Jump to content

sipeyskeyk

=o=
 • Mesaj sayısı

  23.430
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

sipeyskeyk hakkında

 • Rütbe
  sipeyskeyk

Son profil ziyaretçileri

846 kez ziyaret edildi
 1. sipeyskeyk

  tinder tarzi applerde tecrubesi olanlar

  Aa tikkycemal
 2. sipeyskeyk

  Hoşgeldin Ayşe Ece

  Demek istediğim onca şey arasından çocuğun hatrına hiçbir şey dememeyi tercih ediyorum.
 3. sipeyskeyk

  KBB tavsiyesi

  Rica ederim, yardımı dokunur umarım. Çok ilgili, titiz ve detaylı bilgi veren bir doktor.
 4. sipeyskeyk

  KBB tavsiyesi

  Var. Lütfü Apaydın, süper adam.
 5. sipeyskeyk

  yürüme bandı tavsiyesi

  Sırt - Core Bu iki hareketle başla, ufak ufak arttır yeterli olur. Maksat güçlendirmek, gaza gelip sakatlanmak değil :P Plank (Sırt - Core) - Plankte direkt durarak başlama, fazla gelebilir. Böyle başla sonra 1 dk falan durursun. Shoulder bridges (Sırt -core) - Bu da hafif gibi gözükse bile hem sırt hem core için muhteşem. Bacak Squat zaten allahın emri, yapabildiğin kadar düz squat yap. Ek olarak kendini iyi hissedersen lunge yapabilirsin, bunu opsiyonel yazıyorum. Dikkatli ol ama bunu yaparken dengeni kaybetme, biraz alışkanlık gerektiren bir hareket. Üst taraf için çok bir şeye gerek yok, şınav çek üçer beşer kendini çok zorlamadan. Ama bu kiloyla zor, az yap. Dumbell var mı? Varsa 2-3 tane basit hareket ekleyelim; Lateral rise; Biceps curl İkisini de mümkün olduğunca hafif ağırlıklarla, hamlığını atmak ufaktan da kuvvet kazanmak için yap. Bunlarla biraz toparlanınca profesyonel destek kesinlikle öneririm, anatomi bilen adam gibi bir PT'den. Çünkü kim ne derse desin senin vücudun özelinde yazılmış bir programa ihtiyacın var, yoksa tünelin ucu sakatlık.
 6. sipeyskeyk

  yürüme bandı tavsiyesi

  @Saeros Abi ben sana nacizane tecrübemle biraz spor önerisi yapayım. Yetmez ama evetçi olabilirim fakat hem emekli profesyonel sutopçuyum, hem de uzun süredir koşuyorum. Bonus olarak en yakın arkadaşım personal trainer :) Kilon var, koşmaya başlarsan zaten direkt sakatlanırsın, 100% yani 99% bile değil. İlla yürüyüş / koşu diyorsan uzun süre hızlı tempo yürüyüşte kalmanı öneririm. Koşu öyle lanet bir şey ki, istediğin kadar fit ol, destekleme antrenmanı yapmıyorsan (bacakları kuvvetlendirmek için) bir noktada mutlaka sakatlıyorsun. Ben ne zaman sadece koşu ile spor yapsam, 3-4 ayın sonunda bacağım, bileğim vs. bir yerim mutlaka sakatlanıyor. Epey spor ile uğraştım, koşu vücudunu en iyi tanımanı gerektiren sakatlık riski en yüksek olan spor dalı diyebilirim. Ben sana koşu şu aşamada kesinlikle önermiyorum. Yapacağın en iyi şey, bir spinning bisikleti almak ve haftada 2 de mat çalışması yapmak. Gözünde büyütme, basit hareketler. Plank, squad, mountain climber vs. gibi basit hareketlerle sırt, karın üst vücut "kas" yapmazsın şişmezsin ama ortopedik anlamda vücudunu güçlendirirsin - spinningle de cardionu yaparsın kilonu verirsin. Mis gibi sağlıklı olursun. Ben hareketlerle ilgili yardımcı olurum istersen en azından başlangıçta neler yapmanın iyi olacağı ile ilgili. Her türlü desteğe açığım. Seninle aynı boydayız ama benden 15 kg fazlasın. Kilonun zararlarını bilecek bir adamsın zaten bunun farkında olup değiştirmek istediğine göre. Ben her türlü desteğe hazırım.
 7. sipeyskeyk

  yürüme bandı tavsiyesi

  Şu biraz daha pahalı ama çok iyiymiş, yeni çıkmış. Hatta galiba ben de alacağım bir süredir düşünüyordum. https://m.trendyol.com/xiaomi/yesoul-s3-smart-spin-bike-kondisyon-bisikleti-siyah-p-65847594
 8. sipeyskeyk

  yürüme bandı tavsiyesi

  Mesela. https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yesoul-m1-pro-smart-spin-bike-kondisyon-bisikleti-p-HBV00001B31VY?magaza=Turuncumağaza
 9. sipeyskeyk

  yürüme bandı tavsiyesi

  Yürüme bandı alma abi, 10 yıldır koşan biri olarak diyebilirim ki bantta koşarsan dizlerini mahvedersin. Onun yerine spinning bisikleti al, anlattığın duruma çok daha uygun. Eklemlerini zorlamadan mis gibi kalorini yakarsın. edit: yürüme demişsin ama elbet jog / koşu temposuna çıkarsın.
 10. sipeyskeyk

  Boşananlar kulübü

  Ya herhalde yine biriyle olacak, ben yabancı kısmındaki yine ayrılırsa çocuklar yine anneyle gider riski için dedim.
 11. sipeyskeyk

  Boşananlar kulübü

  Ayrıca bir tartışma sonu templateine ihtiyacım yok zira bir tartışma yok. Adamın özel hayatını adamla niye tartışayım, buraya açtığı kadarki kısmı ile ilgili yorumumu yaptım o kadar, o da gelmiş cevabını vermiş daha detaylı. Böyle mutlu adam, gerisi fasa fiso.
 12. sipeyskeyk

  Boşananlar kulübü

  İmreniyorum böyle adamlara orası doğru. Her kararda ince eleyip sık dokuyoruz, şu ne olacak bu ne olacak diyoruz. Böyle çok da “şeyapmadan” aklındakini yapan geçen adamlardaki cesarete saygım var.
 13. sipeyskeyk

  Boşananlar kulübü

  Özlemiyordur da demedim sadece yorum, ben olsam özlüyor olsam bir daha ikinci bir yabancı evliliği yapıp 2 çocuk daha yapmaya götüm yemez büyük cesaret anlamında dedim. O yapmış kendi hayatı adamın.
 14. sipeyskeyk

  Boşananlar kulübü

  Dökmüş abi ödam özel hayatını işte, onun anlattığı üzerinden yorum yapıyorum sadece. Yoksa özelden tanıyorum da bana anlattığı şeyleri paylaşıyorum gibi bir durum yok.
 15. sipeyskeyk

  Boşananlar kulübü

  Abi asıl değişik olan adamın yine yabancı kadınla evlenip yine 2 çocuk yapmış olması. Helal olsun dediğim, büyük cesaret dediğim o. 21 yaşındaki evladını yabancı gibi yıllarca görmeyip sonra da yılda 1 görüyor, insanın içi kan ağlamaz mı ya? Ben olsam asla asla yine yabancı bir kadınla, bu durumu yaşama olasılığım olan bir evlilik yapıp yine 2 çocuk yapmazdım. Belki biz fazla düşünüyoruz, adam üzülmüyor yapıyor geçiyor bakıyor dalgasına bilemeyeceğim.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...