Jump to content

applev0dka

=o=
 • Mesaj sayısı

  28.991
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

applev0dka tarafından gönderilen her şey

 1. applev0dka

  Günlük #14

  Abi ucuza satılanların da %90ı Dardanel üretimi, aynı fabrikada aynı balıktan üretiyorlar. Migros A-101 vb yerlere kendi ambalajlrını basıyorlar gönderiyorlar. Dardanel'i marka olarak oturttuğu için oradan fiyata çakıyor adam. Gönül rahatlığı ile ucuzu yiyebilirsin yani sdfsafa Ben 1 tane üni stajımı Dardanel'de yapmıştım Çanakkaleli olduğum için. Stajdan sonra çıkar denize giderim niyetiyle sdasfa. O sırada fabrikanın tüm alanlarını gördüm. Ekmek fırını (dardanel kendi ekmeklerini kendisi yapıyor, hazır değil), sandviç üretim ve paketleme hattı, karides, kalamar, pişmiş tonla balıkların üretim hattı, kutu konserve, depo, ayıklama bölümü vs. aklınıza ne gelirse. Hard kapitalizm kuralları geçerli, o teyzelerin çoğu çevre köylerden günlük getirilip çalıştırılıyor, sirkülasyon fazla, düzgün oturmuş personel az falan. Fırında ekmek hamuru makinede şekil alıyor ama kadın eliyle kontrol edip yerleştiriyor fırın kalıbına falan. Hani otomasyonun (yarı otomatik diyelim) olduğu yerlerde de insan eli değiyor yani. Veya sandviç üretiminde ekmekler bantta giderken içine sosu makine döküyor ama kadınlar elle kapatıp, bıçakla kenarındaki sosu sıyırıp plastik ambalajlar yerleştiriyordu. Onlarda eldiven vardı tabi yalan olmasın, ama fırında eldiven kullanımı azdı. Videoda gördüğünüz poşetleme öncesi o balıkların ayıklanması da elle yapılıyor, tek tek cımbızla kılçık ayıklıyorlar falan. Sorun eldiven kullanımı da değil, o eldiven ile gün içerisinde nerelere dokundukları ve eldiveni ne sıklıkta değiştirdikleri.
 2. applev0dka

  Günlük #14

  ne videosu çıkmış, koyabilir misin buraya
 3. applev0dka

  Starfield

  elimizde title screen dışında bir harf kadar bilgi kırıntısı olmayan oyunu 2021 yılında çıkarmaları pek mümkün değil ya.. çıkarsa siyah çöp poşeti ile dağıtılacak seviyede çıkar yine 🤷‍♂️
 4. applev0dka

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  peki eto'o ? yoksa o da mı ???
 5. applev0dka

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  adam 1.4 milyar insandan 2 (iki) tanesini tanıyarak çıkarımda bulunuyor.. gayet geçerli bir argüman gibi geldi kulağıma
 6. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  mevcut üyelikler yanmadı mı? ben bir youtube yayınında öyle bir şey duydum da, umarım yanlıştır.
 7. applev0dka

  Valheim

  biz öyle tokat yedik ki ilk denemede, peşimizi de bırakmadı geldi evimizi yıktı sdsafa dedik güçlenip dönelim, mace yaptık hepimiz ama frost arrow simdiye kadar hiç göredik
 8. applev0dka

  Valheim

  3. bossun Odin belasını versinn
 9. applev0dka

  Valheim

  biz 4-5 kişi girdik oyuna. beni sardı baya keyifli geldi. Yeni biom keşfetmek, yeni bir materyal alınca "aaa bu da varmıs craftlanabilen" diye şaşırıp sevinmek falan güzel sdasfa Tek kişi çekilecek çile değil kesinlikle, ekipten bazıları ağaç toplamaya gittiğinde ben evde etleri pişrip, ağaçları kömüre çevirip sonra o komürle tin ve copperları eritmek için sağdan sola koşarken buldum kendimi. İş bölümü falan yapıp 2şer 3er kişilik keşiflere çıkmak çok keyifli oluyor.
 10. applev0dka

  Wi-Fi'ın arada bir kopması

  benim modem çok yeni valla 2-2.5 aylık. böyle bir sorun yapmaz diye umuyorum. baktığımda ayar seçenekleri de oldukça geniş bir modemdi keenetic. wifi-spotter ile bakayım o zaman hangi kanallar boşsa oraya ayarlayayım. Whatsapp'da görüntülü konuşma olmadığı gibi mesajların geç gelmesi sorunu da oluyor. bazen 4-5 dk geç geliyor mesajlar. bazen telefonu elime alıp ekranı açtığımda geliyor falan
 11. applev0dka

  Wi-Fi'ın arada bir kopması

  aynı durum, iphone benim de. çözümü ? 😄
 12. applev0dka

  Wi-Fi'ın arada bir kopması

  en güncel topic burası, o yüzen sorumu burada sorayım. ev internetine wi-fi ile bağlandığımda whatsapp'dan görüntülü konuşma yapamiyorum.. sorun ne olabilir ? keenetic extradsl modem, sizce ayarları ile ilgili bir sorun mu var ?
 13. applev0dka

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  monitör uzun süreli bir yatırım, hele G7 gibi 2k 240hz bir alet alıyorsan zaten önümüzdeki 3-4 GPU neslini taşır. Bu kartın hakkını da vermiyor artık değiştirmem gerekiyor demezsin kolay kolay.
 14. applev0dka

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  hem foruma hem de Odyssey G7 fan club'a hoşgeldin.
 15. applev0dka

  Galatasaray 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

  Dikkat !! Biraz uzun bir mesaj olabilir.. o yüzden spoilera koydum.
 16. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  bir de söyle bir şey var, bu tarz üretim işlerinde en büyük maliyet Ar-Ge zaten. Ondan sonra adam için 3080ti üretmek ile 1050ti üretmek arasında onlarca dolar fark yok maliyet açısından. Adamlar aslında en az pazar payı olan "high end premium uber super tier" kartlarını bu sistemle satıyor. Bence kendileri için çok akıllı yatırım. 1000-1200 dolara satacağı kartı birden çok kişiye kiralayarak o paradan fazlasını kazanıyor zaten.
 17. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  muhtemelen başta EA olmak üzere kuduruyorlar, nasıl bizim aklımıza gelmez falan diye sdasfa. düşün 60 dolara oyunu satıyorsun, bir de her ay adamdan 5 dolar alıyorsun mis gibi iş. kendileri böyle bir sistem kurmak isteyebilir bilmiyorum vardır kafalarında bir ekonomik hesap. Nvidia'ya bir şey olmaz ya. sistem zaten competitive oyunculuğa pek uygun değil, üstüne herkesin interneti mükemmel değil, benim elimde olsun kafam rahat olsuncu adamlar da dolu. üstüne bu tarz abonelik sistemlerine giren unutuyor zaten üyelik devam ediyor, 1 tane ekran kartını ayda 1000 kişiye satıyor falan oradan parasını çıkartıyor, muhtemelen X milyon kullanıcıya ulaştığında tek tek kart satmaktan karlı hale gelecek yatırımdır. ki stok yok şuan ekran kartlarında zaten, millet aç gibi 30xx serisine saldırıyor.
 18. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  orada Nvidia'nın suçu yok, şerefsizlik bazı yayıncı firmalarda. Steam kütüphanen, epic kütüphanen komple olacakken bazı aç gözlü, paragöz, adi sdasfas yayıncılar oyunlarını çıkardılar sistemden. İlk başta geçen sene falan olup çıkartılan oyunlar oldu baya.
 19. applev0dka

  Cyberpunk 2077

  EA hala kapamadı mı Bioware'i ya ? Anthem'den sonra tabutuna çivi çakılmıştır.
 20. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  çin kendi pazarını kendisi oluşturup tüketiyor. adamlar mobilde ve belli türlerde çok aktifler, ama AAA gibi veya EU+USA kitlesinin para harcadığı alanlarda Çin etkisi ne kadar ? 10-30M arası satan kalbur üstü kaliteli oyunlarda Çin payı ne mesela ? %10 u bulmuyordur bence gamepass kullanıcısı 16m olmuş bunun içinde Çin sizce ne kadar yer alıyor ? Veya Çin'de legal mi bilmiyorum mesela lol rakamı tabi ki abartarak söyledim. ortaya koymak istediğim söz konusu servislerdeki USA + EU payıydı. Yeni çıkan oyunlara en hızlı satan, en iyi çıkış yapan gibi titlelar verilirken bile sadece UK marketine veya USA marketine bakıp konuşuyor adamlar. O yüzden gamepass, geforce now gibi konularda Çin'in %10 bile payı yok.
 21. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  kendi başına pazara giren spotify, netflix, game pass, psn plus vb vb tonla uygulama $/€ fiyatlarından ucuza girerken, TRcell ile ülkeye giren geforce now'daki kazık normal karşılanıyorsa aynı "norrmal yeaa" tayfa olabilir. hatta "iyi abi yeaaa"
 22. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  ok TR'deki bokluğu Rusya'yı örnek vererek savunduğumuza göre tartışma sona ermiştir 🙂 ABD+EU oyun pazarının %90ı falan bu arada ama sen bilirsin yine de. yani tüm dünya diyebilirim buradaki fiyatlar için. daha uygun olması gereken bir şey için TRcell'in linç edilmesi gerekirken ucuz diye karşılık görürse adamlar ilk fırsatta 50 lira da yapar bunu.
 23. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  abi ben geforce now neden 5 dolar, gamepass neden 10 dolar diye kıyas yapmadım. Ki öyle yapmış olsam bile adam sabit donanımı dijital koddan daha ucuza satıyor tüm dünyada. ben bunların TR fiyatları üzerinden kıyas yaptım. 40 lira kol gibi geçirme fiyatı, bunu söyleyemedikleri için göze az gelsin diye haftalık 10 lira demişler işte. yarım dolar 3 TL hesabı %1000000 eminim ki Nvidia bu işi kendisi yapsa fiyat 15-20 TL falan olacaktı, üzerindeki her bir kuruş Turkcell geçirmesi bize
 24. applev0dka

  NVIDIA Geforce Now

  abi 10 dolar/euro olan gamepass ülkemzide 30 liraya satılırken, 5 dolar/euro olan geforce now'ın 40 liraya satılmasına nasıl iyi diyebiliyorsunuz ya ? her alanda fiyatların aşırı yükselmesini bu kadar kolay kabullenmesek mi?
 25. applev0dka

  Genshin Impact

  hımmpss uzaktan olmaması sıkıntıymış. piyasa nasıl peki g2g ile kıyasladığında

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...