Jump to content

Komutan

=o=
 • Mesaj sayısı

  4.464
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Komutan hakkında

 • Rütbe
  Komutan

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Komutan

  Savaş Oyunları

  Şu aralar birkaç tane kaliteli savaş oyunu çıktı. Tek tek fazla ilgi olmaz diye tek başlıkta topluyorum. İleride başka oyunları da bu başlığa ekleyebiliriz. Command: Modern Operations, Command: Naval/Air Operations'ın yükseltilmiş versiyonu gibi düşünülebilir: Armored Brigade: Unity of Command 2: Close Combat: The Bloody First:
 2. Komutan

  Phoenix Point

  Evet, aynen öyle. Bana yanlışlıkla kod yolladılar, sonra da bir mail daha atıp, yanlışlıkla yolladık ama başkasına verebilirsiniz, dediler.
 3. Komutan

  Phoenix Point

  İsteyene season pass için kod: Dikkat edin, bu kod oyun için değil season pass için.
 4. Komutan

  Disco Elysium - A Detective RPG

  Sonu biraz daha vurucu olabilirdi. Düşük bir tempoda bitti. Yeni oyunlar gelmesine de açık bir biçimde sona erdi. İkinci oyun belki şehrin merkezinde daha büyük bir alanda geçer. Bu arada ikinci oyunda ikinci bir oynanabilir karakter olarak hamile bir kadının da olabileceği söylendi.
 5. Komutan

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Martin diziyle ilgili bir şeyler yazmış. http://georgerrmartin.com/notablog/ Orada şöyle bir şey söylemiş: If you’d like to know a bit more of what the show will be about… well, I can’t actually spill those beans, but you might want to pick up a copy of two anthologies I did with Gardner Dozois, DANGEROUS WOMEN and ROGUES, and then move on to Archmaester Gyldayn’s history, FIRE & BLOOD. Dangerous Women'da Dance of the Dragons ismindeki iç savaşı, Rogues'da ise o iç savaşın hemen öncesini anlatıyordu. Bu nedenle tahminim dizinin Dance of the Dragons dönemini ele alacağı. Merak edenler için şurada ayrıntılı bir özeti var. Haliyle dizi için spoiler sayılabilir. https://awoiaf.westeros.org/index.php/Dance_of_the_Dragons
 6. Komutan

  Crusader Kings 3

  Levy var yine. Tek fark hristiyanlarda asker sayısının ilişkiye göre değil sözleşmeye göre belirlenmesi. "So, feudal rulers, when you raise your levies, you get your levies, period. There's a number of troops they have to give you. It's a feudal contract," Fåhreus explains. "So Muslims have Clan government, not feudal. So it's like how it used to be for feudals in Crusader Kings 2: [the number of troops you get] is based on vassal opinion. They don't have Decadence, but they do have certain expectations. For example, your vassals expect to marry into your family, and we still have the concept of powerful vassals that want to be on the council. So it's all about vassal opinions for them." To balance this, feudals should generally be weaker than Muslims with high vassal opinion but stronger than those with low vassal opinions across the board. Feudal rulers also have to manage vassal contracts (so for instance, a powerful vassal might demand a new contract to pay lower taxes), while Muslims and other clan-based societies do not.
 7. Komutan

  Crusader Kings 3

  O konuda sonra farklı bir açıklama yaptılar. “I feel like this issue has been miscommunicated thus far. We have not specifically considered which terms are used in the game apart from making sense in the historical context. The team will decide how any text fits or does not fit into CK3 in a way that feels appropriate.”
 8. Komutan

  Crusader Kings 3

  Şurada bazı ayrıntılar söylenmiş: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/new-article-from-usgamer-expand-on-12-questions.1264686/page-2 Bunun haricinde söyleşiyi yapan kişi şunları da sonradan söylemiş:
 9. Komutan

  Disco Elysium - A Detective RPG

  Oyunu bitirmedim ama şu ana kadar takıldığım bir yer olmadı. Zor bir oyun olarak tanımlanabileceğini sanmıyorum, her türlü skill dağılımını ve başarısız checkleri göz önüne almışlar gibi gözüküyor.
 10. Komutan

  Disco Elysium - A Detective RPG

  Bu oyunda bir skillin alabileceği maksimum puanı bilen var mı? Başlangıçta verilen puanlara göre 12 ama başka bonuslarla daha da yukarı çıkabiliyorlardır herhalde.
 11. Komutan

  Crusader Kings 3

  Hayır, Henrik Fahraeus harita daha büyük olacak derken Tibet'e ve Afrika'nın da biraz daha güneylerine doğru genişlettiklerini belirtti.
 12. Komutan

  Crusader Kings 3

  Bu arada CK2'ye Monarch's Journey isminde yeni bir oyun modu eklendi. Belli bir karakter ile oynanıyor ve verilen görevleri yaptıkça puan kazanılıyor, o puanlarla da CK3 için kozmetik itemlar açılıyor. İki haftada bir karakter ve görevler yenilenecekmiş.
 13. Komutan

  Crusader Kings 3

  Harita ikinci oyunun şu andaki halinden bile daha büyük olacakmış ama ticaret cumhuriyetleri ve göçebe devletler yönetilebilir olmayacakmış.
 14. Komutan

  Crusader Kings 3

  Benim açımdan tam olarak neleri alacakları ve neleri almayacakları önemli. Mesela en baştan itibaren Müslümanlar ve ticari cumhuriyetler oynanabilir olmalı ama Hindistan veya tarikatların olmaması beni rahatsız etmez. Burada bir önemli faktör de oyun mekaniklerinin ne kadar değiştirileceği. Birinci ve ikinci oyunun oynanışı çok farklıydı. Üçüncü oyunun o derece farklı olacağını sanmıyorum ama önemli farklar varsa içerik eksikliği daha kabul edilebilir olur.
 15. Komutan

  Crusader Kings 3

  Crusader Kings 2'den nelerin alınacağıyla ilgili şöyle bir açıklama var: "I should emphasize that we will not be bringing along everything that is currently in Crusader Kings II. The most highly praised or useful features from Crusader Kings II and its expansions will certainly join us in CK3, but obviously not everything could make the cut. This is in no way a return to the seemingly bare bones days of 2012: Crusader Kings III lets us keep what we love, change what we do not and bring new interesting features to the table."
×
×
 • Yeni Oluştur...