Jump to content

Aceace

=o=
 • Mesaj sayısı

  7.214
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Son profil ziyaretçileri

719 kez ziyaret edildi
 1. %15 sadece.. 100 küsür lira veremicem sırf nostalji diye.
 2. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Asdssdfsdf Bunu ben de düşünmüştüm de yazarsam ayıp olur diye yazamamıştım. Adam bodozlama sormuş.
 3. Aceace

  İş hayatı ana başlık

  Helaaaalll!!!
 4. Aceace

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Haa bak bunu bilmiyordum.
 5. Aceace

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Peki bişey sorcam. Bir sonraki uçakta da 240 tane omlet yok mu? sdfadfadfs
 6. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Ehmm... 0'dan bir ev dizmek ne kadar maliyetli biliyor musun? Öğrenci evi ya da "bekar" evi demiyorum. Kendi başına yaşarken boyutundan hiç bir rahatsızlık duymadan kullandığın mini buzdolabını, "Eve misafir gelince yemeklerin sığması lazım" diye düşünerek büyütünce maliyet de 2 katına çıkıyor. Ben basit bir şey söyledim. Ev eşyaları arasında çok göz önünde olmayan fakat ister istemez maliyeti kabartan parçalarını önden almasını söyledim. Çünkü yeni evlenirken maddi olarak ciddi anlamda zorlanıyorsun. Bu arada sahi evli misin? 2 farklı insanın her konuda anlaşabileceğine inanıyor musun? Evet doğru. "Doğduğumuzdan beri zerkedilen bu köhne evlilik sistemine müstakbel eşim ve ben" en hafif zararla nasıl gireriz diye düşünüyoruz. 2 insan evlendiği zaman sadece 2 insan değil 2 aile de evlenmiş oluyor. Mesela ben çok kesin bir şekilde "Düğün yapmayacağım" dedim. Kendi ailem üzülse de kabul etmek zorunda kaldılar. Ancak eski eşim ikna etmedi/edemedi ve abuk subuk bir düğün yapmak zorunda kaldık. Tekrarlıyorum. Bu başlıkta OP evlilik süreci tavsiyelerini sormuş. İnsanlar da evlilikle ilgili tecrübelerini yazıyor. Xunn ve ahmetinejad gibi çok mutlu olanlar da var. Boşanmış ya da evlilikten farklı nedenlerle soğumuş insanlar da var. Ne yani biz boşandık diye yazmayalım mı?
 7. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Naalakası var? Adama evlenmeden önce ufak tefek eşyalarını al ki sonra maddi sıkıntı yaşama demişim. Ayrıca bir şey empoze edilmesine izin verip verip vermeyecek olan da kendisi. Evli ve eşiyle mutlu adamlar da var (@ahmedinejad , @xunn gibi... Topunuz bir yastıkta kocayın efenim) Benim gibi boşanmışlar da var. Adam kendi kafasını kullanarak, müstakbel eşini ne kadar sevdiğini, bir ömrü kendisi ile geçirmek isteyip istemediğini kendisi değerlendirecek.
 8. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Ciddili yazayım. Evde kullanacağınız ufak (tekrarlıyorum UFAK) eşyaları almaya başla. Sallıyorum tost makinesi, mutfak robotu, çaydanlık, elektrik süpürgesi vs. tarzı eşyaları önceden alabilirsin. Büyük eşyaları oturup beraber almanız lazım. Elinden geldiğince elektronik/beyaz eşyayı sen seçmeye çalış. Stres yapmak istemiyorsan yengenin eline kredi kartını ver. O yapsın. Aksi takdirde o stres yaşanacak.
 9. Aceace

  Tube Thread #1

  Joergin medievel legolasını tod bir üst seviyeye çıkarmış. Çoook güzel olmuş..
 10. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Olm ben genel yaşam felsefesi üzerinden yazıyorum 🙂 Ben de biliyorum işsizlikten olmadığını. @eycuf Kendisi burada. Eskiden düzenli takip ediyordu ama sonradan bırakmıştı.
 11. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Ya önce işsiz kalmayın, sonra evlenmeyin diyorum. Bu genel geçer hayat görüşü olacak. Böyle bir şey demiyorum.
 12. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Genelleme yapmayın diyonuz. Yaptığım genelleme doğru çıkıyor. Şu Boşananlar Kulübü'nün tepesine sabitlemek lazım.
 13. tw:wh hala hayvan gibi pahalı....
 14. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Olm.. a) Benim işsiz kalışım çoooook uzun sürdü. Haddinden fazla. Ama boşanmamız kesinleşene kadar 1 kere bile bahsetmedi bu konudan. Gold digger falan olsa zaten beni napsın dsfdsf. Kısaca hayır. b) Evet. Sadece onda değil bende de eleştiriye yol açtı. İşsizlik ne olm? İşsiz kalmayın diye boşuna mı diyom? c) Yeanii... Şincik şöyle bişey var. Ben çok cenabetlik de yaşadım. Çok alakasız nedenlerle işe alınmadığım oldu. Adam evliyim diye işe almadı lan beni. Hep evli olsun, düzenli hayat peşinde olsun der İK'cılar ama beni evli olduğum ve gece "çalışamayacağım" için almadılar. O kadar da sorun değil çalışırım dememe rağmen. Kime soracak? Hem yıkık hem de yıkık olmayan evlilere soracak. Ancak böylece evliliğin mantıklı mı mantıksız mı olduğunu anlayacak. Ha anlayacak da anladığına uyacak mı? Hayır tabii ki 😄 Sonra da "Biz demiştik" diyip egomuzu datmin ediciik.
 15. Aceace

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Niye abi? Evlendikleri zaman olabilecekleri yazıyorum ki evlenmesinler 😄
×
×
 • Yeni Oluştur...