Jump to content

applev0dka

=o=
 • Mesaj sayısı

  29.197
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

applev0dka hakkında

 • Rütbe
  applev0dka

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. applev0dka

  European Super League

  onların böyle yapmasını engelleyemiyorsun. Zaten FFP dediğin şey garibana işliyor, lobisi olana düzgün çalışmadığı için rekabete denge getirmekten uzak bir sistem. Pandemide nasıl para sıkıntısı olmadı, kulupler oyuncu maaşlarında kesintiler için masaya oturmadılar mı anında? Maç günü gelirleri olmadan, forma satışları olmadan ne kadar dayanabilecekler ki? bir de olay sadece bu 12 kulup değil, onlar zaten uç örnekler. Dünya genelinde bir parasızlık durumundan bahsediyorum, bu 12 için değil. daha çok gözlemsel. oturup tek tek sayılara bakmadım tabi ki. artan giderler (futbolcu bonservisleri ve maaşları), azalan gelirler (pandemi şartları, ödül havuzları), orantılı değişmedi. Futbolcu maaşları ve bonservisleri ile yayın gelirleri veya turnuva ödülleri paralel artmayınca borçluluk artmaya başladı. Yeni neslin futbola ilgisi çok düşük, bunu çok rahat görebiliyorum çevremden. Bugün Juve başkanı da çıkmış açıklama yapmış 18-24 yaş arası gençlerin %40ı futbola ilgi duymuyor diye. müşteri girişinin azalması demek bu. Yayıncı kuruluşların yayın haklarını almaktan vazgeçmeleri veya parça parça almaları da bunun bir göstergesi. Dünya 15-20 yıl öncesinin dünyası değil, futbolun da hep aynı kalmasını bekleyemeyiz. Sonuçta bugünün gençleri yarın senin müşterin olacak. Onların beklentilerini yakalayamadığın yerde pazarın da küçülecek.
 2. applev0dka

  European Super League

  bu arada çok şey konuşuldu, belki Perez'in çkışları belki saçmaydı, yanlıştı falan ama mantıklı bir şey söyledi o da futbol oyun süresini gerekirse düşürmek. Biliyorum bir kesim bu işe acayip romantik ve ilahi bakıyor, böyle bir şeye asla okey vermeyecektir. Ancak içinde olduğumuz oyun/dizi/film sektöründen de biliyoruz ki, yeni dönemde artık insanların sonuç almak için saatlerce bir şey oynama veya izleme motivasyonu yok. daha çabuk aksiyona girmek, hızlı sonuç almak ve sonra bir el daha oynamak/izlemek peşinde insanlar. Uzun uzun süreler ile çıkan oyunların bitirilme yüzdesi düşük. Moba veya BR gibi türlerde süre kısaldıkça oyuncu sayısı falan da yükseliyor. Durum buyken gerekirse futbol oyun süresinin 60dk'ya düşmesi, beraberliğin puanlanması konusunda değişiklikler yapılması gündeme gelebilir. Sistemde para sıkıntısı var, sisteme yeni müşteri girişi sürekli azalıyor. Yeni nesli yakalamak için 1-2 senede olmasa bile radikal değişiklikler yapabilirler.
 3. applev0dka

  European Super League

  sahadaki futbol zevk verdikten sonra takımların isimlerine takılmıyorum abi ben cok. noname takımların otobüsü çekip, büyük takımların bunu aşmaya çalıştığı maçları izlerken kaşıntı falan tutuyor böyle ekran başında. onun yerine daha tempolu, iki tamımın da bol pozisyona girdiği maçları izlemekten zevk alıyorum. hayır zaten kendi ülkemizde anadolu takımı izliyoruz, neden bir de CL'de izleyelim sdfa saydığın takımların maçlarını izlemeye okeyim ben zaten. 2 sene önceki ajax-real serisi falan baya keyifli geçmişti. düzgün zemin, pozitif futbol ve yetenekli oyuncu görmek istiyorum, ülkesi takımı önemli değil.
 4. applev0dka

  Beşiktaş 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

  yok mu peki "lig 34 hafta olsaydı şampiyonduk, Beşiktaş şampiyon olmasın diye 21 takım yapıp 40 maça çıkardılar" diye ağlamamız sdfa bence var.. twitter tayfa zaten sergen'i asla eleştirmeyip tüm ihaleyi hakemlere yıkıyor inanılmaz şekilde.. bunu da yürütürler sdfsd
 5. applev0dka

  Beşiktaş 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

  direk mi peki ?
 6. applev0dka

  European Super League

  5 milyar dolar bütçe ile yola çıkan takımların hukuki tarafını düşünüp taşınmadan çıktığına ihtimal vermiyorum pek. ama sportif tarafı iyi tartmamış gibiler. city ve chelsea çekiliyor diyorlar
 7. applev0dka

  Beşiktaş 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

  hayatımdan giden 90dk için hangi mercilere dava açma hakkım var? allah belasını versin böyle futbolun da
 8. applev0dka

  European Super League

  takımı antrenmana çıkartmamış sabah tepki olarak. kovmuşlar bunlar da
 9. applev0dka

  European Super League

  abi zaten CL dediğimiz şeyi büyük maçlar için izliyoruz. Kimse Barça'yı krassnodar veya karabağ deplasmanında -70 derecede çamur içinde oynamaya çalışırken görmek için CL izlemiyor ki. EPL'nin dünyanın en büyük ligi olmasının sebebi kalitesi birbirine yakın takımları, iyi zeminlerde ve iyi seyirciler önünde oynatması. tek olumsuz olayı pazar maçlarının falan oynanamayacak olması, belki yıllar içinde kazandıkları paralar saçma boyutlara gelirse hafta sonuna bile kayar belli olmaz. onun dışında ne ulusal ligler ne uefa hiç bir şey yapamaz. Zaten sektörü oluşturanlar bu adamlar, değeri yaratan bunlar. Kendi oluşturdukları değer kendi içlerinde kalsın, küçükleri büyütmek yerine biz daha çok kazanalım demişler. Ki sahipliği olan takımlar için falan 10 numara iş bu. adam gidiyor takım satın alıyor, yerel ligde 3 kuruşa yarıştırmak yerine burada 300-350m euro için yarışacak, yatırımını çıkartacak falan.. her türlü izlenir ya.
 10. applev0dka

  European Super League

  abi zaten burayı kuran takımlar şampiyon oluyor her sene 🙂 bayern de bu sistemin dışında kalmaz. Almanya'dan Dortmund ile ikisi gelir. Fransa'dan PSG gelir belki yanında 1 takımla daha gelir. +5 kontenjanda 2 portekizli olur diye de düşünüyorum. Belki Hollanda şampiyonunu dahil ederler. zaten 4 büüyk ligin şampiyonları her sene burada olacak. Sen oturup Zenit-Gent maçı için mi izleyeceksin CL'yi ?
 11. applev0dka

  European Super League

  Evet, bugün resmileşti. Avrupa'nın 12 dev kulubü anlaştı ve Super League adı altında yeni lig kurmaya karar verdi. https://thesuperleague.com/ bundan sonra UEFA ve FIFA seve seve tanıyacak bunları. bunlar olmadan kimse yayın haklarına para vermez. Bizim ligin de çöp kadar değeri kalmaz artık. 3 büyükler sırasıyla batar. Olumlu yanı ise en azından ülkedeki futbol kavgaları biter, para kalmayınca ugruna kavga edilecek bir şey de kalmaz, hepsi kardeş kardeş oynar.
 12. applev0dka

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  2 ekran da aynı karta bağlı. birincisi display port ikincisi hdmi
 13. applev0dka

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  son zamanların en güncel monitör konusu bu olduğu için upluyorum. 2 monitör setup yaptım. ana ekran 1440p 240hz, ikinci ekran 1080p 60hz. format attıktan sonra ikinci ekrana full screen yaptığım görüntü anlık takılmaya başladı ana ekranda oyun oynarken falan. yaşayan var mı ? çözümü nedir ?
 14. applev0dka

  Hades

  hmm o zaman hiç oynanmamış silahı heat açarak oynamak mantıksız oluyor. heatsiz haldeki bountyleri kaçırıyorsun
 15. applev0dka

  Hades

  bu heat olayı ile ilgili bir şey sorucam ya. şimdi X bir silah ilk defa, ilk bossu kestiğinde titan blood alıyorsun. sonra heat ile giriyorsun 1 kere daha titan blood alıyorsun. peki kafadan heati 5-10 yapıp girsem 2-3 tane titan blood atıyor mu? yoksa boşa mı gidiyor fazla heat. olayı nedir

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...