Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

GERGE, 29.07.2023 22:02 tarihinde dedi ki:

Bu arada oyunda epey bir skill check var, tavsiyem Sword Bard ile başlamanız. Jack of all Trades ilk oynanışta iyi olabilir.

Ya onu ya da eldritch knight'ı seçeceğim. Jedi ve witcher gibi büyü destekli yakın dövüşçü karakterler hoşuma gidiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

İstediğini yapabiliyorsun. Yine de ilk oyunda sırf skill checkler ve her şeyi iki kötü yapabilmesi nedeniyle Sword Bard derim, iki level da rogue koyarsan üzerine tam eğlencelik RP karakteri olur.

Ben Seldarine Drow ile 10 Sword Bard, 2 Rogue yapayım diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Masaustune player's handbook (10th print) 'u attim dursun, secilebilen irklar claslar vs listesi geride vardi resim olarak, mevcut companionlarin buildi ile sinirli degilsiniz istersen Minsc alip onu warlock'a cevirebiliyorsunuz full respec ile. Simdilik bunu belirledim:

main    - 7 rogue/ 5 ranger
fghtr    - ranger/fighter (champion) (minsc)
mage   - evocation/?
cleric   - light, fighter (battlemaster)

mod durumuna gore 5. bir karakter daha ekleyebilirim.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben buna hiç bilmeden başladım ama grup baştan yanlış oldu, iki wizard bir rogue bir sorcerer var sürekli dayak yiyoruz 🙂

companionların classları nasıl değişiyor ki? Zaten gruba girerken baştan classla geliyorlar, level atladıkça skillerin yönlerini mi değiştirmeliyim anlayamadım

bu arada 4 kişi takılıyoruz 5 inci kampta bekliyor galiba, doğru değil mi bu

Bir de bu Gale BG1 de bizi evlatlık alan büyüten büyücü değil mi, saldırıda şehit düşüyordu 🙂

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 30.07.2023 20:38 tarihinde dedi ki:

Başlama şimdi, oyun çıkmadı. Devam edemezsin. Çıktığında yeni save gerekecek. Yarın çıkıyor.

3 Ağustosta çıkmayacakmıydı? . 

lovecraft0Z, 30.07.2023 20:00 tarihinde dedi ki:

Ya ben buna hiç bilmeden başladım ama grup baştan yanlış oldu, iki wizard bir rogue bir sorcerer var sürekli dayak yiyoruz 🙂

companionların classları nasıl değişiyor ki? Zaten gruba girerken baştan classla geliyorlar, level atladıkça skillerin yönlerini mi değiştirmeliyim anlayamadım

bu arada 4 kişi takılıyoruz 5 inci kampta bekliyor galiba, doğru değil mi bu

Bir de bu Gale BG1 de bizi evlatlık alan büyüten büyücü değil mi, saldırıda şehit düşüyordu 🙂

tebrik ederim böyle bir parti ile biraz bile gidebildiysen eğer 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 30.07.2023 20:38 tarihinde dedi ki:

Başlama şimdi, oyun çıkmadı. Devam edemezsin. Çıktığında yeni save gerekecek. Yarın çıkıyor.

Tamamdır 3ünde sıfırdan düzgün başlayayım. Yarın sadece act1 ile çıkıyomuş galiba, diğer actları görmek isterdim o yuzden üç gün daha beklerim

Spoiler

@Pallando abi druid base e saldırıyı püskürttüm yav ama ne çektim bi ben bilirim

🙂

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
axedice, 01.08.2023 07:59 tarihinde dedi ki:

RP karakteri ve RP olmayan karakter nasıl oluyor GERGE açabilir misin biraz?

Kastettiğim skill olayı ya, bilgisayar oyunlarında çoğu olay skilller ardında kilitli kalıyor. BG3 öyle mi olacak bilmiyorum tabii ama jack of all trader yardımcı olabilir işte.

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Baldur's Gate 3 character planner by GameFractal (currently limited to Early Access content, but will be updated for the full game)

https://baldursgate3.gamefractal.com/

Alıntı

Do note that there is no pre-load and it will be a full download, not an update to the Early Access build. It weighs ~122GB.

progamer tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım birşey var

şimdi adamlar diyorki işte party atıyorum bir fighter bir mage işte bi paladin olsun falan filan. Tamam biz kendi karakterimizi istediğimiz class seçtik fakat compainonlar sonuçta kendileri bir class la geliyor, o class ı mı değiştirin diyorlar, bunu nasıl yapacağız ki?

multiclass nedir onu hiç anlamadım

Sosyal ağlarda paylaş

multiclass dediğimiz şey: 
bazı class'ların birkaç özelliğini aldıktan sonra diğer classlardan devam etmece.
mesela druid ile 2 level alıp hayvana dönüşme özelliğini kazandıktan sonra diğer tüm levelleri fighter classından almaya devam edebiliriz.
D&D'de sınır yok normalde multiclass için. baldur ne kadar destekliyor bilemem.

companionsuz solo oynamayı deneyeceğim ben en başta. ne kadar gerçekçi olur bilmiyorum tabii...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...