Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  15.324
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar hakkında

 • Rütbe
  eldar

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. eldar

  Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

  Bu BİST halka arzları er geç patlayacak, muhtemelen çok da gecikmeden. Her halka arza atlanacak zaman değil.
 2. eldar

  European Super League

  Tabii ki online oyun artıyor ama ben parkın yanında oturuyorum, hava iyiyken tıklım tıklım dolu oluyor çocuklarla. Büyükşehirlerde çocuklara oyun alanı bırakılmadığı için biz ekstradan öyle algılıyoruz bence. İlginin düşmesi de normal dediğin gibi, zaman değişiyor. İlla futbol en çok izlenen etkinlik olacak diye bir şart yok. Opera bile bugün hala devam ediyorsa futbol da bir şekilde devam eder. Format değişikliği talepleri de hep işin para yönünü göz önünde tutarak yapılıyor. Biz youtube'la yarışacağız, mobil oyunlarla yarışacağız diye yola çıkıyorlar. O kafayla hiç iyi bir yere varılmaz. Bir de hep hızlı hızlı deniliyor ama mesela bisiklet sporuna dünyada artan bir ilgi var son yıllarda. Eskiden verilmeyen yarışlar canlı veriliyor. Hatta 10 yıl önce en önemli etkinliğin tüm etapları verilmezdi, şimdi her etap 6 saat bile sürse veriliyor. Bu da çabuk dikkat kayboluyor argümanlarıyla çelişiyor bence. Farklı seyir şekilleri aynı anda varolabilir. Futbolun mobil oyunlardan daha büyük olamayacağını kabul ederlerse sorun kalmaz. Yoksa futbol gayet gelişiyor. ABD'de beyzbolu yakaladı sayılır, ki bu çok büyük olay. Uzakdoğuda çok büyüdü keza.
 3. eldar

  European Super League

  Para sıkıntısı var ve yeni müşteri girişi azalıyor mu? Bunlara dair veriler var mı elinde?
 4. eldar

  European Super League

  Dertleri nedir? Futbolda dönen para şu anda bile fazla bence, tam tersine azalması lazım. Milyar dolar maaş göreceğiz bu gidişle. Tüm dünyaya pazarlanacak bir ürün olacak diye taraftar kültürünün canına ot tıkamanın alemi yok. Netflix'le, mobil oyunlarla aşık atacağız diye nevri döndü herkesin. Salın işte, zaman değişiyor. Sanki asıl amaç ulusal ligleri sallayıp ayrı bir lig kurmak. Öyle niyeti olan varsa köklü kulüplerin yakasını bıraksın parayı basıp sıfırdan takım kursun.
 5. eldar

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Uluslararası hukuk güçlünün inisyatifinde değildir, her türlü hukuk güçlünün inisyatifindedir. Örnek vermeyeceğim 2021 Türklyesinde yaşıyorsun. Hukuk sistemlerinin zaafları olduğu gerçeği hukukun medeniyetin temeli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Nasıl ki ülkede hukuk işlemediğinde orman kanunlarını değil hukukun üstünlüğünü savunuyorsak aynısı ulusları hukuk için de geçerli. Uluslararası hukuk son birkaç yüzyılda gelişti ve öngörülemez büyük bir şey olmazsa da gelişmeye devam edecek. Hatta ekolojik sorunlar hızlandırabilir gelişimi.
 6. eldar

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  Ne dediğini anlamadım, tabii ki Güney savaşı kazansaydı yine kölelik yasak olacaktı bugün. Zaten savaştan 30 yıl önce, 1833'te kölelik yasaklanmıştı İngiltere'de ve tüm dünyada trend o yöndeydi. Zaten sen de bunu söylüyorsun kendi ağzınla, değişen üretim araçlarının rolünü öne çıkararak. Uluslararası hukukta norm haline gelen anlaşmaların somut faydalara dayanmasını romantizm olarak adlandırman kafamı karıştırdı. Savaş esirlerine kötü muameleyi yasaklayan anlaşma mesela modern uluslararası hukukun en eski anlaşmalarından, uzun zamandır yürürlükte olduğu için herhangi bir insanın kafasında da olmazsa olmaz gibi yer etmiştir. Bu neden bir norma dönüşmüş çünkü birçok insan fayda elde ediyor. Kabul, bu gerekçem karikatürize ama nihayetinde budur. Başka bir örnek açık denizlerde seyir serbestisi. Bunlar, tıpkı köleliğin yasaklanması gibi yürürlükte ve romantiklerin değil uluslararası hukukun güvencesinde. Uluslararası hukuk için soyut hatta neredeyse tesadüfi bir şeymiş gibi yorum yapılıyor ama her türlü hukuk zaten günün sonunda böyle bir şeydir. Hukuk, kuralları uygulatan bir otoriteden çok bu kuralları içselleştirenler sayesinde ayakta kalır.
 7. eldar

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Aynı zamanda ırkçıların en önemli iletişim araçlarından facebook, bu gibi defolar var ama temel anlayış farkından bahsediyorum.
 8. eldar

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Bu app'lerde ABD başkanını da google'ı da eleştirebiliyorum. Ama Tiktok'ta Çin hükumetini eleştirince banlanıyorsun. Anlayacağını sanmam ama bir deneyelim.
 9. eldar

  MMA & Box maçları

  Çeçen savaşağası Kadrirov'un oğlundan muhteşem bir nakavt 😄
 10. eldar

  European Super League

  Kop tepki olarak bayrakları kaldırıyormuş.
 11. eldar

  European Super League

  İngiltere liginde son 20 yılın en çok ilgi çeken olayı Leicester'ın şampiyonluğuydu. Öbürü de 20 yıldır şampiyon olamayan Liverpool'un şampiyonluğu. Bilmem anlatabildim mi. Dediğin gibi takım sahipleri olanlar için iyi ama seyirci için iyi olduğunu düşünmüyorum.
 12. eldar

  European Super League

  Bana yapamazlar gibi geldi. Belki hoşuma gitmediğinden böyle yaklaştım. Sindirella hikayesi denen güçsüzün güçlüyü yenmesi ihtimali sporun en güzel yanlarından biri bana göre.
 13. eldar

  Cyberpunk 2077

  Demek ki en sevdiği yemek mantı.
 14. eldar

  Intel ses otosansürü

  Yapabilirlerse satar. Online oyun oynayanların en sık şikayetlerinden biri toksik oyuncular, buna çözüm sunabilmeyi herkes ister çünkü para eder. Henüz yapabileceklerinden emin olamadım ama.
 15. eldar

  paralı essay

  May the force be with you.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...