Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Black_Hand said:

senko günümüz ''fitness industry'' sinin hedef kitlesini gururla temsil ediyor.

zaman zaman bir elinden tutasım geliyor, ama sonra bu topicte olan önceki postların, takıldığın şeyler, sorduğun sorular, içinde bulunduğun duruma arada sırada isyanların...

'yok'' diyorum,

bakıyorum öyle arada şu topice, en çok sana üzülüyorum senko.

Abi adama yemeğini ye, cardionu yap.

Üstüne de ağırlığını bas, compound temel hareketler olsun ilk başta temeli at dedik. Ne kadar dinliyor bilmiyorum tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Beyler help,

Zayıflamak için spor salonuna giderken şiştim, kilo aldım(simit hizasından bel göbek 107cm). Kollarım falan gelişti ama işte benim istediğim şey göbeğimden kurtulmaktı. Kardiyo ve ağırlık arasındaki dengeyi nasıl kurmalıyım. Core hareketlerini çalışmalı mıyım ? Haftada kaç gün çalışmalıyım ? Nasıl beslenmeliyim ? Nutrition verileri neler olmalı günlük gıda tüketimimin ?

Lütfen bir yardım, aralığın başına kadar birşeyleri yoluna koymuş olmak istiyorum.

Boy : 192
Kilo: 110
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bugün spor salonuna geri gittim sakatlık sonrası ilk defa. ağırlık falan daha 1 ay yasak. koştum hafif tempo, cycle yaptım az biraz omuz hareketlerini yaptım doktorun verdiği yarında yüzeceğim, ama başka ne yapmalı? omuzumu zorlamayacak?Birde ben bir eşeklik yaptım bu sakatlık döneminde yediğime içtiğime dikkat etmedim, bir darbe de ordan yedim.
Sağ kol nasıl hemen pelte gibi salmış kendisini şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

bugün spor salonuna geri gittim sakatlık sonrası ilk defa. ağırlık falan daha 1 ay yasak. koştum hafif tempo, cycle yaptım az biraz omuz hareketlerini yaptım doktorun verdiği yarında yüzeceğim, ama başka ne yapmalı? omuzumu zorlamayacak?Birde ben bir eşeklik yaptım bu sakatlık döneminde yediğime içtiğime dikkat etmedim, bir darbe de ordan yedim.
Sağ kol nasıl hemen pelte gibi salmış kendisini şaka gibi.

bacak: back/front/one leg/heck squat,leg press/extension/curl/, french press, biceps curl etc, bilek, calf, sirt hareketlerin yarisi(posterior deltoide vurmayan her hareket), core bölgesi (abs,oblisque,adonis etc)

aklima simdilik gelenler bunlar, yani ne biliyim agirlik birakmak omuz sakat diye komik geliyo bana ayrica acisini duzgun ayarlarsan fly hareketlerinin hic biri anterior deltoide gelmez
Sosyal ağlarda paylaş

always relevant badi kardeşlerim
said:
The watching of a sad, erotic, aggressive, training motivational, humorous or a neutral control clip was randomised.
Subjects then performed a squat workout aimed at producing a 3 repetition maximum (3RM) lift.
Significant (P<0.001) relative (%) increases in testosterone concentrations were noted with watching the erotic, humorous, aggressive and training videos (versus control and sad), with testosterone decreasing significantly (versus control) after the sad clip.
The aggressive video also produced an elevated cortisol response (% change) and more so than the control and humorous videos (P<0.001).
A significant (P<0.003) improvement in 3RM performance was noted after the erotic, aggressive and training clips (versus control)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21983238/
Sosyal ağlarda paylaş

çok genel bir konu olduğu için alakalı bir yanıt gelmeyecek diye sormaya çekiniyorum ama sorayım.

son zamanlarda yürümeyi ve hareketliliği genel olarak arttırdım, beslenme olarak da iyi bir düzen girdim. fazla kiloları attım, fit halime döndüm. fekat. ölçümlemeye göre yağ ile kas oranı eşit oranda düşüyor. yani hem yağ gidiyor hem kas gidiyor. herhalde normali de budur da, arkadaşım dedi ki protein tüketimi az geldiği için kastan gidiyordur protein aban dedi.

şimdi ağır workout yapmam, ağırlık çalışmam etmem. protein abanmak kilo kaybıyla kas oranı düşmesine engel olur mu olmaz mı? böyle bir impactı var mı yani.

günde herhalde ortalama 40gr fln protein alıyorum. 1 öğün et + kahvaltı bol proteinli (badem, yoğurt, keten tohumu)

ha bi de günde 3 öğün et ye, yumurta beyazı ye falan bunlara baya karşıyım. protein alımını arttıracaksam protein whey shakelere girecem. bu da kilo arttırır mı benim düzenimde. aşağı yukarı her günü -1k kalori ile kapatıyorum. eğer kas oranında azalmayı kaldıracaksa, protein ile fazla enerji alıp kilo kaybını yavaşlatmaya okayım ama etkisi olmayacaksa hiç gereksiz enerji almayım wheyden falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...