Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Red Dead Redemption 2

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

ilk chapter'da camp olayı ve yanınızdaki karakterlere alıştırmak için biraz ağır başlıyor oyun fakat chapter 2'de gene o bildiğimiz rdr oyunu. 1 saat oynayıp/izleyip yorum yapmak pek akıl karı değil. internette de bakıyorum millet stream izleyip oyuna giydiriyor.

ilk oyunun üzerine baya koymuşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun zaten o tempoda başlayacağı çok aşikar ve adım gibi eminim o binlerce takipçisi olan streamcilerden bi dolusu ilk oyunu oynayıp bitirmis insanlar degiller.

haliyle oyunun yavaş temposu ve western konsepti çoğu kişiyi uzaklaştırabilir. bir de başlangıç itibari ile full cinematik ile başlayınca ki bu da beklenen birşey yayıncılar için sıkıntılı durumlar oluşuyor. hatta ben bile hobi olarak takıldığımız kanal için direk ilk bakış açıp atmayalım 1 saat boyunca 45 dk cinematik olacak. oynayıp kesip biçip koyarız dedim. belli yani çıkacak oyunun ve firmanın yapacağı iş.

bir iki tane şovmen oyunu silmiş falan sokarım böyle saçma oyuna diye de kendisi ekrandaki yönergeleri bile okumayıp abuk subuk şeyler yapıp dibindenki kurdu vuramayan adam heuuhehu.

böylelerinin yapacağı tek şey;

abi köyüne dön pls. (gta, pabci, fortnayt, cod, lol her ne ise mainstream oyunun)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sene God of War ve Red Dead Redemption 2 gerçekten yıllardır aç kaldığım oyun dürtüsünü doyurdu. Gow hikaye ve oynanış olarak keyifli idi hatta o da 10 numara oyun benim gözümde ama rdr2 bambaşka bir keyif sunuyor ve uzun zaman sonra lan bu oyunda yeni birşeyler var dedirtti bana.

Bu hissi 1993-2005 arasında çıkan çoğu oyunda hissederdim sonra birden hepsi birbirinin kopyası gibi gelmeye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de baya beğendim oyunu. GoW mu bu mu derseniz ayrım yapamam. İkisi de ayrı güzel. Bunda open world mevzusunu sonuna kadar hissediyorsunuz. Bayadır quest falan yapmayı bıraktım, sağa sola gidiyorum. Avlanıyorum, kamp kuruyorum, balık tutuyorum falan. Herkes atmosfer atmosfer diyo evet de, harbiden çok güzel yapmışlar dünyayı. Cumadan beri oynuyorum boş boş side questler, explorationla; oyunda hala kendini tekrar ettiriyor hissine kapılmadım, ki genellikle anında kapılırım.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

at arabasıyla mal taşıma ticaret gibi birşey var mı??

tam istedigin sey degil tabi ama izledigim kadariyla caldigin atlari ve at arabalarini satabiliyorsun, ayrica milletin evlerinden, bacalarindan falan bolca trinket para vs cikiyor gece girip soyarsan.

tldr hirsiz rpsi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi öyle deme, şunu herkes kabul etsin Origins über yapım diye ortaya çıkmadı ama 2 yıl içerisinde yapılarak, fiyatına göre çok iyi bir deneyim sundu. Oynayan kimse "bu ne ya" deyip kapatmamıştır. Uzun zamandır her inciği boncuğu yaparak bitirebildiğim nadir oyunlardan kendi adıma.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk oyunculuk yayıncıları ya da medyası, her ne deniyorsa acayip saçmalıyor şu oyun hakkında.

GoW bana göre baştan sona müthiş bir yapım. Sanat yönetimi cidden harika, tek kamera ile oyunu oynatıyor muazzam birşey ve bazı dilimler hariç sürekli bir saat daha be diye diye başından kaldırmıyor. Uzun süreden 3 4 günde bitirdiğim ilk Asa oyun oldu yani.

Abi tamam buna ama RDR2 de harika. Malesef RDR2 yi GoW ile kıyaslayarak en başta hata yapıyorlar. Tek ortak noktaları ikisinin de dijital oyun olması. Sundukları, vaat ettikleri deneyim bambaşka iki yapımda da.

Ben A noktasından B noktasına biçe biçe gideyim kafam rahat rahat ve müthiş bir yolculuk hikayesi olsun bu diyorsanız GoW bunu harika veriyor. Aynı şeyi RDRII'den de beklemiş millet. Tamam, bunda da müthiş bir hikaye var ama sunuşu çok farklı. Adamlar GoW gibi yalandan ve içinde hiç NPC olmayan değil buram buram nefes alan kocaman harita koymuşlar. İçinde envai çeşit vaka patlak veriyor. Daha önce şerife teslim ettiğiniz dolandırıcıyı birkaç gün sonra ipin ucunda idam edilirken görüyorsunuz falan. Resmen semi western sim oyunu kastırmışlar.

Hele bir de abi silahlar çok yavaş diye eleştiren yayıncı gördüm tamam dedim. Abi alo western oyunu bu ya, hızlı kombat istiyorsan Black Ops oyna?

Şimdi daha net anlaşılıyor western temalı oyunların sayısının çok çok az oluşu... Tıpkı boks oyunlarının [Fight Night] kitlenin bir avuç kalmasından dolayı çıkmaması gibi bişi.

Şu rdr2 yi gta6 ya uyarla herşeyi ile eleştiren tayfa köpeği olur abiiiii imörşın abiiiii olaya bak abiiiii oha detaycılık diye eheuheh.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun genel olarak sıkıntıları,

ilk chapter çok yavan, gereksiz tutolarla doldurmuşlar fenalık geçirtiyor insana. ama chapter 2 ve sonrasında açılıyor oyun.

kontroller biraz sıkıntılı.

ota boka gereksiz animasyon kasmışlar. lootlama falan korkunç kötü.

ve

çok fazla angarya işler yaptırıyor oyun, inanılmaz yani. 7 saat falan oynamışımdır şimdiden bunalttı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...