Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Vücudun naturel pozisyonda ilerlemiyor uzun süreçte özellikle dizler için çok tehlikeli bunları geçersek en önemli işlevi olan dengeleyici/stabilizatör kaslar çalışmıyor.
Kısaca sen o hareketlerin yapılmasının sebebi olan kasları çalıştırmıyorsun.

Squatta bar sağa sola gidiyorsa dengesiz tutuyor,barın merkezine konumlamıyorsundur kendini ya da aşırı saçma bir bacak kısa/uzun orantısı vardır.
Bench de neden kafana düşürüyorsun oğlum sıkıntılımısın epilepsi nöbetlerin yoksa boş barla başla her hafta ağırlık arttır.Standart ağırlıklara varınca birçok denge problemin ortadan kalkmış olacak zaten.

Bench ve squat rack dışında birşeye ihtiyacın yok en basic training işte bahane üretme.Boş bar kaldırmakta ayıp değil doğru beslenirsen 3-4 aya oha ne ağırlık basıyorum lan ben diye gizli sevinirsin hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten bütün ağırlıklara boş bar ile başla.

Üst için ilk 2 hafta ohp 1-4 bench 3-5 squat 4-6 deadlift 6-8 kg ekle sonra normal ağırlıklara (ya da hafif gelmeye devam ederse az zorlanana kadar bu şekil ekle) kadar dön.Çünkü gslp ss/sl gibi programlara göre çok daha yavaş ağırlık arttırıyor boş barın seni zorlayan moda sokması gereğinden uzun sürecek çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

omuzu harbi almışım elime ama fizyodaki doktorlara anlatamadım derdimi. birtanesi azeri idi. kadın muscoflex verip yolladı. sonra haydarpaşa numuneye gideyim dedim sıra imkansız gibi. yine esnaf hastanesinde fizyoya göründüm bu sefer diğer doktora o da egzersiz ve iğne verdi ama iğneyi ancak cumaya vurdurabilirmişim. o zaman kadar ağrı ile yaşamaya devam.
Sosyal ağlarda paylaş

4km ciddi bir mesafe
gratz!

omuz dediğin direk omuz mu yoksa boyunla omuz arası mı :)

bi süre sonra bende de boyunla omuz arasında ağrı başlıyor ama sadece sağ tarafta, sanırım nefes almak için dönerken çok kasıyorum kendimi, tam o esnada ağrı yapıyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

dün gece ilk defa uyudum rahat bir şekilde. balattaki musevi hastahanesine gittim baya iyi çıktı. MR çekileceğim işte ama büyük ihtimalle omuzdaki kaslarda yırtık ve ödem var. Ağrı kesicilerle kafam güzel şekilde uyudum. şimdide buz koyuyorum iyi geliyor. bu meret gerçekten yırtıksa beni ne kadar etkiler ne kadar sürede geçer birde spor olayını artık nasıl yapmalıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

pazartesi ilk defa 4km yüzdüm
son 200 metrede omuzda ağrı başlamıştı, salı çarşamba devam etti ağrı yüzerken. tırstım elime almıyım diye ama dün sıkıntı çıkmadı, rahatladım ^^

elinde bir workout/plan var mıydı 4km^ye ulaşana kadar
yoksa kafana göre 400m serbest yüzeyim, 400m kurbağalam yüzeyim diye mi gittin?
Sosyal ağlarda paylaş

baktım planlara ama uygulamadım. sadece serbest yüzüyorum. antreman harici de boş günümde veya enerjim kaldıysa bacak ve speedo dragsterla güç çalışıyorum.

özetle her yüzüşümde mesafeyi arttırıp süreyi kısaltmaya çalıştım.

2. ay dün bitti

bayramdan sonra daha sıkı tutcam işi

Sosyal ağlarda paylaş

senko günümüz ''fitness industry'' sinin hedef kitlesini gururla temsil ediyor.

zaman zaman bir elinden tutasım geliyor, ama sonra bu topicte olan önceki postların, takıldığın şeyler, sorduğun sorular, içinde bulunduğun duruma arada sırada isyanların...

'yok'' diyorum,

bakıyorum öyle arada şu topice, en çok sana üzülüyorum senko.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...