Jump to content

sipeyskeyk

=o=
 • Mesaj sayısı

  23.745
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

sipeyskeyk hakkında

 • Rütbe
  sipeyskeyk

Son profil ziyaretçileri

1.208 kez ziyaret edildi
 1. sipeyskeyk

  Elden Ring geliyor (Sabbaha kadar burdayız olm)

  Ula bu kadar gömüp nasıl 9 puan verdin. Almayayım bari derken 9 puanı gördüm kafam karıştı akfjdasgsd.
 2. sipeyskeyk

  EB - Elektrikli Bisiklet konusu

  bugün birine sarasım vardı diğer topicte seni görünce seni seçtim.
 3. sipeyskeyk

  EB - Elektrikli Bisiklet konusu

  niye alsın, herkes senin gibi şaklaban mı?
 4. sipeyskeyk

  Küçülmeye mi gitsek ?

  ne güzel, eski günlerdeki gibi iğrenç ve seviyesiz bir kavga. özlemişim.
 5. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  maalesef. halbüki şeriat olsaydı ne güzel yamuk yapan patronun eli kesilirdi caydırıcı olurdu.
 6. sipeyskeyk

  EB - Elektrikli Bisiklet konusu

  bu arada elektrikli illa beleşe götürüyor diye bir şey yok senko, zorlayan yerlerde yokuşlarda falan açarsın istediğinde pedal çevirirsin.
 7. sipeyskeyk

  EB - Elektrikli Bisiklet konusu

  martı almayın sakat ya. bir arkadaşım düştü ve ölüyordu neredeyse.
 8. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  Yurtdışında bahşiş çok daha kurumsal ve ÇOK, yasalaşsa 10% diye, hepiniz ipe ipe verseniz çok iyi olur aslında.
 9. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  fistan ne ya 2022 yılında, lol
 10. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  Katılıyorum. applevodka gibi heriflerin kahrını çektiklerini bir kez daha canlı olarak gördüğüm için önümüzdeki dönemde bahşişlerimi arttıracağım.
 11. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  İşini yapıyor, o zaman niye vereyim zihniyeti biraz sert geliyor. Burası Lüksemburg mu? Dezavantajlı bir insanla az da olsa paylaşmak olarak görüyorum ben bahşiş olayını. Pizzayı ne güzel getirdin lan diye vermiyorum yani, bu ülkede asgari ücretle geçinmeye çalıştığı için ve verdiğim bahşiş benim yaşam standartımı düşürmeyeceği için bahşiş vermeyi tercih ediyorum. Devletin suçu bana ne deyip geçmek çok makul değil benim gözümde. Dünya malı dünyada kalıyor, makul sınırlarda paylaşmakta zarar yok. Ha bahşiş vermek seni etkileyecekse, bir şeyden kısmana sebep olacaksa verme tabii ki. Eczacıyla, pilotla, doktorla kıyaslayıp onlara da verelim o zaman demek de ne bileyim. Hiç mi vicdan yok bazı insanlarda, enteresan.
 12. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  Ne bileyim ya. Onu ben de düşündüm biraz önce. Yemek daha hassas konu ya. Atıyorum pizza söylüyorsun o bile 200 lira tutuyor, lan diyorsun adamın canı çekecek yiyemeyecek belki. Yemek söylenen saat de akşam oluyor, atıyorum hava soğuk oluyor, ben sıcacık evimde pizzamı yiyeceğim adam buz gibi havada motorla parasının yetmeyeceği yemeği dağıtıyor diye iyice koyuyor insana falan. Kargocu geliyor paketi veriyor gidiyor, gündüz vakti oluyor falan. Bilmiyorum yani net bir cevabım yok asfasgsa
 13. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  Şundan konserlerde ve tiyatrolarda çok irite oluyorum. Zorla yerini gösteriyorlar, başında bekliyorlar falan. Zaten bilet parası verip gitmişim, bu hizmeti konser salonu bir zahmet sunsun veya sunmasın okumamız mı yok emenike.
 14. sipeyskeyk

  Kuryelere bahşiş veriyor musunuz?

  Ben genelde 10 lira veriyorum yemek siparişlerinde. Bizim oradaki bakkal siparişlerinde 2 siparişte 1 10 TL falan veriyorum, yakın ve sık söylüyoruz çünkü. Kargoculara vermiyorum. Rakı sofrasında da arkadaşlarım arasında fazlaca bahşiş vermeyen hırtolar var. Günümüz şartlarında en azından 50 lira bahşiş bırakılmasına dikkat ediyorum, adam bütün akşam ayakta senin kaprisini çekiyor.
 15. sipeyskeyk

  patiler nasıl yatırımlar yapıyor

  Ben büyük oranda BES'e yatırıyorum. Finansal okur yazarlığım iyidir ama hareketli yatırım araçları beni çok strese sokuyor, o yüzden senede 2-3 kere fonlara bakmak kaydıyla BES'e yatırıyorum. Zaten ağırlıklı olarak altın fonunda duruyor. 2-3 senedir, getirisi de gayet iyi. Bunun dışında eğlence amaçlı ABD'de bir brokerda hesabım var, AMC hissesi almıştım onu falan takip ediyorum, reddit vs. makara oluyor. Kriptom hiç yok, önümüzdeki dönemde ufak ufak girmeyi düşünüyorum düşüş devam ettikçe.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...