Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Candostum köpek çiftliğinden uzak durun..

phebus

Öne çıkan mesajlar

paticik'teki şu linç kültürünün acil bir şekilde bitmesi lazım. insanlar nasıl eşini seçerken tipine huyuna bakarak ona göre beğenip seçiyor gidip random önüne gelen insanla hayatını birleştirmiyorsa, bir çocuk gibi sorumluluğunu alıcağın hayvanı da huyuna suyuna, tipine göre seçmek bence mantıklı bir hareket.
sence onca bunca mantıklı olmayabilir ancak konunun amacı bu değil ve bunun tartışmasını burda adamı linç ederken yapmak hiç doğru değil.
açın bunun başlığını tartışmak istiyorsanız, orda tartışılsın isteyen kişi de girip katılır tartışmanıza. gelip burda tanımadığınız birini linç ederek konuyu da amacından saptırarak tartışmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

bi can sahipleniyorsun acelesi ne peki? sanki sıkıntıdan mobilya takımını yeniliyorsun. illa ki çevrenden hatta buradan hayvan sahiplendirmek isteyen birileri çıkar. sorup araştırırsın yani. ay canım bi köpek alalım bu haftasonu denmez.

linç falan yok bu konuda, göte göt denmesi rahatsız etmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

bi can sahipleniyorsun acelesi ne peki? sanki sıkıntıdan mobilya takımını yeniliyorsun. illa ki çevrenden hatta buradan hayvan sahiplendirmek isteyen birileri çıkar. sorup araştırırsın yani. ay canım bi köpek alalım bu haftasonu denmez.

linç falan yok bu konuda, göte göt denmesi rahatsız etmesin.

şu çıkarımları neye göre yaptın abi çok merak ediyorum. tekrar okudum ilk mesajı böyle bir bilgi yok. belki tavsiye üzerine gittiler belki de hata yaptılar. ancak bilmiyoruz, thread'in konusu da bu değil. göte göt denmesinden ziyade tanımadan etmeden, konuyu da tam olarak bilmeden saldırıyosunuz adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Değişikmisiniz ya, yetiştiriciden köpek almanın neresi kötü? Petshoptan almıyor adam.

15 sene birlikte yaşayacağın hayvanın iyi huylu, karakteri kendi yaşam stiline uygun ve hastalıksız olmasını istemenin neresi yanlış?

Burdaki yanlış olay yetiştiriciyim diye gezen adamın hasta bir köpeği satıp bir aileye travma yaşatması.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

"Köpeğimiz, acımız var" falan gibi ifadeler kullanılmış bir de, efsane ya. Parayla seçerek kurbanlık gibi aldıkları köpeğe 5 günde ne kadar bağlanmışlar, helal olsun, örnek aile.

Acınız köpeğe değil; verdiğiniz paraya, kazıklanmaya.

abi ne saçma bir yorum olmuş şu ya.

evcil hayvanın nasıl alındığına değil nasıl bakıldığına nasıl muamele gördüğüne bakarım ben. evde 2 sokak hayvanım 1 tane de satın aldığım hayvanım var hepsine aldığım ilk günden beri bağlıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir hayvanı satın almadan önce enerji aşıları ve abartı vitaminlerle doldurulmuş, insana aç ve muhtaç, bulunduğu ortamdan bıkkın bir şekilde bir kafes/fanus içerisinde taş çatlasa 15 dakika görüyorsunuz.

Henüz daha yavru olduğunu, baskın bir genetik huyu varsa bile henüz pek ortaya çıkmayacağını, davranışlarının %70'inden fazlasını da yetiştirilme şeklinin belirleyeceğini de unutmayalım.

Yani sonuç olarak belli bir tür güzel/klas/popüler geliyor ve oyuncak gibi alıyorsunuz. Sadece tipine bakıyorsunuz, huyu suyu safsatasına gerek yok.

Saldırganlık veya sadakat vb. diye kişisel olarak özellikle uzak durmanız gereken birkaç cins olabilir de, kimsenin "benim mükemmel hayatımda ihtiyacım olan tek köpek cinsi budur ve sokakta bulunmuyor cnm mlsf çok nadir bunlar :sS" gibi bir durumu olamaz maalesef. Belki görme engelliler falan anca.

OP'un kalkıp daha olgun sayılabilecek 1-2 yorum daha varken gidip en dandik, en mantıksız destek postuna teşekkür etmesi ve sonra katılmayan herkese hakaret edip 3-4 senelik görmüşlüğüyle Paticik'i "bitmiş" ilan etmesi zaten konuyu özetliyor. Yavruya yazık ama siz beter olun.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Baggio said:

"Köpeğimiz, acımız var" falan gibi ifadeler kullanılmış bir de, efsane ya. Parayla seçerek kurbanlık gibi aldıkları köpeğe 5 günde ne kadar bağlanmışlar, helal olsun, örnek aile.

Acınız köpeğe değil; verdiğiniz paraya, kazıklanmaya.

abi ne saçma bir yorum olmuş şu ya.

evcil hayvanın nasıl alındığına değil nasıl bakıldığına nasıl muamele gördüğüne bakarım ben. evde 2 sokak hayvanım 1 tane de satın aldığım hayvanım var hepsine aldığım ilk günden beri bağlıyım.

Abi seninle aynı durum değil ki, yapmacıklık ve "kazıklanma" akıyor ilk posttan, hem içerik hem üslup olarak çok net. Köpek yerine monitör, veteriner yerine teknik servis yazsam hikayenin bütünlüğü bozulmaz yani. Yenisini ücretsiz verseler eminim bu konu açılmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Abi seninle aynı durum değil ki, yapmacıklık ve "kazıklanma" akıyor ilk posttan, hem içerik hem üslup olarak çok net. Köpek yerine monitör, veteriner yerine teknik servis yazsam hikayenin bütünlüğü bozulmaz yani. Yenisini ücretsiz verseler eminim bu konu açılmazdı.

+1

ahaha direk bunu yazıcaktım ben de. sonra dedim aman değmez. adam sanki ekran kartı almış, ertesi gün bozulmuş. servis kullanıcı hatası diyor, paramı da geri vermiyorlar ühühü kafasında açmış yani şu başlığı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...