Jump to content

Rewendor

Mod
 • Mesaj sayısı

  34.703
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Rewendor tarafından gönderilen her şey

 1. Rewendor

  Fenerbahçe 2018-2019 ALİ KOÇ Sezonu Genel Tartışma

  Yalnız 6. bitirirse Fener GS'nin kupayı da alması sayesinde UEFA'ya gidebilme ihtimali var, TS muhtemelen men cezası alacak.
 2. Rewendor

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Mariano - Nagatomo - Linnes - Emre dörtlüsü varken beke gerek var mı başka?
 3. Rewendor

  Batwoman (2019)

  Ben zaten gıcıklığına koydum SS'leri 🙂 Öte yandan "ana Batman hikayesi" de çok değişken bir şey. Yazarına çizerine göre çok değişiyor. Kimi yazarlarda Batman hiç süper kahraman bile değil, sadece dedektiflik ve zeka üzerinden çözüyor olayları, kimilerindeyse daha action hero kıvamında pata küte adam pataklıyor mesela. Kimisinde çok daha karanlık tınıda ve derin, kimisinde standart bir white knight. İlk çıktığında daha bir dedektif yönü ağırlıkta mesela. Çok fazla takip etmedim, illa ki çapkın yavşak Batman'li çizerler de vardır. En azından romantik ilişkisini baz alan 1-2 hikaye biliyorum ben. Ama genel yargı daha geri planda tutuyor cinselliği haklısın.
 4. Rewendor

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Başlık yanlış açılmış. "Şampiyon 2019-2020 Sezonu Genel tartışma" olması gerekiyordu.
 5. Rewendor

  Batwoman (2019)

 6. Rewendor

  Destiny 2

  Bizim ekip bıraktı sayılır, ben ara ara "minimal casual" olarak eventlerde ya da ekstra questlerde giriyorum. PS'te oynuyorum. PvP zaten oynanmayacak kadar rezil dengesizdi en son. PvE'de fazla güçlü olmuştu guardian, silah nerfleriyle dengelemişler sanırım bir miktar. Forsaken'daki ana senaryo çok güzeldi ama sonrasında Dreaming City'de saçma "haftalık quest olayı" zaten oyuncuların %95'ini hikayeden koparttı. Black Armory süper tırt bir expansion oldu. Sonrasında Invitations of the Nine'la da hikayeyi iyice bok ettiler.
 7. Rewendor

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  Başak aslında ligin en iyi toplarından birini oynuyordu, ama bu maçta hatta son birkaç haftada dizlerinin bağı çözüldü.
 8. Rewendor

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  Adamlar İstanbul seçimi muamelesi çekti maça, GS gol attıkça iptal attıkça iptal. Sonunda "üç atıp tek saymak" terimini hakikaten gerçekleştirdik.
 9. Rewendor

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Ben de Yalan Rüzgarı'na maruz kalıyordum anane ve dedeyle. Hiç kaçırmadan izlerlerdi, benim çizgi film kuşağımla çakıştığı için memnun değildim, ama yapacak başka bi şey olmadığından ben de izlerdim onlarla. Liseye kadar sürmedi gerçi, ilkokul belki biraz ortaokul başı falan...
 10. Rewendor

  Yalan Rüzgarı hala devam ediyomuş (1973 - ...)

  Konuyu açmamdan 12, son mesajdan 10 sene sonra bi update çakayım dedim. Dizi hala devam ediyor 11688. bölümü yayınlanmış en son. Demin başka bir topicte Dallas'tan ilham geldi de bakayım dedim. https://www.imdb.com/title/tt0069658/
 11. Rewendor

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Peki bu bilgi sende neden var, esas irdelememiz gereken konu bu bence 😄
 12. Rewendor

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  Belki ucuzdur da doğumu da Afrika olan oyuncularda gerçek yaşın +5 olup olmadığı hepm muamma işte. Gerçi 250k için alınabilecek risk.
 13. Rewendor

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  swahili dilinde "için" demekmiş. "Ozan için", muhtemelen "içinde Ozan var"ın kısaltması. Büyük oyunu gördüm. https://translate.google.com/#view=home&op=translate&sl=sw&tl=tr&text=wafor
 14. Rewendor

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  Aynı tip, aynı yaş ve benzer isme bakarsak Ozan Kabak'ın yüzünü gözünü boyayıp geri getirmişiz galiba.
 15. Rewendor

  Fenerbahçe 2018-2019 ALİ KOÇ Sezonu Genel Tartışma

  Diagne'yi bırakalım 20'ye Fener'e. Saç modeli aynı. Adam 30 gol attı bu sezon, yaptıkları garantsii. Balotelli TR liginde bi sezonda 30 gol atamaz. Hem lige alışık, hem de saç modelleri de aynı. Saçmalamaksa bu da yapıyo maymun maskesi falan.
 16. Rewendor

  Batwoman (2019)

  Alfred zenci olmaz. Yine zenci uşak, yine siyahlar aşağı rolde reröre patlar. James Gordon'ı falan zenci yapabilirler ama bak.
 17. Rewendor

  Game of Thrones (2011) - HBO

 18. Rewendor

  Batwoman (2019)

  Kendi filmini izlemedim, kötüymüş, SLJ götürmüş o filmi diyorlar. Thor 2-3'ü falan da sinemada izlememiştim benzer şekilde kötü olduğuna dair yorumlar aldığım için (Hulk'lı ulan yine görece güzelmiş aslında). Ama Endgame'de izledim, inanılmaz zorlama, süper yapmacık bir karakterdi ve sadece GURLPWR diye kondum diye bas bas bağrıyordu. Neyse ki screentime'ı fazla değildi. Nitekim hikayede esasen yeri yoktu. Tepkim Endgame'de izlediğim kısmı için. Kadın görmekle alakası yok, kadın karakterli güzel çizgi roman konsepti yapacaksan muhteşem Atomic Blonde var mesela. O da güçlü, o da eziyo, lgbt'yse o da lgbt ama taş gibi film yapmış adamlar. Buradaki sıkıntı aşırı yapmacık GURLPWR diyalogları. Üç dakika ve totalde 10 cümle sürmeyen trailerda 5 kere "Bak kadın ha" "dikkat bak kadın" "anlamadıysanız yine söyliyim kadın" repliği var. Güzel film/dizi çekmek için çekip ona başrolde female lead vermekle sırf SJW amacıyla crusade yapayım amacıyla yola çıkıp ona kılıf olarak film/dizi bulmak arasındaki fark bu işte. İlkinde zaten amaç güzel film çekmek, dizi çekmek, iyiyse alıyor yürüyor. Diğerinde baştan her şeyi sjw amacına döndürünce esas konuya odaklanamıyosun, ortaya tırt bişi çıkacağı belli oluyor. Ha bi de güven geliyo "olm mutlaka sevecekler zaten, sevmeyeni de kadın görünce triggerlanıyo diye linç ederiz" diye, o rahatlıkla kasmayıp tembel işi bir şeyler çıkartıyorlar piyasaya.
 19. Rewendor

  Batwoman (2019)

  Captain Marvel geldi, Marvel da bitti bayağı. Female lead'e itiraz yok da buram buram cringe kokan leş karakter yazımı baltalıyo işi.
 20. Rewendor

  Batwoman (2019)

  Female main herolar doğal işlendiği pek çok yapımda çok başarılı oluyorlar. Ama burada İŞTE GADHININ GÜCCHÜÜÜÜ!!!! tandanslı SJW circlejerk olmuş komple, başka da bir şey yok.
 21. Rewendor

  Star Wars: Episode IX / The Rise of Skywalker

 22. Rewendor

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Mazbataya Brann yazacakken memur a yerine o yazıp (kuyruksuz yazınca benziyo da) harf hatası yaptı diye Bronn kral olabilir mesela. Edit: Bir "n" de fazla koyması gerekiyo, olur o kadar. Yanlış duymuştur.
 23. Rewendor

  Rock FM Reunion

  "Offf altı bin lira lazım" ?
 24. Rewendor

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Kitapla kıyaslamamak lazım ama dizide cersei relapse gayet tutarlı bence. Nice yılların temiz alkolikleri bile relapse yaşıyo. Hatta doomed destiny kapsamında tam bir GoT kaderi yaşadı. Kitaplarda çok fanı var diye beğenmediler bu sonu muhtemelen. Karakter gelişimine uymayan kısım knights honor code kısmı. Orada fena patladı karakterine hiç uymadı.
 25. Rewendor

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Bölüm bayağı kötüydü, ve çok ağır eleştiriyi de hakediyor. Ama standart pati gençliği bazen reddit'ten gaza gelip saçma eleştirilerde de bulunmuş klasik olduğu üzere. Bu arada esas olayı her konunun sürpriz bitebileceği olan bir dizide "izleyenlerin beklediği şekilde bağlanmadı olaylar, tatmin olmadık" diye eleştirmek de fail bence. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, eyyorlamam bu kadar.
×
×
 • Yeni Oluştur...