Jump to content

Phoenixlin

=O=
 • Mesaj sayısı

  1.796
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Phoenixlin hakkında

 • Rütbe
  Phoenixlin

Son profil ziyaretçileri

416 kez ziyaret edildi
 1. Phoenixlin

  AI üzerine makaleler, textler vs

  Google scholar'ı kullanabilirsin direk makale aramak için. Alanla alakalı gündem ve güncel makale takibi için https://www.reddit.com/r/MachineLearning/ Medium'u geç klavyesi olan sik sok yazıyor kafa bulandırır. Bir de AAAI, EMNLP, ICMLR ICML, NeuRIPS gibi konferansların "workshop"larına bakabilirsin. Ana konferans programlarında bahsettiğin konular çok yer bulmasa da workshoplarda bahsettiğin konulara focuslanılmış olabilir. Geçmiş 2-3 yıllık workshoplarına bakabilirsin bu konferansların.
 2. Phoenixlin

  Kimetsu no Yaiba

  Filmler genelde, stream'i falan yoksa, DVD/Blueray olarak çıkana kadar düşmüyor torrente. Düşenlerde camrip falan oluyor.
 3. Phoenixlin

  Kahve konusu

  https://www.petracoffee.com/pages/kahveler https://www.kronotrop.com.tr/tr/online-magaza/kahveler
 4. Phoenixlin

  Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik

  Valla fon getirileri onun bile altında o yüzden neye göre aldığım çok da fark etmiyor 😄
 5. Phoenixlin

  Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik

  Hangi banka/sigortaysa iptal sürecine bak siteden ilk 60 gün cayabiliyorsun sıkıntısız. Bazı bankalar ama ilk ay para yatmadan iptal ettirmiyor falan öyle unutturma/kitleme işi var. Brüt maaş üzerinden anlaştıysan evet her vergi dilimin değiştiğinde maaşın azalıyor. Fon değiştirmen lazım, hiç değiştirmezsen saçma salak bi fondan hiç bir şey kazanmıyosun üstüne enflasyon yiyor. Cayma hakkın bittikten sonra (2. ayın sonunda) fon dağılımını eldeki seçeneklerle değiştirebiliyosun. Ama zorunlu BES'teki en büyük sıkıntı 9-10 tane tanımlı fon var sadece. Ben paramı altın fonunda değerlendirmek istiyorum diyemiyosun. En azından Anadolu Sigorta'nın zorunlu BES fonlarında spesifik bi altın/dolar/euro seçeneği yok. Bugüne kadar 2 şirkette direk çıkmıştım da şimdiki şirketimde maaşımdan kesmeden zorunlu BES'e para yatırdıkları için bu sefer kapatmadım. İptal etsem maaşıma da eklenmeyecekti o para çünkü. Şimdilik en riskliden risksiz fonlara doğru %15 -> %35 olacak şekilde dağıttım. Kayıp yok ama (enflasyon hariç) seçilebilen fonların getirisi falan çok komik senelik %4 falan.
 6. Phoenixlin

  Python Dependency Hell

  Flask yerine Fastapi daha dadlı olur.
 7. Phoenixlin

  Python Dependency Hell

  Requirements.txt'i PyCharm'ın prof versiyonu otomatik oluşturuyor galiba; ama onu kullanamıyorsan al şu library'i kullan: https://pypi.org/project/pipreqs/ Direk command window/terminal üzerinden "pipreqs /path/to/repo --force" komutuyla otomatik üretirsin. Sonrasında senin kodunu alan adamın da önce requirements.txt'i piplemesi lazım: "pip install -r requirements.txt" Onun haricinde her farklı python versiyonu içinde üstte dendiği gibi farklı environmentlar oluşturcan. Gene Pycharm+Conda ile environmentlar arası geçişin smooth ve hızlı olur.
 8. Phoenixlin

  Archeage #4

  GW2'nin carebear and sjw (bir tane saçma salak event'e gay dediğim için 2 ay banlandım lan sadasfd, kime hakaret var diyorum gaylere diyor. Ok diyip bıraktım orda) ortamından daha eğlenceli bir oyun ama tamamen popülasyona bağlı eğlence durumun. Yeni başlayacakların Alexander ya da Halnaak'ta başlaması onlar için en iyi olacaktır. Yüksek gear score olayı da ne yapmak istediğinle alakalı sonuçta labor ve dolayısıyla time-gated GS'ini yükseltmek ama kimse de peşinden kovalamaz etmez. PVE namına gene ne beklediğinle alakalı. Gayet anasının nikahı kadar challenging world bosslar var üstüne oyun carebear oyunu olmadığı için o world bossu öldürmeye çalışırken bir yandan engellemeye çalışan karşı nationla da PVP yapman gerekiyor. Tek söyleyebileceğim aşırı hırslıysan ve en hızlı şekilde en güçlü ben olcam türü bir şeyin varsa oyun bayar, burnout olursun. Millet 3 tane farklı account alarak labor limitlerini yükseltiyor (3 accounta kadar almana izin veriyor oyun). Ama bu noktada da oyun, oyun olmaktan çıkıyor artık iş oluyor sana. Kısaca kötülüğü de iyiliğe de senin oyundan ne beklediğin ve beklentin için ne kadar kasmak istediğinle alakalı.
 9. Phoenixlin

  Archeage #4

  Belki oynamak isteyen falan olur şu sıralar free trial olayı var: https://www.trionworlds.com/archeage/en/2020/08/28/free-trial-discover-your-unchained-journey/ Ha bi de bilmiyorum bedava deneyenlerden bi şeyler veriyolar mı ama referalla girebiliyosanız beni de görün 😛 https://aaunchained.trionworlds.com/account/reg/account-registration-short-flow.action?voucherCode=PD3973TWXN9F7N3TFTHW&request_locale=en&experience=aaf
 10. Phoenixlin

  Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

  2 gün. Alırken-satarken ikisinde de 2 gün sonra hisse-para gelir. Hisse alırken bu arada o 2 gün bekleme süresinde YK kendi fonlarını alıp değerlendiriyor para. Bazen yatırdığın paraya ve şansına bağlı olarak havadan 100-200 lira geliyor o sırada 😃
 11. Phoenixlin

  Karantina sürecinde şirket politikaları

  Başka iş bak, bulursan ayrıl. Onun haricinde devir "hakkımı yediniz, iznimi kullandırdınız, maaşımı azaltınız" devri değil. Özellikle de borcun var ama birikmişin yoksa. Daha iki hafta önce Türkiye'deki şirketlere köpek çekiyodum. Geçen perşembe itibariyle yarı eski şirketim şirketin yarısını şutladı (transition sürecinde amerikalılara iş aktarıcam diye 6 ay daha mayışlı çalışanım hala). Şimdi nereye başvursam alımları durdurmuş vaziyetteler.
 12. Phoenixlin

  Paticik İK

  .NET çalışmayı bırakıp Java ve Python öğren. Max 2 ayını alır zaten.
 13. Phoenixlin

  Turkiye disindan Danimarka Vizesi (soru)

  Abi Türkiye'de olmakla Amerika'da olmak arasında, vatandaşlık değiştirmediysen bir fark yok. Oturma izninin olması oranın vatandaşı olduğun anlamına gelmiyor, pasaportun hala Türkiye pasaportuysa "klasik paticik" yorumu olarak değil "common sense" olarak vize başvurusu yapman gerek. Bu başvuruyu da Türkiye'den yapmakla Amerika'dan yapmak arasında belgeler bazında fark yok; ama aracı şirket vs. konsolosluk üzerinden başvuru konusunda farklılıklar olabilir. Onun için de bir zahmet kendin ihtiyacın olan bilgiyi Google'dan 1 dakikanı ayırarak bul. Keza şehrinde konsolosluk olmaması veya aracı şirket olmaması Türkiye'de de yaşanılabilecek bir durum. Çorum'da da yok konsolosluk ya da aracı şirket örneğin.
 14. Phoenixlin

  Turkiye disindan Danimarka Vizesi (soru)

  Gidicen tıpış tıpış vize alıcan. Türksün, muaf değilsin. Danimarka vizesini de aracı bir kurum (örnek olarak vfs global) veriyor mu ara google'dan bak. Vermiyorsa konsolosluk sitesine gir Danimarka'nın belgeler, prosedür, bok püsür yazıyodur oralarda.
 15. Phoenixlin

  The Witcher (2019) - Netflix

  Bahsettiğin iki olay da çok monster of the week olayı değil. Etkileri var. Hatta cinli bölüm, Geralt ve Yennefer'in ilişkisinin başlaması ve sonrasındaki gelişmeler üzerinde etkili olacak kadar büyük bir olay. Yani günün sonunda 300-400 küsür sayfalık bir kitabın özetini 8 bölümde izlediniz. Evet hızlı oldu, garip geliyor da olması gereken o. Detayı için ya google'da wikide okuyun ya da kitabı alın okuyun.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...