Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

gerçek bilgisayar ders için de kullanılabiliyor diye özürü var ama bu direkt oyun aleti, dahası 75 de değil aylık, üstüne yüksek tarife internet bağlantısı da lazım. o interneti aynı anda bütğn ev kullanıyorsa hele, çoğu ailede yoktur o kadar hız. o 75 değil daha ziyade 250 filan.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada tr sunucularında valhallada ,cyberpunkda falan 1080p de 60 fps bile veremiyor sistem. Valhalla 40-50fps fps arası geziyor, cyberpunk daha da kötü. Birde fiber dışında kablonet ve vdsl2 de packet loss dan oynanmıyor nerdeyse.

MS xcloud bence çok daha sağlıklı ve uygun fiyatlı olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet var 0 packet loss ile kullanıyorum genelleme yapmadan biraz daha araştırma yapmakta fayda var. Tamamen alt yapı ile bağlantılı bir sistem en uber interneti olan adamın kablosunda sorun olsa perte çıkıyor zaten ama ben önceden yurtdışından üyelik alan birisi olarak TR üzerindeki sunucuların çok daha tatmin edici bir deneyim sunduğunu söyleyebilirim. Sonuçta insanlar ms az ise hemen komut gidiyor mantığı ile takılıyor ama sen stream servisi kullanıyorsun tamam input lag çok önemli ama sana açılan pipeline üzerinden gelen veri de ms olarak gecikiyordu sürekli pek onu düşünen yok. 

Bu haliyle ben TR sunucularının hizmetinden genel anlamda memnunum neredeyse sıfır kırçıllanma yaşıyorum yurtdışında iken her açtığımda kesin 3-5 kere yaşardım bunu. Ama fiyat kol gibi orası ayrı bence de bu fiyata alınmamalı. Ben bunu nabız yoklama gibi düşünüyorum millet gaza gelmişken bakalım ne olacak atalım kuyuya bir taş kurbağa ürkecek mi görelim demiş olabilirler. Hayır zaten arada aracı varken fiyat düşük olmasını beklemek de biraz naiflik geliyor bana.

Adamlar tamam ulan alın size yıllık paket 30TL/ay dese bile ağlayacak bizim çocuklar çünkü halen ana babayı bir seferde 360TL ödemeye ikna etmesi gerekecek. Halen 30+ yaşında olup telefon, internet hattını ana babası üzerinden kullanıp ya evdekiler paket büyütmeye izin vermiyor kafasında insanlar var çevremizde. Belki nvidia kendisi girse bambaşka bir beklentimiz olabilirdi ama ne yapsın senin allahın bile hatırlamadığı coğrafyadaki fakir insanların yaşadığı ülkeni. Anca amazon gibi para hesabı yapmayacak firmalar gözünü buraya dikiyor şunlara da hizmet götürem de yağmasa da damlar en azından diyorlar.

Ben 3 ay bekleyip sonunda ne olacağını görmeyi düşünüyorum sonuçta o kadar yatırım var olmadı kapatalım zihniyeti ile olmaz zaten mecbur paketti, indirimdi, kampanyaydı bir şeyler sunup az da olsa kazanç elde edince ne oluyor onu görmek isteyeceklerdir. Hayır hiç aylık 75 demese çoğu kişi 3 aylık 50 diye düşününce fena değil ya diyecekti burada pr işini yapanı kovmak lazım. Bu kadar kopuk yaşanmamalı halktan ayıptır. Sonra linç gelince hede hödö diye orası burası ayrı oynamaya başlıyorlar. 

Son olarak diyeceğim şudur ki şayet üyelikler gerçekten sınırlı sayıda ise o kadar kıyamete rağmen çıktığı an bitecek ve internette hesaplar daha da pahalıya satılarak alıcı bulacaktır.

Sosyal ağlarda paylaş

fiyat falan azalmaz. bunları döndürecek kadar alıcı çıkar rahat, 749tlye araldan konsol oyunu alan insanların olduğu bir ülkedeyiz

ha gerçek gfn alımı türkiye için iptal olduysa kötü olmuş ama vpnle falan alabilir isteeyen yine her şekil, aldıktan sonra bağlantı da sorun çıkmaz herhalde vpnsiz

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

fiyat falan azalmaz. bunları döndürecek kadar alıcı çıkar rahat, 749tlye araldan konsol oyunu alan insanların olduğu bir ülkedeyiz

ha gerçek gfn alımı türkiye için iptal olduysa kötü olmuş ama vpnle falan alabilir isteeyen yine her şekil, aldıktan sonra bağlantı da sorun çıkmaz herhalde vpnsiz

Çıkar da, maddi durumu iyi olan bilgisayar alır zaten niye geforce kovalasın? Canavar gibi bilgisayar sahibi olmanın keyfi de var.

Zaten Nvidia'nın politikası da şaşırttı beni, niye aracıyla giriyor pazarlara? Demek ki sermaye bakımından rahat değil. Türkiye pazarını karlı görüyorsan girersin yoksa hiç girmezsin. Benim yatırımları yerli bir şirket yapsın ben ana hizmeti satıp ücretimi alayım, sanki eski kafa teknoloji şirketi.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Dark_Soul dedi ki:

Bu arada tr sunucularında valhallada ,cyberpunkda falan 1080p de 60 fps bile veremiyor sistem. Valhalla 40-50fps fps arası geziyor, cyberpunk daha da kötü. Birde fiber dışında kablonet ve vdsl2 de packet loss dan oynanmıyor nerdeyse.

MS xcloud bence çok daha sağlıklı ve uygun fiyatlı olacak.

Avrupa'da 3x 3080ti super uber gücünde kartlar var sistemlerde.

burada ucuz olsun da 2060 koymuslardır..

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, reampage dedi ki:

gfn en pahali rusyada bu arada regional fiyat filan kastiklari yok adamalrin, ucuz olunca kapasite kaldirmayacagi icin yuksek fiyattan dayamislar populasyonu yuksek diye ulkenin, 75 verecek cok adam var, 50 olsa ben bile alirdim. 

Geforce now a ihtiyacım yok ama ihtiyacım olsa en fazla 40TL ederi var . 50TL için hadi neyse derdim . 75TL bence bariz turkcell in ortaya attıgı bir keriz silkeleme operasyonu. yani turkcell i biraz biliyorsak " lan bu fakirlerin PC toplayacak parası yok. bundan faydalanalım ve 75TL yi döşeyelim , nasılsa AAA oyunları açacak PC yi toplamaktan çok daha ucuza geldiği için bu fakirler bunu da verir" diye düşünmüşlerdir. hiç sanmıyorum yani kapasite falan .

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Silphatos dedi ki:

Direk bu. Founderdan gayet memnunum ayda 5 dolar helali hoş olsun, doları 15 alıp lisansla para kazanmaya çalışanlara zırnık koklatmamak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Haberi duyunca, dedim Sam kesin saydirmistir, cloud gaming antipatisinden dolayi. Yanilmamisim ? Bu piyasa fiyatiyla da hakli. Buyuk ihtimal Nvidia Tr de datacenter kurmakla ugrasmak istemedi, Tcell kendilerine teklif etti. Haliyle Tcell kazik fiyati piyasaya iteledi. Mevcut internet altyapisi ile 30 tl den fazla fiyat tr-gfn icin gereksiz.

Sosyal ağlarda paylaş

On 6.03.2021 at 08:46, eldar dedi ki:

Çıkar da, maddi durumu iyi olan bilgisayar alır zaten niye geforce kovalasın? Canavar gibi bilgisayar sahibi olmanın keyfi de var.

Zaten Nvidia'nın politikası da şaşırttı beni, niye aracıyla giriyor pazarlara? Demek ki sermaye bakımından rahat değil. Türkiye pazarını karlı görüyorsan girersin yoksa hiç girmezsin. Benim yatırımları yerli bir şirket yapsın ben ana hizmeti satıp ücretimi alayım, sanki eski kafa teknoloji şirketi.

ilk kisma, zenginlerin ev satin almak yerine kiralamasi gibi dusunebilirsin, ihtiyacin oldugunda alirsin, yoksa kapitali baska yerde degerlendirirsin.

ikincisi ise bu hukuksuz ulkede hukumet bize el koyabilir rusvet musvet de ayarlayamayiz, yerli bi firmaya sirtimizi yaslayalim regulasyonlari halletsin diyebilirsin

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...