Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Red Dead Redemption 2

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Bütün oyunlar sadece tek dil seçeneği ile çıksa(ing), tüm dünya ayağa kalkar. Bizim dilimiz neden yok diye. Halbuki neredeyse tüm dünya İngilizce biliyor. Hem firmalar için de düşük maliyet... Herkesin ses çıkarmadan oynaması gerekiyor.

Bir tek sizin gibi, daha doğrusu İngilizce bilen türk insanları kendi dilinin karşısında durur.... İşte böyle... Savunuyorsunuz ya utanmadan.... K
Trajik.

Yani bakın gerçekten bu biraz milliyetçilik, vatan aşkıyla Türkçülükle alakalı gibi gözüküyor ama değil......

Ya neyse ne desek boş
Sosyal ağlarda paylaş

Uncharted 4 Türkçe dil desteği ile 100bin kopya sattı TR de. Türkiye için inanılmaz bir rakam. Fiyatı da gayet fazlaydı ve PS4 exclusive.. Özellikle konsol tarafında ciddi bir kitle var yani. İyi iş çıkarınca satılıyor.

Ben şunu savunuyorum yani, AAA olan ve konsola çıkan bir oyunda saçma sapan 3-5bin gibi astronomik komik rakamlar satmadıysan eğer hiç bir şekilde zarar falan etmezsin. Sadece kazancından biraz feda etmiş oluyorsun. Firmaların gücü yok, zarar ederek niye TR dil getirsin falan diye savunmak saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

tonla dil var dünyada, oyun kaç dilde çıkmış diye bakınca baya uçurum var arada, tabiki her dilde çıkamaz, kalite kontrolü yapılamaz bunun, hiçbir firma öyle bir ağırlığı omuzlarında istemez, istemediği zamanda eşşek yükü para saçması gerekir, fazla satılmayan ülkeyede çevirisi yapılmaz.

tr altyazı isteyen bekler abi pc versiyonu, üstüne 5-6 ay daha bekler çevirisini, bu sırada sikerim diyip açıp biraz ingilizce öğrenmeye çalışsa, zaten öğrenir.

ulan birde 2012 den beri üzerimize kürekle yabancı dizi atılıyo, kaç senedir insanlar yabancı dizi izliyolar film izliyolar, hadi filmi geçtim dublajı yapılıyo, dizileri izleye izleye insanlar zaten ingilizce anlayacak seviye e gelmiş olması gerek, azıcık kafası basan insanda 6 senede konuşulanı anlayacak kadar öğrenmiştir diye düşünüyo insan.

sonuçta oyun oynayan kitlenin ilgi alanı batı kültürü = ingilizce.

oynadığın oyun wildwest temalı, açıp 1-2 film izlediysen o güney aksanını anlarsın zaten adamlar hangi kelimeleri ağızda nası yuvarlıyo, bu ne demek şu ne demek mk diye, ingiliz aksanı gibi zor da değil. bana kalırsa ingilizce altyazılı bile oynamamak lazım şu oyunları, karşındaki karakter birşey demeden alttan bütün metini okuyorsun, karakterin o cümleyi iletirkenki oyunculuğu-oyun içi animasyonu (emeği) piç etmiş oluyosun vs vs.

+18 oyun zaten, bir zahmet ingilizce öğrensin şunu oynayanlar, yukarıdaki dizi örneğinde verdiğim "eşşekte olsa öğrenir bu kadar senede" özeti ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Her bok icin devlete gitmeye devam edin. Sonra aglarsiniz her şeye karışıyor devlet diye.

Enes baturu sikayet edin
Ps oyun fiyatlarini sikayet edin
Tr dil destegini sikayet edin.

Her seye muhalif olmak degil abi mantikli yaklaşıyorum konuya. Gelsin her oyuna alt yazi karsi degilim ama neden gelmeyeceğinin gayet mantikli bir sebebi var ortada onu açıklıyorum yani
Sosyal ağlarda paylaş

GTA5 için fi tarihinin satış dağılım listesi, bunlar uzun vadede çok değişmiyor

https://static1.gamespot.com/uploads/original/1512/15120725/2847584-5776471676-CCnJx.jpg

Xeşke polonya da görebilsaq ama eminim trnin ince diliminin yanında jumbo pizza gibi kalıyordur.

Uncharted 4 ün ülke ülke satış verisi varsa onu da koyun, 10 milyona yakın falan satmış olması lazım toplamda. Bunun ne kadarı polonyada ne kadarı brezilyada satılmış, ona göre tr dil desteği ilerki oyunlarda gelir mi işe yarar mı görmüş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...