Jump to content

eldar

=o=
 • Mesaj sayısı

  15.089
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

eldar hakkında

 • Rütbe
  eldar

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. eldar

  Oyun Tube Thread

  Haha bariz, çok iyi benzetme.
 2. eldar

  Bitcoin #6

  https://crypto-anonymous-2021.medium.com/the-bit-short-inside-cryptos-doomsday-machine-f8dcf78a64d3 İlginç buldum. Tether'in coin fiyatlarını şişirme ihtimalinden bahsetmiş.
 3. eldar

  PC donanım temizleme

  Demiştim.
 4. eldar

  PC donanım temizleme

  3-4 ay önce termal macun, temizlik diye kasayı açtım. Kazmalığım sonucu işlemcinin fanını geri takarken tornavidayı fazla bastırmaktan anakartı pert ettim. En azından herhalde sebebi budur diye tahmin ediyorum. Çünkü vida biraz yalama olmuştu üstten bastırdım. Daha önce de termal macun yapmışlığım vardı üstelik, işlemci fanına bulaşmam hatam oldu. Güvenilir bir yere 200 lira vermeyi göze alırım şu anda. Bence hatta bu tarz ayak işi hizmeti veren güvenilir yer eksiği var.
 5. eldar

  KICKSTARTER ÇİZGİ ROMAN KAMPANYAMIZ BAŞLADI!!!

  Güzel hazırlanmışsınız, kitaptan birkaç sayfa paylaşmak mantıklı olabilir. İyi şanslar.
 6. eldar

  Whatsapp

  Devletin kendi ortak olduğu Turkcell'in uygulaması en uç seviyede veri paylaşma iznine sahip. Önce oradan başlasınlar. Bunlar bu kafayla yarın AWS'i falan yasaklamaya kalkar.
 7. eldar

  Whatsapp

  Ödediklerin de kullanıyor ki, spotify ve netflix tüm tercihlerini daha çok para kazanmak için kullanıyor sonuçta. Amazon hele ağababası.
 8. eldar

  Whatsapp

  Büyük teknoloji şirketleri bence bölünmeli, ve daha sıkı etik zorunluklarara tabi olmalılar. Ama Google evil ve devlet ona cevap vermeli kısmı bana gerçekçi gelmedi. Ben Google'dan somut bir zarar görmedim şu ana kadar ve devlet çok daha büyük bir tekel. Şu anda bilgilerin Google'da mı Türkiye Cumhuriyeti'nde mi dursun diye sorsalar bir an düşünmeden Google'da derim. Çin'i Rusya'yı geçtim, atıyorum Macaristan'da olsaydık da cevabım aynı olacaktı. Devletler teknoloji şirketlerinin iplerini ele geçirirse, bu vatandaşın lehine değil aleyhine olacaktır bence.
 9. eldar

  Whatsapp

  Ama herkese deep packet inspection yapamıyorlar, pahalı bir şey hedef seçmen lazım.
 10. eldar

  Whatsapp

  Bence whatsapp kullanan azalırsa daha rahat yasaklarlar.
 11. eldar

  Whatsapp

  Eğer hiç kontrol edilebilir olmasa herkes E2E benim hizmetim derdi, yasal bir merci olmasa da anlaşılabilir olduğunu tahmin ediyorum.
 12. eldar

  Whatsapp

  Şu zamana kadar whatsapp kullanıp da şimdi facebook'la bilgi paylaşacak diye çıkmak bana anlamsız geliyor. Ama bunun dışında mümkün olduğunca az dijital ayakizi bırakmaya uğraşana da saygı duyarım.
 13. eldar

  Wild Terra 2

  İyi duruyor gerçekten, peki yapanlar altından kalkabilecek gibi mi projenin?
 14. eldar

  Bu kadar insan ne iş yapıyor?

  Ha ha. No fun allowed...
 15. eldar

  Bu kadar insan ne iş yapıyor?

  Günaydın, çalışma yaşındaki nüfusun yarısı bile çalışmıyor. Üstelik tarım ve turizm gibi mevsimlik çalışan iş kolları, aile işletmesinde pinekleyenler de çalışıyor görünüyor. Türkiye'de işgücüne katılım cidden çok zayıf. Şu anda zaten iş bulmak çok zor. Kadınların işgücüne katılımında Malezya'dan şimdi atmıyım ama 10 puana yakın gerideydik. İslamsa o da İslam.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...