Jump to content

Bone

=o=
 • Mesaj sayısı

  57.147
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Bone hakkında

 • Rütbe
  bonec

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Bone

  E-Kitap Okuyucu

  "herkes" derken? bilmiyorum buradan birkaç kişi e-ink cihaz almış olabilir de, "herkes" diye genellemeyelim. e-reader cihaz üreticileri bile belirli nedenlerden tablet benzeri cihazlar üretip e-ink'lerin yanında satıyor. meslek icabı durmadan seyahat eden çoğu kişinin elinde laptop ve tablet gördüm, ama e-ink o kadar yaygın değildi.
 2. Bone

  Kenobi (202?) - Disney+

  - (Scoffs) You thank your droids? - It's good manners. - You don't need manners when you're talking to a lower life form. - Then I guess I don't need manners when I'm talking to you. QAPAQ!
 3. Bone

  Morbius (2020)

  MCU olmadığı için %100 masterpiece cinema!
 4. Bone

  Netflix Türkiye

  bu mevzu sanırım günümüzde çok düzenli espri anlayışına geçmiş olmamızdan dolayı. Gen Y ve Gen Z kuşakları esprilerde "three part structure"a çok alışmış durumda. bir şeyin komik olması için AAB şeklinde dizilip, B'de gerçekten vurucu bir punchline sunması gerektiğine alışmış durumdalar. mesela yukarıdaki videodan 15:25: - ehe mehi he - lan bu herif senedini ödeyeli üç hafta oluyor, hala çözüp evine göndermediniz mi adamı? - hayır abi, unuttuk. - lan bagaja konulan adam unutulur mu, ya Allah korusun ölseydi? - bir hatadır oldu abi, affet. - neyse, bagajda kaldığı süre için makul bir hotel ücreti alıp salın adamı. - peki abi. - ulan köylü çocuğu, okulun önünde elimizden kurtuldun ama, şimdi kurtulamayacaksın. - simitçinin bizi kovalaması değil ama, bize komünist demesi acayip ağrıma gitti Kültigin abi. - şef bak ne diycem, Gülçin madem ki kangurulardan hoşlanıyor, seni de kanguru yapsak nasıl olur? - saçmalama Alper Tunga! Gülçin keşkülden de hoşlanıyor, keşkül mü olsam ben şimdi ha! alıştığımız three part structure burada yok, en sonda bir punchline bekliyorsun "AHAHAHAHAHAHAHAHAHA" diye gülecek, o da yok. ama onun yerine ne var... saçma bir durumun yarattığı gülünçlükle dalga geçmece (arabada unutulan adamın 3 hafta boyunca orada sağlıklı kalması ve ondan çıkar elde etmek), politik göndermeyle siyasal espri yapmak (Alper Tunga ve Kültigin ismine sahip kişilerin Komünist denilmesinden duydukları rahatsızlık), "şeflerini" tatmin etmeye çalışırken saçma sapan laflarla sinir etmeleri (Gülçin hoşlansın diye kanguru yapalım teklifi). Gen X için normal şeylerdi bunlar, sadece eğlence olsun diye izliyorlardı. başka bir sürü dizi vardı o dönem. Olacak O Kadar, Boş Gezen ve Kalfası, Varsayalım İsmail, Gülşen Abi, Kaygısızlar, Bir Demet Tiyatro... Can Barslan, Gani Müjde, Fatih Solmaz, Selçuk Erdem, Yılmaz Erdoğan kafası diyeyim. ya da mesela Ferhan Şensoy esprileri: - İpini koparan geldi İstanbul'a... - SİZ, İstanbullu musunuz? - Ben aslen Etiyopyalıyım, fakat ben geleli çok oldu. burada da herhangi bir "punchline" yok. Zaten "SİZ, İstanbullu musunuz?" kısmında AAB formülünü bozmuş oluyor, olaya karşılık vererek etki ederek. ayrıca seyirciyi düşünmeye itiyor, "hah, sen geleli çok olduysa sorun yok o zaman" diye karşılık verme ihtiyacı hissediyor. tl;dr: bunlar bize BUGÜN "komik" gelmiyor. "komik" algımız değişti ve illa bizi düşündürmeden güldürecek punchline'lara ihtiyaç duyuyoruz.
 5. Bone

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  her şey tek topicte olunca, her filmin veya dizinin ayrı konusu olmayınca, yazasımız gelmiyor çoğu zaman. Moon Knight mesela kaç kişi izledi bilmiyorum ama izleyenlerin çoğu yazmamıştır. Strange'i izledim, sevdim ben, ama yine benzer şekilde yazmadım. belki de Sam Raimi fanı olduğumdan beğendim ben. İnternetteki yorumlara bakınca MCU filmleri "hep aynı şekilde çekiliyor" diye eleştiren bir tayfa var, bu sefer de farklı şekilde çekildi diye laf etmeye başlamışlar. benim tek eleştirim Wanda'yı fazla abartmışlar olması. tamam Wanda fanıyım ama beni bile rahatsız etti bu kadar güç artışı. diğer karakterler hep Faceless Goons trope'u haline gelmiş. Multiverse konusu Loki ile başladı ama Loki'deki konuyu aynen devam ettirmek zorunda değiller. Miles Morales, Kang, Maestro, Adam Warlock, Black Winter, Corvac, America Chavez gibi karakterler var işin içinde. Loki'nin timeline mevzusu farklı yere gidiyor, Strange'in multiverse mevzusu farklı yere gidiyor diye bir şey yok, bir kere Multiverse'i patlatırsan, tüm karakterleri aynı anda görmek zorunda kalacaksın. Hatta bu sebeple X-Men Animated Series'in çizgi romanının sonundaki mevzuyu alıp MCU evrenine bağlayacaklar bile deniyor.
 6. Bone

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Dr. Strange'i sevmeyen bu filmi hiç sevmez bence. Trailer'dan gördüğüm şey, Thor'la dalga geçip küçümseyip daha fazla aşağılayıp sonra da öldürüp Mighty Thor'u yeni Thor haline getirecekler.
 7. Bone

  Gaming keyboard/mouse

  arkadaşlar teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, ama daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum. bilgisayar kasasını açıp hava kompresörüyle içindeki tozları nasıl temizleyeceğimi bilmeme ve daha önce başka kasalarda defalarca denemiş olmama rağmen, kendi bilgisayarımda ve kendi evimde bunu yapmaya üşenen birisiyim. böyle bir adam olarak dandik ve tırt bir mouse için restore etmeye uğraşasım hiç yok. hayır bir de mouse'un içindeki plastik parçaları kıracak olursam kapanmayan bir mouse'um olacak. al başına belayı... en azından şimdilik sadece scroll tuşu çalışmıyor. CS kasaları satıp mouse alabilsek çoktan Zowie EC1-C almıştım, mis.
 8. Bone

  Gaming keyboard/mouse

  altını nasıl açacağımı bilmiyorum. bir bıçakla çıtlatmayı başarsam ve klipslere (varsa tabii) zarar vermeden açsam bile geri monte edememe durumum var. eldeki tek mouse. o yüzden risk edesim gelmedi. böyle yuvarlana yuvarlana idare edeceğiz.
 9. Bone

  E-Kitap Okuyucu

  2019'da epub reader uygulamalarını kıyaslarken çıkardığım bazı notları ve kişisel tercihleri buldum. güncelleme ile değişiklikler olmuşsa çok outdated kalmış olabilir bu notlarım. yine de burada dursun. fiyatlar komple değişmiştir elbette.
 10. Bone

  Gaming keyboard/mouse

  şu sorunu şöyle çözmek gerekiyormuş, "çözmek" doğru bir kelime değil gerçi, sadece ertelemek. mouse'u tam tersi çevirip, scroll wheel'iyle oyuncak araba gibi ileri geri yapmak lazımmış. böyle 100 kere ileri geri yaptıktan sonra sorun çözülüyor. tabii zaman geçtikten sonra yine başlıyor ve bir gün içinde scroll tuşu kullanılmaz hale gelebiliyor... içi kirleniyordur diyen var da, mouse'u nasıl açacağımı bilmediğim için uğraşasım yok, 100 kere ileri geri yapıyorum onun yerine. yalnız nasıl dandik mouse üretmişlerse, her g403 kullanıcısında bu sorun var. bir ara para biriktirip Zowie ZA11-B veya Zowie EC1 almak lazım...
 11. Bone

  PC Gaming #2

  Disney alsın işte. Sürekli Star Wars Battfield oyunu yaptırır.
 12. Bone

  Halo (2022) Paramount+

 13. Bone

  Kenobi (202?) - Disney+

  😄 doğru
 14. Bone

  Beleş oyunlar başlığı!

  seni bildiğim kadarıyla hikayesine bol bol küfredebilirsin 😄
 15. Bone

  Kenobi (202?) - Disney+

  Taken'ı bilmiyordum o sırlar ama şu videoda anlattığı yönleri yüzünden çok sevmiştim o karakteri, belki de biraz Kyle Katarn'a benzer bulduğum için de olabilir...

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...