Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  13.033
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar hakkında

 • Rank
  eldar

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. eldar

  The Lord of the Rings ( TV-Series )

  Elle tutulur yanı olmaması, ismi hariç.
 2. eldar

  The Lord of the Rings ( TV-Series )

  Bu dizinin tırt olmama şansı çok az, tek elle tutulur yanı ismi.
 3. eldar

  Big Little Lies - Mini Seri

  Patlak mı eski topic'ler emin olamadım ama 2. sezonu bugün bitti. Ben de geçen hafta başlayıp bugün bitirdim her gün bir bölüm izleyerek. İlk sezonun kurgusundan aşağıda haliyle, bu sezon sonradan yazıldı. Meryl Streep'i kadroya eklemeleri çok akıllıca olmuş. O taşıyor sezonu, senaryo çürük yoksa. Meryl Streep sevenlere tavsiye ederim, ilk sezondan karakterleri sevenler devam edebilir. Onun dışında ortalama bir dizi sezonu oldu. İlk sezon çok iyiydi tabii, o ayrı.
 4. eldar

  Meanwhile in Turkey

  İstanbul'daki üç büyük okul nedir? Galatasaray, Fenerbahçe Beşiktaş mı? Şu topic'i nigger of sand görürse ayvayı yediniz bu arada.
 5. eldar

  Meanwhile in Turkey

  dikkat edersen mesajın içinde "2+2=4 etmeyebilir gerçekten" yazmışım. Ne söylediğin de önemli ama neye dayandırdığın daha önemli. Bilimsel bir tezi kendi görüşüm bu diye yanlışlayanlar, daha önce dediğim gibi 2+2=4 değil diyenden farkı yok. Bilimsel tezi ancak bilimsel yöntemlerle çürütebilirsin, başka hiçbir şekilde çürütemezsin.
 6. eldar

  Meanwhile in Turkey

  Evrim teorisi insan maymundan geliyor diyor mu ki zaten? İnsanla maymunun atası ortak demiyor mu? Şimdi dönüp baktım neler yazdığına tekrar. Bir bilimsel gerçeğe, sava, teoriye vs. inanmıyorum diyenin 2+2=4 olduğuna inanmıyorum diyenden bir farkı yok gözümde. Ha 2+2=4 etmeyebilir gerçekten ama bunun niye olduğunu ortaya koyman lazım. İçime doğdu, beğenmedim o yüzden inanmıyorum gibi bir görüş olamaz. Orada ortak atamızı bulmada kayıp halka var diye elle tutulur bir şey koymuşsun, güzel. Gerçi bunun senin öne sürdüğünle tam alakasını da çözemedim. Ama kendi "inancın" olan homo sapiens'in (veya artık onun atasının mı neyse, bekleneceği gibi burası muğlak) Mars'tan geldiği savına dair bir şey koymana imkan yok, çünkü bu bilimsel bir görüş değil. Bununla dalga geçtim ben de kabaca.
 7. eldar

  Meanwhile in Turkey

  Evrim yok, insanı uzaylılar getirdi demek felsefe yapmak mı oluyor?
 8. eldar

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Tim Sweeney çok net yıllardır şişkoyu kıskanmaktan çatlamış, Fortnite piyangosuyla çinlilere hisse satıp Steam'i tahtından etmeyi amaç edinmiş. Yok oyun sektörünü kalkındıracağım falan tamamen bu kompleksinin dışavurumu, çünkü Steam oyun dünyasını gerçekten de kökten değiştirdi. Şişko hiç kalkıp ben kralım falan demedi, adam parasını aldı işini yaptı. Epic indirmem için bir sebep olduğu an indiririm hiç düşünmem, şu ana kadar öyle bir sebep olmadı. Exclusive'e de karşı çıkıyorum ve steam çalışanı değilim. Ayrıca insan değişime kolay ayak uyduran bir varlıktır, dolayısıyla dediğine katılmıyorum. Sanki steam çıktığında insanlar yok hayır ben kutulu almaya devam edeceğim mi dedi, tek elle tutulur karşı görüş DRM'ydi ki çok haklı bir görüş. Ben de fiyatlar arasında fark olana kadar GOG'da olan oyunu GOG'dan alıyordum. Hala da DRM olmayan alternatif olursa oraya kayarım. Steam'de beğenmediğim oyunların olması benim için en ufak bir sıkıntı bile yaratmıyor, dolayısıyla hiç umrumda olmadı. Bunu umursayanlar da steam kullanmayabilir tabii ki.
 9. eldar

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Ben bağımsız yapımcıyım oyunu tek başıma Epic olmasa yapamazdım, duyuramazdım gibi bir olay palavra. Banished ve Papers Please gibi çok baba iki örnek var.
 10. eldar

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Coming of age türü filmleri seviyorum, bu da bu senenin en iyisi herhalde, oldukça eğlenceli. Kız kıza bir film. Başrol oyuncuları çok iyi sinerji yakalamış. Özellikle Kaitlyn Dever'ı takip edeceğim, çok yetenekli buldum.
 11. eldar

  Baldur's Gate 3

  Divinity'de de miss yok muydu, niye olmaz demiş anlamadım.
 12. eldar

  Europa Universalis 4

  Lul, iyiymiş
 13. eldar

  Europa Universalis 4

  Hiç WC yapmadıysan buna en elverişli ülkeler haricinde WC yapman bayağı zor. Her adımını planlı gitmen gerekir, illa dalıp bir yerde ipin ucunu kaçırırsın. Daha önce WC yapmış olsan dikkat etmen gereken şeyleri ve zamanlamaları bilirsin en azından. Onu geçtim, harbiden bilmiyorum, şu an Three Mountains yapmak mümkün mü?
 14. eldar

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Böyle bir şeye bakma gereği duyman bile şaşırtıcı. Xenus başta kıl etmişti ama artık eğlenerek okuyorum. Foruma girince ilk buraya bakıyorum.
 15. eldar

  PC Gaming #2

  Tam tersine Valve halen birinci amacı para olmayan nadir oyun yapımcılarından. Başkası olsa şu an Half-life 5 çıkmıştı. Kaç tane proje söylentisi geldi, gerçekten de Half-life 3 için bazı denemeler yapılmış içeride ama tatmin edici bir şey çıkmadığı için devam edilmedi. Adam kapitalizmin neferi olarak Epic çıktı, inşallah karı düşer Steam'in de Half-life 3 çıkar diye yazı yazmış. Sanatsal yaratının bir formülü yok, ama karı düşen bir şirketin devam oyunu çıkarmasının sanatsal yaratıyla alakası olmadığını söyleyebilirim. Steam'in hissedar şirketi değil de Gabe Newell'ın keyfine bağlı olması en büyük avantajı bana göre. Half-life 3'ün çıkmasından daha önemlisi şanına yaraşır şekilde çıkması.
×
×
 • Yeni Oluştur...