Jump to content

axedice

=O=
 • Mesaj sayısı

  31.356
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

axedice hakkında

 • Rank
  gif memuru

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Ahahah abi eski konuları okuyorum da gerçekten ne işkembeden sallanmış nasıl mantıksız teoriler gelmiş, perşembenin gelişini çarşambadan görenler çarmıha gerilmiş belli değil. Hatta bi yerde beni banlamışsınız (leak okumadığım halde) tahminlerimi yazıyorum falan diye asdasd tonla arkamdan rahmetli olsa şöyle yorum yapardı böyle vururdu diye dalga geçmeler bişeyler. Ama gün intikam günüdür, şimdi isimlerle geliyorum: @kujo123 Şu da saçmalığın birincisiydi sanırım @true Bu arada benim de baya tutmayan tahminim varmış, DotD2 bekliyordum mesela ejderhaların da dahil olduğu, sanırım kalisinin çocukları kendine ihanet etmeyecek kitaplarda da olmayacak o olay ve ejderhaları daha farklı kaybeceğiz. Ayrıca kitap Jon'una fazla bel bağlamışım, baya iddalı giriyordum savaşacakları konusunda. Ama Nissa Nissa kehaneti gerçekleşecekse ki dizinin anlatımı bence kitaplarda da 1e1 gerçekleşmesi demek, bu durumda Jon'un Dany'i pişmanlıkla öldürmüş olması gerekiyor, aka aralarında doğrudan savaş yok. @Komutan'ın mini trolleri gözlerden kaçmadı değil Bir başka tutmayan tahmin valonqarın yine birebir kehanetteki gibi gerçekleşeceğini sanmamdı. Jaime kısmını bildik ama Cercei'ye merhamet gösterebileceğini bilemedik, bence sevgi/merhametle boğazına sarılan eller hala kitaplar için makul bir son. Son olarak @Emaleth sayın 14/f/ist mutlu musunuz ejderhalar westerosa geldiği için ha mutlu musunuz? Aryanın elinden tutup sürüklemeye çalıştığı o kız var ya o küçük kız, onun yanmış bedeninde sizlerin de desteği var ='(
 2. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Boncum bahsettiğin olayların hepsi kitap arclarının sonu, bi şekilde eklemeleri gerekiyordu. Missandei ve Rose un memelerinin göstererek en kısa yoldan bunları diziye nasıl ekleyebiliriz diye düşünmüşler, anca bu kadar becerebilmişler. Yoksa Jaime olsun Golden Company olsun Jon olsun Bran olsun (Bronn hariç ama lel) %100 eminim hepsinin sonda bulunduğu nokta tam olarak kitaplarda da böyle olacak, tabi bakışmalara aşklara memelere harcanan sahneler yüzünden dizide hepsinin içi boş gibi duruyor. Özellikle son 3 sezonda şu sahnelere harcanan her dakika bize 8. sezonu armağan etti, teşekkürler D&D
 3. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Diziyle ilgili en beğendiğim yorum şu LotR karşılaştırması oldu. Beklediğim kadar kötü değildi, yani yine sıfır duyguyla izledik geçen sezonlara göre falan ama en azından kitapların sonunu eğrisi doğrusu öğrenebildiğimiz için mutluyum.
 4. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Outward almamış biri fiyatına bakabilir mi hala 35 lira mı? Exclusive olmayan tüm oyunların saledan/shoptan çıktığından emin miyiz? Exclusivelerde deal devam ediyor düzeltme yok, detroite baktım hala 20 lira ve tam almaktan vazgeçmişken elim yine titremeye başladı asd. Steami falan da oyun çöplüğüne çevirmemek için baya gayret ediyorum ama 20 lira ne lan bi tantuni parası =/ Pre-orderları bi kenara koyuyorum vampire ı falan, onlarda evet yayıncıya sormadan kendi cebinden bile olsa indirim biraz soru işareti yaratabilir kafalarda. Ama halihazırda çıkmış ve xclusive olmayan oyunlardan saledan çıkartılan var mı? İnternetten bulabildiğim bi oxygen not included oldu ama o da early access hala.
 5. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Argümanımız o değil, argümanımız epiğin pazarda yer edinmek için harcayacak parası var ve bunu 2 yöntemle yapabilir tüketici dostu ya da tüketici düşmanı yöntemler. Biz diyoruz ki tüketici düşmanı exclusive gibi yöntemler kullanırsa bizim işimize yarayacak olaylar (örneğin bu indirim gibi) daha az gerçekleşebilir, fiyatlar daha yüksek kalır. Aton fiziği bi argüman sunmuyoruz düz mantık. Tersine sayfalarca dendi ki işte insanlar bi indirim için epic yüklemez, yok efendim exclusiveler olmazsa kimse epiği tercih etmez bilmemne. Ben ve sam dahil herkeste epic clientı var beğendiğimiz oyunları aldık oynuyoruz.
 6. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  Oh iyi ki acele edip almışım. Yanlış manlış indirim yaparsa epikten tabii ki alırık, bak xclusive yerine böyle deallarla gelsin canımızı yesin 👍
 7. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Benim cebime faydası olduğu sürece sıkıntı yok ya, böyle indirim yapsın xclusiveden uzak dursun en kıral eppikçi ben olurum Ha diğer taraftan downloader o kadar kötü ki sanırım sıra değiştirme yok, unrealı update etmeden yeni oyun indirmiyor asdşlkaşsdlaş
 8. axedice

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Birbirinden tamamen farklı bu iki seriyi neden aynı kriterleri gözeterek eleştirelim ki? Birisi low magic fantasy world realpolitik üzerine kurulu, diğeri kurgunun en serbest gittiği ve kozmik güçlerin kozmik^kozmik güçlerle falan çarpıştığı çizgiromanlar. Hayır bide game of thrones kaynağı olan ASoIaF'a ihanet etti, karakter arcları setting içi tutarlılık gözetmeden aceleye getirip saçma sapan bağlamaya başladı falan. MCU aksine büyük oranda kaynağı olan çizgi romanlara sadık kalıp ufak değişiklikler yaparak çizgi roman ruhunu korumayı başardı. Game of Thrones un ilk 4 sezonunda spark hariç bu kadar ağır eleştiri yoktu, onun da haksızlığı son sezonun kötülüğüyle tescillendi. İlerde marvel da New MCU'yu batırırsa yine ona da giydiririz. O yüzden yok sizler fansınız yok bişeysiniz bu ifadeleri geçelim lütfen. Ayrıca benim tanıdığım dogmeat detroitin de yeldeğirmeninde değil bahçeşehirinde gider oturur, yeldeğirmeni en iyi diye ahkam kesmeyi ihmal etmez. Dogmeatlik bunu gerektirir.
 9. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  İşte bunlarla gel epic i destekleyelim. Mesela gider alırım şimdi bu oyunu ben 30 liraya, çünkü bana ne steamden açar epicten oynarım vampiri de. Tüketici dostu olsun canımı yesin.
 10. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Bu arada 4. ve 5. bölümlerde çok ufak değişiklikler yaparak dizinin nasıl kurtarılabileceğini anlatan bi post var, baya beğendim. Zaten redditte de çok tutmuş özetle diyor ki Şu şekilde fan edit bile yapılabilir belki, yani o kadar kolay değişiklikler. Düşünün dizi bu kadar kötü
 11. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Tyrion ın kitap arc ı baya iyiydi ya, "where do whores go" depresyonunu biraz abartsa da sonunda geldiği noktayı ben çok beğenmiştim ve westerosa dönüşünde de bu kadar aptal olacağını sanmıyorum kitaplarda. Yani tyrion aptallık yapıp pişman olabilir serinin ultra cin fikirlisi olarak, ama bu kadar bayık anlatmayacaktır GRRM.
 12. axedice

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Ha izlediğin filmi seçebiliyorsun ama oturduğun mahalleyi seçemiyorsun tabi. Çünkü ne demişler, ev alma sn0py al.
 13. axedice

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Dogmeat nasıl kadıköy/moda fularlısıyım diye sayfalarca reklam yaptıktan sonra 180 çekip nidakent konutlarına yerleştiyse MCU konusunda da 2 yıla kalmaz bi 180 çeker, ama ben prosör hulkun film halini çizgiromanlardan daha çok beğendim diye gezer ortalarda. Zaten opinion fluid bi adamdı, amariga iyice bozar bunu..
 14. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

 15. axedice

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Baya felaket ve çöp oldu çoğu yer, tam bi narrative roller coaster var ortada. Dany bir anda delirip herkesi yakmaya başlıyor, ejderhalar bir gün patır patır gökyüzünden dökülürken ertesi gün yüzlerce bolt dodgeluyor, arya ve jaime gibi karakterlerin hikayelerini belli bir mantığa oturtabilmek için kendimizi zorlayıp nedenler buluyoruz. Dizinin geçmişine baktığında nedin idamı, winterfellin düşmesi, red wedding, purple wedding bunların hepsi yüksek shock value içermesine rağmen kendi içinde tutarlı ve cofriden theona, remziden olennaya tüm karakterleri ve kararlarını belli bir mantık çerçevesine oturtabiliyorsun. Diğer taraftan bu sezon bariz bi rush var kitabın sonuna yaklaşabilmek için her arc ı aceleci ve saçma salak bi şekilde bağlayıp tüm karakterleri olmaları gerektiği noktaya "ışınlıyorlar". Tıpkı varysin dorne a gidip danye geri ışınlanması gibi karakterlerin fikri durumu da ani zıplamalar gerçekleştiriyor. Evet bunun nedenlerini sen bile yazdın kabul ettin pacing kötüydü falan diye ama olay pacingin kötü olmasıyla açıklanabilecek boyuttan çıktı, diğer projelere atlayabilmek için çekelim bitirelim seviyesinde geziyor ciddi ciddi. Diziyi yhaa hala iyi yhaa diye savunanlar ayrı bi garip, "danaryos kıraliçe olup westerostaki patriarşiyi yıkacaktı, hayin yazarlar bize ihanet etti" diyenler ayrı bi garip ama hangisi daha kötü bilemiyorum şu aşamada. Ahahahah ya bu muhteşem değil mi ama?
×
×
 • Yeni Oluştur...