Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Don't Look Up (2021) - Netflix

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Muhteşem olmuş herkes izlesin ehuehueh son dönemde izlediğim en iyi film sanırım ? ?

Ben öyle uzun da bulmadım, en azından uzatan sahneler bana itici gelmedi yani leo cate romance bile karakterlere derinlik katan önemli bi noktasıydı filmin. Kör göze parmak tarzı bi komedi tarzı var filmin, bunu saklamıyor başka bişeymiş gibi davranmıyor o yüzden abartılı noktaları da hiç rahatsız etmedi. Bi cenifır lovrıns oynadığı karakter için fazla güzel kalmış

Nötrinonun eleştirilerine şu noktada hak verebilirim, film bilimsizliği eleştirirken trump destekçiliği ve siyasi kutuplaşma üzerinden yürüyor ama insanları başta o noktaya iten fakir bırakılmaları konusunu es geçiyor. Sonda gördüğümüz

Spoiler

pörsümüş beyaz enerji CEOları falan zaten yönetmenin "white male privilege" karşıtlığına odaklı siyasi duruşunun bi tezahürü. Ama işte dünyayı bu hale getirenler yalnızca zengin beyaz erkekler değil, BLM liderliği yapıp malikane alan kadından yeni dönem çin/hindistan oligarklarına her zengini içine alan bi grup.

Ha film bu haliyle bile yeterince uzunken tüm bunları nasıl anlatıp eleştirsin o da ayrı mevzu, onun için başka film çekmeleri lazım. O yüzden kendi içinde bence güzel derlemiş toplamış son dönem deliliklerini, çoğu sahne de efsane komik olmuş. Belli bi siyasi duruşu ölümüne destekleyip gerçekleri gözünü kapatma durumu bize hiç yabancı olmadığı için belki daha bile benimseyebildim filmin abartılı mesajlarını.

Bide Don't look up şapkaları inanılmaz iyiydi ya, bulursam mutlaka alıp takacağım bitane.

dont-look-up-excl-crop.jpg?format=jpg&qu

Sosyal ağlarda paylaş

Güzeldi ya ben beğendim, caprionun dünyanın a. koydunuz, başka dünya yok duruşunu güzel yansıtmış, hele bazı sahnelerde götü yırtıldı rol kesicem diye ? Sonlarına doğru da hafiften tüyleri diken diken yapmadı desem yalan olur, ha biraz kafam güzeldi izlerken belki ondandır ama izlenir, tavsiyeaa ?

Sosyal ağlarda paylaş

abi bence de çok uzundu film ya, en az 1 saat falan uzundu. genel olarak sosyal medyada "bu filme düşük puan veriyorsanız amerikan humorundan anlamayan bir anadolu çomarısınız o yüzden puanım 15" tarzı bir yaklaşım var ama bence 5'ten fazla etmez. evet puan 5. 

ver bana ham videoyu en az 1 saat kısaltayım. ilk önce şu yarım saatlik konser kısmından başlarım. anladık live8 tarzı bi gönderme var da yarım saat göstermene gerek yoktu.

Sosyal ağlarda paylaş

Leonarda Di Caprio'dan bu kadar kötü bir performans alabilmek için cidden çok kötü bir yönetmen olmak gerekir. Yaşayan en büyük kadın oyuncu Meryl Streep için de aynı durum geçerli. Cep telefonu ile bu insanlara doğal davranın ben sizi kaydedeceğim desen daha güzel bir iş çıkar ortaya...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...