Jump to content

DareJedi

=o=
 • Mesaj sayısı

  7.170
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

DareJedi hakkında

Son profil ziyaretçileri

444 kez ziyaret edildi
 1. DareJedi

  Pati Xbox Live

  Series X ile tekrar döndüm nick halen aynı var mı bizde aktif xbox oyuncusu.
 2. DareJedi

  En iyi PVP sistemine sahip oyun

  Eve online
 3. DareJedi

  NVIDIA Geforce Now

  Ben bütün gün her bastığımda anında giriyor valla kim nasıl sıra bekliyor anlamış değilim belki 3 aylık alanlar daha önceliklidir.
 4. DareJedi

  NVIDIA Geforce Now

  Önce interneti söyleyeyim Ankara'da kablonet 100/10 kullanıyorum 1 aydır nedense download 25mbit hiç düşmedi normalde 19:00 - 00:00 arası 25mbit olması gerekiyor aslında. Ben önceden yurtdışında premium kullanıyordum beta döneminde TR sunucularına geçtim ve şimdi de 3 aylık paketi aldım yurtdışı ile kıyaslama yapacak olursam TR sunucularında görüntü çok daha başarılı. Ama bu gibi stream bazlı servislerin düşmanı zaten sahnedeki hareketli obje sayısı ile orantılı oluyor genelde o yüzde Valhalla, Kingdom Come: Deliverance vs her türlü ben stream ediliyorum hissiyatını veriyor özellikle ormanlık çayır çimen yerlerinde baya hissediliyor hele bir de akşam ise öff yani. Hea oynanmıyor derecesinde mi değil ama bu tarz oyunlarda daha çok belli olurken mesela hitman, war z, valheim, dota, eve online, rainbow six, deadcells, disco elysium vs gibi oyunlarda ben sanki kendi makinemden oynuyormuşum gibi oynadım. Baya baya cam gibi görünüyor ki benim PC 55'' TV'ye bağlı. Bir kere competitive bir oyun oynanmıyorsa her türlü gideri var mis gibi çalışıyor bende. Görüntü kalitesinden vs de çok memnunum. Competitive oyunlarda da rank olmadığı sürece gayet iş görüyor. Gecikme bende gündüz 2-4ms akşamları 6-9ms arasında oluyor bazen 12ms fln da oluyor ama genelde 10ms altında kalıyor. Paket kaybım genelde 0 bazen 0,1 olabiliyor. Sunucuyu oyuna göre seçiyor sanırım bazen T10-8 diye bir şey çıkıyor bazen 2060, bazen P40 çıkıyor belli bir standardı yok sanırım. Ama KCD dışında öfff fps yerlerde süründü dediğim pek olmadı çoğu zaman ultrada açtı oyunları. Yalnız şöyle bir sorun yaşıyorum klavye mouse sorunsuz çalışırken işin içine controller girdi mi acaip input lag yaşanıyor min yarım saniye bazen 1sn üzerine kadar çıktığı oluyor o yüzden controller ile oynamayı rafa kaldırdım şimdilik. Yurtdışında da yaşardım bu sorunu ama nadir olurdu TR sunucularında daha düzgün çalıştığına şahit olamadım desem yalan olmaz sanırım.
 5. DareJedi

  NVIDIA Geforce Now

  Mecbur alacaksınız artık zuhahaha yaşasın Turkcell. Bir güzel global verileriniz de Turkcell ile paylaşılacak.
 6. DareJedi

  Valheim

  Düzenli oynayan var mı bizden alıp dahil olayım
 7. DareJedi

  NVIDIA Geforce Now

  Kablonet var 0 packet loss ile kullanıyorum genelleme yapmadan biraz daha araştırma yapmakta fayda var. Tamamen alt yapı ile bağlantılı bir sistem en uber interneti olan adamın kablosunda sorun olsa perte çıkıyor zaten ama ben önceden yurtdışından üyelik alan birisi olarak TR üzerindeki sunucuların çok daha tatmin edici bir deneyim sunduğunu söyleyebilirim. Sonuçta insanlar ms az ise hemen komut gidiyor mantığı ile takılıyor ama sen stream servisi kullanıyorsun tamam input lag çok önemli ama sana açılan pipeline üzerinden gelen veri de ms olarak gecikiyordu sürekli pek onu düşünen yok. Bu haliyle ben TR sunucularının hizmetinden genel anlamda memnunum neredeyse sıfır kırçıllanma yaşıyorum yurtdışında iken her açtığımda kesin 3-5 kere yaşardım bunu. Ama fiyat kol gibi orası ayrı bence de bu fiyata alınmamalı. Ben bunu nabız yoklama gibi düşünüyorum millet gaza gelmişken bakalım ne olacak atalım kuyuya bir taş kurbağa ürkecek mi görelim demiş olabilirler. Hayır zaten arada aracı varken fiyat düşük olmasını beklemek de biraz naiflik geliyor bana. Adamlar tamam ulan alın size yıllık paket 30TL/ay dese bile ağlayacak bizim çocuklar çünkü halen ana babayı bir seferde 360TL ödemeye ikna etmesi gerekecek. Halen 30+ yaşında olup telefon, internet hattını ana babası üzerinden kullanıp ya evdekiler paket büyütmeye izin vermiyor kafasında insanlar var çevremizde. Belki nvidia kendisi girse bambaşka bir beklentimiz olabilirdi ama ne yapsın senin allahın bile hatırlamadığı coğrafyadaki fakir insanların yaşadığı ülkeni. Anca amazon gibi para hesabı yapmayacak firmalar gözünü buraya dikiyor şunlara da hizmet götürem de yağmasa da damlar en azından diyorlar. Ben 3 ay bekleyip sonunda ne olacağını görmeyi düşünüyorum sonuçta o kadar yatırım var olmadı kapatalım zihniyeti ile olmaz zaten mecbur paketti, indirimdi, kampanyaydı bir şeyler sunup az da olsa kazanç elde edince ne oluyor onu görmek isteyeceklerdir. Hayır hiç aylık 75 demese çoğu kişi 3 aylık 50 diye düşününce fena değil ya diyecekti burada pr işini yapanı kovmak lazım. Bu kadar kopuk yaşanmamalı halktan ayıptır. Sonra linç gelince hede hödö diye orası burası ayrı oynamaya başlıyorlar. Son olarak diyeceğim şudur ki şayet üyelikler gerçekten sınırlı sayıda ise o kadar kıyamete rağmen çıktığı an bitecek ve internette hesaplar daha da pahalıya satılarak alıcı bulacaktır.
 8. DareJedi

  Anthem

  Halen hayvan gibi pahalı yap 20TL alalım bari gerçi ucuz yollu ea access alıp oynanabilir 1 ay
 9. DareJedi

  NVIDIA Geforce Now

  Ben çok başarılı buldum ama gecikme akşam saatlerinde artıyor gündüz 3ms aldığım yerde akşam 10-12ms alıyorum sma Avrupa sunucusunda 45-55ms alıyordum haliyle süper. 100mbit var 0 paket kaybı ile elimdeki oyunları ultra açtı ve bana göre görüntüler cam gibiydi. Rainbow fln baktım casualda 9 kill alabildim diğer elde de 7 kill aldım. Rainbow sunucusuna 40-50ms arası bağlandım + 12 geforcenow sunucusu desek 50-60ms ediyor bana yetti açıkçası. Hea ranked oynayanı 60fps tatmin etmez büyük ihtimal o ayrı. Ama bence olmuş çok da iyi olmuş. Yıllık abonelik için indirim fln olursa tanıtıma özel ayağına acımam yapıştırırım.
 10. DareJedi

  Playstation 5

  Ana hesap 1 tane olabiliyor ne demek biz 5-6 kişi temcit pilavı gibi değiştire değiştire oynuyoruz. Senin dediğin ile benim dediğim arasında bir fark yok bence. İkisi de aynı şekilde oynanabiliyor. Sen disk takıp 50 hesap açarak oynuyorsun ben tek hesapta ana hesap yapıp sonra 50 hesap açarak o konsolda dilediğim hesapta oynayabiliyorum aynı şey.
 11. DareJedi

  Playstation 5

  Dijitalde de o hesabı ana hesap yapıp istediğin kadar hesap üzerinden oynayabilirsin.
 12. DareJedi

  NVIDIA Geforce Now

  18€ olan netflix bizim ülkemizde 41TL. 15TL fln olsa yeter bence.
 13. DareJedi

  Red Dead Redemption 2

  Sonradan baya toparladı fo76
 14. DareJedi

  PlayStation 5 vs. Xbox Series X

  Series X için fiyat 7500 olmuş diye okudum ama henüz mağazalarda fiyatı göremedim.
 15. DareJedi

  Bi oyun vardı Vol.78

  Yenisi de yolda

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...