Jump to content

Narstil

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.049
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Narstil hakkında

 • Rütbe
  Narstil

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Narstil

  kedi için gerekli eşyalar

  Arkadaşta chinchilla cinsi kedi var , kakası tüylerine yapışınca koşuyor düşürmek için onun dışında yemek yemek için bile koşarak gelen bir canlı değil Bizim ki de kumunu temizlemeye kalkarsan nerede olursa olsun evde koşarak geliyor temizlemene engel olmaya çalışıyor yada kuma yatıyor. Evde bulamadığımızda yapıyoruz iyi oluyor , hemen ortaya çıkıyor 🙂
 2. Narstil

  kedi için gerekli eşyalar

  Başlarda korkuyor saklanıyor yada koltuk tepesine çıkıyordu. Merak kediyi öldürür , zamanla daha yakınına girdi. Sonra tepesine çıktı. Şimdi çalışırken tepesinde yanan ışığa basıp durdurup çalıştırıyor kafasına göre. Birde ön tarafta dışarı çıkan fırçalara saldırmak için makinanın önüne yatıyor. Alışmayı geç tozuttu bile daha 4 aylık falan 🙂
 3. Narstil

  bill gates öldü mü?

  242 bin dönüm arazisi vardı. Hangi marabaları kim alacak..
 4. Narstil

  bill gates öldü mü?

  Bölerler dünyayı 2ye oldu bitti..
 5. Narstil

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Aslında yine aynı şeyler değil ama uzatmaya gerek yok.
 6. Narstil

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Öyle bir şey yok , örnek olarak verdim. Sonra osmanlıdan daha osmanlıcı olanlar gelmesin 🙂 Zaten twitterda salçacı şehzade beni engelledi. Bu arada tanımak zorunda da değil. Kanunlar nezdinde olmadıkça zorlayamazsın. Oda onun düşüncesi olur... Sonuç olarak bunların hepsi sadece hipotezdir. Bazı ülkeler teori olarak görür ama daha kanunlaşmadı.
 7. Narstil

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Uluslararası Ceza Mahkemeleri ya da Uluslararası Adalet Divanının verebileceği bir kararı vermişsin. Wikipedi çok sevildiği için Türkiye de taraf ülkelerden örnek vermek gerekirse https://tr.wikipedia.org/wiki/Soykırım_Suçunun_Önlenmesi_ve_Cezalandırılması_Sözleşmesi Tarih böyle tartışılmaz sadece bunu belirtmek istedim. Türk tarihçiliğini yok sayıldığı anda tartışmanın da gereği yok. Herkesin kendi düşüncesi sonuçta yargı kararı olmadan da bir suça var yada yok diye tartışmak saçma. Ama aynı mantıktan gidersek Osmanlının Karamanoğullarını yıkıp ( yıktığı her devlet örnek olabilir) halkını sürmesi ve katlemesi ve benliğini yok etmesi kaynaklı soykırımı inkar edilemez de denecektir. Maalesef o yıllarda Osmanlını gerekli dünya medya desteğini sağlamamasının , İstanbul harici topraklarda güçlü devlet yapısının olmaması sonuçları bunlar. Bölgelere göre aşiretler devlete göre daha söz sahibi olduğu yerler mevcut. Fistan baya bir arşiv var derken Nigger arşiv yok dedi. Ölen masum ermeniler kadar ölen masum anadolu insanı da var. Karşılıklı üzücü bir durum. Planlı soykırım iddiaları için de varsa eğer baya plan yapamayan idareciler mevcutmuş.
 8. Narstil

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Olmayan arşivini açmıyor ? Genelleme yaparak tüm türk tarihçilerin üstünü çizmende değişik bir düşünce. Neyse sende kendine göre haklısındır... Filler tepişir çimenler ezilir...
 9. Narstil

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Ermenilerin kendi arşivlerini kapalı tutmaları ve sadece kendi tezlerine destek veren tarihçi ve yazarlara arşivlerini açmaları bir sorun değil mi ? Karanlık diyar Türkler , melekler diyarı Ermenileri işgal edip katletti tezleri mi kaybolacak ? Etki ve tepki olayımı olacak ? Birazda tarihi tarihçilere bırakmak bundan gerekli. Dönemin şartlarında oluşan duruma karşı zaten zayıf olan askeri gücünü Büyük ermenistan hayalini engellemek için kullanmış yöneticiler , bazı tezlerde danışmanların da alman subayların olduğu yazılıyor. Bir çok politikasını beğenmem ama önerilen karşılıklı komisyon kurulması teklifini red eden bir gürühta Ermeni tarafı ? Neyi saklıyorsunuz diye düşünmekte normal. Kars anlaşmasının maddelerinden biri ;
 10. Narstil

  Hollanda Fahri Konsolosluktan MVV Vize Başvurusu

  Bizim firmadan biri vize için bana danışmıştı , İngiliz vizesi için aracı çalışan kurum yeniden randevu alın diye mesaj atmış kapanma süresince randevusu olanlara . Nasıl alıcağını sormuştu dün. Sisteme girip bakacaktı naptı bilmiyorum ama. Sende bir sor Hollanda konsolosluğunu yada çalıştıkları aracı kurum varsa.
 11. Narstil

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Tüm trajedilere soykırım denebilir mi ? diye soru da eklenebilir. Soykırım tanımı mı değiştirilmek isteniyor. Kazım Karabekir anılarında durumu şöyle anlatır:( Kızı yayınlamış) Benzer şekilde türk soykırımı mı oluyor ? Soykırım tanımı bu kadar açılırsa , teslim olan askerleri sistematik öldürmek , şehirleri yakmak , toprakları işgal etmekte kısaca tüm imparatorluklar , kendi milleti harici milletlerin topraklarını yönetmiş krallıkarı da soykırımcı olarak görmeye başlayabilirsiniz. İlber Ortaylı güzel bir yazısı var Hürriyette. ( gazetenin genel anlayışı sıkıntılı olsada )
 12. Narstil

  yürüme bandı tavsiyesi

  Ham vucüt ile crossfit ? asfsdads Eğitmeni dinlemeden kendi yaptıysa tebrik etmek lazım. Zaten haraketleri hiç bilmeyen birinin oturtmadan ve eğitmensiz yüklenmemesi lazım.
 13. Narstil

  yürüme bandı tavsiyesi

  Walkingpadler var ama 10km/sa hıza kadar çıkabiliyormuş. Yer kaplama açısından en azı bu sanırım. Ama kilo sınırına göre model değiştikçe fıyat artıyor. Çevrende koşabileceğin park vs varsa güzel bir koşu ekipmanı al , çık koş çok daha sağlıklı üşenme 🙂
 14. Narstil

  Boşananlar kulübü

  Anlaştığı , konuşabildiği sürece yabancı ile evlenmesinin riski yerli ile evlenme riskinde bir tık fazladır. Tekrardan aynı hata olarak bakmamak lazım.Bizim ülke şartlarında normal insan bulmak zorlaştı.. Pandemi kaynaklı mı bilmiyorum ama çevremde son 5 yılda evlenenlerden boşanma haberleri geliyor. Son gelen doktor bir çift , çocuk içip içip kıza birde şiddet uyguluyormuş. Kadında ekonomik özgürlük olunca tabi o iş anında bitiyor..
 15. Narstil

  Boşananlar kulübü

  Ölümüne kavga etmedikçe aldatma , evlilikte şiddet , uyuşturucu sorunu yoksa Durum 4 'ü anlamak zor. Kadın gözüne ihtiyaç var belki de. Çocuğun psikolojisini yerle bir etmez mi ? Annem ayrılmış ama babam beni neden sevmiyor , aramıyor diye düşünmez mi ? Değişik ..

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...