Jump to content

axedice

=O=
 • Mesaj sayısı

  31.814
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

axedice hakkında

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. axedice

  Path of Exile #3

  Oyun zaten 3 aylık sezonlar halinde oynanıyor, standart adında kalıcı bir bölüm de var sezonlar bitince tüm kastığın karakter item vs. oraya düşüyor ama çok da sallamıyor kimse orayı. Yani beklemenin getireceği bişey yok, zaten 3 ayda bir baştan başlıyoruz.
 2. axedice

  Path of Exile #3

  2021 ya da 22de çıkması planlanıyor sanırım PoE2nin, oyunda bazı sistemler değişecek (ör. support gemler artık itemlara değil doğrudan active skill gemlere takılacak vb.) , işte grafik overhaul var yeni class ve skiller geliyor falan. Ama PoE2 gelene kadar orda düşündükleri yenilikleri de mevcut oyuna yavaş yavaş ekliyorlar. Misal yeni campaign gelecek oyuna, ama isteyenler için eski campaigni oynamak da mümkün olacak falan. H&S istiyorsan en iyisi tabii ki PoE.
 3. axedice

  Disco Elysium - A Detective RPG

  Oce4n nickindeki 4ün hakkını veriyor ya gerçek bi pleb. Ama seviyeyi düşürdüğü için sık sık şikayet ediyorum kendisini, umarım yönetim el atar da warrocktrye geri döner.
 4. axedice

  Path of Exile #3

  Güzelmiş o atlas guide. SSF oynamıyorsan özeti şu Başta inner regionları direk skiple outerlardan 3er tane map al her bölgenin conquererı kes. Düşen watchstoneları da innerlara tak. 4 conquererı da kestiğinde 1 cycle bitmiş ve atlasa 4 stone takmış olacaksın (inner regionlara). Sonra 1er stone takılmış halde innerlarda keseceksin conq. ları, sonra her zoneda 2şer taş varken bi daha, 3er taş varken 1 kez daha derken böyle sürekli bi döngü içinde progressleyeceksin. Çok daha uzun sürüyor endgame e ulaşmak evet. Harvest için de güzel bi layout bul onu takip et bence. Mantık T1 seedler için kolay zaten, T2 seedler için de benim yaptığım hatayı yapma ortaya seedlerin kendi renginde bi collector koy =P Bide dispenserları şaşırtmalı yerleştirerek bi t2 gardenda 3 enerjiyi de sulayabiliyorsun, bak şu güzel bi örnek.
 5. axedice

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Bi kaç yanlış nokta var, garibim karabuz düzeltmeye çalışıyor ama nefesi yetmez insanın. Sümerlilerden başlayalım, vakumda bir anda süper gelişmiş bi medeniyet olarak ortaya çıkıyor değiller onların öncülü medeniyetler var. Ama yazıyı buldukları (ya da öncüllerinden miras alıp güçlü bir devlet sistemi de kurarak ilk defa kurumsallaştıkları) ve komşu toplumlara ilettikleri için sanki herşeyi ilk onlar bulmuş gibi görünüyoruz. Çünkü elimizdeki ilk YAZILI kaynaklar (aka tarihin başı) adamlara ait. Ve evet semavi dinlerin kökeni de sümerliler ama atlanan bi nokta var, dinleri de sıfırdan oluşturmuyorlar, yalnızca varolan dinleri mitleri vs. kağıda (taşa) döküyorlar ve bu arada tarihin her döneminde her toplumun yaptığı gibi kendi siyasi figürlerini de dinin içine iliştirip yönetici kasta meşruiyet veriyorlar. Sümer dini ve mitleri semitik politeistik dinlerin ilk hali değil, YAZILI ilk hali sadece. Göbeklitepe misal, aslında organize dinler ve hiyerarşik düzenin tarım toplumu sonrası oluşmadığını, tam tersine bunların (çevresel faktörlerle birleşip) tarım devrimine yol açtığına yönelik ipuçları taşıyor. Yani daha eski ve belli başlı mekanizmalara sahip kültür ve toplumlar mevcut, yalnızca yazı olmadığı için kayıtları yok ve antropolojik iz bulmak her zaman kolay değil. İnsan yaklaşık 2 milyon yıl boyunca yaşadığı dünyaya diğer canlılardan daha fazla zarar vermiyor. Harari'nin deyimiyle bilişsel devrimden sonra dahi böyle, hatta tarımın yaygınlaşması bile buna neden olamıyor. Sen 300 yıllık sanayi devriminin sonuçlarını göz önüne alıp 2 MİLYON yıllık evrime anlam yüklemeye çalışıyorsun. Ki dünyaya şimdiye kadar verilmiş en büyük zarar great oxygenation event (holocaust) , yani eşi benzeri görülmemiş bi soy tükenmesi var ve tek sebebi anaerobik canlıların açgözlülüğü. Oksijen rezervuarlarının dolduğunu ve fazlasının atmosfere salınacağını fark edemedikleri için gezegenin düzeninin içine edip oksijen denen zehirli gazı atmosferin %20si seviyelerine çıkarıyorlar. Yan etkisi: oksijenli solunumun birim enerji miktarı daha yüksek olduğundan çok hücreli canlıların gelişiminin önünü açıyor. PS: Doğadan bağımsız evrimleşmek diye bişey yok. Akirafes hep bu tür şeyleri yanlış yapıyorsun, insanlar da bu yüzden tepki duyuyor. Linklediğin yazı bi fikir ortaya atmış, fermi paradoxundan dem vurmuş, dünyada bazı imkansıza yakın olayların zincirleme geliştiğinden falan bahsetmiş bi nevi zihin cimnastiği yapmış vs, diyorsun ki biz DARWINCİLER evrende başka akıllı hayat olamaz diye inanıyormuşuz ve BENCİLMİŞİZ. Yahu kim niye böyle bişeye inansın? Bu yazı niye bizim (ya da evrim teorisine inanan insanların) öyle düşündüğünü kanıtlasın? Şu yaptığın pilot kalemle evrimi çürütmeye eşdeğer. Dur durak bilmeden aynı bu şekilde alakasız makaleleri yetiştirip bize cevap verdiğini sanıyorsun. Bi nevi bizim ne düşündüğümüzü anlamak yerine, bizim ne düşündüğümüze ait fikirlerin var ve onlarla mücadele ediyorsun. İyice okumadan kavramadan bu kadar atlama olaylara.
 6. axedice

  Dark (2017) - Netflix

  Bence finalin tek olumsuz yanı : Çok az anlatıldı bu kısım. Nereden aldı bilgiyi nasıl keşfetti falan biraz daha değinebilirlerdi, bu haliyle cidden deus ex oluyor. Karakter anlatımları çok başarılıydı bence, isimler ilişkiler de hep belirgindi, bi sezonlar arası kim kimdi nerde ne yaptı chartlarına bakmak gerekti hatırlamak için çünkü gerçekten karmaşık bir ağ var ama keyif veren noktalardan biri de o. Casting bazı karakterlerde inanılmaz iyi olmuştu, misal adult magnusu direk tanıyorsun. Hatta ilk sezon strangerı sakalsız görsek onun da kim olduğunu hemen çözerdik. Görüntü ve sesleri de çok beğendim ben dizide, pic relevant Bu arada finalde kurgusal anlamda en beğendiğim nokta da Son dönemin net en iyi dizisi, Hall of Fame'de yerini aldı 👍 👍
 7. axedice

  Path of Exile #3

  General's cry ı sweeple linklemiş tamam şimdi oldu, cyclone sadece CwC shenanigans için. Yani mantıklı tabi de warcry cooldowu yüzünden biraz yavaş sanki clear.
 8. axedice

  Dark (2017) - Netflix

  Öyle evet, bu sezon final. Yalnız çok iyi dizi ya ilk izleyişte anlayacak kadar zekam yok. Sırf o yüzden daha çok seviyorum.
 9. axedice

  Darwin'in Evrim Teorisi

  🐸
 10. axedice

  Discord forumu öldürüyor mu?

  NSFWye gidip gidip sıradan türk hatun instagramı atan bi adamın birikmişi olsa olsa iç çamaşırlarında birikmiştir, bi yıkasan hepsi geçer onların.
 11. axedice

  Darwin'in Evrim Teorisi

  OHA OLM ÇOK MANTIKLI LAN MADEM TÜM PORTAKALLAR LİMONDAN GELİYOR, BUGÜN NİYE HALA LİMON VAR? Hahahaha salak evrimi çürüttü savunacağım derken.
 12. axedice

  PC Gaming #2

  Sana demiyorum flash, diyorum ki senin linklediğin doğrudan taciz iddaları ya da onlardan bile kötü kız çocuklarına yönelik taciz iddaları var bi tarafta. Diğer tarafta da avellone un millete içki ısmarlayıp sarhoş kafayla öpmesi ama dur dendiğinde gitmesi. Öncelikleri ve mantığı olmayan cancel culture için önemli olan tacizin kurbanı değil sansasyon ve clickler
 13. axedice

  PC Gaming #2

  Ve 13-14 yaşlarındaki çocuklara sarkıntılık etmeyle sarhoş olup öpüşmeyi ve hayır dendiğinde gitmeyi falan bir tutan bi zihniyet var. Tşk sosyal adalet
 14. axedice

  Path of Exile #3

  Farmville o kadar sıkıntılı bi lig değil bence ya, düzen bi defa oturdu mu tık tık tık yapıp geçiyorsun hani geçmiş liglere göre içerik az deniyor ama zaten yeterince birikmiş geçmiş lig içeriği var oyunda, kesinlikle daha fazlasına gerek yok. Targeted craftlar gayet OP ama az bulunuyor falan, cluster jewelları ağır nerflemeleri hariç ciddi bi olumsuzluk yok bence ligde. Asıl sıkıntı sta$h tab ihaneti oldu.
 15. axedice

  Path of Exile #3

  Her lig mekaniği için ayrı bi stash tab çıkaracağız çünkü yerimiz dar gibi saçma bi argümanla geldi GGG, stash tablara ve diğer mtxlere yüzlerce dolar harcamış olan insanlar iyice clusterfucka dönüşen sistem yüzünden delirdi tabi herşeyi downvotelamaya başladılar. Ben de hak veriyorum reddite, bu kadar ten¢ent ca$h grab bi olayın savunulacak tarafı yok.
×
×
 • Yeni Oluştur...