Jump to content

Bone

=o=
 • Mesaj sayısı

  54.974
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Bone hakkında

 • Rütbe
  bonec

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Bone

  Discord forumu öldürüyor mu?

  ben insanların bu kadar "eski forum da eski forum, eski forum iyiydi, yeni forum çok kötü, sırf o yüzden girip de yazmıyorum, evet evet hep o yüzden" tribini tutarsız bir şekilcilik olarak görüyorum. Black-ice'ın da dediği gibi internet artık 90'lardaki forum stayla kültüründen uzaklaşmış durumda. artık Snapchat'lerde, Instagram'larda, Facebook'larda felan 10 dakika sonra kaybolacak mesajlaşmalarla vakit geçiriyoruz. 2005'ten sonra Paticik'e üye olup da buraların ağası pozisyonuna giren o süper üyelerimiz bile bu değişimden nasibini aldı. Bu kişilerin Paticik'e girme tek sebebi, WhatsApp vs üstünden kankileriyle gruplaşıp, forumda sevmedikleri bir üyeye laf soktuğunu zannedip sonra kankilerinden aldıkları alkışlarla kendilerini kahraman ilan etme mevzusundan ibaretti. e bu kişiler için de Discord inanılmaz bir ortam. hemen gruplaşıp laf sokup sonra unutup yolunuza devam etme şansınız var. kimse gelip de birilerini kandırmaya çalışmasın "yeni forum sistemi çok kötü, ondan gelip yazmıyorum" diye. varolan forum siteleri paticik'in 100 kat ilerisinde gelişmiş sistemler kullanıyor. şurada 1-2 değişiklik yapıldı diye oturup qq çekiyorsunuz paso. esas olay Promenader'in dediği gibi kaliteli eski üyelerin hepsini kaçırdınız. şurada bir iki şey yazıp sizi hala ciddiye alanları da taşak oğlanı gibi görüp dalga geçip ego kasma derdindesiniz. olay yeni sistem olması değil, değişikliklere alışamamanız felan da değil. bazen hala yabancı forumlarda vakit geçirdiğim oluyor. insanlar 100 sayfa post kasıp makaleler yazıyor. karşı fikirlerle birbirine mücadele edenler bile belirli bir yazı kalitesini ve espri formatını tutturuyor. böyle oluyor çünkü flamer bot tipler anında uçuruluyor o tip sitelerde. paticikteki gibi flamer bot tipleri "muteber üye" ilan etmiyorlar. ha yok yeni sistem geldi diye bu kadar ağlanılacaksa bırakın gidin siz de. zaten paticiğin esprisi çok uzun yıllardır yok olmuştu. ekşi sözlük gibi hala kendini ayakta tutmaya çalışan ve zamanının gerisinde kalmış bir yer burası. birbirimize laf sokalım eğlenelim derdinde olanlar da zaten kendi platformlarında yerleşmişlerdir. kimse üzülmez paticik kapandı diye. iki satırdan fazla okumaya üşenenler de "wot!" diye ağlasınlar.
 2. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  dizi ayrı kötülenir, müzik ayrı kötülenir, sonra karşıdakine suç atmaya çalışarak üste çıkılır. I =o= Paticik 😄
 3. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  "hepsini" dinlemedim ama en azından müzik zevkim kötü değil senin gibi
 4. Bone

  Wow Classic Hesabı

  vay, Classic geldiği gibi aynen Vanilla dönemindeki gibi WoW hesabı satılmaya da başlanmış. nostaljik oldum böyle görünce.
 5. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  en iyi Mandalorian theme coverına "boktan" diyebilecek bir tek pati forumları olsa gelek. I =o= Paticik
 6. Bone

  Wh40k - Angels of Death (2019)

  çok sıktı şu space marine tayfası. adam gibi chaos marine izletsinler oynatsınlar artık. sahte imparatorun yalanları sarmıyor beni.
 7. Bone

  Black Widow (01.05.2020)

  Yelena'nın ağır rus aksanı için izlenir bu.
 8. Bone

  8 sene sonra SWTOR

  transmog güzel olmuş evet. her görev sonrasında bambaşka kostümle gezen palyaço gibi hissetmiyorum kendimi. wow gibi sürekli gidip transmogçuda yeni itemları değiştirmek de gerekmiyor. subscription şeklinde oynarsan zamanla sana market coin veriyorlar, ayrıca micropurchase yapman gerekmeden unlock edebiliyorsun çoğu şeyi. hem oyuna para isteyip hem de micropurchase'e abandıran oyunlara göre daha adil bir sistem olmuş bence. sniper oynamak eğlenceli geldi. tutorial story'si fazla sarmadı ama vaktim olunca sniperı da max'lamayı düşünüyorum.
 9. Bone

  8 sene sonra SWTOR

  komik olan ne onu anlamadım. 8 karakteri de kısa sürede lvl max yapabilecek zamanım ve enerjim yok. başlangıç gezegenindeki görevlere göre bir karaktere odaklandım. eğer ilk gezegen sonrasında da zenginleşen classlar varsa söylersin onları da oynarım.
 10. Tam olarak 20 Aralık olmadı ama olsun... öncelikle oyunu ilk açtığımda grafiklerden epey etkilendiğimi belirtmem gerekiyor. ilk çıktığından beri takip etmedim, ne yaptılar ne ettiler felan ama bir ara grafikleri epey bir cilalamışlar sanırım. şu videoyu izlerken sanırım biz very low ayarlarda oynamışız ilk çıktığında. medium ve üstünde de update yemiş grafikler olsa gerek. tatooine ve alderan gibi bazı bölgelerde zemin ve gezegen tasarımını çok beğendim. adamlar baya bir uğraşmış. ama boş boş gezegenler koymuşlar ve sadece moblardan ibaret gezegenler çok rahatsızlık veriyor. nar shaddaa gibi gezegenlerde bu daha da hissediliyor, dümdüz koridorlardan oluşan gezegen yapmışlar. o arkaplanda gördüğümüz detayları keşfedesi geliyor insanın. dikkatimi çeken bir başka kısım gunslinger ve bounty hunter'ın çifte tabanca kullanması ve tabancaların da uzi kullanırmış gibi ateş etmesi. McCree / Han Solo / Mando tadı alayım diye gunslinger ve bounty açıp denedim, ikisinde de aynı şey. çok saçma geldi ve immersion'ı öldürmüş. commando oynarken Sam'i çok andım. eline minigun vari silahlar alıp sağı solu taraya taraya HWguy misali ilerliyorsun. çok keyifli olmuş. ama denediğim classlar arasında en çok hoşuma giden sith sorcerer oldu, hikayesini de diğerlerine göre daha eğlenceli ve detaylı yapmışlar bence. tabii denediğim diğer classlarda tutorial gezegeni ötesine gitmediğim için senaryoları daha açılıyorsa bilemiyorum. oyunu oynarken bir KOTOR 3'e ihtiyacım olduğunu hissettim. grafik ve animasyon kısmını Bioware üstlenecek, dialog ve quest kısmını Obsidian üstlenecek, ana hikayeyi Jon Favreau ve Dave Filoni yazacak felan böyle hayaller işte, sonra uyandım, Swtor oynamaya devam ettim. uzay savaşları hatırladığımdan da sıkıcıymış. ödül mödül veriyor ama hiç bulaşmadım. micropurchase hedeleriyle f2p mmorpglerdeki sağdan soldan kukuletalar ışıldaklar çıkan öğeler eklemişler. neyse ki oyunun atmosferini fazla bozmuyor da, o karakter isimlerin yanındaki etiketler nedir anlamadım.
 11. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  valla ben swtor'u oynuyorum bir süredir, grafikleri çok iyi ya. tatooine, alderaan felan tasarımlar on numara. tabii bu kadar tasarım kastıklarından sonra bölgelerin içeriğinin boş olması çok can sıkıcı oluyor, belki de wow'un etkisidir bilemiyorum. ama oyun çıkmadan önceki oyuncak lightsaberlı screenshotları düşününce, bence bu karakter tasarımlarına da şükür. lego tasarımlarıyla da yapabilirlerdi. swg çok iyi oyundu ya. sırf mandalorian gazıyla açıp emu serverda bile oynayasım var. trandoshan teras kasi master oynuyordum ve çok keyifliydi o classla sağda solda takılmak. gemi savaşları bile swtor'dan daha iyiydi.
 12. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  ya dizinin müziği Metal Gear Solid 3 temasına benzemiyor mu? bir yerde de Star Wars ana müziği gibi bir ufak melodi var gibi geldi.
 13. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  üçüncü bölümü izleyip de burun kıvıran varsa da diyecek bir şey yok ona
 14. Bone

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  > mandalorian anca çocuk eğlendirir > clone trooper dizisi dram izlettirir > choose one
 15. Bone

  iPhone - iPad - iPod - iWatch

  google'da arattım, wot döşemedim, zaten faceid ayarlarını kastettiğimi farketseydin belki anlardın. ha şimdi buna da wot dersin şimdi eyvah.
×
×
 • Yeni Oluştur...