Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  13.608
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar tarafından gönderilen her şey

 1. eldar

  Ev sahibi borclari biriktirip kiraciya oyle sunarsa?

  Eğer hemen veriyorsun parayı dese yine hak verirdim sana, ama ev sahibi bu sürpriz ödemeyi zamana yaymayı da önermiş. Ev sahibinin yerine kendimi koyuyorum ben de böyle bir seçenek sunardım muhtemelen. Ama kalkıp da benim yüzümden bir iletişim sorunu olmuş hiç verme demezdim, sonuçta harcama sizin. Aidat da makul derecede artmış, sınırı geçen de sensin(her ne kadar bilmesen de).
 2. eldar

  Parasite 2019 | Dram - Gerilim

  Dizi uyarlama değil ama, konsept üstüne serbest.
 3. eldar

  İzmir’de iş.

  Yeni topic açmadan bunu çalıyorum. İzmir'de bekar olarak, kira dahil iyi yaşamak için gereken maaş kaçtır? Tabii iyi yaşamak göreceli bir şey farkındayım. Para biriktirme derdi olmadan, ayda 5-6 kere akşam çıkmalı, ortalama 10 akşam dışarıda yemeli, araba vs gibi ekstra bir şey kovalamadan, normal ev ihtiyaçları, üst-baş, yılda 2 tatil vs. İzmirli olanlar kendilerinin ve etrafındakilerin tecrübelerini paylaşırsa faydalı olur.
 4. eldar

  James Bond 25 - No Time To Die (2020)

  Buradaki muhabetten haberdar oldum, youtube'dan en çok izlenen şarkısını dinledim. Beğendim diyebilirim.
 5. eldar

  Ev sahibi borclari biriktirip kiraciya oyle sunarsa?

  Ev sahibinin talebi makul, işte böl 4 takside öde.
 6. eldar

  NVIDIA Geforce Now

  5g altyapıyı çözebilir belki, Huawei sağ olsun dünyayla eş zamanlı geçeriz aşağı yukarı.
 7. eldar

  Oscars 2020

  1917'yi henüz izlemedim ama Parasite öne çıkıyordu. Bana göre yönetmenin en iyi filmi olmamasına rağmen, Oscarların zayıf olduğu bu sene amerikan yapımı olmadan kazanarak destan yazdı, en iyi yönetmeni de almasına şaşırdım. Bu, ciddi farkla kazanmış olabileceğine işaret ediyor.
 8. eldar

  Paticik Sunar: Kedili Forum Şeysi

 9. eldar

  kim haklı

  büyükşehirlerden birinde geçmiyor mu bu hikaye? Yer isimlerini söylersen daha net yorum yapılır. Böyle A noktası falan zor. Yol 15 dakikaysa ve gidilen yer Beşiktaşsa ayrı, yol 1 buçuk saatse ve merkez dediğin Ümraniye'yse ayrı değerlendiririm.
 10. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Good Time'da avam tabakayı çok gömdük, zenginlerin de çok farkı yok, para hırsı her tabakada benzer sonuç üretiyor, onu gösterelim gibi bir kaygı sezdim. Film iyi ama, senaryoyu iyi kurmuşlar. Good Time daha iyiydi.
 11. eldar

  The Big Lebowski(Büyük Lebowski)

  Evet, Torturro emeklilik için eş dosta haber salıp film çekmiş gibi.
 12. eldar

  The Joker (2019)

  Beyoğlu sineması yapıyor buna yakın. Onu takip et, hem gösterimden çıkmış sezon filmleri oluyor, hem geçmiş filmler arada. Üstelik Alien, Apocalypse Now, Matrix gibi kült filmlerle Kurosowa, Hitchcock, Fellini falan da gösterdiler bu sene. İdeal salon olmasa da özellikle eski filmleri beyazperdede izlemek güzel oluyor bence. Dijital kopyaların yayılmasının böyle bir avantajı oldu.
 13. eldar

  The Joker (2019)

  1 numarada zaten her şeyi kendin isabetle söylemişsin :). Sinemanın (komedi değilse) eğlenceli olmak gibi bir amacı yoktur. Zaten sadece bu yüzden sinemanın evde izlenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yine bu filmler hafif ama gerçekten artistik bir derdi olan filmi evde izleyince dikkatin dağılmaya daha müsait oluyor.
 14. eldar

  Hadi Kapışalım (Dont Dispear)

  Çok zor, beni aşar.
 15. eldar

  Paticik İK

  Part-time çalışıyor olabilir, o zaman gün başına düşen sgk'yı ödemek çalışana düşüyor sanırım. Eğer sözleşmesiz bir iş söz konusuysa tanımadığınız biriyle çalışmamak gerek tabii.
 16. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Hoş filmdi, bazı sahneler zekice kurgulanmasına rağmen senaryonun toplamında bir sorun var gibime geldi. 7/10
 17. eldar

  PC Gaming #2

  ne alaka? hoi'de hitler nazi bayrağı vs hepsi var. İki oyunun ne farkı var?
 18. eldar

  Northgard

  bence bu oyun iyi, ama multi için değil. Zaten multisi canlı mı hala bilmiyorum, fakat yeni gelen modla single'ı güçlendirdiler. Arada çok kasmadan yavaş tempoda oynamayı seviyorum, kasmadan derken mikrosu az anlamında. Hard seviye zorluğu kararında bence.
 19. eldar

  ayakkabı tavsiyesi

  Kur uçunca ayakkabı modeli az gelmeye başladı, gelenler de uçuk fiyatta. Camper'da indirim var, goretex modelleri çok pahalı ama diğer modelleri idare eder, ona bak. Onun dışında şu fena değil: https://www.boyner.com.tr/lumberjack-bot-902391-3341591
 20. eldar

  90'larin CD Oyunlari (tavsiye&nostalji thread)

  Off bu oyuna çok kıl oluyordum, vs modu vardı arkadaş yeniyordu sürekli. Zaten platform oyunlarını oldum olası becerememişimdir.
 21. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Bana sattığı ürün hizmet zaten, dolayısıyla %100 alakalı. Bizim satın aldığımız şey oyunu o platform üstünden, o platform ayakta kaldığı sürece oynama hakkı. Oyunu alıyor olsaydık, satma hakkımız da olurdu. Diğer yazdıklarının muhatabı ben değilim zaten, siz diye havaya yazı yazmışsın. Ben bana somut zararını söylüyorum hala bize yarıyor diyorsun.
 22. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Kitapla ilgili sorum şuydu, kitap alırken yayıncının daha çok kazandığı mecradan almak gibi bir kaygın oluyor mu, muhtemelen aklına bile gelmiyordur. Fakat burada epic yayıncıya daha çok veriyor, kesin bizim işimize yaracak şeklindeki reklama inanmışsın ve bunu empoze etmeye çalışıyorsun. Bu doğru olabilir, ama olmayabilir de. Başka bir strateji izleyemezsin dediğin cümlede bile iki ayrı strateji örneği sunmuşsun. Hala başka türlü olmaz diyorsun. Ucuz satmasına laf eden varsa da marjinaldir, burada sıkıntı kendi yapmadığı oyunu sadece kendi platformunda satacak şekilde bağlaması. Hakim pazara girmeye çalışan ilk firma değil epic, başka yöntemler de var, zaten ikisini sen kendin yazmışsın. Bir marka ürünlerini belli yerlerde satıyorsa, ben de o sattığı yerin hizmetinden memnun değilsem o markayı tercih etmeyebilirim. Niye başka yerlerde satmıyor diye şikayet de edebilirim. Bu örneği niye verdiğini anlamadım. Sen, anlamadınız diyorsun ama acaba ben anlamamış olabilir miyim diye kendine dönüp soruyor musun? Epic'in exclusive anlaşması, benim faydalandığım bir hizmetten faydalanmamı engelliyor. Sana göre bu beni rahatsız etmemeli, neden? Steam review'den aldığım faydadan mahrum kalıyorum çünkü Epic muadili bir hizmet sunmadan başka yerlerde satılmasını engelliyor oyunun. Basit bir sebep-sonuç ilişkisi var. Sen bu hizmetten faydalanmadığından başkası için önemli olma ihtimalini yok sayıyorsun ve tekrar tekrar yazmama rağmen bunun herkes için önemsiz olduğu önyargından vazgeçmiyorsun. Bu önyargının sebebi de kendin için önemsiz olması, sıfır empati yani.
 23. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Konuyla yarı alakalı, ben bedava oyun ve exclusive'in yayılacağını düşünüyorum. Hele bedava oyuna neredeyse eminim, bedava olacak oyunlar diye bir tier olacak, bu zaten bedava olur bir ara şurada diye almayacaksın.
 24. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  En iyi fiyatlara Steam'in tekel konumunda olduğu zaman ulaşmıştık. Daha Ubistore falan yokken. Bölgesel fiyatlandırma kuraldı o zaman, hatta bir ara oyun satıp Rusçu'dan alarak oyunlara para vermemiştim. Bugün Amazon pazar payının yarısını kaybetse nihai tüketici birçok avantajını kaybeder, tedarikçilerine istediği kuralı dayatabiliyor şu anda çünkü rakipsiz. Bunları ideal bu vs diye yazmadım, bence yanlış yorumlar yapılıyor ona karşı düzeltme yapıyorum.
 25. eldar

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Parantez açıp bir soru sormak istiyorum. Sen kitap alıyor musun Türkiye'de? Konuya dönersek, ANNO 1800 örneği veriyorum hala dandik oyunlar steam'de git oradan al kafasındasın yazıyorsun. Küçük çaplı oyunlar dediğin oyunlar AAA oyunlardan daha iyi. O mantıkla mobil oyunlar oyuncu sayısında çoğu AAA oyunu tokatlar, PC oyunları da küçük çaplı o zaman. AAA olsun FFF olsun, steam review görmek istiyorum kardeşim, ANNO 1800 bir strateji oyunu için olabilecek en yüksek bütçede, küçük çaplı oyun falan sayıyorsun. Basın değerlendirmesi yeter demişsin ama herhalde basına bakıp oyunu en son 1998'de gameshow okuyup falan almıştım, tamamen reklam üstüne dönen bir sektör. Zaten adam 100 saat oynanmadan anlaşılamayacak oyuna 10 saatte makale yazıyor veya youtube videosu çekiyor. Tamamen fasa fiso.
×
×
 • Yeni Oluştur...