Jump to content

Rewendor

Mod
 • Mesaj sayısı

  35.327
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Rewendor hakkında

 • Rütbe
  Rewendor

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Zam değil, güncelleme. Bu ülkede son 2 senedir zam gelmesi yasaklandı. Güncelleme oluyor.
 2. TR kredi kartı kullandığın sürece Macarda alıp orada oynasan da sorun olmaması lazım bildiğim kadarıyla.
 3. Rewendor

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Kendi yemeğinde olmamasını anlarım da başkası yemesin demek veya yolcuların çantasındakini toplamak nedir yahu? Adama ne zararı var başkasının yemeğinin? Saçma değil mi? Ben direkt uçakta değil ama girişte pasaport kontrolünde Türkiye'de pasaport polisine carlayan alamancı (tabir olarak öyle ama Hollanda uçağıydı) kadın gördüm. Bayağı hakaret falan ediyodu "hiçbişi beceremiyo diye deftere baksın bari diye oturtmuşlar seni buraya heralde" falan diyodu, "bi saat seni mi bekleyecez biraz hızlı geç" falan filan. Pasaport polisi de ters düşülmeyecek sayılı insanlardan yani meslek grubu olarak. Polis aşırı nazik falan bi gençti, hep alttan alıp sakinleştiriyo. Sonunda kadının arkasındaki adam söyledi "hanfendi ateşle oynuyosunuz, pasaport polisi isterse sizi keyfi olarak ülkeye sokmaz, kenar çeker kenarda iki gün bekletir sonra da gerisin geri yollar yurtdışına. Bi de üstüne kara listeye girersiniz" diye. Kadın bembeyaz kesilmişti. Uçakta aklıma gelen en büyük yaşadığım olay "burası boş zaten gelen olursa kalkarız" diye business class koltuğa oturmaya çalışan şark kurnazı çift, hostes onlara laf anlatmaya çalışırken gelen koltuk sahibi genç, koltuk sahibine "evladım bak biz yaşlıyız, arkaya kadar yürütme sen de bizim yerimize oturursun" falan demeleri, eleman tabii ki reddedince de adamın kadına "aman bırak, bunlar fazla para verdik diyolar vermiyolar yeri, büyüklere saygı ölmüş, hiç aile terbiyesi yok" deyip homurdanarak arkaya geçmesiydi.
 4. Rewendor

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Habire değil ama ara ara eşlerin birbirine nefes aldırması evlilikte yaşam kalitesini bayağı arttırıyor. Ayda 1-2 C.tesi kız kendi arkadaşlarıyla dışarı çıkıp sinema yemek falan gezerken erkek de arkadaşlarını eve toplayıp pizza söyleyip PS falan oynayabiliyosa mesela (hobilere göre etkinlikleri değiştirin) iki taraf da çok daha mutlu oluyo uzun vadede.
 5. Rewendor

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Bu aslında kadın için değil herkes için geçerli. Hele belli bir yaştan sonra insanın sosyalleşme ihtiyacının büyük kısmını iş ortamı karşılıyor sanırım. Yabancılar bunun daha fazla farkında. Mesela yakın çalıştığım bir şirkette geçenlerde Almanya'da işten çıkarma ve erken emeklilik teklifleri oldu. Türkiye gibi değil tabi, kallavi dev bi para öneriyorsun adamlara, isterse çıkıyor, hayır derse kalıyor. Aldıkları paralar bayağı iyi. Üstüne şirket tüm emeklilik paketlerini de ödüyor yaşlıların. Biz Türkler için hele emeklilik yakınsa efsane fırsat. Yaşlı Almanların çoğu reddetti. Adam "bütün gün evde bu yaştan sonra napacam, konuşacak kimse yok, ortam yok, ben burada sosyalleşiyorum, iletişim ihtiyacımı karşılıyorum" diyerek kabul etmedi. Ha arada "evde kalsam ekstradan şu kadar elektrik bu kadar yemek masrafım artacak" diye hesap yapanlar Excel tablosu dolduranlar vardı, çünkü adamlar Alman. Ama bayağı "evde kafayı yemektense sosyalleşirim hacı" kafası çok kritik yer tuttu adamların kararlarda. O yaşlarda heralde "nolacak lan şöyle sosyalleşirim" gibi ek alternatifler de daha gözden çıkıyor.
 6. Rewendor

  Cursed (2020) - Netflix

  İlla kadın perspektifi lazımsa Mists of Avalon vardı, dev boyutta güzel kitap. Ama dizi uyarlaması zor olur onun.
 7. Rewendor

  Cursed (2020) - Netflix

  Yahu zaten orjinal bir şeyler deniyosun madem, e Kral Arthur'dan kopar hikayeyi ayrı karakterler koy, kimse yadırgamasın zenci kralı. ELANDORİADA DA BÖYLEYMİŞ diyelim. İlla inadına var olan karakterleri elleşip mantıksızlaştırıp bozacaklar.
 8. Rewendor

  Playstation 4 - Fun and Video Games - II

  Bi süre böyle gider, 3 ayda bir bi tane hit patlatır geri kalanı bazal metabolizmada itelerler, sonrasında PS5 çıktıktan sonra 4 oyunlarından artık beklentiyi kesip kalibreyi arttırırlar.
 9. Rewendor

  Discord forumu öldürüyor mu?

  En güzel örneği olarak yakın zamanda PC Gaming başlığı var, 2-3 haftadır saçma sapan streamerların tartışması dönüyor, yok onu twitch banlemiş de yok berisi kankasıyla başka yayın platformu kuracakmış da falan filan. Öbürsü karısını aldatıyormuş hayır aldatmamış karısı söylemiş falan. Yani tamam, millet oyun oynamak yerine pazar sabahı magazin programı takipçiliğine geçiş yapmış da, en azından şunu kendine başlık açıp ayırmak lazım yani. Genel olarak ise bu "toplu başlıkların" zarar verdiğine katılıyorum. Ara kısa kısa konular için derli toplu başlık olabilir ama her şeyi 3-5 başlık altında konuşmaya başlamak da foruma zarar veriyor. O sırada x konusu dönüyorsa konu ortası alakasız olmasın diye y'yi yazmıyor adam falan.
 10. Rewendor

  İşlemci anakart

  Bottleneck calculator ile bakabilirsin darboğaz yaşayıp yaşamayacağına: https://pc-builds.com/calculator/
 11. Rewendor

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  Tablette ipad'e rekabetin r'sini yapabilecek ürün yok zaten. Telefonda saçmalıyorlar ama. Şimdi de yeni nesilde kulaklığı ve adaptörü çıkartalım ayrı satalım diyorlar dedikodusu var. Gerçi apple telefon alana müstahak. https://www.macrumors.com/2020/06/28/kuo-no-charger-in-iphone-12-box/
 12. Rewendor

  Cyberpunk 2077

  Poligonlar doyuma ulaştı ya, artık gözle görülür fark yaratmak için doublelayınca o kadar çok işlemci gücü gidiyor ki, arttırmıyorlar kolay kolay.
 13. Rewendor

  Dark (2017) - Netflix

  Her sezon başı bi önceki sezonları baştan izleyerek zor ya
 14. Rewendor

  Dark (2017) - Netflix

  Kağıt kalemle olacak iş de değil. Aynı karakterin farklı zaman dilimindeki tipini da ezberlemek lazım, böyle yan yana 4'er portreli falan koymak lazım aile ağacına karakterleri. Yoksa bu hangisinin gençliğiydi, bu öteki zamanda neydi derken uçup gidiyo. Hele sezon arası 2-3 dk'lık recap'le hatırlamak bana çok zor. Üstüne konu da karışınca oy ki ne oy.
 15. Rewendor

  PC Gaming #2

  Gerçekten hak edenler ortaya çıksın da, kurunun yanında yaş da yanma muhabbeti de var sanırım arada.
×
×
 • Yeni Oluştur...