Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  15.610
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar hakkında

 • Rütbe
  eldar

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Ben kıllık yapıyorum da, sen de fazla alınganlık göstermişsin. Madem ben yanıldım, ana akım Batılı kaynaklardan öğrenmiyorsun, o zaman ne yaptın anlat bakalım. Arşivlere mi girdin? Oturup bu konuda İngilizce yazılmamış kitap mı okudun? Cuaron'un Roma filminin yapımcısı Netflix, Meksika'daki corpus christi katliamını gösteriyor, beyaz Amerikalı (CIA) nezaretindeki Meksikalı milisleri eğitip sonra halın üstüne saldıklarını bu filmde izledim ben mesela. Ayrıca şimdi google'a netflix + pinochet yazdım, aradığın tarzda 2 belgesel buldum: https://www.netflix.com/tr-en/title/80191048 https://www.netflix.com/tr/title/80185375 İkincisi Uruguay'dan.
 2. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  E bu farklı diktatörler vs her kimse, sen onlardan nasıl haberdar oldun? Batılı kaynaklardan değil mi?
 3. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Bu entelektüel film paylaşımlarına bir şey yazmıyorum genelde, ama takip ediyorum, en azından faydalanan bir kişi var.
 4. eldar

  villacık yapımı önemli noktalar

  Bunları komple ahşap yapmak pahalı mı oluyor? Niye tercih etmiyorlar Türkiye'de?
 5. eldar

  Peak Games Satılıyor

  İyi tasarlanmış, vasata hitap eden oyunlar çok para kazandırıyor işte, öyle komplo teorilerine gerek yok. Bak para aklamak isteyenler çok daha basit yöntemler izliyormuş zaten Türkiye'de.
 6. eldar

  Bilgisayar koltuğu

  Nurus gerçekten iyi mi ki? Ben Nurus kullanıyorum çok rahat diyene rastlamadım ama örneklemim 2 kişi olduğu için sayılmaz 🙂
 7. eldar

  Galatasaray 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

 8. eldar

  Jahrein ve LGBTİ+ Gaga Bulut kavgası

  Seçime katılım yüksek olduğu için işi zor. Büyük şehirlerde %3,5-4 gibi bir oy alması gerekiyor bağımsız adayın kazanması için. İstanbul'da bölgesine göre biraz değişiyor ama 100 bin civarı bir oy. Bu az gibi görünebilir ilk başta ama sokakta gördüğün her 25-30 kişiden birinin oyunu alması anlamına geliyor. Seçime katılım düşük olsa, normalde oy vermeyen bir grubun organize olmasıyla daha olası olurdu. Normalde oy atmayanları sandığa getirebilir belki ama ben seçilebileceğini sanmam. Onun için en mantıklısı SP - CHP formülü olur, yani seçime bir parti altında katılıp seçildikten sonra bağımsız olacağım diye ilan etmesi baştan. Seçime girdiği partiyi de genç seçmen oyu getireceğim diye ikna edebilir.
 9. eldar

  PC Gaming #2

  Evet, iyi derleme, terazine tıkladım ben de.
 10. eldar

  e-nabız

  Yok Florence Nightingale, Gayrettepe'deki.
 11. eldar

  e-nabız

  Sabah 10'da randevuma gittim, aşıyı almaya gitmişler, geleceklermiş, millet bekliyor 9'dan beri. Allahtan hastane yakın eve.
 12. eldar

  e-nabız

  Sgk'lı değilsen olamıyorsun, sıran gelmedi daha. Hatta ben SGK'lıyım, ona rağmen olamıyorum 4B diye. Kapasiteleri yetmemiş ona. Daha geçtikleri sistemi kavrayamamışlar.
 13. eldar

  Mare of Easttown (2021) - HBO

  Diziyi beğendim genel olarak ama gayet önemli karakterler ve olaylar arada kaynayıp yok oluyor gibi geldi. Sanki 15 bölümlük gibi tasarlanıp 7 bölüm çekilmiş gibi. Her ne kadar ana karakter iyi kurulsa da yan karakterler dekor gibi kalmış, yok oluyorlar bir anda. Broadchurch'ten esinlenme diye okudum şimdi Broadchurch'ü izliyeceğim bakalım.
 14. eldar

  Victoria 3

  Vic2'nin tek kötü yanı fazla kolay olmasıydı. Mod'lu oynamanı tavsiye ederim, ben mod'u tercih etmem genelde ama bu oyun için çok içerik ekliyor büyük güçlere. Fakat geçen baktım oynadığım mod'u bulamadım, herhalde birleşmiş farklı mod'lar, o yüzden ismiyle tavsiye edemiyorum. Öte yandan ben Victoria 3 için umutlu değilim, ck3 ile imperator arası bir şey olur.
 15. eldar

  NOVA Boosting - GameHonor Guild Hakkında Yaşanan Pazarlıklar

  google'da "if you absolutely don't need" diye arattım, çıkan sonuçların çoğu bu yanlış kullanım. Bunun senin veya benim İngilizce bilgimle ilgisi yok.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...