Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

bu işin orta vadede kullanımı artırmak için bence tek mantıklı yolu turkcellin kendi ekosistemini tek bir sabit ücret ile geniş bir biçimde kullanıma sunmasında yatıyor. ya da geniş seçeneklerden cherry picking yapıp istediğin paket kombinasyonuna göre indirimli ücret versen de olur.

gsm+internet+gfn+tvplus cart curt bütün hizmetlerini koyarsın, sonra da dersin ki tüm bunlardan faydalanabilmek için aylık bize temizinden 150-200 tl ver o zaman çok kişi kabul eder. bu hem müşteri için hem de turkcell için win win. fakat türkiyede kolay yoldan insanları sömürme alışkanlığından vazgeçemedikleri belli. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yav bu turkcell in sunduğu servisde oynayanlar cyberpunkda, AC:valhalla 'da fps sorunu yaşamıyor mu? Benim izlediğim videolarda cyberpunk 1080p full ayarlarda, 30 fps altına düştüğü oluyor. Valhallayı kendin denedim, ultrada 60 fps'yi göremiyorum çoğu zaman, min 8 fps lere düştüğü oluyor. 

Bunun dışında kullandıkları codec den mi anlamadım ama görüntüde keskinlik problemi var sanki, masaüstüne göre.

50mbit Sol fiber ve 50mbit vdsl ile denedim 2sinde de aynı. Meraktan şimdi globalde deniyicem

Sosyal ağlarda paylaş

40 dakika önce, Dark_Soul dedi ki:

Yav bu turkcell in sunduğu servisde oynayanlar cyberpunkda, AC:valhalla 'da fps sorunu yaşamıyor mu? Benim izlediğim videolarda cyberpunk 1080p full ayarlarda, 30 fps altına düştüğü oluyor. Valhallayı kendin denedim, ultrada 60 fps'yi göremiyorum çoğu zaman, min 8 fps lere düştüğü oluyor. 

Bunun dışında kullandıkları codec den mi anlamadım ama görüntüde keskinlik problemi var sanki, masaüstüne göre.

50mbit Sol fiber ve 50mbit vdsl ile denedim 2sinde de aynı. Meraktan şimdi globalde deniyicem

free girdiğinde premium'a göre daha tırt makine veriyor.

ayrıca EU premium makine > TR premium makine deniyor.

Sosyal ağlarda paylaş

abi baktığınızda lordumuz ve kurtarıcımız gaben-sama'nın steam'i bile kötü son kullanıcı için, "oyunu satın almıyorsun, oynama hakkını alıyorsun" muhabbetinden. ama convenience'ı ve valve'a olan güvenimizden ignore'luyoruz "yarın öbür gün steam gg olsa nolacak" argümanını.

şimdi gelip savunduğunuz şey bir adım ötesi olan "oyunu oynama hakkını satın da almayın, kiralayın =))))" mantığı. hani ay fps düşmüş vay lag kalkmış'ından ziyade yanlış bu felsefe ve son kullanıcı dostu değil. steam'de olduğu gibi convenience'ı ağır basar mı? veya steam'in uçmayacağına güvendiğiniz gibi güveniyor musunuz "benim oyunum bu serviste vardı ama artık olmasın" demeyeceklerine, ki dendi, veya çok da önemli değil mi x y z publisher'ların oyunlarını çekmesi?* bu sorulara evet diyenler subs'lasın tabi ama savunurken neyi savunduğunuzu unutmayın.

stadia modeli "hem servise, hem oyuna para verin =)))))" var bi de, o daha da güzel sadfgs

*(gfn'in uçmasıyla steam'in uçması aynı değil. gfn'in uçmasıyla sizin aboneliğinizi kapatmanızın bi farkı yok pratikte. en fazla içerde kullanılmamış gününüz kalır. steam'in uçması sonsuz kat daha kötü olsa da steam'in uçmasıyla gfn'de kıyaslanacak şey oyunun servisten kaldırılması, oynamak için para verdiğin oyunu oynayamaz hale geliyorsun ikisinde de.)

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Free Eu sunucularında Valhallayı oynadım biraz, benim 50mbit vdsl 2 bağlantı için kesinlike burası daha tcell sunucularından daha iyi, bitrate 20-30mb arasında stabil kalıyor , bu keskinliği ve renkleri turkcell in sunucularında alamadım. Ayrıca Free server olmasına rağmen fps daha stabil, yine ortalama 57-58 lerde geziyor ama min 30'un altına düşmedi. Delay 60ms civarlarında, çok hızlı sahnelerde biraz hissediliyor ama ama single playerde sadece DS bosslarında bir ihtimal sorun yaratır kıvamda.

spacer.png

uFcVIk6.png

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada geolock'a daha yatkın bir sistem subs modeli. tabi ki steam de immune değil buna ama bir kez aldığını geri almıyor steam. alamaz değil tabi, verir refund'ı zorla ama görülmüş şey değil.

öte yandan yarın öbür gün aral gelse ağlasa mesela "benim oyunlarım olmasın, satamıyorum =((((" diye, ya da "aa gay seks varmış bu oyunda yasakladık ;))))" dense veya "yayınlama süresi" bitse filan sabahına kaldırılabilir herhangi bir içerik. netfis'ten uçan şeylere baktığımız gibi "hehe ok" diye bakarız yani.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Dark_Soul dedi ki:

Free Eu sunucularında Valhallayı oynadım biraz, benim 50mbit vdsl 2 bağlantı için kesinlike burası daha tcell sunucularından daha iyi, bitrate 20-30mb arasında stabil kalıyor , bu keskinliği ve renkleri turkcell in sunucularında alamadım. Ayrıca Free server olmasına rağmen fps daha stabil, yine ortalama 57-58 lerde geziyor ama min 30'un altına düşmedi. Delay 60ms civarlarında, çok hızlı sahnelerde biraz hissediliyor ama ama single playerde sadece DS bosslarında bir ihtimal sorun yaratır kıvamda.

spacer.png

uFcVIk6.png

Eğer böyleyse vpnle eu versiyonunu alır geçerim ya. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.03.2021 at 00:33, Cokomantis dedi ki:

abi alacak mısınız bunu bu fiyata?

yani "yıllık olsun daha ucuza gelsin" dediğine göre literally bu fiyat'tan almış olmuyorsun aslında ama yani x2 çakan türksel'den de almayın yani x1.8'miş oo indirim diye

yıllık olsun ucuza gelsindeki mantık şu,

şimdi gevur 5 euromu veriyor, 5 = 10 tl abi bana göre. 3 aylık 150 tl aylık 50 tl e normal? sen gidip keko gibi aylık alırsan 75 lira geçirirler gayet. yıllık olsa mesela aylık 35-40 liraya gelecek belki. vs vs

Sosyal ağlarda paylaş

pc toplayacak parasi olmayan bir ton adama satilir bu, cok mantikli yani, fiyati pahali belki, ama geleneksel pc oyunculuğunu, mobile appe cevirmeden son kullaniciya ulastirma sansi oluyor, oyun merak edip denemek isteyenlere filan, bir cok farkli hedef kitleye hitap ediyor bence, gidip fortnite filan gibi esport oyunlarini oynatmasin zaten, turn based oyunlar dusuk pace oyunlar icin, gayet alternatif.                                           

Sosyal ağlarda paylaş

Valla bana gelen mailde baya ortadan konuşmuşlar.

3 mayıs da sizi turkcell'in kucağa atıyoruz ama Buradaki premium hesaba mı geçeceği, refund mu alacağız yoksa babayı mı alacağız hiçbir bilgi yok. Herhalde refund yapmayıp, yallah fakirler turkcell ile muhatap olun demezler koskoca nvdia dfdsds

Zaten türk kullanıcıların global servise erişemeyecek olması bekleniyordu ama halen süresi bulunan founders üyelikleri kapatıp burda free tier'a alırlarsa efsane olur ?

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, reampage dedi ki:

pc toplayacak parasi olmayan bir ton adama satilir bu, cok mantikli yani, fiyati pahali belki, ama geleneksel pc oyunculuğunu, mobile appe cevirmeden son kullaniciya ulastirma sansi oluyor, oyun merak edip denemek isteyenlere filan, bir cok farkli hedef kitleye hitap ediyor bence, gidip fortnite filan gibi esport oyunlarini oynatmasin zaten, turn based oyunlar dusuk pace oyunlar icin, gayet alternatif.                                           

PC zaten oyun ve grafik vb iş yapanlar hariç anlamsızlaşıyor git gide. Cep telefonu/tablet aynı işi görüyor. Bence senin aklındaki kitlenin evinde bilgisayarı da yoktur. Oyun oynamayacak olsam tabletle takılırım ben. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...