Jump to content

Merhaba patiler. Yeni sisteme hosgeldiniz. Hemen BURAYI okuyun.

 

axedice

=o=
 • Mesaj sayısı

  31.219
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

axedice hakkında

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. axedice

  Hepi pörtlek goldbären!

 2. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Bak playstation oyunlarını PCye portlayıp bunları exclusive yapmak yine bi nebze kabul edilebilecek bi mevzu, zaten exclusivedi bunlar ve en azından platform genişleyince durumları bi nebze iyileşiyor. Ama exclusivity düşünülmeyen yere koymak tüketici düşmanlığının önde gideni. Bunu destekleyenlerin filmini de türkiyede daha önce izledik eğlendik
 3. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

 4. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Tartışmanın hala steam bad orange man good ekseninde dönmesine hayret ediyorum. Steamin iyi yönleri var kötü yönleri var gidip steam topiğinde tartışırız, ama bu konuda olay steam ve gog dahil EGS'in oyunları diğer shoplardan banlatması. Bu tam bi tüketici düşmanlığı, eğer genele yayılırsa fiyatlandırmadan marketplace geliştirmelerine tüketici dostu uygulamaların yapılmasının önünde büyük engel. Halihazırda tekele yakın (bak tekel diyemiyorum teoride de pratikte de steam in tekel olmaması için sebepler mevcut) bi oyuncu varken iyice tekelleşmeye ayrışmaya tüketici düşmanlığına gidecek uygulamaların oyuncuya yararı değil zararı olur.
 5. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  Toggle var diye hatırlıyorum ben de, ama fps oynadım hep. Tremere Gunslingerdım ve perception + firearms full gidince baya OPler, zaten oyunun haksız aldığı eleştirilerden biri de 2-3 ranged puanı olanların silahlar güçsüz muhabbeti. Önce sağlam damage vuran revolverımsı bi silah var onu almak lazım, ilk chapterı Mercurionun istediği gibi bitirdiğinde verdiği combat shotgunı alınca zaten bossları bile silmeye başlıyorsun. Bitek mezarlık görevi Celerity olmayınca bi kaç kez tekrarlatmıştı ama o bile yapılmaz değil.
 6. axedice

  Özgür Dünya (2019)

  Aaa evet bunun fragmanını ben de görüp gülmüştüm baya. Baya iddialı kötüydü ya, hani Dünyayı Kurtaran Adam gibi zirveye oynayabilir bile
 7. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

 8. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  Ahahah yalnız SJWing o kadar abartı görünüyor ki ben cidden kararsızım alıp almama konusunda http://archive.is/brWfk Danger hair fantazisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor oyun.
 9. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Pattislibörek temsili
 10. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  X oyunundan gelen crediti kullanırsan o oyunu iade edemezsin ya da credit kadar para yüklemen gerekir store hesabına. Atla deve değil derken bundan bahsediyorum, tonla basit çözüm düşünülebilecekken niye oraya takılıyorsun? Bi tarafta 3rd party reseller var, diğer tarafta firmalara garanti satış parasını çatır çatır ödeyebilen unreal engine in sahibi tencentin ortak olduğu firma. Bırak da kapital güçleriyle başarı şansları daha yüksek olsun, hani gamersgate yaptı tutmadı demek yeterli bi argüman değil orda. Adamların hesabı konusunda da itirazımız yok illa ki modellerinde en çok gelir bu alternatifte görünmüştür. Ama "bilinçli oyuncular" olarak oyuncu tepkisi hesaplarını yanlış yaptıklarını göstermezsek, rüşvete harcadıkları bu paraları ilerde seçim yapma şansınızın olmadığı rijit pazarlarda sizi sağarak geri toplarlar. Seçim şansının olmadığı her pazar, tüketici aleyhine bi pazardır.
 11. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  @Cokomantis Ya orası bana da bi salak geldi, çeşitli QTEler falan olacak sanırım questlerde bunlar için third persona geçilecek gibi bi izlenim oluştu. Baya anlamsız bi olay. Ama yine bi developer lafı var süper accessible olacak oyunumuzu herkes sevecek gamer olmaya gerek yok minvalinde, ona bağlıyorum ben bu tür konsol bulşitlerini.
 12. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  Avellone her zamanki gibi namedrop + 1-2 side quest falan. Hardsuit in kurucusu eleman Andy Kipling pek adını bildiğim biri değil, bi kaç dandik oyunda çalışmış geçmişte. Bide Cara Ellison var eski RPS yazarı. Kadın cinselliğinin oyunlardaki yansımaları hakkında çok derin çalışmaları olduğu için seviliyor anladığım kadarıyla. Yani Mitsoda harici ağır top yok.
 13. axedice

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Credit verme niye sıkıntı olsun? Bi zahmet satın alıp creditini ikinci bi oyunda indirim için kullanıyorsan o oyunu artık refund edeme yani lel. Atla deve değil kesinlikle. Credit dediğim de işte bi oyun mu satın aldın, onun %25i kadarını direk ikinci oyunda indirim olarak kullanabil. İlk sefer için de herkesin hesabına bi hoşgeldin beşgittin indirimi tanımlarsın, al sana steamden %25 ucuz ama developerların cebine daha fazla para bırakan müşteri dostu sistem. Ya ben bile şuraya bişeyler yazabiliyorsam yüzbin tane müşteri dostu ve tröst yasalarını falan ihlal etmeyen sistem atılır ortaya, maksatları üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğundan hiç birini göremiyoruz ama. Ayrı bi dipnot, indie çöplüğü vs. diye ağlıyorsunuz da ben gerçekten anlamıyorum takip etmediğim oyunları steamden niye alayım niye ilgileneyim? Önüme oyun oynarken zart diye reklam çıkarmıyor ki animu hentayi oyunu çıktı bunu al!!11 diye, ben kendim tercih edersem saçma salak bi listeleri var ona girip sırayla next next tıklıyorum. Onu da işte anca event zamanları belej bişiler kazanmak için yapıyoruz. Hayır tersine başka türlü dağıtımcı bulamayacak tonla kaliteli indie oyun sırf steam ve word of mouth a güvenerek takır takır sattı son yıllarda, download serverından patchlerine her şeyi hostluyor adamlar. Arcanumun çıktığı yıl steam olsa batmazdı lan troika. Bu neyin beğenmezliği? Epic exclusivelerini misal konsol oyunları steamle anlaşıp portlanmıyordu, epic daha iyi bi deal önerdi diye epiğe çıkmaya başladılar şu durumda belki savunabilirsin. Fortnite zaten kendi oyunları, altyapısı için marketplace i için bizim launcher lazım derler ona da fitim, ama sen gidip milletin kickstarterda desteklediği projeyi resmen poachlarsan, obsidian microsofta satıldı biz bu IPden daha da kar edemeyiz diye hazır royaltylere konmaya hevesli publishera rüşveti basar oyunu diğer platformlardan blocklarsan tabii ki nefret toplarsın. Yapılan iş oyuncunun zerre yararına değil, tersine exclusivity dediğin nane yaygınlaşırsa oyuncunun aleyhine dönecek fiyatlandırma. Yani bunu destekleyebilecek tek insan profili işte senko gibi kendi hayatı berbat olduğu için başka insanların da keyif almamasını isteyecek çukurlardır. Çukur olmayın insan olun.
 14. axedice

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  Şimdilik kapalı kapılar ardında https://www.pcgamer.com/vampire-the-masquerade-bloodlines-2-preview/
 15. axedice

  The Outer Worlds

  Hayır eskiden olsa içim de rahat etmezdi vay efendim cain boyarsky onca emek dökmüş, ergenken alamıyorduk ama şimdi bari destek olalım reyizlere derdim ama madem epic benim yerime ödemeleri de yapıyor . . .
×
×
 • Yeni Oluştur...