Jump to content

Narstil

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.023
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Narstil hakkında

 • Rütbe
  Narstil

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Narstil

  SATILIK 1 LT JACK DANIELS

  Bir site vardı galiba ... Şu tarihler için amerikaya gidiyorum , oradan birşey isteyen varsa getiririm + getiren ücret talebi olurdu site de komisyonu alırdı aradan. Alan ürünü ucuza alıyor , site hizmet bedelini alıyor , getiren taşıma ücretini alıyor. 3 kişi kar da.
 2. Narstil

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Gerçek olarak görmediğin insanlara forumda cevap yazman , onlarla kavga edecek karakter görmemek , yada kavga etme isteği de bir çelişki durumu.. Çin de yaşamış/ yaşayan biri varsa direk kendi gözlemlerini yazabilir onun dışında her bilgi internet , haber siteleri , forumlar , 3. şahışların bilgileri , ticaret vb kanallardan gelecek. Kimin neye inandığı da kendine kalacak. Neyse konu gereksiz uzamış.
 3. Narstil

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  '' Aslında ben yoğum, ben senin süper egonum, hayalinde yarattığın bir karakterle kavga ediyorsun, benim senin süper egonum eg...t! yoğum oğlum, yoğum lan, valla yoğum... '' repliği geldi aklıma valla Avrupa Yakası Gülse Birsel güzel yazmış.
 4. Narstil

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Konu kendi kendini trollemiş gibi. Ülkenin komünizme geçişini kültürel devrim demek ne kadar doğru ? Komünizm bir kültür mü ? İlk dediğin konular üzerinde ki üstünlükleri sıralayıp bunlarla tartışmak isteyen varsa tartışta ,olayı Queer'e kadar anlamsız biryere bağlamak ilginç olmuş Normal olmayan nedir ? Çoğunluğa aykırı davranan , düşünen. Farklı düşünenlere bireysel sınırlar korunduğu sürece saygı duymak gerekir.
 5. Narstil

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  * Ülkenin bu kadar dünyaya kapalı olması Doğu Türkistan da batı yalanı olması tezlerini kuvvetlendirmiyor. Karşı çıkacak iseler tezlerinde Dünyadan belirli kuruluşlara gözlem izni verirsin , raporlarlar ama buna da izin verilmiyor. * Hun hükümdarı Mete han'ın ilk seferinde Teoman han döneminde kaybedilen Hun otlaklarını almak için olduğunu belirtir tarihçiler. Her toplumda daha geniş alana hükmetme , toprak ele geçirme , esir alma durumları olmuştur.Vahşetin boyutları her ülke için farklı düşman askerlere hastalık yayan, kuyuları zehirleten , vebalı cesetleri şehre mancılıkla atanlar.Kale savaşlarında esirleri surlara asanlar , yada mancılıkla kafaları kalelere atanlar , kafalardan kuleler yapanlar , esirleri yiyenler , canlı canlı yakanlar. En fazla bulunan dönem ve yaşam şekillerine ve ihtiyaçlarına göre bizim daha az insancıl bulabileceğimiz vahşetleri her toplum yapmıştır. Biz , çinlileri yada dünyada benzer devletler kurmuş ırkları masum gösterme çabası boşuna bir çaba olacaktır.
 6. Narstil

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Tibet işgali , Talas savaşı ? Şuan Doğu Türkistanda ki işgal ve medyada belirtilen eziyet ( ne kadar gerçek doğru tartışırlır) Orta Aysa devletleri ( Türk , Moğol ) bazıları savunma bazıları saldırı ve toprak işgaline kadar giden durumları var. Son yy. lar içinde İngiltere Fransa ile afyon savaşları ve japonya işgali ile uğraşmışlar. Bir nevi afrika kendileri olmuşlar.
 7. Narstil

  Akvaryum Tutorial

  Görseldekinin aynı ise konu kapandı.. Fanus ne filtre ne sıcaklık değişkeni etkisi var. Fazla beslemeden de ölmüş olabilir
 8. Narstil

  Whatsapp

  Birileri çıkıp eeeyyyyy whatsappp dedi mi acaba
 9. Narstil

  Whatsapp

  Yapılan uygulamanın Avrupa Birliğine farklı diğer ülkere farklı olması ayrımcılığın tepe noktası. Sırf bu yüzden tepkisel olarak kullanmamak lazım whatsapp 'ı bir kişiden bir şey olmaz dememek lazım.
 10. Narstil

  Doğal gıda a.k.a organik

  Valla Rakı ile iyi gider mi hiç denemedim 🙂 Kahvaltı için 3 tatlı kaşığı ev yapımı fıstık ezmesini 1 tatlı kaşığı süt ile iyice karıştırıyorum krema kıvamına geliyor. üzerine de az bal koyup yiyince güzel oluyor ne diyim 🙂 Krep içine muz ile de efsane 🙂
 11. Narstil

  Doğal gıda a.k.a organik

  Fıstık ezmesine Gold ile başladım , zaten krema gibi kaşık kaşık yerdim.Evde yapmaya başlayınca %100 fıstık ezmesi diyen markalarınkini bile beğenmedim( yapa yapa bir yerden sonra kendi damak tadınıza uygun kıvamda yapıyorsunuz - kavurma tuz dengesi kast ettiğim. )
 12. Narstil

  Osmanlı Hanedan Sürgünü

  Konu hazır yeterince değişmişken Mesela kardeş katlini 1.Ahmet kaldırmış olarak bilinir. Duraklama dönemi Karlofça anlaşması ile başladığı kabul edilir. Duraklama dönemi içinde kardeş katli kaldırılıp kafes hayatı olan bir hanedan ve buradan çıkan padişahlar yönetmeye başladı ülkeyi. Kardeş katli sistemi kalsa devlet daha kuvvetli yaşar mıydı ? Yoksa başka sebeplerden daha erken mi yok olurdu.
 13. Narstil

  Osmanlı Hanedan Sürgünü

  Sana istinaden bir cevap vermedim... 1925 yılında ki bir döviz verisi gördüm 1 pound 8,95 TL imiş - 1790 TL Osmanlı meclisi vekil maaşı 40 TL . 1924 yılında Ankara Milletvekili maaşı 3.600 TL - 60 Altın Maalesef yenilen tarafta olanların kabul etmek zorunda olduğu bir durum. Atatürk ve bir grup arkadaşının alıp desteklediği ( ki karşı görüşte olan bir çok silah arkadaşı var ) yeni bir rejim. Doğal olarak yeni sistemin kendini koruması için tüm riskleri ortadan kaldırması lazım. O zamanın şartlarına göre zaten ya idam yada sürgün olmuş örnekler mevcut. Aynı şekilde Cumhuriyet rejimini destekleyenlerde Osmanlıdan nefret etmek zorunda değil. Osmanlı devrini doldurdu ve gitti. Geçmişini sevebilirsin , ben bir suç göremiyorum. Royalist bile olabilirsin sadece kişisel bir menfaatin yoksa anlam veremediğim altta mesajımda belirttiğim kitle grubu onlar. Gruba karşı ağır olmuş olabilir , ama özgürlük varken kendisine sahip arama mantığı diyelim ki köpeğin bile çıkarı var bu durumdan ( sevgi , yemek , koruma...)
 14. Narstil

  Osmanlı Hanedan Sürgünü

  Her devrin bir yönetim şekli olmuştur. Şuan dünyada hala yaşamakta olan monarşiler yeni nesil tarafından hoş karşılanmıyor. Sonuçta insan hakları , eşitlik diyip üzerine kral , kraliçe yada tanrısal özellik gösterilen Tayland kralı gibi sonları yakın olacaktır bence. Osmanlıda da devrimci kesim olmasaymış halkın çoğunun aklına hala daha gelmeyebilirdi. Arap ülkeleri kıvamından bir tık belki ileri olurduk yada başka üstün bir devrimci çıkıp hanedanlığı yerle bir eder miydi belli değil. Hanedandan olmayıp haneden savunuculuğunu yapan insanları anlamak elde değil. Sokakta tasmasını ağzı ile tutmuş tasmayı verecek sahip arayan bir köpek misali. O zamanın şartları için cüzzi bir miktar para verildiğini söylemişti bir tarihçi hatırladığım ama tabi hanedan ailesi için o para bir hiçti de demişlerdi zaten bir çoğu borç içinde ölmüş. Belli bir süre sonra burjuvazi ve politikacılar yerlerini alıyor benzer sistem içinde
 15. Narstil

  Osmanlı Hanedan Sürgünü

  Anlam bozukluğu var burada

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...