Jump to content

µh

=o=
 • Mesaj sayısı

  8.671
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

µh hakkında

 • Rütbe
  µh

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. µh

  eMule programı

  kazaa> all
 2. µh

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Netflix izlerken artik bazi seyleri yok sayiyorum ta, anlattiklariniz dogru da ne yapalim baska yapimci kalmadi discovery channel bile realite kanali oldu.
 3. µh

  Dune

  Yan karakterler de biraz gözükseydi keşke fragmanda.
 4. µh

  Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

  kablonet aglıyor bende ankara
 5. µh

  Tube Thread #1

  Şu elemanlara bayılıyorum ya
 6. µh

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Netflixte izledim. Video games tarihi belgeseli. Eski atari zamanları, ultimanın ortaya çıkışı falan şeklinde gidiyor çok hoş.
 7. µh

  excel makro yardımı

  Upparkat
 8. µh

  excel makro yardımı

  Yeni bir problemle karşınızdayım Sheette yıgınla link var ancak ben sadece birini update etmek istiyorum ve bunu da son tıkladığım celle göre ayarlayabilmek istiyorum. örneğin 17.08 tarihinie tıklayacagım ve updatelink 17.08 bulunan formülleri değiştirecek. Sub update() ' ' update Makro ' ' Dim i As String i = ActiveCell.FormulaR1C1 ActiveWorkbook.UpdateLink Name:=i, Type:=xlExcelLinks end sub Şöyle yaptım ama olmuyor, yığınla şey denedim bir türlü değişkeni updatelinkle nasıl kullanacağımı bulamadım. Name:= "meraklikofteci" yapsam klasik şekilde oluyor ama ben o ismi hücreye tıklayarak ayarlamak istiyorum.
 9. µh

  excel makro yardımı

  Abi az satırla beceremedim, komutlara hiç hakim değilim. Ben de eski uo'cu olmanın verdiği yetkiye dayanarak tam bir köylü makrosu kurdum. Önce sayıları ayrı bir hücrede toplattım sonra o sayının istediğimden büyük ve küçük olmasına göre hepsini ayrı ayrı kopyalattım. 0 gelen satırları kopyalamama olayını şu şekilde yaptım: If Range("I4") <= 16 Then Dim sourceRng As Range Dim cell As Range Dim i As Long Dim text As String Range("Q2:AD13").Select Selection.ClearContents Set sourceRng = ActiveSheet.Range("N2:N14") i = 2 For Each cell In sourceRng If cell.Value > 0 Then cell.Resize(1, 3).Copy Destination:=Range("Q" & i) i = i + 1 End If Next cell End If Hepsine aynı satırları kopyalaya kopyalaya yaptığım için 450 satır falan oldu toplamda.Ha bu arada hepsini ayrı sublarda yaptığım için bi de hepsine call çeken çağırma subı yaptım bi tane. İşi bilen biri 100 satırın altında çözer gibime geliyor xd
 10. µh

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Onumuzdeki 10 yil çinliler iyice ataga kalkacak, siddetli kavgalar gorebiliriz ahahh
 11. µh

  excel makro yardımı

  Tamam error'u de çözüm artık 10dan küçük olanları farklı 10'dan büyük olanları farklı kopyalatabiliyorum. son sorunum ise esas sorunum, 0 olanları kopyalamasını istemiyorum. Onu nasıl yapacağız?
 12. µh

  excel makro yardımı

  Run-time error ‘13 veriyor çözemedim bir türlü, kopyalama kısımlarını makroyu kaydedip ordan kopyaladım sonra yok ek olarak 0 gelen sütunları nasıl sileceğimi de bulamadım.
 13. µh

  Yangın, yandık

  Evi alan bir kosede cokmus agliyor suan.
 14. µh

  excel makro yardımı

  Çekinmeyin çekinmeyin, yazabilirsiniz.
 15. µh

  excel makro yardımı

  Merhaba, Günlük olarak bakmam gereken listeler var, onları makro ile sadeleştirip aşağıdaki forma getiriyorum halihazırda ancak koşullu kopyalama işini beceremedim. Yapmaya çalıştığım: 1- Değeri 0 olan harfleri listelerken hesaba katmayacak, sadece ≥1 olanları listeleyecek. 2- Mavi ve Kırmızı harflerdeki değerleri toplayacak eğer 10'dan büyükse mavi ve kırmızıyı ayrı listeleyecek, küçük ise birlikte listeleyecek. Yeşiller ne olursa olsun ayrı listeleniyor. Toplam harf sayısı ve renkleri hep sabit değişmiyor. Nasıl yapabilirim bunu? Tenk yu
×
×
 • Yeni Oluştur...