Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  14.555
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar tarafından gönderilen her şey

 1. eldar

  Hearts of Iron 4

  Bu ne lan askerler bıyıklı, hangi salak yapmış bunu, müzik de berbat.
 2. eldar

  Selam ahali, yardiminiz lazim.

  Abartmayın yahu.
 3. eldar

  EV (Electric vehicle) Konusu

  Yüz milyon sterlinden fazla harcadıktan sonra bu iş çok para gerektiriyormuş diye elektrikli araba projesini iptal eden Dyson örneğini de unutumamalı. https://www.bbc.com/news/business-50004184
 4. eldar

  yüzme için bulutut kulaklık

  Gerçekten yüzmek sıkıcı olabiliyor. Ancak şunu söyleyeyim, öyle herhangi bir şey düşünebiliyorsan kendini yeterince zorlamıyor olsan gerek. Yoksa alacağın nefes atacağın koldan başka bir şey düşünemezsin.
 5. eldar

  Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik

 6. eldar

  PC Gaming #2

  Direkt satarsın ya bu çıksa, bununla oyun oynamaya kıyamam.
 7. eldar

  Maymuncukla Kilit Açma

  Güzel bir fikir, tutar umarım.
 8. eldar

  Tenet (2020)

  Film kötüydü, şusu da iyiydi diyebileceğim bir yanı yoktu hatta.
 9. eldar

  Crusader Kings 3

  Birkaç saat oynayabildim, benim de beklediğimden iyi çıktı. Bazı şeylere anlam veremedim ama kimin kimle savaş yaptığını anlayamıyorsun mesela, en azından bulamadım. Sonra bir perk aldım, Defensive Negotiations diye, kesinlikle nasıl kullanılacağını bulamadım. Bunları bilen yazsın, hele şu perke kıl oldum.
 10. eldar

  twitter dava vs

  Hayır şu yüzden dedim, idare mahkemesinde taraflara eşit davranmaz mahkeme, sen eksik bir şey yazdıysan seni düzeltir mesela. Devlet vatandaş karşısında güçlü olduğundan idare hukuku mantığında tarafları eşit almamıştır, hakim vatandaş lehine müdahale edebilir. Asliye mahkemesinde taraflar eşittir, çok bariz bir kanuni hakkını talep etmezsen hakim karışamaz. Pratikte dilekçeyle başvurmak da daha kolay olur idare mahkemesinde. Ama yine her zaman avukat gerekli, ben istinai durumlar için dedim.
 11. eldar

  twitter dava vs

  İdare mahkemesi hariç hiçbir mahkemede avukatsız davaya çıkmamak gerek. Kazanırsan karşı taraf ödüyor senin avukatın ücretini ama sen de ödüyorsun, iki kere almış oluyor avukat ücreti. Baştan farklı bir anlaşmaya varmadıysan avukatla, öyle oturmuş düzen. Bu ikinci dediğim konusunu biri teyit ederse iyi olur ama belki bazı davalarda oluyordur falan, atıp tutmayalım çok da.
 12. eldar

  twitter dava vs

  O ben değilim, isim benzerliği herhalde de bence, ama organik bir hesapsa eş dostunu takip eden o zaman zor.
 13. eldar

  twitter dava vs

  Nick değil de kendi ismini kullanıyordur belki.
 14. eldar

  Yine, yeniden, yeni bir ilk araba konusu.

  Aslında vergisiz fiyatı 130 bin liranın altında olan arabalara ufak da olsa bir ötv indirimi var. ÖTV indirimi gelecek diyenlerin argümanı iki yıldır 1.el otomobil satışlarının düşük kalmasıydı. İdeali yıllık 1 milyon satış civarı. Ancak 2018'de 600 bin 2019'da 500 civarı 1. el araç satıldı, bu da Türkiye'nin geçmiş yıllarına göre bir haylı düşük. Bu yıl da korona var diye razı olacaklardır düşük satışa, ama bu trend bayilerin kapanmasına yol açar, belki de kapanıyordur bile şimdiden.
 15. eldar

  Üniversitelerde boş kalan bölümler

  Birkaç kez yazdım forumda, şu an Türkiye'nin neredeyse istihdam ettiği üniversite mezunu kadar okuyan istihdam dışı lisans ve yüksek lisans öğrencisi var. Bunların işsiz kalacağı bariz. Geçen yıl ilk defa Cumhuriyet tarihinde lisans öğrencisi sayısı düşmüştü. Bu trend sürecektir. Türkiye ekonomisinin çok ciddi bir iş yaratamama sorunu var. İşsiz ve umutsuz milyonlarca genç hem büyümeyi frenleyecek hem de sosyal sorunlara da yol açacaktır. Üniversite okumak onyıllardır önemli bir sınıf atlama aracıydı, bunun ortadan kalkması insanları sistem dışına itebilir. Türkiye'nin en büyük avantajı denilen nüfus heba edildi.
 16. eldar

  Crusader Kings 3

  Bu oyunu 1 yıl almam diyordum ama fiyatı çok makul. Alıp zevkle gömeceğim sanırım.
 17. eldar

  Tenet (2020)

  Bence keyifli bir film olacak, zaten susamışım, haftaiçi sabah seansı gitmeyi planlıyorum bir salonda.
 18. eldar

  Groundhog Day

  Geliyor dediğin, geçen ay yayınlandı zaten stream filmi olduğundan. Eğlenceli film.
 19. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Apple rezalet bir firma, hatta apple ürünü alanları anlamakta zorlanıyorum ama tekel olduğunu düşünmüyorum. Ürün cep telefonu sonuçta, istemeyen kullanmaz. Alternatifleri var. Google'a dava açmalarının sebebi bazı üreticilerle telefona app'i yüklü satılsın diye anlaşıyormuş Epic, buna taş koymuş güya Google. Ama bu davaların temeli Epic'in hakları zedelendi değil de kamu davası gibi daha çok, bu şirketler kamu için zararlı gibisinden. Anladığım kadarıyla mahkemeye gelme ihtimali düşük, anlaşmaya zorlamak için açılmış davalar. Epic'in ana hissedarı Tencent memleketinde rekabet davaları açabiliyor mu acaba?
 20. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Epic örnek olsun Epicstore'u herkese açsın, benim mazlum oyun yapımcılarım neden fortniteçılara oyununu gösteremiyor.
 21. eldar

  Snooker Thread

  Son frame'lere yetiştim. Çok güzel bitti gerçekten.
 22. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Müşterinin hakkını savunuyoruz yalanı baydı beni. Tim sweeney'i keklediler lord olacaksın diye truva atını soktu çinliler. Şu an apple ve google'ın siyasi planda eli güçlü çünkü Trump Çin savaşını köpürtmek istiyor.
 23. eldar

  Oyun bilgisayarı toplamaca

  Açıkçası benim amacım en kısa sürede bilgisayarıma kavuşmak, evden çalışıyorum işim aksadı. Ulaşamıyorum bile inventus'a. Anakart değişince format mecburiydi değil mi?
 24. eldar

  Oyun bilgisayarı toplamaca

  İşlemcinin soğutucusunu değiştirirken bilgisayarı bozmayı başardım. İnventus'a götürdüm aldığım yer diye, dedim bozuk parçasını tespit edip yenisini takın. Biz size haber vereceğiz ama yoğunuz dediler. Cumartesi verdim bu arada, pazartesi bile dönebiliriz ama söz veremeyiz haftaiçi döneriz dendi. Arayacaklar diye bekliyorum ama bugün mail attılar anakartın işlemci soketinin pinine hasar vermişim. Ama başka bir şey yok, ne yapacağız ne edeceğiz ellerinde anakart var mı vs. Anladığım kadarıyla bir kampanya yapmışlar telefonla ulaşmak 1 saatten fazla sürüyor. Ulaşabilirsem inşallah konuşacağım ama kasayı götürüp şuna ne parça gerekiyorsa al tak, gerekiyorsa yedekleme yapıp bana çalışır halde ver diyebileceğim yer var mı tavsiye edebileceğiniz? Beşiktaş'ta oturuyorum
 25. eldar

  duşakabin, jakuzi, küvet, hortum

  Masajlı şeylere özenme boşuna, 1-2 ay kullanırsın sonra bir daha açmazsın bile.
×
×
 • Yeni Oluştur...