Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

lovecraft0Z, 01.08.2023 16:44 tarihinde dedi ki:

Benim anlamadığım birşey var

şimdi adamlar diyorki işte party atıyorum bir fighter bir mage işte bi paladin olsun falan filan. Tamam biz kendi karakterimizi istediğimiz class seçtik fakat compainonlar sonuçta kendileri bir class la geliyor, o class ı mı değiştirin diyorlar, bunu nasıl yapacağız ki?

multiclass nedir onu hiç anlamadım

Alıntı

You'll be able to fully respec your character and even your companions from as soon as Act 1. You can change the class of everyone, but keep in mind that Larian notes that "certain Origin stories are closely intertwined with their characters' respective classes. If you're opting for a non-cleric Shadowheart or a Wyll without his warlock pact, this will undoubtedly influence your roleplay options in dialogues and the overall narrative for these characters".

companion class ları istediğin gibi değiştirebiliyorsun ama bazılarının hikayeleri classlarıyla bağlantılı, değiştirirsen roleplay seçeneklerini yada hikayeyi etkiliyebilir diyorlar. Tabii bide sen fighter oldun, party'de ki companion da fighter diye aynı spec/talentlar olacak değil. Her class'ın en az 3 specialization'ı var. Hikayeli/voice acted complar dışında mercenaryler de var, istediğin gibi ayarla kullan diye koymuşlar eğer companionlara karışmak istemezsen diye.

Multiclass'da işte karakterin 5 level druid ilerleyip, 6. level da fighterdan bir skill alabilirsin. İşte ister tek class'a focuslayıp onun üst seviyelerdeki özelliklerine yürüyecen ya da multiclass layıp farklı classlardan bi sürü skill alabilirsin işte. DnD de bi genel karakter levelı var bide class levelı var. Level 10 karakter, 10 level fighter da gidebilir ya  da 4 level fighter 1 bard 5 mage de alabilir. Karakter levelını geçmeyecek şekilde dağıtabiliyorsun istediğin gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

henüz oynamadım bunu ama videolardan en beğendiğim şey sırf izometrik diye dialoglarda öyle izometrik takılmaya devam etmemesi, kişilere zoomlayıp o sahneyi film gibi canlandırmaları çok başarılı duruyor. keşke her izometrik rpg yapan şirket aynısına çabalasa "kaşı seğridi" diye tasvir okutmak yerine.

Sosyal ağlarda paylaş

Darksun, 29.07.2023 20:27 tarihinde dedi ki:

benim içim geçmiş ya , hiç bir şeye hypelanmaz mı insan 😞

oyun 6 Oct, 2020 tarihinde mi ne çıkmış. çıkmış derken Early Access'e girmiş ama 3 yıldır Episode 2 çıkıp Episode 3'ü beklediğimiz Half-Life 2 gibi hissediyorum. "hype"lanmak için ufak ufak teaserlarla bizi coşturup bir anda önümüze sürpriz sürmeleri gerekiyor ama hypelanacak hiçbir şey vermiyor firmalar. BG3 dediğini zaten oynadık, gördük, tattık, Divinity Origin Sin 3 gibi olduğunu gözlemledik. bir türlü sonraki bölümler gelmeyince de kapattık tozlu raflara koyduk felan. şimdi sonunda tümüyle release etmeye karar verdikleri için durduk yere hypelanmam biraz zor geliyor bana bu yüzden.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 01.08.2023 17:46 tarihinde dedi ki:

Simdilik level cap 12 oldugu icin multi-class  ideali 5'e 7 oluyor genelde ama class'a gore degisir tabi ability skill  feat vs bakmak gerek. 

bu arada 12 tane de companion olmayan hikayesiz npc karakter var etrafta gruba alinabilen, her classtan 1 tane galiba.

Wtf? Early access lvl capi mi bu yoksa oyunu bitirdiğimiz sıralar lvl 12 mi olcaz? 

Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 02.08.2023 01:07 tarihinde dedi ki:

oyun 6 Oct, 2020 tarihinde mi ne çıkmış. çıkmış derken Early Access'e girmiş ama 3 yıldır Episode 2 çıkıp Episode 3'ü beklediğimiz Half-Life 2 gibi hissediyorum. "hype"lanmak için ufak ufak teaserlarla bizi coşturup bir anda önümüze sürpriz sürmeleri gerekiyor ama hypelanacak hiçbir şey vermiyor firmalar. BG3 dediğini zaten oynadık, gördük, tattık, Divinity Origin Sin 3 gibi olduğunu gözlemledik. bir türlü sonraki bölümler gelmeyince de kapattık tozlu raflara koyduk felan. şimdi sonunda tümüyle release etmeye karar verdikleri için durduk yere hypelanmam biraz zor geliyor bana bu yüzden.

ben EA oyun oynamıyorum , ondan denemedim bile. 2 defa divinity original sin 1 i bitirdim 2 yi oynayamadım bir türlü. Eski divinitylerin hepsini bitirmiştim. 

Genel olarak herhangi gelecek oyun böyle bir kıpırtı falan yaratmıyor, heyecan falan ölmüş artık kartlaşmışız. 😛 

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR, 02.08.2023 09:01 tarihinde dedi ki:

Wtf? Early access lvl capi mi bu yoksa oyunu bitirdiğimiz sıralar lvl 12 mi olcaz? 

Early access cap daha dusuktu sanki, cok az oynadim hatirlamiyorum. Full oyun cikinca 12 level iste max simdilik, ilerde exp falan gelirse 16-20 diye gider zaten.

...

dur gelmisken bunu koyayim:

bg lore recap::

Early access'in en baslarindan ufak tefek spo olabilir, onun disinda faydali baya:::

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

social club tan baktım şimdi. 25 saat 52 dakika. hiç hızlı bitsin diye de kasmadım ama dağ bayır deri vs de kovalamadım. zaten craft hiç gerekmiyor zorluk olarak. görev nerede ise orayı takip ettim böyle bitti. demekki hızlı bitsin desem 16-20 arası bir sürede tekrar bitirebilirim.

Aiko, 02.08.2023 11:21 tarihinde dedi ki:

rdr2 25 saat imkansız değil mi?

Sosyal ağlarda paylaş

yok ya eskisi gibi 40 level allah olmaya gerek yok, 5e dnd icin 12-16 iyi iste oteki turlu absurd oluyor epic leveller girince, zaten kesin exp cikar.

Hatta baktimda 5e icin lvl 20ye gelen sadece 1 adventure var anca kac senedir :Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...