Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

superonline'da 25mbit akk'siz fiber var 100 liraya, taahhütlü falan. benimki ekime mi eylüle kadar mı ne devam ediyor. geçen hafta bi baktım şu thread'i biraz okuyup, hala açık kampanya (1 mayısa kadar). bence ona bi bak, vanasız internete alıştıktan sonra kotaymış akk'ymiş uğraşma.

zaten bu başlıktan da bir şey anlamadım. ekimden sonra bakıcam artık.
Sosyal ağlarda paylaş

ben konuştum 25'mi 50 yaptım, geri döndüğümde 25'e dönebiliyormuşum eski müşteri olduğum için. yeniler için geçerli 24 dedi müşteri temsilcisi.
zaten öle sizin tarifenizi hop 24 yaptık diyemezler

şu 50mbit'imiz 16 yerine 24'e düşseydi kota dolunca, iyiydi ya. belki 25'te kalmak daha iyi, 25'te 250gb kullanıp ayın son 10 günü 16'ya düşsün.
50-150 olunca, ayın ilk 10 gününde bitirip gerisinde 16'ya düşmek koyabilir psikolojik olarak :D :D
Sosyal ağlarda paylaş

o nerde yazıyor?

öyleyse acele etmeyeyim ben. sisteme geçilsin de bi göreyim. zaten yeni kampanyalar da çıkar herhalde.

gerçi şu 25mbps -> 24mbps'e indirilmesi çakallığından yırtmak için şimdiden 25mbps bi pakete geçmek mi mantıklı olur? bu çakallığı kablonet yapıyor galiba. superonline'ın sitesine baktım hala 25mbps diyor pakette. başvuru mu kabul etmiyorlar? hmm fiyatları pahalı gözüküyor ama kablonet'e göre.

ttnet fibernet var mesela şu 100 mbps'ye kadar diye iğrenç bi ifade kullanıyor. yeni sistemde 32mbps'e mi düşüyor şimdi bu yoksa değişiyor mu yerine göre?

harbiden 25mpbs superonline kampanyası iyimiş yalnız. aynı parayı 8mbit'e veriyorum ben eski evde fiber altyapı yoktu. gerçi 100mbps'lik paketi 32mbps'e düşecek ise 89tl'lik paketi almak daha iyi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

He ama mesela 100mbite kadar aliyosun hat degerlerinden dolayi 40mbit verebildiler mesela bu durumda nasil olacak dusus acaba, onu soruosun herhlade. %90 tarifeye gore olur bence 40dan 24e duser 100mus gibi.

Ben gecen ay 35 aldim ama hem kota 100gb az hem de 16ya dusus 24e gore fark ettirir kalabalik cihaz trafiginde onun icin 24e dusmesi icin 100 yapabilirim taahhutum falan da yok rahatim. Ama bana da 50nin altinda tanimlayabilirler 100e gecsemde hat degerine gore, hatta gecerli hiza gore dusururlerse 16 olur gerek olmaz yine. Gelecek ay bellinolur bunlar artik
Sosyal ağlarda paylaş

ne hat değeri olm neyden bahsediyorsun. seni 100'e geçirebiliyorlarsa, mesela 90 civarında hız vermek zorundalar. veremiyorlarsa onların derdi. sen 100'e geçtin ama hattan dolayı 40 alabiliyorsun, o yüzden de kotan dolunca seni 16 mbit'e düşürücez gibi bi mantık olabilir mi...
Sosyal ağlarda paylaş

X mbit'e kadar olması sadece sen onu "sürekli tamı tamına 50mbit almıyorum" diye şikayet/dava etme diye var.
gidip "100mbite kadar" bağlantın ile 20 gün boyunca 40mbit alırsan ve çözmezlerse sorunu, tüketici heyetine/mahkemesine gidip çok rahat ağızlarına sıçarsın. her şekilde hukuk senin yanında yani.

mesela geçen sene benim 50mbit bağlantım var ama 40'ta kalıp duruyor dediğimde bile 4 gün üst üste gelip sonunda çözmeleri bile bunun göstergesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...