Jump to content

stormeagle

=o=
 • Mesaj sayısı

  5.585
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

1 takipçi

stormeagle hakkında

 • Rank
  stormeagle

Son profil ziyaretçileri

94 kez ziyaret edildi
 1. stormeagle

  dh ölücüsünün başında geçen olay

  birde klasik beyaz yaka çalışanlardı. hani ultra zenginlik falan söz konusu değil. zaten "bu sefer" ben ödeyeyim tavrında ise hiç yalandan kıvırmadan işi uzatmaz ve gider öder.
 2. stormeagle

  Bilgilendirme - giderleri karsilama icin

  manitamol.com fikrini hayata geçirmeliyiz
 3. stormeagle

  dh ölücüsünün başında geçen olay

  Şu kız/hesap konusunun türleri mevcuttur ve tamamen kişilik meselesidir. (Aşağıdaki yazı uzun ilişkiler veya arkadaşlık çerçevesinde geçerli değil, tinder meetingleri gibi ilk buluşmalardaki ortamı konu alır) Kısaca 4 tane farklı türü mevcuttur. Bu 4 türlede karşılaşmış biri olarak; Tür 1: (en tehlikelisi) - Yemek v.s yenir ve hesap geldiğinde kız eline telefonu alır. En ufak bir çantaya hamle v.b bir şey yoktur. Seni tamamen süt sağınan inek gibi görür. Sonra kahveye gidersin aynı şey yaşanır. Asla çantası yokmuş gibi davranır. Sanki hiç cüzdanı olmamış gibi bakar sana. Sorsan alacağın cevap ise; e erkeksin ödeyeceksin tabii dir. Hesap gelince bu alaturka düşünce ile yaşarlar, yeri geldiğinde ise 8 MARTTT KADINLAR ÖZGÜRRR BÖHÜÜÜ diye instagramdan 58 tane paylaşım yaparlar. Sorun ödediğin 100tl lik hesap değildir. Kendini mal gibi hissetmendir. Dersin ki ulan bir hamle yap.. ödemeye kalkış da ben durdurayım seni diye beklersin. Tür 2: (orta masum) Hesap gelir ve yalandan da olsa kız cüzdanına hamle yapar. Ya vereyim bilmem ne gibilerinden ama çok üstelemez. Çoğu erkek için, kadının bu hareket yeterlidir. Tür 3: (iyi niyetli kendini ezdirtmez) Hesap gelir ve hemen hamle yapar, ya yok bilmem ne gibi kısa bir tartışmadan sonra hayır olmaz öyle diye yarısını ödemeyi teklif eder, ya da oturduğumuz mekandan kalkalım kahve içmeyi gidelim onu da ben ödeyim gibi ısrarcı teklifler yapar. Bir şekilde o kartı/nakiti masaya koyar, o gün kendi cebinden de para çıkmasını bir şekilde sağlar. Tür 4: (Godlike) Yemekler yenir, makyaj tazelemek için kız w.c müsadesi ister. Siz o sırada garsona el işareti yaparak hesap istersiniz, garson yanınıza gelerek hesap ödenmiştir der.. Asla masada hesap ödeme challenge ı yaşanmaz. Yalandan uzatmayı sevmez. Çünkü kız bir şekilde senin ödeyeceğini bildiği için konuyu kökünden kestirip atmıştır. Eli öpülesi kadınlardır. Ülkemizde 1. ve 2. tür oldukça yaygındır. En kezbanı bile bu yöntemi denemeye kalkar. 3. tür ile nadiren karşılaşırsınız ama varlardır yani bulunur. bu onun sadece hesap ödemesi ile alakalı değildir. Bu bakış açısı onun hayatının tümüne bir şekilde yansımıştır. Orta yolu bulmaya eğilimlidir, ilişkide pek sorun yaşamazsınız. Alttan almayı bilir v.b 4. tür olan Godlike a sadece 2 defa denk geldim. Bilgi sahibi değilim.
 4. stormeagle

  The Division 2

  şimdi düzeltilmesi gereken, keşke şöyle olsaydı ya da şunu getirseler dediğim bir şey arıyorum. bulamadım lan resmen 😄 her şeyi olmuş yani. - Her pc de olan belirli aralıklarla 0.5 sn lik takılma giderilebilir. microshutter diye arattım bir sürü konu çıktı reddit div 2 konusunda. Birde arasa sıra crash yiyorsun çok çok nadiren. o kalksa güzel olur. Başka bir şey bulamadım. Ayrıca oyun çıkalı baya oldu hiç yama gelmedi. son olarak yine Antheme giydirmek istiyorum. Batarsın ilşallah bioware
 5. stormeagle

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  ya oyun her platformda çıksın. sen bas parayı firmaya steamde 300 liraya satıyorsan bende 200 liraya satacaksın diye şart koy işte. rekabete mi ters oluyor ne oluyor
 6. stormeagle

  Oyunlarda Fotorealizm

  niye istemeyelim ki.. yani bir sebep bulamadım ben, grafik realize olması bakımından. Bence oyunların gerçekten oyun gibi kalması lazım orada problem var 😃 Hani oynanış bakımından bahsediyorum. Gerçekçiliğe yaklaştıkça o oyun olmaktan çıkıyor. Aşırı akıllı yapay zekaya sahip düşmanlar veya gerçek arabadaki tepkiyi veren yarış oyunları gibi. Ben gerçek hayatta yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum zaten oyunda. Eline bir silah alıp 10 kişinin arasına gerçek hayatta da dalamıyorum evet ama oyunda bunu yapabilmem lazım çünkü oyun yani eğlence 😃 Fazla arcade oyuncuyum galiba.
 7. stormeagle

  Google Stadia

  oyunda asla bir sıkıntı yok ama çok uzun sürmeden pc comp firmalarının çoğu ölecek bence. Hele yani şöyle Corsair, G.Skill, NZXT gibi ve bir takım anakart üreticileri hepten ölüp gidecek. Zamanında KODAK'ın yok olmasını kim düşünebilirdi. Cep telefonları çıkınca bitti gitti işte. He belki intel, amd, nvidia bir şekilde yolunu bulur ama diğer yukarıda saydığım gibi firmalar bence kaybolacaklar. Razer, Logitech gibi input comp üreticiler yine yaşarlar. kulaklık, mouse, klavye her zaman iş görür. Diğer türlü arkadaşların yaptığı teknik açıklamalar için ise, yani öyle bir encode/decode sistemi bulunur ki bir anda hepsi yok olup gider. Ya da 5G - 6G ne ise artık bu teknolojiler ile latency falan kalmaz.. Birde dedinildiği gibi hedef kitle CS GO oynayan 1ms isteyen tipler değil ki.. Al işte sana aylık 20$'a 2k 60FPS Forza, AC, Metro, Tomb Raider v.b tonla oyun
 8. stormeagle

  The Division 2

  end game de çok süpriz şeyler var. tam bitti diyorsunuz bir DLC kadar daha şey çıkıyor. 35 saat oldu gelemedim end e gerçi yaptıklarınızın bi farklısını yapıyorsunuz ama sonuç olarak bitmiyor yani. hala şu stronghold farm döngüsüne giremedim. dark zone a fırsat bile gelmedi. bitmeyen oyun yapmışlar.
 9. stormeagle

  The Division 2

  oyun baya iyi
 10. stormeagle

  Google Stadia

  abi server bileşeni geliri nedir.. Nvidia mali tablosunda oyuncu kartları ile profesyonel kullanıma yönelik kartların payı nasıldır acaba.. uçurum muhtemelen.. Şuan pc sektörü tamamen "gaming" furyası ile ayakta duruyor zaten. Gerek cep telefonları, gerek konsollar çok geriletmişti sektörü. Işıklı gaming adı altında 3-4 yıldır sektör canlı baya. Bu streaming servisi konsolu da sekteye uğratır ayrıca. Konsol, pahalı pc kurmak istemeyenlere ve basit çalışma mantığı ile alternatif olarak konumlandı. Şimdi stream konsoldan da ucuz bir şekilde, konsoldan daha iyi grafiklere sahip bir konuma oturacak. O sektörde gider yani. bu şirketler oyun stüdyolarına baskı yaparak, stream servisi için oyunlarını satmamalarını sağlamak çıkar yolu gibi görünüyor.
 11. stormeagle

  Google Stadia

  Ben şunu merak ediyorum, şimdi olmasa da elbet 3 yıl, 5 yıl ya da TR gibi geri kalmış ülkeler için 8-10 yıl sonra elbet bu sistem gerçek manada sıfır gecikmeye yakın (bu kadar sıfıra yakın olmasına gerekte yok bir çok single player oyun için) sistem bir şekilde oturmuş olacak. 5G ile mi olur 8G ile mi bilemem. Ama sektörün geleceği bu belli.. Kaçış yok olacak ve çokta uzak değil. E sonrasında pc component üreticileri ne yapacak? Yani özellikle nvidia, amd, intel gibi $$$$ lık şirketler. Engel olmazlar mı? Bunların sekteye uğraması küresel ekonomiyi bile etklileyecek büyüklükte. Bunlar ürün satamazsa ne olacak? Yani o şirketler bunu görmezden gelmiyor elbet planları tabii ki var benim burada yazmam ile "aa iyi akıl ettin" demiyorlardır ama planları nedir yani? Kendi oyun stüdyolarını kurarak, exclusive oyunları kendi platformlarında pazarlayarak mı satış yapmaya çalışacaklar.
 12. stormeagle

  Anthem

  ya nebilim hani bioware + EA falan. ne kadar kötü olabilir ki dedim. bu kadar olabiliyormuş.
 13. stormeagle

  The Division 2

  yakında hep npc tarafından dövülen shootera döneceği için bence sorun yok 😃 ilerlemeye devam et sen
 14. stormeagle

  Anthem

  ya şimdi division oynuyorumda.. ya bu kadar fark olamaz iki oyun arasında.. İkisi de aynı parayı istiyor birde.. Anthem kötü ya. Bariz kötü yani. Hani single player gibi düşünün. Main missionlar bittikten sonra oyunda bitiyor. Oyunda neden stronghold farmlayıp daha iyi item toplama derdine düşeyim henüz çözemedim. Yani amaç yok. PVP zaten yok. E pve için ise karakter kasmanıza pek gerek yok. 5 tane itemi legend yaptığın zaman bitiyor o karakter. Yapması da en fazla 3-4 gün sürer. Oyunun başından sonuna kadar toplasan 20m2 etmeyen sözde şehrimizde geziyoruz. Şehirde çıt çıkmıyor. Herkes çok sessiz. Sanarsın kilisedeyim. Ne bir dialog ne kendi halinde takılan NPC ler falan hak getire. Her şey script. Misal şehirde bir yerden bir kapıdan geçecez diyelim, o kapı açıldıktan sonra her defasında aynı kılıkta aynı kadın senin yanından geçiş yapıyor. Her şehre döndüğümde o kadının o kapıdan geçişini görüyorum. Script edilmiş yani. Adım başı loading yemenden ve minimum 10saniye ile 40 saniye arasında sürmesinden bahsetmiyorum hani onları geçtim. Anthemin süresi çok net 1 yıl. 1 yıl sonra adam olur o oyun anca. Hani hep deriz ya oyunlarda end game çok sıkıcı bilmem ne diye. Bunda hiç sıkıcı değil. Çünkü yok yani. Olmayınca sıkıcı da olmuyor.
 15. stormeagle

  The Divison - Friend List

  Pati clana gelsenize, fr ekleme derdi de olmuyor. Zaten yönetime darbe yapmamız için adam şart gelin
×
×
 • Yeni Oluştur...