Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  12.789
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar hakkında

 • Rank
  eldar

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Bu film benim de hoşuma gitmişti, bağımsız bir yapım aslında. Normal bir western filmi beklemeyin ama. Yönetmeni bu filmdeki başarısından sonra Brawl in Cell Block 99 filmini çekti, onu izleyenler tuhaf tarzına aşinadır biraz.
 2. eldar

  Migroslarda akbil ile alışveriş

  Migroslardan para aktarımı da yapılıyormuş, bankaların çalışmadığı saat ve günlerde bile.
 3. eldar

  Once Upon A Time In Hollywood [2019]

  Evet filmin cinayet sahnesi çok çarpıcıymış bundan bahsediyor olmalı. Açıkçası bu film pek de beğenmediğim Inglorious Basterds tadında olur diye düşündüğümden pek heyecanlanmıyordum fakat olumlu eleştiriler beklentimi artırdı. Özellikle takip ettiğim eleştirmenlerden Telegraph'dan Robbie Collin bayağı övmüş filmi.
 4. eldar

  A Song of Ice and Fire

  O kendi tercihi, bu kalibredeki yazarlardan Stephen King çok daha meşur. O nasıl çatır çutur yazabiliyor. Bana göre Martin iyi bir yazardan ziyade iyi bir seri yazmış bir yazar. Kaldı ki bu seriyi de bitiremeyeceği konusunda çok iddialıyım. İstediği kadar iyi bir son yazamadığını gördüğü için bitiremiyor, zor işi görünce başka şeylere sarma sendromundan muzdarip gibime geliyor. Seriye tadını veren Ned Stark ve Rob Stark'ın ölümü, Renly'nin ölümü gibi avantajlı durumda olanın bir şekilde kaybetmesi diye nitelendireceğim etkiyi Daenerys'le de yakalamak istiyecek ama o tren kaçtı. Muhtemelen de 4 kitaptan 7 kitaba çıkarma kararını aldığında kaçtı. Daenerys'in yumurtaları çatladıktan sonraki karakter gelişimi sıradan ve hatta bayık. Sakız gibi uzatarak olmaz. Ha onu uzattı, belki o sayede hiç koyamayacağı karakterler koyma ve geliştirme şansı buldu ama fark etmez, neticede kitabın bir yerde bitmesi lazım. O evren genişledikçe işler kurgusal anlamda boka sardı. Şimdi de içinden çıkamıyor. Kendisi Tolkien'ı çok takdir ediyor ve ondan esinlendiğini söylüyor, bence onun için Tolkien'ı aşmak önemli bir motivasyon. Fakat aynı zamanda trajedisi çünkü bir sanatçıyı aşmak için ondan daha iyi bir eser ortaya koymaya çalışırsın, onda eksik gördüğün yanları tamamlamaya çalışmazsın. Yok efendim bin yıl mutlu yaşamışlar da bu nasıl olmuş, efendim orklar neymiş, vergi sistemi falan fiso, kendi kurduğu evrenin bu tür şeylere cevap verdiğini sanıyorsa da çok yanılıyor. Önemli olan, bir şey yaratıp okuyucuyu buna ikna etmek, bir serüvene çıkarmak, zihinde bir tat bırakmak. Bunu nasıl yaptığın tercih meselesidir, bunun iyisi-kötüsü olmaz. Yüzüklerin Efendisi çok iyi bir kitaptır, Ateş ve Buzun Şarkısı iyi bir kitap olma şansını; yazarı mükemmel bir kitap yazmaya çalıştığı için yitirmiştir.
 5. eldar

  Chernobyl (2019) - HBO

  çok iyi kurgu gerçekten, klasik afet filmi klişeleri üstüne kurulu ama ne olacağını bilmemize rağmen sürükleyiciliği hat safhada. Hem ilginç bir konu, bir yandan daha ilk bölümün ilk sahnesinden verilen Sovyet baskısının yarattığı tedirginlikle, diğer yandan kim ne zaman radyasyondan ölecek sorusu birlikte güzel bir gerilim dozu yakalanmış. Ayrıca tamamen teknik bir meseleyi "bu reaktörün patlaması imkansız, nasıl patladı" sorusu etrafında izleyiciye yavaş yavaş anlatmalarını, böylece sıkmak bir yana merak duygusunu diri tutmalarını çok takdir ettim. IMDB'den baktım. Senarist ciddi bir iş yapmamış şu zamana kadar, bir fırsat olsa nasıl bir şey çıkar görmek isterdim.
 6. eldar

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Hala şöyle yazacak böyle güzel olacak diyenlere şaşırıyorum en az 2 kitap daha yazması lazım. Son kitap çıkalı 8 yıl oldu.
 7. eldar

  Spor Toto Süper Lig [18/19]

  Ofsaytlarda VAR falan olmasın, adam yan yana yarım santim önde diye ofsayt. İstediğin kadar çizgi çek ben ikna olmuyorum. Benim ikna olmamam önemli değil de, gol sayısını azaltıyor. İnsanın sevincini kursağında bırakıyor. Veya tenisteki gibi VAR'a gitme sınırı olsun. Kulübe isterse gidilsin.
 8. eldar

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Çok kötü olmayan sona razı hale gelmişsin, bu da kendi başına açıklayıcı zaten.
 9. eldar

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Dizi zaten iyi prodüksiyonlu vasat bir senaryoydu, sona doğru bölüm sayısı falan sıkışınca iyice absürdleşti. Kitabın buna uygun olarak biteceğini düşünüyorum ana hikaye olarak tatmin etti. Tabii kitabı bitiremeyecek şişko kendi eliyle efsanesini yok etti, 20 yıl sonra iyi bir fanstastik seri olarak hatırlanacak, Yüzüklerin Efendisi gibi bir efsane değil.
 10. eldar

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  İlluminati topa mıknatıs koymuş, ama hakemi ayarlayamamış. 2 gol de iptal edildi.
 11. eldar

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  İlluminati'nin daha sıkı çalışması lazım. İlk gole izin vermemeleri lazımdı. Onca lobi boşuna mı?
 12. eldar

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Oyun yapımcılarını düşünme işini abartmışlar, onların yerine fiyat bile düşünmüşler. Ayrıca indirim olsa da kimse Steam'i bırakıp Epic'e gitmez savı da bizim forum özelinde çöktü.
 13. eldar

  John Wick (2014)

  Belki ilgisini çeken olur. John Wick, özellikle 60'larda popüler olan Fransız yönetmen Jean-Pierre Melville'den bayağı bir esinlenmiş. Özellikle Alain Delon'lu Samourai ve Cercle Rouge filmlerinden. Hatta ilk filmdeki Red Circle Club, Cercle Rouge'un İngilizcesi olması itibariyle açık bir referans.
 14. eldar

  ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  İlluminati tezgahı kurdu.
 15. eldar

  Taninmayan Ulkeler

  Bir bulgaristan'a git, beğenirsen oralara da gidersin. Nasıl fikir?
×
×
 • Yeni Oluştur...