Jump to content

axedice

=O=
 • Mesaj sayısı

  31.482
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

axedice hakkında

 • Rütbe
  gif memuru

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. axedice

  Abi forum bozuk ya.

  Bu topik benim feede düşmüyor bilgisayar oyunları bölümünü takip ettiğim halde. Hala bi değişiklik yok, tüm aktivitelere bakmadığımız sürece eski topikler yalnızca tek başlığın göründüğü feedlere düşmüyor.
 2. axedice

  Google Stadia

  Troll değil bunu söylerken ciddiyim, gelecek çoktan geldi ve içeriği de bombok. Oblivion çıktığından beri korktuğumuz herşey gerçekleşti ve spor oyunlarından fpslere mainstream tüm oyunlarda sağlam bi kalite düşüşü gördük, ama diğer taraftan hiç aklımıza gelmeyecek şekilde çeşitlilik ve kaliteyi yukarıya taşıyan alternatif yapımlar da geldi. Biz zaten şu anda Disco Elysium'un yerinin olmadığı bi "gelecekte" yaşıyoruz, stadia ile daha da kötüye gidebilecek bi kitle ya da pazar yok. Skyrimin, Fallout4ün, Fallout76nın peynir ekmek gibi sattığı aşikarken, rehashlerle actiblob milyorları görüyorken, EA hala iflas etmemişken mainstreamde daha kötü ne olabilir ki? Ama diğer tarafa bakıyorsun path of exile ın ikincisi geliyor gümbür gümbür, underrail ikinci bi xpac daha çıkaracak base gameden bağımsız, age of decadence ın yapımcıları colony shipe devam ediyor, kingdom come ın ikinci oyununa ekip kaydı modding toolların yayınlanmasıyla, MotB'ın yazarı George Ziets kendi stüdyosunu kurdu digimancer diye, pathfinder a bi oyun daha yapıyor owlcat. Ve tüm bunlar mobil oyunlarla badhesda - actiblob - ea dışkılarının pazara hakim olduğu bi dönemde gerçekleşiyor mütevazı bütçeler ve onlara uygun satış beklentileriyle. Haliyle bizler varoldukça stadia çağında disco elysiumlar da var olacak çünkü "bizim köy" öyle milyar dolarlara gereksinum duymadan kendini kurtarabiliyor. Ha diğer taraftan sizin dandik rpg kırması dialogsuz shooterlarınıza, tencent rüşvetiyle yapılan (pardon kickstarter parasıyla yapılıp tencente peşkeş çekilen lel) tactical squad stratejilerinize de çok bişey olacağını düşünmüyorum, zaten telefondan da oynanan pabci midir nedir hepsi onunla aynı seviyede oyunlar işte daha ne kaybedecekler DAS
 3. axedice

  Half-Life: Alyx

  Saçma değil ya denediğimde beğenmiştim ben. Param olsa bi kaç set alır koyarım eve, salonda multi atarız arkadaşlar gelince falan çok da eğlenceli olur. Şimdilik pahalı sadece
 4. axedice

  Google Stadia

  Niye konvansyonel oyunların yerine geçiyor streaming onu anlamıyorum ben. Bilgisayarın olmadığı yerde yeni ve farklı oyunlara bakmak için bi alternatif, hiç bilgisayarı olmayan mobile crowda streamlined oyunları ulaştırabilmek için yeni bi kanal işte. Öyle bi anlatıyorsun ki sanki competitive oyunlar için tek mecra stadia olacakmış gibi. Hayır mainstream oyunlar yıllardır dandik zaten, stadianın yaygınlaşmasıyla değişecek ne var ki? Fallout76nın, actiblob reskinlerin cirit attığı dönemde bizim için daha da kötüye gidebilecek bişey kalmadı, zaten kendi yapımlarımız bu dalgadan hiç etkilenmeyecek bütçe ve hedef kitle planlamasıyla çıkıyor. Stadia da gelsin, internetimiz yeterse farklı türlerde oyunları deneme şansımız olur.
 5. axedice

  Path of Exile #3

 6. axedice

  Google Stadia

  Ya asdişlasdia böyle bi argüman olamaz, oyunda gecikme olsa karakterin ölür respawn olursun, google arabasında ölünce en fazla kertenkelebek olarak respawn olabiliyorsun. GÖDLERİ YİYORSA ONU DA YAPSINLAR falan bunları geçelim lelel Bodrum lel diyorum ama ben de mersinin köyünde oturuyorum, hani ilk aşamada sana bana hitap etmeyecek olması bunun asıl kitlesine (avrupanın amerikanın çeşitli merkezleri, büyük nüfuslu diğer dünya kentleri vb.) aynı sıkıntılar çıkartacak anlamına gelmiyor. İletişim altyapısı dünyada her türlü gelişecek zaten, bugünden yarına BU ÇALIŞMAZ demek 64kb bilgisayar herkese yeter demekle eşdeğer oluyor. Bak daha spesifik gitsen, misal "bu competitive shooterlarda / refleksif platformerlarda çalışmaz" desen onu anlarım ama mobil oyun oynayacak insanlara satılan bi üründen bahsediyorsun. Fallout76nın bile sattığı bi dünyada her türlü dandikliği yeterince pazarlama gücüyle satarsın.
 7. axedice

  Google Stadia

  Sam biz de tamam tokyoda yaşamıyoruz ama senin yaşadığın köyde elektrik olması bile mucizeyken (bodrum lel) benim lagım yüksek o zaman coruscant olana kadar kullanılmaz bu sistem demek fazla iddalı. Ha keza Pazarın %90ı böyle olacağından senin benim ne düşündüğümüzün bi önemi kalmayacak, game jurnalism dediğin turkuaz medyadan hallice bi ekosistem uzun yıllardır. Stadia bence tutar çünkü google+ ın aksine adamlar bu defa firstcomer, altyapının uygun hale gelmesi için warp drive ı beklemeye gerek yok.
 8. axedice

  Path of Exile #3

  2020 sonunda betaya giriyor, bence 22ye kalmaz 21de oynarız.
 9. axedice

  WoW Classic Ana Konu

  Arkadaşım ağlayacaktıysanız PvP serverında açmayacaktınız. Aradan geçmiş 15 yıl hala üweeeee bu ne ya
 10. axedice

  Path of Exile #3

  Fusing kesinlikle yok çünkü gemler always linked. Artık itemlara yalnızca aktif skilleri takıyorsun, supportlar da bu aktif skillere takılıyor. Jewellers orblarla aktif skillerin üstündeki support sayısını değiştiriyorsun sadece, yani eskisi gibi 6Link skillin olması için 5 supporlu gem düşürmek (ya da craftlamak) lazım. Avantajı item değiştirdiğinde linklerle uğraşmamak işte, gear upgrade sırasında düşen itemın yok linkinydi yok rengiydi vakit kaybetmemek güzel bi olay. Ha base itemın yine str/dex/int olmasına göre üstündeki skill gem renkleri değişebilir diye tahmin ediyorum ama daha kolay yürür her türlü. Itemlarda aktif skilleri takacağın slotlar da sabit sayıda olacak, yüksek soketli item düşürmek diye bişi yok. Misal one-hand silahlarda / kalkanlarda her zaman 2 tane ya da two-handerlarda her zaman 4 tane gibi. Sonuç olarak toplamda 9 tane aktif skill slotu olacakmış standart gearla, yani potansiyel olarak 9 tane 6L skill olabilir. Tabi eskinin unset ringleri bilmemneler gibi ekstradan gem takılan unique itemlar bişiler de olur, belki 10a 11e çıkar bu olay çok isteyen bültler için. Summonerlar için ciddi bi buff bu olay, eskiden şunu 4linklesek şunu 6linklesek diye hesap yaparken şimdi BAM BAM BAM tüm summonları alabiliyorsun 6L. Ha diğer taraftan aktif skill kullanan EE benzer efektlere sahip bültler de çıkabilir işte önce freezeledim sonra meteor attım daha çok damage verdi kafası. Tek skill spamin önüne geçebilmek için iyi bi adım.
 11. axedice

  Path of Exile #3

 12. axedice

  WoW Classic Ana Konu

  Reckoning bombu getirmediler mi yoksa = (
 13. axedice

  Boşananlar kulübü

  Anneler öyle hissetmese tür olarak bu kadar başarılı olamazdık yalnız. Her batında 1.1'in altında yavrulayabiliyor insan dişisi, öyle saldım çayıra mevlam kayırayla değil nurturingle hayatta kalıyorsun. Ki görüyoruz gayet de başarılı bi evrimsel süreç. Bide gold sen son şikayet edecek insansın ya bundan, aksi takdirde doğar doğmaz cami kapısını geçtim belediye çöpüne atarlardı seni.
 14. axedice

  PC Gaming #2

  Outer worldsden sonra tescillendi zaten ya eski kıymeti kalmadı artık obsidianın. Bethesdanın bi seviye üstü oyunlar yapıyorlar en fazla. Bu oyunu da microsoft acquisitiondan önce ufak bi ekiple başlayıp satış sırasında sunmuşlar işte böyle böyle procemiz var diye, MS yürü ya kulum demiş zaten çeşitlilik katmak istiyor storeuna. Ekip hala küçük anladığım kadarıyla, outer worlds hariç bi RPGleri daha var geliştirdikleri ama konusu vs. hakkında bilgi yok.
 15. axedice

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  23456 olacak şekilde izliyorduk değil mi?
×
×
 • Yeni Oluştur...