bir uygulamam var ve bunu mcr.microsoft.com/windows/nanoserver:1809 ile çalıştırmak gibi bir işe giriştim. Çünkü Nano Server, Servercore yanında inanılmaz ufak ve hızlı ayağa kalkıyor. Uygulamanın çalışması için gerekli Redistributables paketini DockerFile ile image'a kuramıyorum. Çünkü Nano Server msi desteklemiyor. vcredist paketini extract edip DLL'lerini alayım dedim. Microsoft buna izin vermiyor. 7zip ile açamadım. Sonra şu blog'taki yöntemi uyguladım. https://codedbeard.com/using-nano-server-to-run-wamp/ Gittim, bi tane servercore image'i çalıştırdım. Temiz System32 içeriğininin listesini aldım. İhtiyacım olan redistleri kurup tekrar bir liste aldım ve o redistler neleri kurduğunu bulup, dll'leri aldım. Nanoserver'a geri döndüm, ve dll'leri build'te kopyaladım. Ne yazık ki, Windows msvcr120.dll ve msvcp120.dll isimli DLL'leri bana hiçbir şekilde değiştirtmiyor. Denediklerim: - Build'te kopyalamak = Access Denied. - Container içinde cmd ile kopyalamak = Access Denied. - container userını ContainerUser'dan ContainerAdministrator'a çevirdim. = Access Denied. - CMD'den copy yerine xcopy'i kullandım = Access Denied. - Dedim bu dll'ler System32 değil de, exe'nin yanında dursun. oradan görür dedim. Görmedi. Exe'nin cmd'deki errorlevel'i = -1073741515 Özetle, derdim aslında ilgili redist paketini nano server'a koymak. bunu msi ile yapamıyorum. Dosya kopyalarak da yapamıyorum. ServerCore'a mı dönmeliyim?
 7. Bunlar gitti mi? Aradım, bulamıyorum.
 8. ShadowFax

  Romanya Vatandaşlığı

  Ya benim de köstence dedem, babaannem 😐 hakkımız var ama çok zor geliyor şu işler. Hatta aziziye falan da var anneanne tarafında.
 9. ShadowFax

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  Şunları sardırıyorum o zaman Anker PowerPort 2 24W Seyahat Şarj Cihazı Beyaz Anker A7101H22 Anker Premium Lightning USB Kablo - MFI Lisanslı B
 10. ShadowFax

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  iphone şarj cihazı bulamıyorum. Bundan 7-8 ay önce, hepsiburada da kutusuz, kablo + adaptor vardı. Orijinaldi. Şimdi böyle bi bundle yok. İşin garibi hiçbir yerde yok. ayrı ayrı almak gerekiyor galiba. ve fiyatı hayvan gibi pahalı.
 11. ShadowFax

  Linux, Python, Docker sorusu

  Selam, çözdük. Teşekkürler teklif için 😀
 12. ShadowFax

  Linux, Python, Docker sorusu

  Selam, teşekkürler Kojiroh. Bir arkadaşımın yardımıyla şöyle çözdüm ben de: api.py’nin son satırını şöyle değiştirdik: app.run(host='0.0.0.0', port=8080, debug=True, use_reloader=False) seninkine de yarin bakiyim, çok teşekkürler 🤘
 13. ShadowFax

  Linux, Python, Docker sorusu

  8080 deniyorum bayadir 😐
 14. ShadowFax

  Linux, Python, Docker sorusu

  FROM python:3 COPY . /usr/src/app WORKDIR /usr/src/app RUN pip install -r requirements.txt RUN ["chmod", "-R", "777", "/usr/src/app"] RUN ["chmod", "-R", "777", "/usr/local/lib/python3.7"] ENTRYPOINT ["python"] CMD ["api.py"] İzinleri de veriyorum. Olmuyor :S Docker çok güzel şey de, böyle sorun yaşayınca problemin çözümünü bulmak baya zor oluyor ya benim için 😄 Bu shebang midir nedir, sorun onla alakalı gibi.
 15. ShadowFax

  Linux, Python, Docker sorusu

  Benim problem linux içinde dönüyor ama. Windowsun firewallu ile alakası yok gibi.
×
×
 • Yeni Oluştur...