Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  16.744
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar hakkında

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. eldar

  Songs of Conquest

  Oyun güzel de zorluk ayarı olmaması çabuk bıkmama yol açtı.
 2. eldar

  Captain of Industry

  factorio'da son var, uzaya roket atıyorsun işte. Factorio bence farklı oyuncu tiplerine hitap etmesi açısından en başarılısı zaten. Kafayı kırıp devasa üretim kuran da var, tren bile yapmadan oyunu bitiren de.
 3. eldar

  Captain of Industry

  Bence ortalama oyuncu için türün en iyisi factorio, nasıl ıskaladın onu anlamadım. Bunu da merak ettim şimdi, bakacağım. Endgame var mı yalnız?
 4. eldar

  Kinadigim hersey basima geldi

  Batı hıristiyan, eşcinsel hakları Batı'da ileri, demek ki Hıristiyanlıkta eşcinsellik serbest gibi bir düz ve yanlış mantık sahibi avam kitlelerden esinlenmiş bir trole benziyorsun.
 5. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Bu dizi bayağı iyi başladı, var mı izleyen? Toplam 6 bölümlük, roman uyarlaması, 3. bölümü yarın çıkıyor.
 6. eldar

  Amazon Prime Geldi

  Ben Netflix'e çevirmenlik testine girmiştim. Sınırlı zamanda, sadece metin görerek çeviriyorsun, sonra bir sınav daha verdiler, ona kasamamıştım. Çevirmenlere pek iyi para ödemiyorlar, zaman baskısı var üstelik çevirileri koordine edecek, kontrol edecek bir pozisyon yok, yani atıyorum dublaj yönetmeni gibi eserin tonunu belirleyecek veya kitap çevirisindeki editör vs gibi biri yok. Tamamen arayüzde boşluk dolduruyorsun. Belki çalışan biri vardır bunlara, o daha iyi aydınlatır.
 7. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Kesin beğenirim diye açtım ama bir türlü filme giremedim. Ne karakterler ne de dekor sardı. Paul Thomas Anderson hatrına izlenir sadece. Bilemedim, çok Amerikan nostaljisi olmuş belki de bana uzak geldi.
 8. eldar

  Ankara Dişçi Önerisi

  Vay geçmiş olsun. Kesin araba kaldırıma çıkmasın diye koyulan boruların sokulduğu şeyler, rezalet.
 9. eldar

  Valheim

  Swamp çok başarılı tasarım bariz, insanı yıldırıyor, düz gidebileceksin sanıyorsun gidemiyorsun, köke takılıyorsun, suya düşüyorsun falan. Dağ, hele plain ondan sonra yavan gelmişti. Wraith başından beri vardı. Ben hatırlıyorum.
 10. eldar

  Anksiyete

  Serenity Now!
 11. eldar

  Top Gun: Maverick (2020)

  İlk filmi izlemeyen bir ben mi varım?
 12. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Ben bu filmi çok sevememiştim, izledim gerçi sıkılmadan. Fantastiğe kaçan bir film olduğunu belirtmek lazım
 13. eldar

  Bugün Ne Oynadınız?

  Stacklands iyiymiş harbi.
 14. eldar

  Avukat Sözleşmesi/Ücret Konusunda İkilem

  Bu konudan anlamamakla beraber sözleşme ilginç geldi. Yani hangi dava 1 yıl içinde bitiyor ki zaten? Üstelik 6 ay - 12 ay arasındaki büyük fark da tuhaf geldi, 6 ayda değil de 7 ayda uzlaşılırsa 3'te 1'ini kazanıyor. Zaman baskısı mı var, ne alaka? Yani isteyen istediği sözleşmeyi yapar da bu jenerik bir sözleşmeye benzemiyor sanki. 1. maddenin şartları gerçekleşmediğine göre 1. maddeye göre sonuçlanmıştır demesi mümkün değil. Ama bu davanın bitmesi yakın mı? Yani avukatla anlaşamasanız mahkemeye gitse şöyle diyebilir mi, bu dava lehimize bitmek üzereydi, müvekkilim bana ödemeyi düşük tutmak için uzlaşma yoluna gitti. 2. madde olmadı bu değil zaten diyorsun, haklısın, ama 3. maddedeki şartlar da gerçekleşmedi. Bence sizin durumunuz sözleşme kapsamı dışında olduğu için mahkemeye gitse bu işin raici neyse, yani genelde bu tür davalarda avukatlık ücreti neyse onun ödenmesine karar verebilir mahkeme, bu da %15 olabilir, çünkü herhalde siz başka avukatlara da sorup %15'i kabul etmişsinizdir. Yargıtay kararlarına bakmak lazım.
 15. eldar

  Bitcoin #6

  Zaten iki kaynak arasında farklar var, sanırım henüz net belli değil sebep. Borç karşılığı alınan yüklü bitcoin'le açık pozisyon taşıyan bazı işlemleri açığa düşürmüşler diye anlıyorum.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...