Jump to content

Bone

=o=
 • Mesaj sayısı

  56.080
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Bone hakkında

 • Rütbe
  bonec

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Bone

  Dev Hizmet - TOGG fabrika inşaatı canlı yayın

  oleeey! yerli ve milli elektrikli arabamız yollarda!!! işte biz de bunu bekliyor... oh, wait...
 2. Bone

  European Super League

  vay anam vay... en son Fifa 98'de kaldım ben zaten.
 3. Bone

  European Super League

  Beşiktaş sürekli Ajax ile eşleşirdi bi ara. o Ajax yine var mı bu ekipte?
 4. Bone

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  DC o.
 5. Bone

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Hatta Jet Li + Jackie Chan + Chow Yun-fat + Donnie Yen = Shang-Chi olmuş. bi Bruce Lee eksik.
 6. Bone

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Shang-Chi de çok çalışmış baksana, kafasında sopa kırmışlar resmen 😮
 7. Bone

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Jet Li + Jackie Chan = Shang-Chi. tam 90'lar vurdulu kırdılı Kung-Fu filmi olmuş. nasıl bekliycem bunu ya, ohoo çok zaman var daha.
 8. Bone

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  sırf bu yüzden Winix Zero Pro al bence 😄
 9. Bone

  The Lord of the Rings: Middle-Earth MMO - Amazon Game Studios

  bile bile lades demek... defalarca demek, hem de defalarca demek.
 10. Bone

  Good night sweet prince

 11. Bone

  Cyberpunk 2077

  ben tüm Cinematic Trailerları, tüm Gameplay Trailerları, Mike Pondsmith'le olan röportajları okudum. oyunun "First Person" olacağı üstüne kopan kıyametlerin hepsini takip ettim. bunların dışında bir yerlerde abuk sabuk bir şeyler söyledilerse bilmiyorum. yolladığın videoyu izleyeceğim. ama oyunun nasıl bir şey olacağı %100 ortadayken, ve bize sundukları gameplay videolarından tek farkı bugları temizlenmemiş ve optimize edilememiş bir oyun olması. oyun yapım aşımasındayken (gameplay videoları çıkmamışken) Cyberpunk 2020 RPG'sinin fanlarıyla çok fazla iletişimim oldu. tartıştığım kişiler üzerinden gördüğüm tablo şuydu... insanlar Bloodlines gibi, Deus Ex Human Revolution gibi, Batman Arkham City gibi bir oyun tarzıyla karşılaşacağını hayal ediyorlardı. Witcher 3 fanları, oyun Third Person olmayacağı için hayal kırıklığı içindeydi. ancak bu tartışmalar sırasında hayal ettiğimiz oyunun %75'inin Cyberpunk 2077'de yapılmış olduğuna inanıyorum. ha o %25 eksiklik nedir dersen, o da CDPR'in GTA 5+Online ile rekabet etme takıntısıyla kırptıkları mevzular. zaten onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar, ne GTA 5 oyuncularını tatmin ettiler, ne de Online mevzusunu becerdiler. ama dediğim gibi yolladığın videoyu izleyeceğim. postun bir kısmını cımbızlamıyorum. anlatmaya çalıştığım bir olay var ve onun ile alakalı kısmını alıp gösteriyorum. yoksa sayfalarca quotelar ile uğraşmak zorunda kalacağız, ki onu da ben dahil kimsenin okuyacağını sanmıyorum.
 12. Bone

  hava temizleyici zımbırtı cihazı

  amaç havadaki tozu ve alerjen yapan partikülleri azaltmak mı, virüs ve bakterileri temizlemek mi, bence bunu düşünüp seçim yapmak lazım. bende HEPA+Karbon filtreli bir cihaz vardı ve nefes almayı kolaylaştıracak kadar temizliyordu havayı. ama virüs konusuna gireceksek, U17 ULPA filtre, Activated Carbon filtre, iyi bir UV ışık, büyük ve hızlı bir fan gerekecek. bu kadar uğraşmaya gerek var mı?
 13. Bone

  Cyberpunk 2077

  Cyberpunk 2020 RPG'sinin hayranı olan kitlenin sevdiği oyunlar: Planescape Torment, VTM: Bloodlines, KOTOR 2. Valheim hayranı olan kitlenin sevdiği oyunlar: Minecraft, Terraria, Rust. sanırım bu yüzden anlaşamıyoruz. Sanki Cyberpunk 2077'nin Valheim kitlesine hitap etmek zorunluluğu varmış gibi zannettiğiniz için bu oyun sizlere scampunk veya cyberbug'tan öte bir anlam ifade edemiyor.
 14. Bone

  Cyberpunk 2077

  "hayallerini kurduğun dünya" derken neyi kastediyorsun ki? hiçbir zaman gelemeyecek kadar broken olan nedir bu oyunda? cokomantis gibi kişilerin dalga geçtiği şeyler sadece buglardan ibaret. işte birisi bir video çekmiş de yukarıdan uçarak gelen bir araba kafasına düşmüş, bir başkası bir video çekmiş arabaları dipdibe koymuş da kafasını çevirince bu arabalar yokolmuş, bir başkası bir video çekmiş suya ateş edince görsel efekt çıkmıyor felan... RDR2 fanları bu videoları haftalarca spamlarmışçasına paylaşıp paylaşıp durdular, RDR2'nin ne kadar mükemmel bir oyun olduğunu anlattılar felan... güldük, eğlendik bitti. düzeltelimeyecek şeyler değiller. düzeltildiler mi düzeltilmediler mi onu da takip edecek kadar umrumda değil açıkçası. eee tamam bug var anladık. bug var. anladım. bug var. bug. bugımsılar var. çok bug var. yine bug var. komik buglar var. bug var. saçma buglar var. bug var. anladık abii tamam bug var. tamam tamam bug var. anladım abi ben de biliyorum bug var. bug olduğunu biliyorum tamam bir sakin ol. peki "o hayallerini kurduğumuz" dünya neydi, neden hiçbir zaman gelmeyecek? nedir yani beklediğimiz şey? beklediğimiz şey kafamızın arkasına Matrix kablosu takıp sanal bir dünyaya ışınlanabilip orada alternatif yaşam kurabilmek miydi? eğer öyleyse evet o hayallerini kurduğumuz dünya asla gelmeyecek. peki: 1- Vice City ve Ballad of Gay Tony'i bayılarak oynamış birisini tatmin edebilecek bir sandbox oyunu var mı? Var. ✔️ 2- Half-Life ve Bloodlines'tan beri karakterlerin konuşmasını hayranlıkla izleyen birisini tatmin edebilecek kalitede cutscene benzeri dialog animasyonları var mı? Var. ✔️ 3- Cyberpunk 2020 türünün hastası kişileri tatmin edebilecek öğelere ve questlere sahip bir hikaye anlatımı ve dünya yapısı var mı? Var. ✔️ 4- Fallout 3, Fallout New Vegas, Saints Row 3, Saints Row 4, GTA 4, GTA 5 oyunlarındaki radyo kanallarını önemseyen kişileri tatmin edebilecek radyo kanalları var mı? Var. ✔️ ee tamam o zaman "hayallerini kurduğumuz" dünya neden hiçbir zaman gelemeyecek diyoruz ki? sırf PS4 konsollarında epic fail yaşadı, RDR2 oyuncularının maskarası oldu diye, 1982'deki E.T. oyunu gibi sektör çöktürebilecek kadar büyük başarısızlık, Big Rigs kadar bile geliştirilmemiş, Identity kadar bile tamamlanamamış, Ride to Hell: Retribution kadar bile oynanabilirliği olmayan bir oyunmuş gibi davranmayı cidden anlamakta zorlanıyorum. sırf PS4 konsollarında epic fail yaşadı, RDR2 oyuncularının maskarası oldu diye, 1982'deki E.T. oyunu gibi sektör çöktürebilecek kadar büyük başarısızlık, Big Rigs kadar bile geliştirilmemiş, Identity kadar bile tamamlanamamış, Ride to Hell: Retribution kadar bile oynanabilirliği olmayan bir oyunmuş gibi davranmayı cidden anlamakta zorlanıyorum. oyunu oynamayı reddedenler oyunu anında iade ettiler. iade etmeyenler de keyifle oynayıp bitirdiler. problem?
 15. Bone

  Higrometre ve Alın Termometresi seçmek

  bu aletleri kullanırken kabın dışını değil de içindeki maddeyi ölçeceğim için bahsettiğin sorunları yaşamayacağız yani. insan cildi mat olduğundan yine aynı durum. hani şu pahalı termal kameralar var ya, onlar için de geçerli mi bu yansıma mevzusu? yoksa sadece IR ateş ölçerler için mi? şu dediğini doktorlar bilmiyorken senin bilmene hayran oldum (scientia potentia est). bu mevzu uzun süre popüler bilim sitelerinde yayınlanan bir haberse, hiç gözüme çarpmamıştı. ama dereceleri araştırırken bir yerde böyle bir şeyi ima eden bir nota rastladım. farklı bölgeler ve farklı yaşlarda ölçümler için farklı "ideal vücut ısıları" değerleri belirlenmiş. bahsettiğin ölçüm farkları da hesaba katarak çıkarılmış bu değerler herhalde. mantıklı. basit cihazlar da, sürekli kalibre edilmeye ihtiyaç duyan ve kalibresiz gönderilen ürünler de sıkıntı yaratıyor. evde civalı termometre olunca ısı ölçümlerini kıyaslayıp kalibre yaparsın da, hepsi farklı nem derecesi gösterince bu sefer bir şeyle kıyaslama şansı olmuyor. ideenwelt diye bir marka olduğunu şimdi öğrendim. şık da bir higrometresi varmış ama herhalde satılmıyor Türkiye'de ya da ben bulamadım. https://www.discounto.de/Angebot/Rossmann-Ideenwelt-digitales-Hygrometer-1959040/ oral ölçüm herhalde en son 3-5 yaşımdayken yaşadığım bir olay. üç ayrı civalı termometre var evde, üçüyle de denedim bugün, üçüyle de farklı sonuç aldım. cıvalı termometrelere de güvenemiyoruz demek ki. güzel bir makaleymiş, sağol.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...