Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

long rest mantığı çok rahatsız ediyor beni. teee zindanın en derinliklerindeyken bir long reste basıyoruz aydınlık havadaki aşırı güvenli kampımıza ışınlanıyoruz. ne nöbet mantığı var ne de bir şey...

ready action olmaması da baya kötü. solasta kuralları cidden çok daha fazla iyi kullanıyor, BG kadar lisans sahibi ve kaynakları olabilse keşke.

Sosyal ağlarda paylaş

😃
In section 5 of the EULA, titled “Additional obligations in Eldritch law,” there’s a provision that players have (apparently) agreed to stating that they will “refrain from striking a deal with another creature of Fey, Infernal, or otherwise Eldritch origin.” If players do not follow the terms of this agreement, due to being “unable to withstand the seductive melody whispered by their malevolent terms,” it might be the end of their experience with Baldur’s Gate 3, because the studio has “the right to sever all ties professional or social with the end user, and seek appropriate remedy from the Morninglord.”

❤️

kizillelma tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun basi cok DOS2 degil mi ya. Gemideyiz plajdayiz adam topluyoruz collar vs parasite vs…ne biliyim ayni seyi yapmislar direk..

bir de daha once dedigim gibi. Oyunlar bence “show but dont tell” muhabbetini kacirdi. Herseyin seslendirme olmasi, cutscene olmasi bence olumlu bir ilerleme degil, hayalgucunu sifirliyor. Karsimda boynuzlu kirmizi ten renkli insan olmayan irk var, bakkaldaki adam sesiyle konusuyor halbuki bunu benim hayal gucume biraksa cok farkli dusunurum ben, 

BG2 ve donemin oyunlarinda belli basli NPC lerin sesi hafizamiza kazinmisti yeni nesil oyunlarda bu duyguyu kaybettim ben. Herseyin goze parmak olmasi gerekmiyor bence film oyun kitap gibi hayal ettiren seylerde ama genel olarak bu ise takilan pek yok heralde benden baska

Sosyal ağlarda paylaş

df, 05.08.2023 12:51 tarihinde dedi ki:

gece yoldan gelip dl açıp yatmıştım sabah inmiş. ilk teknik izlenimler nasıl? 1-2 bugfix patch bekleyelim mi yoksa direkt dalabilecek seviyede mi?

aktif olarak savelediğin sürece çok can sıkıcı bir şey yaşanmıyor. 

1-2 kez karakterler glitchde takılı kaldı eski saveden geri aldım devam ettim çok da öldürmüyor oyunu. 

ama benim pc'yi 3 kere kapattı sıcaklıktan dolayı 😞 yeni bilgisayar aldım, 1 hafta mola bana 😢 

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 05.08.2023 17:19 tarihinde dedi ki:

Bu arada kamera icin tercihniz nasil. Middle mouse button olayi olmadi bana defaultta, alismisim right clickle camerayi oynatmaya. Bu sefer de Y axis de ilerleyemiyorum right click yapinca defaulttan. Onun icin wasd page up vs mi yapicaz illa?

kamera ayarlarina bakip yenilgiyi kabul ettim. reverse ayari yok. rotation speed ayari yok.

Sosyal ağlarda paylaş

half-elf türleri hariç genelde bir patates surat sendromu var gibi oyunda maalesef. char creation güzel ama keşke surat çeşidi biraz daha olsaymış. ikişer tane beyaz, zenci, esmer, asyalı yapıp geçmişler genelde.

bir de ırklara özel limitli renkleri tende ve saçta uygulamamışlar sanırım göz rengi gibi, hangi ırkta hangisi sırıtmaz diye tam emin olamadım.

dün gece açtım, hangi tenet hangi ırk derken 3 saat youtube önerileri dinledim sonra yattım charı yaratamadan lol. bugün kısmetse.. vengeance önermişler hep ama rp için devotion seçmek istiyorum, gerçi partiye de shadowheart kesin alacaktım onunla çakışır mı emin olamadım. tenet bozulmasın derken disapprovelanacak mıyım devamlı diye düşünüyorum.

gameplay olarak paladin yanın asterion, gale, shadowheart önermişler de alignment olarak çakışacak sanki. good charlar da paladini tamamlamıyor gameplay olarak verilen örneklerde. biraz kararsız kaldım 4 kişiyle her rolü dengeli dağıtmaya çalışınca.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Videolara bakma olayini kestim ben acikcasi son zamanlarda direk blind daliyorum. Daha oyunu oynamadan baskasinin optimal secenegine gore oynamak mantikli gelmiyor zevkli degil. Gir kafana gore gimp takil derim

Combat cok iyi bu arada, cidden bazen sinirsiz opsiyon var gibi geliyor. Oturup saatlerce icinde kaybolacagim bir oyun gibi degil benim icin ama baya intense geciyor actigin zaman

Sotto tarafından düzenlendi
  • Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...