Jump to content

axedice

=O=
 • Mesaj sayısı

  32.955
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

axedice hakkında

 • Rütbe
  gif memuru

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. axedice

  Yeni Forum Altyapısına Hoşgeldiniz

  Mesajlara rating istiyorum ben. Reddit gibi upvote vs değil de codexteki gibi brofist, cringe vs güzel olur
 2. axedice

  Hasbro OGL'i Değiştirmeye Çalışıyor

  Komple vazgeçtiler bu işten, hatta bir adım ileriye gidip 5.1 SRD'yi de tamamen ücretsiz yaptılar creative commons altına koyarak. https://www.dndbeyond.com/posts/1439-ogl-1-0a-creative-commons İptal edilen üyelikler, tüm rakiplerin ORC altında birleşip pazar paylarının iyice düşme ihtimaliyle birleşince etkili olmuş baya. Yalnız şunu da yakalamışlar: Bu bu altafox capital aynı zamanda hasbronun büyük yatırımcılarından, hatta bi yerde yetkin ve işten anlayan bi yönetim kurulu getirmek için uğraştık ama bu hıyarlara kaldık manasında bi açıklama da yayınlıyorlar. Detaylar şu vidyoda Klasik mismanagement ve abuse of company resources olayı var, bok gibi şirket yönetip milyor dolar prim yazmışlar kendilerine sonra da bu genius planları bulmuşlar işte. Ha ben bile bu kadar sert tepki çıkacağını düşünmemiştim communityden, bilgisayar oyunlarında olduğu gibi giden 1 fan yerine 10 drone a satar yine paçayı sıyırırlar diye düşünüyordum ama tabletop rpglerin çok daha aktif bi kitlesi varmış onu da görmüş olduk.
 3. axedice

  Artık yılda erasmus.

  Daha kötüsü bizim vergilerimizle gidip memelerini hanslara claudiolara elleten kızlar var =((
 4. axedice

  Lokasyon bazlı firmaların datalarına ulaşmak

  Bingde / yandexte / googleda bu dediğin vardır da ticari olarak erişilebilir midir sanmıyorum. Niye rakiplerinin görebileceği gibi hazır sunsunlar ki bu veriyi? Sonuçta bu işlerde isabetli olmak güncel tutabilmek vs. önemli
 5. axedice

  The Legend of Vox Machina

  Gözlüklünün class ne bu arada? Edgelord du sanırım
 6. axedice

  The Legend of Vox Machina

  Görme engelliler için değil miydi o olay?
 7. axedice

  Apple M İşlemcili Mac'ler

  M1 > M2 yaptığın işe bakar, günlük kullanım için hayır değmiyor ama tasarım masarım gibi daha böyle spesifik bi kullanım varsa gerekli oluyor tabi.
 8. axedice

  Apple M İşlemcili Mac'ler

  Fuara gidiyoruz, iki bilgisayar yan yana açıyoruz biri yeni model lenovo işte klasik şirket bilgisayarı öbürü mac m1. Daha ince ve daha hafif falan hadi geçiyorum onları. Abi bitmiyor şarjı. Bit-mi-yor. Ben 3 saat sonra fellik fellik priz aramaya başlıyorum, mac'çi diyor ki ya ekranım çok parlak gözümü aldı bunu biraz azaltayım, bakıyorum şarjı hala 68. Bide şaka gibi fuar dönüşü arabada dizi mizi falan açıyor, internet paylaştığı telefonunun şarjı bitiyor macte tık yok falan. Hani yaptığım işe uygun olsa kesinlikle mac alacağım ama yok yani, microsofta damardan bağlıyım ben.
 9. axedice

  The Last of Us (2023) - HBO Max

  28days çok iyi film değil miydi ya böyle walking deadle falan kıyas tutmayacak kadar iyi? Yoksa nostalji gözlükleriyle mi bakıyorum?
 10. axedice

  Apple M İşlemcili Mac'ler

  Biraz veri analizi yapan insan için power query ve data model ya da power BI inanılmaz kolaylık ya, üstüne kurumsal olarak da çok ucuz çözümler. Yok yani parallels olmadan ikisini birden kullanmak mümkün değil şu anda, hani native olarak çalışamayacaksam niye mac alayım o noktaya geliyorsun illa ITci olmana gerek yok.
 11. axedice

  Hasbro OGL'i Değiştirmeye Çalışıyor

  MTG ya onun büyük kısmı, altın yumurtlayan kaz hasbro için. Ordaki fanları da kızdırmayı başardılar geçen yıllarda yaptıklarıyla ama arena marena baya götürüyorlar hala malı. D&D nispeten ufak kalıyor %10lar falandı yanlış hatırlamıyorsam. Hani paizoya maizoya neden takıyorlar onu da anlaması zor çünkü bu haliyle bile rakiplerinin toplamından büyükler cirolara bakınca.
 12. axedice

  Hasbro OGL'i Değiştirmeye Çalışıyor

  Evet Open Rpg Creative Licence olacak adı, ORC diye kısaltıyorlar. Kobold paizo chaosium bi kaç küçük falan daha bir araya geliyor, bi non-profit kurup hukuk danışmanlığıyla çıkaracaklar baya ciddi hazırlık yapmışlar. Hasbro asıl parayı wizardsdan kazanıyordu zaten, bu olay yüzünden yatırım stratejisini değiştirip D&D içeriği üretmeye geri dönmediği sürece gittikçe pazar payı kaybeder küçülürler.
 13. axedice

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Bone'a katılıyorum, özellikle shang chi beklentimin çok ötesinde bi film çıktı hem kunfu aksyonu güzeldi hem de karakterleri hikayesi falan yerli yerindeydi. Eternals tam tersine beklentileri boşa çıkardı dandik executionla.
 14. axedice

  Hasbro OGL'i Değiştirmeye Çalışıyor

  Paizoyu en azından duymuş olman lazım pathfinder oyunlarının baz aldığı campaignlerin yapımcısı.
 15. axedice

  Hasbro OGL'i Değiştirmeye Çalışıyor

  Aynen öyle. Biraz daha detay istersen firmayı hasbro satın almadan önce taa 2000lerin başında eski yönetim bu açık kullanım lisansını (OGL) yayınlıyor (onlardan bir önceki yönetim de oyuncularla lisans yüzünden ters düştüğü için bi nevi peace offering bu arada), hasbro bu işlerden hiç bi zaman memnun değil. 2010lara doğru 4th ed. yayınlayıp OGL'e koymuyorlar, tek başlarına para kazanacaklar falan sözde ama hem sistem çook kötü ve kimse beğenip oynamıyor, hem de OGL olunca paizo falan gibi firmalar kendi D&D dünyalarını yaratıp çok daha kaliteli içeriği 3.5 tabanlı zengin kural sistemleriyle sununca sağlam birer alternatif oluyor. 2015lerden beri daha çok monetization derdindeler, 2020lerde investor meetinglerde önemli konulardan biri bu ve geçen hafta da kendi subscription based sistemlerini herkes kullanmak zorunda kalsın diye bu güncellenmiş OGL'i millete yolluyorlar kontratları imzalayın diyorlar, akabinde ihtimal büyüklerden biri twitterda sızmasını sağlıyor ve kopan shitstormla birlikte alelacele geri adım atıyorlar. Bu arada orijinal OGL'de ileride kaldırılamaz falan gibi maddeler de var hani. Yani endişelenmeyin, firmayı başkaları alsa da siz kimseye para ödemezsiniz diye açık açık yazıyor. Ama işte hasbronun tabi tonla hukuk profesörü danışmanları var falan, sözde bi loophole buluyorlar bunda. Gerçi o mesele de hala belirsiz, çoğu avukat diyor ki oyun kuralları copyrightlanamaz istediğin gibi kullanırsın, ama internetten pdf yapıp satan küçük ölçekli yayıncı için basit bi dava masrafı bile büyük kayıp. O yüzden kimse bu topa girmek istemiyor. Yani aslında hasbro bu OGL 1.1 i yayınlayıp millete dava açmaya başlasa ve sağlam bi class action lawsuitle cevap verseler büyük ihtimal fazladan zarar yazar ama işte tonlarca dava açıp kimseden cevap gelememesinin gücüne güvendiler ya da hukuk firmaları böyle yönlendirdi hasbroyu. Ellerinde de patladı.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...